PDA

Επιστροφή στο Forum : Από forthnet σε Tellas



briza007
21-10-09, 00:28
Είμαι δύο χρόνια forthnet 24dsl απεριόριστα αστικά τηλέφωνα, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μου έκαναν προσφορά από Tellas με τις ίδιες παρεχόμενες υπηρεσίες (χωρίς δωρεάν 60 λεπτά σε κινητά), δύο πάγια δωρεάν και 10ευρώ το μήνα εκπτωση στο πάγιο του κινητού μου και δώρο router ασύρματο.(δλδ 280 ετησίως + router)
Θέλω να ρωτήσω ήδη υπάρχοντες χρήστες της Tellas να μου πουν τις απόψεις τους αν είναι ευχαριστημένοι.

Mouse Potato
21-10-09, 00:32
Αποφάσισες ν' αλλάξεις στην κατάλληλη εποχή. Φαίνεται πως σημαντικά προβλήματα δεν υπάρχουν πια. Μόλις πριν από 1-2 μέρες αφαίρεσαν και ένα limit που εφάρμοζαν στις συνδέσεις μας (προφανώς για εξοικονόμιση bandwidth). Βέβαια δεν γνωρίζουμε για πόσο θα κρατήσει αλλά νομίζω πως είναι καλή περίοδος.

Ειδικά δε, αν η γραμμή σου είναι καλή νομίζω πως δεν θ' αντιμετωπίσεις πολλά προβλήματα... Υπάρχουν πολλά threads στο section αυτό που θα σε βοηθήσουν να σχηματίσεις μια πιο σφαιρική εικόνα. Good luck! :oneup:

blkik
22-10-09, 17:06
Σχεδόν Ιδιο δίλημμα με την ίδια προσοφορα
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=334605

briza007
24-10-09, 00:27
Τελικά έκανα αίτηση στην Tellas. Και ο Θεός βοηθός. Αυτό που μου την βάρεσε στην Forthnet είναι ότι οι καινουργιοι συνδρομητές για την ίδια υπηρεσία με την δικιά μου πληρώνουν τα μισά λεφτά.

FSHOPAXD
26-10-09, 04:20
υπηρεσία με την δικιά μου πληρώνουν τα μισά λεφτά.
Δειξε μας και ενα link πως συμβαίνει αυτό?

briza007
26-10-09, 11:12
Δειξε μας και ενα link πως συμβαίνει αυτό?

Η προσφορά το έχω διασταυρώσει και το είδα με τα μάτια μου σε διαφημιστικές πινακίδες (Βέροια Κοζάνη) είναι μόνο για συγκεκριμένες περιοχές και είναι Double Play 19.90 για ένα χρόνο. Μπορείς να καταλάβεις γιατί δεν υπάρχει διαφήμιση στην Τηλεόραση και γενικά σε πανελλήνια διαφημιστικά έντυπα. Πολλούς θα στεναχωρούσε όπως εμένα.

stefg555
04-11-09, 03:06
Η προσφορά το έχω διασταυρώσει και το είδα με τα μάτια μου σε διαφημιστικές πινακίδες (Βέροια Κοζάνη) είναι μόνο για συγκεκριμένες περιοχές και είναι Double Play 19.90 για ένα χρόνο. Μπορείς να καταλάβεις γιατί δεν υπάρχει διαφήμιση στην Τηλεόραση και γενικά σε πανελλήνια διαφημιστικά έντυπα. Πολλούς θα στεναχωρούσε όπως εμένα.

Όντως, αυτό ισχύει για όσους πάνε forthnet έως τα μέσα Νοεμβρίου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.