PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια-Ηelp!!!!



Mean Machine
02-03-06, 18:34
Γεια σε ολους σας!

Ειμαι νεοπας και ενω ακομα δεν εχω Dsl εχω αρχισει ηδη να απελπιζομαι.
Εχω κανει αιτηση στον ΟΤΕ για γραμμη,με διαβεβαιωσαν σε 12 μερες,ξαναρωταω στο 134 μετα απο 13 μερες,μου λενε συντομα θα εχετε,ξαναρωταω μετα απο 15 μερες τα ιδια.Στις 18 μερες μου λενε το ανεπαναληπτο" μπορει και σημερα!" και σαν ψαρας παω και αγοραζω συνδεση απο την forthnet την προσφορα 3+3 μηνες δωρο,και φυσικα την εχω για dial-up γιατι ακομα δεν εχω συνδεθει,συνολο 23 μερες!
Ξερετε τι αλλο μπορω να κανω,που να γκρινιαξω:rtfm: ,να κλαψω:cry: ,να πω τον πονο μου:( τελος παντων μπας και επιταχυνθει η διαδικασια????
Στο 1242 μπορουν να κανουν κατι παραπανω η αδικος κοπος?

ΥΓ: αν και μπροστα στα τοσα που εχω διαβασει εδω νομιζω οτι ακομα δεν εχω δει τιποτα:hmm:

coftaras
02-03-06, 18:55
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους ενοχλεις συνεχεια.Παντος καλου κακου να ελενχεις το modem σου αν εχει αναψει το φωτακι με την ενδειξη dsl.Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος με τον ΟΤΕ.

manoulamou
02-03-06, 19:11
Mean Machine εγραψε
<<συνδεση απο την forthnet την προσφορα 3+3 μηνες δωρο,και φυσικα την εχω για dial-up
γιατι ακομα δεν εχω συνδεθει,συνολο 23 μερες!>>
Δηλαδη την ενεργοποιησες σαν dial-up?

Mean Machine
02-03-06, 19:18
Mean Machine εγραψε
<<συνδεση απο την forthnet την προσφορα 3+3 μηνες δωρο,και φυσικα την εχω για dial-up
γιατι ακομα δεν εχω συνδεθει,συνολο 23 μερες!>>
Δηλαδη την ενεργοποιησες σαν dial-up?


Mου ειπαν οτι μπορω να την χρησιμοποιω και σαν dial-up
ετσι και αλλιως ενεργοποιηθηκε την μερα που την αγορασα στον Γερμανο και πηρα κατευθειαν username,password
Τι? εκανα μαλακια? μην με τρομαζετε πειτε μου:D

Mean Machine
02-03-06, 19:31
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους ενοχλεις συνεχεια.Παντος καλου κακου να ελενχεις το modem σου αν εχει αναψει το φωτακι με την ενδειξη dsl.Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος με τον ΟΤΕ.


Ξαναπηρα τηλεφωνο και φυσικα η απαντηση ειναι η ιδια," ε ε ερχεται":clap:
Φυσικα ερχεται και το τριημερο της Καθ.Δευτερας οποτε και δεν νομιζω να ασχοληθει κανενας νωριτερα :evil:

Τελικα αντι για δωρεαν φιλτρα(Που φυσικα δεν εχω παρει ακομα) θα επρεπε να δινουν δωρεαν ηρεμιστικα,ψυχοφαρμακα,και τα σχετικα.

manoulamou
02-03-06, 20:55
Don't panic newbie
Απλα εγω την ειχα πατησει με otenet, την ενεργοποιησα σαν κι εσενα ολο χαρα οτι ΕΕΕΕρχεται το adsl
και μετα 3 βδομαδες στο περιμενε, ετρεχα και δεν εφτανα και με ειχαν χρεωσει και 20 ευρω
συνδεση ISP σε γραμμη που δεν ειχα. Τοτε εκαναν 2 1/2 μηνες να μου βαλουν adsl .
Αστα πικραααα...
Μηπως να πεις στην forthnet το προβλημα σου???

Mean Machine
02-03-06, 21:23
Don't panic newbie
Απλα εγω την ειχα πατησει με otenet, την ενεργοποιησα σαν κι εσενα ολο χαρα οτι ΕΕΕΕρχεται το adsl
και μετα 3 βδομαδες στο περιμενε, ετρεχα και δεν εφτανα και με ειχαν χρεωσει και 20 ευρω
συνδεση ISP σε γραμμη που δεν ειχα. Τοτε εκαναν 2 1/2 μηνες να μου βαλουν adsl .
Αστα πικραααα...
Μηπως να πεις στην forthnet το προβλημα σου???

Μαλλον θα με γραψουν κανονικα,δεν εχω παρει πακετο απο Forthnet εκανα μονος μου αιτηση για γραμμη στον ΤΑ ΖΩΑ ΜΟΥ ΑΡΓΑ-ΟΤΕ,γιατι νομιζα οτι ετσι θα ηταν ταχυτερη η διαδικασια αλλα...

ΟΤΑΝ Ο NEWBIE KANEI ΟΝΕΙΡΑ Ο ΟΤΕ ΓΕΛΑ:lol: :lol: :lol:

ZORO
03-03-06, 03:34
Mου ειπαν οτι μπορω να την χρησιμοποιω και σαν dial-up
ετσι και αλλιως ενεργοποιηθηκε την μερα που την αγορασα στον Γερμανο και πηρα κατευθειαν username,password
Τι? εκανα μαλακια? μην με τρομαζετε πειτε μου:D

Απλώς τώρα πληρώνεις dsl συνδρομή στην forthnet και την χρησιμοποιείς για dialup. Είναι σαν να πληρώνεις εισιτήριο first class και να ταξιδευείς με τουριστική θέση εντέλει. Πάντως σου ευχόμαι να έρθει η γραμμή σου το συντομότερο δυνατό. Είχα την εντύπωση πάντως ότι σιγά-σιγά έχουμε αφήσει στο παρελθόν τέτοια προβλήματα. Ένας φίλος μου έκανε πριν κανένα μήνα αίτηση για dsl και σε 4 μέρες μαζί με το Σ/Κ είχε γραμμή. Ίσως το τελευταίο δεν έπρεπε να το πω γιατί φαίνετε σαν να παίζω με τον πόνο σου. Τέλος πάντων σου ευχόμαι σύντομαι να έχουμαι την χαρά να σε καλοσορίσουμε στην οικογένεια των συνδρομητών adsl. Μόνο κοίταξε μήπως έχει έλειψη με πόρτες ο ΟΤΕ στην περιοχή σου, γιατί τώρα τελευταία παρατηρήτε σε αρκετές περιοχές της Ελλάδας αυτό το φαινόμενο.

Mean Machine
03-03-06, 12:59
Απλώς τώρα πληρώνεις dsl συνδρομή στην forthnet και την χρησιμοποιείς για dialup. Είναι σαν να πληρώνεις εισιτήριο first class και να ταξιδευείς με τουριστική θέση εντέλει. Πάντως σου ευχόμαι να έρθει η γραμμή σου το συντομότερο δυνατό. Είχα την εντύπωση πάντως ότι σιγά-σιγά έχουμε αφήσει στο παρελθόν τέτοια προβλήματα. Ένας φίλος μου έκανε πριν κανένα μήνα αίτηση για dsl και σε 4 μέρες μαζί με το Σ/Κ είχε γραμμή. Ίσως το τελευταίο δεν έπρεπε να το πω γιατί φαίνετε σαν να παίζω με τον πόνο σου. Τέλος πάντων σου ευχόμαι σύντομαι να έχουμαι την χαρά να σε καλοσορίσουμε στην οικογένεια των συνδρομητών adsl. Μόνο κοίταξε μήπως έχει έλειψη με πόρτες ο ΟΤΕ στην περιοχή σου, γιατί τώρα τελευταία παρατηρήτε σε αρκετές περιοχές της Ελλάδας αυτό το φαινόμενο.


ειναι σαν να πληρωνω business class και να πηγαινω με τα ποδια θα ελεγα αν δεις με την ταχυτητα παει η dial up μου.
Θα σε παρακαλεσω να μην αναφερεις αλλες ιστοριες σαν και αυτη με τον φιλο σου:D
Τελικα στο τελ.τηλεφωνημα μου ειπαν οτι υπηρχαν πορτες!!!!
Για να δουμε...

papdoux
03-03-06, 13:28
Καλα, δε σου ειπαν οτι δεν εχει πορτες η περιοχη σου;
ο ΟΤΕ τον τελευταιο ετος, κανει τις συνδεσεις σε λιγες μερες.

FFGR
03-03-06, 14:10
Τοπικό υποκατάστημα.
Ώρα που υπάρχουν πολλοί πελάτες.
Πρώτα ήρεμα, μετά άμα δεν υποχωρήσουν κάνε σαματά (με το δίκιο σου, αφού και πόρτες υπάρχουν, ΚΑΙ περιμένεις καιρό)

Mean Machine
03-03-06, 16:15
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ξαναπηρα τηλεφωνο και τωρα μου ειπαν οτι δεν υπηρχαν πορτες αλλα θα μπουν αμεσα!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.