PDA

Επιστροφή στο Forum : Enemy Territory Help



kounoupi
24-12-03, 15:06
kalispera paides
eida apo to foroum oti einai free to game to katevasa alla apo kei kai met to xaos
pws sto kalo paizetai to game?mpika mesa kai pirovolousa opoion evriska kai kathe ligo kai ligaki ginotan psifoforia gia na me kickaroun :oops:
kapoios pou to kserei as rixei ta fwta tou re paidia mpas kai paixoume kai meis kanena online game
thanks

Anarki
24-12-03, 15:30
Με λίγα λόγια γιατί δεν έχω πολύ χρόνο:

Στο παιχνίδι υπάρχουν δυο ομάδες, οι Axis και οι Allies. Ξεχωρίζουν πολύ εύκολα μεταξύ τους μιας και οι Axis φοράνε κάτι μάυρες, μακριές ρόμπες (καμπαρτίνες) ενώ οι Allies την κλασική στρατιωτική στολή παραλλαγής. Για να άρχισαν οι ψηφοφορίες για kick μάλλον βάραγες και τους δικούς σου μαζί (teamkiller ή πιο απλά TK) :mrgreen: . Αφού μπεις στον server λοιπόν διαλέγεις ομάδα. Οι Axis έχουν μια κόκκινη σημαία με ένα παράξενο σήμα στη μεση και οι Allies την αμερικάνικη σημαία. Αν πατήσεις στην τρίτη σημαία που έχει ενα μάτι μέσα γίνεσαι spectator και δε συμμετέχεις στο παιχνίδι, απλά βλέπεις. Αφου επιλέξεις ομάδα μπορείς να επιλέξεις και class. Υπάρχουν: 1) Medic, 2) Field Ops, 3) Covert Ops, 4) Soldier, 5) Engineer. Για λεπτομέρειες για τον κάθε χαρακτήρα δες στο readme, είναι αρκετά περιεκτικό.

Δεν προλαβαίνω να σου πώ περισσότερα, με καλούν οι Χριστουγεννιάτικες υποχρεώσεις :wink: . Α ενα τελευταίο, όταν περνάς τον στόχο πάνω απο κάποιον που είναι στην ίδια ομάδα με σένα θα σου βγάλει το nickname του. Είναι εύκολος τρόπος να καταλάβεις αν είναι δικός σου ή εχθρός χωρίς να παιδεύεσαι για να δεις αν φοράει ρόμπα ή στολή παραλλαγής.
Περίμενε να περάσει και ο holy που είναι ειδικός :) .

Καλές γιορτές και καλά frags :lol:

JediMasterMANIAC
24-12-03, 16:37
και λιγοτερο σκοτομο των teammates σου :P

holy
24-12-03, 18:14
Loipon to ET opws kai o prokatoxos tou to RtCW einai kateksarxin newbie unfriendly games! Diladi den einai opws to CS pou mpaineis kai me tin mia enarmonizesai me ti katastasi kamia epafi.. Sinexizontas twra auta pou eipe kai o anarki molis mpeis sto server kai efoson exeis katebasei to latest update "et patch 1.1.02" sou exei 3 epiloges i)Axis ii)Allies iii)Spectator Opote diallegeis mia apo tis 2 omades kai epomeno bima einai na epilekseis ti class theleis. Yparxei o medic opou skopos tou einai na dinei health kai na kanei revives oswn apo tous team mates exoun pethanei.. o field ops pou mporei na kalei airstrike me ta kialia kai na dinei ammo stous team mates tou, o soldier pou exei diafora opla analoga ti 8a epilekseis(panzer, mg42, mortal, flame klp).. O engineer pou bazei dinamiti kai narkes(o pleon anagkaios) kai o covert ops o opoios mporei na parei tin stoli kapoiou exthrou kai na dieisdisei aparatiritos anamesa tous kai na kanei to sampotaz tou :>>>>
Twra analoga me to poso kalos eisai anebeneis kai se epipedo XP opws 8a deis an pathseis to TAB. Oso anebeneis se epipedo XP apoktas diafora pragmata pou se boi8ane poli sto game px 2 opla, perissotero health, na bazei o eng faster dinamiti klp exei para polla. To wraio me to et einai to antilag pou exei kai etsi enas me dsl bebea alla xalia ping 140 as poume mporei aneta sta isa na paiksei enan pouxei 50 ping:))

Loipon twra molis epilekseis omada kai mpeis mesa analoga me tin pista kai an exeis dialleksei axis i allies exeis kai enan antistoixo xrono gia respawn(stin periptwsi diladi pou pethaneis gia na ksanarxiseis na paizeis sini8ws 20-30 sec einai). Auto pou prepei na gnwrizeis gia to et einai oti exei objectives.. diladi ti ennow.. O skopos einai na iparxei "omadikotita" sto game diladi gia na katalabeis 8a sou dwsw ena mikro paradeigma.. Oi cov op me sniper tis omadas sou prepei na kanoun cover tous ipoloipous pou prospa8oun na petixoun kapoio obj (kai kiriws na skotwnoun tous ex8rikous sniper), oi medics na kanoun revives tous eng kai olous tous allous, kai oi engs na bazoun oso pio faster mporoun dinamiti i na ftiaxnoun gefires i oti allo xreiazete wste na perastei to obj kai na sinexisoun parakatw gia to epomeno..
Yparxoun bebea polles epiloges analoga me to "skill" tou ka8enos na diallegei na paizei solo i omadika px mporei enas eng me enan cov op na teleiwsoun to game sta grigora tespa isws na min katalabeneis ti ennow prepei na paikseis ligo gia na deis :))
Den kserw ti allo xreiazete na sou eksigisw mia simbouli pantos gia na eksikiw8eis ligo me tin pista pigene spectator kai parakolou8a siga siga autous pouxoun to megalitero XP stin ka8e omada(sini8ws autoi kseroun ti kanoun:pp) gia na katalabeis ta objectives kai ti prepei na kaneis.. Diladi oi allies sta perissotera maps epiti8onte kai oi Axis kanoun amina opote profanos katalabaineis oti exoun diaforetika objectives oi axis kai diaforetika oi allies pou diaferoun kai apo pista se pista:))) Twra iparxoun ta command post se ka8e pista pou prepei na ftiaxnei o eng tis ka8e omadas ta command post an eisai allies mporeis an patiseis to koumpi L na epilekseis na kaneis respawn apo ekei opote skotwtheis.. An eisai ligo paratiritikos iparxoun kapoies fwnes pou sou lene ti prepei na kaneis analoga me to simeio tou obj pou eisai tespa ola einai 8ema eksikiosis giauto min anisixeis poli :)

Loipon autos einai ellinikos et server 212.251.26.27:27961 alla den poli paizoume ekei sini8ws pame eksw se germanikous kai agklikous server parathetw merika ip.
195.149.21.146:27965 jolt agklia
195.149.21.146:27960 jolt agklia
81.3.59.175:16680 k-play germania
80.245.227.27:39563 DI germania

Emeis mazeuomaste sto GRnet(nana.irc.gr) sto kanali #FEW k sto #COD ekei eimaste opoios goustarei an erthei na pame se kapoio server na tou li8oun tixon apories.. Pantos einai ena diskolo game pou aksizei nasxoli8eis epeidi apla einai klasis anwtero apo to cs kai ta sinafi tou :>>>>>>

ps: ta eipa ligo analitika epeidi apeu8inomai se csades :PpppppppPpPPPpPp

holy
24-12-03, 18:14
lalal :p god its big:P

Anarki
24-12-03, 21:31
Αν δεν ήταν greeklish θα ταν τέλειο 8) .

idleboneZ
24-12-03, 23:42
Πω πω ρε holy...ολοκληρη εκ8εση εγραψες... :lol:

Αλλα καλα ξηγηθηκες γιατι του τα ειπες ολα..Αλλα ayto to greeklish..μας εβγαλες τα ματακια ρε αδελφε.. :mrgreen:

Και επειδη δεν σας βλεπω παρα πολυ στο COD μαλλον με βλεπω να κανω επανεγκατασταση το ET και να σας ερχομαι και εκει.. :wink:

holy
25-12-03, 03:32
heh etsi etsi :>>> Cod re si ntaksi kaloutsiko einai den exei toso poli asximo gameplay an to ma8eis alla einai re si poli stisimo cs clone kapws.. Ena miks cs kai mohaa emeis den exoume sini8isei teteia :>> ET rul0z :>>

ogenikos
04-01-04, 15:18
C.S is gay . _ (τελεία και παύλα)

psyxakias
04-01-04, 18:15
(τελεία και underscore θες να πεις)

@ ADSLgr.com All rights reserved.