PDA

Επιστροφή στο Forum : 1bill,2 αποριες



party-pooper
03-03-06, 12:44
Καλημερα παιδια,ας μπω κατευθειαν στο θεμα.Εχω ενεργοποιημενη γραμμη 1024/256 με 1bill απο της 25 Ιανουαριου,αλλα ακομα δεν εχω πληρωσει.Εχω παρει τη forthnet 2-3 φορες τηλεφωνο και μου λεει οτι θα μου στειλουνε την αποδειξη με courier.Καποιος με παρομοιο προβλημα?Ανησυχω για να μην βρεθω προ εκπληξεως...Η αλλη απορια μου ειναι οτι προχθες ηρθε ενας courier και μου ειπε οτι ειναι απο φορθνετ,ωραια λεω να τελειωνουμε με τους λογαριασμους.Περνω και ανοιγω ενα πακετο που ειχε ενα φακελο μεσα και ανοιγω και βλεπω splitter για ISDN γραμμη.:hmm:
Ξερωντας τη παρουσα κατασταση των ISP στην ελλαδα λεω θα εχει γινει καποιο λαθος.Περνω λοιπον τηλεφωνο και μου λενε οτι το splitter παρεχεται δωρεαν.:clap: Κατι τετοιο ομως δε το ειχα διαβασει πουθενα στο site...Οι ερωτησεις μου λοιπον ειναι 2:
1)Υπαρχει καποιος αλλος που να του εχει καθυστερησει η εκδoση του λογαριασμου σε 1bill?
2)Εχει παρει κανεις αλλος δωρεαν splitter?

papdoux
03-03-06, 12:47
Για το πρωτο δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν εχω 1 bill αλλα για το δευτερο ειναι κανονας να παρεχεται ενα φιλτρο ή ενα splitter δωρεαν. Το λεει ο ΟΤΕ και απο αυτον παιρνει την γραμμη η 4νετ.

blackmoon
03-03-06, 12:50
Ναι φίλε μου, κι εμένα μου είχαν στείλει splitter με την 1bill, είναι καθαρά τυπικό στις διαδικασίες της αγοράς μιας σύνδεσης.
Οσων αφορά την καθυστέρηση του λογαριασμού μην ανυσηχείς πιστεύω να σου ρθει κανονικά σύντομα. Μου χει τύχει και σε μένα. Μαλλον καθυστέρησε η όλη διαδικασία με το λογιστήριο...

party-pooper
03-03-06, 12:50
ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου papdoux:D Τωρα μενει να απαντηθει και το αλλο... Να προσθεσω οτι οταν τους ρωτησα αν ειναι καλυτερο να καταθεσω τα λεφτα σε ενα τραπεζικο λογαριασμο μου ειπε ρητα να περιμενω την αποδειξη.

Ευχαριστω blackmoon και σενα για την απαντηση σου.Απο περιεργεια σου εκανε και σενα πανω απο 1 μηνα για να σου στειλουν την αποδειξη η κατεθεσες τα χρηματα σε τραπεζικο λογαριασμο?

blackmoon
03-03-06, 13:02
Nαί, έκανε περίπου 2 μήνες να έρθει ο λογαριασμός, απο κεί και πέρα όλα οκ.
Προσωπικά, πήρα τηλέφωνο και ζήτησα το τηλέφωνο του λογιστηρίου, μου το έδωσαν,
είπα το username, και ρώτησα τί υπόλοιπο έχω, πήγα το πλήρωσα με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό, και όλα οκ, ενημερώθηκαν αμέσως. :)

chrand
03-03-06, 13:04
1 ...Εμένα μου είχαν στείλει το τιμολόγιο με ταχυδρομείο αλλά χρήματα δεν μου ζήτησε κανείς. Όταν πήρα τηλέφωνο για ν΄ανανεώσω την συνδρομή μου,είδαν ότι υπήρχε υπόλοιπο και τα πλήρωσα και τα δύο μαζί με κάρτα.

2...το splitter παρεχεται δωρεαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.