PDA

Επιστροφή στο Forum : Speedstream 4200?



mpongka
23-10-09, 23:43
καλησπέρα σε όλους! είμαι νέο μέλος εδώ και πελάτης της tellas. πρόσφατα έκανα συμβόλαιο με την εταιρία για ταχύτητα έως 24Mbps. αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, υπάρχει περίπτωση με το speedstream 4200 να πιάνω (λέμε τώρα) αυτές τις ταχύτητες? μου δόθηκε ασύρματος εξοπλισμός αλλά δε θέλω να τον χρησιμοποιήσω καθώς γίνεται της τρελής από άτομα που κλέβουν και η εταιρία είναι μάλλον ανίκανη να καθοδηγήσει κάποιον στο πως να προστατευτεί από αυτό. αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το ss4200 με το καλωδιάκι ethernet με το παλιό μου account ακόμα. περιμένω σε λίγες μέρες την ενεργοποίηση στα 24. οπότε, resume :P μπορεί το ss να πιάνει αυτές τις ταχύτητες και αν ναι, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? αν όχι, υπάρχει κάποιο guide για βοήθεια στο πως να προστατέψεις τη σύνδεσή σου με ασύρματο router (δε θυμάμαι πως το λένε, αυτό που δίνει η tellas, κάτι με oxygen νομίζω)? ευχαριστώ!

Mouse Potato
24-10-09, 00:01
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ρύθμιση. Θα πιάσεις όσα θέλει η γραμμή σου και η Τελλάς να πιάσεις. Θα μπορούσες να κάνεις μια πρόχειρη "διάγνωση" βάσει των στατιστικών σου...

Μπες στο http://192.168.254.254

Αν θυμάμαι καλά το username: admin και pass: admin

και πες μας ποια είναι τα στατιστικά της dsl σου.

ΥΓ: Όσον αφορά τον ασύρματο εξοπλισμό υπάρχει και το forum για να μάθεις πως θα κλειδώσεις το WLAN σου. Ποιο router έχεις;

@ ADSLgr.com All rights reserved.