PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν μπαινει στο ιντερνετ



sabourxo
24-10-09, 23:08
παιδια σμρ το απογευμα κ μεχρι τωρα που μιλαμε..δν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο το σπιτι μου.εχω κον χ 8αρα το φοιτητικο πακετο.εχω επισης κ ενα σατζεμ ενσυρματο ρουτερ..το περιεργο ειναι οτι ολα τα λαμπακια αναβουν κανονικα οπως και πριν που μπορουσα κ σερφαρα.πηγα στις ρυθμισεις τ ρουτερ κ μ ελεγε οτι ειμαι συνδεδεμενος κανονικα. τι μπορει ν φταιει?? επιπλεον να σας πω οτι το εκλεισα κ το ανοιξα καποιες φορες αλλα κ παλι δν δουλεψε.συνδεομαι με ethernet

nontasaggelis
24-10-09, 23:32
παιδια σμρ το απογευμα κ μεχρι τωρα που μιλαμε..δν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο το σπιτι μου.εχω κον χ 8αρα το φοιτητικο πακετο.εχω επισης κ ενα σατζεμ ενσυρματο ρουτερ..το περιεργο ειναι οτι ολα τα λαμπακια αναβουν κανονικα οπως και πριν που μπορουσα κ σερφαρα.πηγα στις ρυθμισεις τ ρουτερ κ μ ελεγε οτι ειμαι συνδεδεμενος κανονικα. τι μπορει ν φταιει?? επιπλεον να σας πω οτι το εκλεισα κ το ανοιξα καποιες φορες αλλα κ παλι δν δουλεψε.συνδεομαι με ethernet

Ελεγξε τις ip της καρτας δικτυου σου, καθως και τους DNS της καρτας!
Δοκιμασε και με καρφωτες ip+DNS!

asxetos22
25-10-09, 00:26
Μόνο μία παράκληση φίλε μου, επειδή ο υπολογιστής δεν είναι κινητό τηλέφωνο μη γράφεις εδώ λες και στέλνεις SMS στη παρέα σου.:down:

Simpleton
25-10-09, 00:32
Πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον browser ή με όλες τις εφαρμογές; Δοκίμασες να κάνεις ping στο DNS του ΟΤΕ;

djuan1988
25-10-09, 01:25
Βασικά και η δική μου φοιτητική σύνδεση είναι λίγο αργή στο browsing σήμερα. Μπορεί να είναι και τυχαίο βέβαια. Έχω opendns.

timetraveler
25-10-09, 01:34
re paidia kai to idio problima eixa alla as eksigisei kapoios pos na kanoyme ayta ta ping ta ip kai ta DNS se mas toys arxarioys

Breezaki
25-10-09, 02:05
Πας εναρξη->run->πληκτρολογεις cmd και ανοιγει το command line. Σε vista κατευθειαν στο start search γραφεις cmd και στο εμφανιζει.

Μετα πατας στο command line ipconfig να δεις τις διευθυνσεις ip dns mac και αναλογα που θες να κανεις ping γραφεις ping κενο και τη διευθυνση που επιθυμεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.