PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνική μείωση ταχύτητας σύνδεσης



giannisd
25-10-09, 13:05
Είμαι "πελάτης" της Forthent τα τελευταία 2 χρόνια , κάτοχος γραμμής του ιδιόκτιτου δικτύου της. Μέχρι τωρα η συνδεση κλειδωνε στα 16,5 Μbit περίπου σταθερα ομως τις τελευταιες μερες διαπίστωσα οτι επεσε στα 10mbit...δεν εχει αλλαξει κατι απο τη μερια μου ομως πρεπει να το ψάξω γιατι δε μιλαμε για 1-2 mbit alla einai 5-6...Το κεντρο μου ειναι στο Ηρακλειο κρητησ ("Κνωσος").

chosen0ne
25-10-09, 13:14
Μάλλον πρέπει να γίνονται εργασίες και θα στο επαναφέρουν..... Σε φίλο μου στην λάρισα (πολύ παλιότερα) απο τα 11.5mbps έπεσε στα 4..... Αλλά επανήλθε μέσα στο 24ωρο. :whistle:

x_user
25-10-09, 14:44
η καλύτερη λύση να αλλάξεις πάροχο!!! - αφού μάλιστα που έχεις συμπληρώσει και τον (δεσμευτικό) 1 χρόνο

;)

nnn
25-10-09, 14:45
Η καλύτερη λύση να τσεκάρεις την καλωδίωση σου και τις συσκευές σου και αν είναι οκ να δηλώσεις βλάβη.

te00
25-10-09, 17:56
http://img194.imageshack.us/img194/2923/69586611.jpg

:clap:

famous-walker
25-10-09, 21:08
Είμαι "πελάτης" της Forthent τα τελευταία 2 χρόνια , κάτοχος γραμμής του ιδιόκτιτου δικτύου της. Μέχρι τωρα η συνδεση κλειδωνε στα 16,5 Μbit περίπου σταθερα ομως τις τελευταιες μερες διαπίστωσα οτι επεσε στα 10mbit...δεν εχει αλλαξει κατι απο τη μερια μου ομως πρεπει να το ψάξω γιατι δε μιλαμε για 1-2 mbit alla einai 5-6...Το κεντρο μου ειναι στο Ηρακλειο κρητησ ("Κνωσος").

Αυτό το πρόβλημα έχω και' γω ξαφνικά για μέρες χάνω 4-5 mbps συγχρονισμού, αλλά αυτά επανέρχονται όταν προφανώς κάποιος κλείσει το ρούτερ του. Παρατήρησα και σε άλλους δυό με Forthnet στην γειτονιά μου, που ανήκουν στο ίδιο ΚΑΦΑΟ, ότι συγχρονίζουν και αυτοί χαμηλά, άρα υπάρχει κάπου πρόβλημα. Σε λίγες μέρες θα αλλάξω την καλωδίωση από τον κατανεμητή του κτιρίου μέχρι το διαμέρισμα και βλέπουμε. Είναι μάλλον θέμα Crosstalk για' μένα. Πάντως άλλους που ξέρω και ανήκουν στο ίδιο κέντρο, συγχρονίζουν λογικά, για την απόσταση τους από το κέντρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.