PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλυψη ιδιόκτητου δικτύου (Περιοχη Τριλόφου)



Just_Nikos
25-10-09, 19:34
Καλησπέρα.

Σημερα έφτασε το ιδιόκτητο δίκτυο στη περιοχή Τριλόφου (Δήμος Μίκρας) αλλα εγώ βλέπω οτι το ρουτερ μου ακόμα συγχρονίζει στα 2048:lol:

Να υποθέσω οτι αυριο οι οτετζήδες θα με αποδευσμέυσουν απο το DSLAM τους?Η μέσα στην ερχόμενη βδομάδα?

Καποιος με παρόμοια εμπειρία να περιγράψει τι να περιμένω?

Ευχαριστώ!

treli@ris
25-10-09, 19:56
Εχεις κανει αιτηση στη Forthnet για να μπεις στο ιδιοκτητο?

Just_Nikos
25-10-09, 20:01
Συνδρομήτης Forthnet ειμαι αλλα επειδη στην περιοχή μου δεν υπηρχε κάλυψη (θεωρητικά μεχρι σήμερα) συνδεομαι σε DSLAM ΟΤΕ και απο εκει και μετα ISP Forthnet.

Ακόμα και ώς συνδρομήτης τους , πρεπει εγώ να τους πω να με βάλουν στο ιδιόκτητο?
Δε ξέρουν οι ίδιοι τις υποχρεώσεις τους?

treli@ris
25-10-09, 20:11
Δεν ειναι υποχρεωση τους χωρις προηγουμενη ενημερωση, ειτε απο αυτους (εφοσον δεχτεις) ειτε απο σενα, να σε βαλουν στον ιδιοκτητο δικτυο.

Μπορει εσυ να μην θελεις να αλλαξεις και μετα αυτοι θα τρεχουν.

Just_Nikos
25-10-09, 20:20
Δεν ειναι υποχρεωση τους χωρις προηγουμενη ενημερωση, ειτε απο αυτους (εφοσον δεχτεις) ειτε απο σενα, να σε βαλουν στον ιδιοκτητο δικτυο.

Μπορει εσυ να μην θελεις να αλλαξεις και μετα αυτοι θα τρεχουν.

Ok θα τους ενημερώσω εγώ να δώ τι θα μου πουν.

**************************************
Μολις τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι αυτο θα γινει σταδιακα,ακομα και χωρίς να τους επερνα τηλ για να τους ενημερώσω

FSHOPAXD
26-10-09, 15:04
Εξαρτάται από την αίτηση της σύνδεσής σου, εαν υπέγραψες για απευθείας μετάβαση στο ιδιόκτητο όταν αυτό θα είναι διαθέσιμο, δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τιποτα, απλά επειδή όπως καταλαβαίνω είσαι στις επιδοτούμενες περιοχές της Θεσσαλονίκης σε συμφέρει επειγόντος να πας σε ένα κατάστημα για να επωφελειθείς από αυτό άμεσα (μπορει μέχρι να ενεργοποιηθεί πάντως ο κόμβος να κάνει αρκετές ημέρες) παρόλα αυτά κάνε αίτηση ! (Πληροφορίες για το επιδοτούμενο μαζεμένη εδώ http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=8824)

Just_Nikos
26-10-09, 19:14
Εξαρτάται από την αίτηση της σύνδεσής σου, εαν υπέγραψες για απευθείας μετάβαση στο ιδιόκτητο όταν αυτό θα είναι διαθέσιμο, δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τιποτα, απλά επειδή όπως καταλαβαίνω είσαι στις επιδοτούμενες περιοχές της Θεσσαλονίκης σε συμφέρει επειγόντος να πας σε ένα κατάστημα για να επωφελειθείς από αυτό άμεσα (μπορει μέχρι να ενεργοποιηθεί πάντως ο κόμβος να κάνει αρκετές ημέρες) παρόλα αυτά κάνε αίτηση ! (Πληροφορίες για το επιδοτούμενο μαζεμένη εδώ http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=8824)
Ναι μου ειπαν οτι θα συνδεθω στο ιδιοκτητο συντομα,για την προσφορα ομως δεν ενδιαφερομαι, ειναι πολυ αδυναμο το λαπτοπ για τις δικες μου απαιτησεις.

nmavro73
27-10-09, 08:26
Ο τριλοφος είναι επιδοτουμενος που απέχει 20 λεπτά από την πόλη;

ledonline
27-10-09, 12:42
Το 25/10/2009 που υπήρχε στο wizard μέχρι πρότεινος άλλαξε και έγινε 31/10/2009 οπότε δεν έχει έρθει ακόμα το ιδιόκτητο της Forthnet στον Τρίλοφο.

FSHOPAXD
27-10-09, 14:37
Ο τριλοφος είναι επιδοτουμενος που απέχει 20 λεπτά από την πόλη;

Επιδοτούμενες είναι οι περιοχές εκτός Δ.Δ. Θεσσαλονίκης, δεν γνωρίζω εαν ανήκει ή όχι μπορει να το δει ο φίλος στο adslwizard.forthnet.gr

........Auto merged post: FSHOPAXD πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το 25/10/2009 που υπήρχε στο wizard μέχρι πρότεινος άλλαξε και έγινε 31/10/2009 οπότε δεν έχει έρθει ακόμα το ιδιόκτητο της Forthnet στον Τρίλοφο.

Θα σε συμβούλευα να καταθέσεις την αίτηση για το επιδοτούμενο (εαν το δικαιούσε μέχρι 30/10 το αργότερο) για να μπορέσεις να ενταχθείς , έστω και οριακά.

euri
27-10-09, 15:04
Ο τριλοφος είναι επιδοτουμενος που απέχει 20 λεπτά από την πόλη;

Στο νομό Θεσσαλονίκης νομίζω ότι αφορά στις περιοχές εκτός Πολεοδομικού Συγκροτήματος.

Ναι, έτσι είναι (http://www.forthnet.gr/media/double_play/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82%20%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%87%CE %AD%CF%82.pdf) τελικά.

ledonline
27-10-09, 15:49
Επιδοτούμενες είναι οι περιοχές εκτός Δ.Δ. Θεσσαλονίκης, δεν γνωρίζω εαν ανήκει ή όχι μπορει να το δει ο φίλος στο adslwizard.forthnet.gr

........Auto merged post: FSHOPAXD πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Θα σε συμβούλευα να καταθέσεις την αίτηση για το επιδοτούμενο (εαν το δικαιούσε μέχρι 30/10 το αργότερο) για να μπορέσεις να ενταχθείς , έστω και οριακά.

Φίλε FSHOPAXD, η Forthnet δεν σου επιτρέπει να καταθέσεις την αίτησή σου, εάν πρώτα δεν έχει ενεργοποιηθεί το ιδιόκτητο δίκτυο της. Επειδή μένω στα περίχωρα της Θεσ/νίκης στην Ν. Μηχανιώνα και με ενδιαφέρει να ενταχθώ στο επιδοτούμενο 2play, το έψαξα και η απάντηση τόσο από το 13831 όσο και από Κατάστημα Forthnet είναι η ίδια. Σε παραπέμπουν στην ημερομηνία 31/10/2009 που βγάζει για αναμενόμενη κάλυψη ο wizard παρόλο που την ίδια ημέρα (Σάββατο) λήγει και το επιδοτούμενο πρόγραμμα.
ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟ..... δεν απαντάει ........ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΟ

Στην ίδια μοίρα είναι όλες οι περιοχές στα περίχωρα της Θεσ/νίκης (Τρίλοφος, Επανωμή, Μηχανιώνα, Λαγκαδάς,...)

Just_Nikos
27-10-09, 19:07
Ο τριλοφος είναι επιδοτουμενος που απέχει 20 λεπτά από την πόλη;
20 λεπτα ακριβως ειναι απο την πολη.

Οταν φτασει η 31/10 , θα το κανουν 15/11 μετα μου λεει η διαισθηση μου, παρα ταυτα πληρωνουμε για "24αρα".:mad:

FSHOPAXD
28-10-09, 02:42
Ειναι σε φάση ενεργοποίησης πολλά κέντρα αυτή την στιγμή, εαν δεν αλλάξει μέχρι 31/10 προτείνω να κατεβεις την ημέρα εκείνη με τα δικαιολογητικά (ταυτότητα, οτε, αποδεικτικό κατοικίας π.χ. ΔΕΗ/ΔΕΥΘ/Φορολογική δηλωση που να αναφέρει τον ίδιο δικαιούχο) και να επωφεληθείς από το επιδοτούμενο.

Just_Nikos
02-11-09, 16:39
20 λεπτα ακριβως ειναι απο την πολη.

Οταν φτασει η 31/10 , θα το κανουν 15/11 μετα μου λεει η διαισθηση μου, παρα ταυτα πληρωνουμε για "24αρα".:mad:
Tελικα εκανα λάθος για τις 15/11 το κανανε 29/11/2009.

:rofl: Αρχιζει να αγγιζει τα ορια της γελιοτητας αυτο το πραγμα...

FSHOPAXD
02-11-09, 17:45
Αναμένεται ηλεκτροδότηση των κόμβων, πάντως το επιδοτούμενο κατά πάσα πιθανότητα θα υποστηριχτει με τους ίδιους όρους από την ίδια την εταιρία πλέον. Για να καλύψει και τις περιπτώσεις καθυστερήσεων που έχουν σημειωθεί.

cuper
03-11-09, 12:54
Κέντρο Ρετζίκι-Πεύκα: Δεν ξέρω τι γίνεται στους υπόλοιπους προς ενεργοποίηση κόμβους στο νομό, αλλά στο κέντρο Ρετζίκι-Πεύκων, μόλις προχθές άρχισαν να σκάβουν εντατικά για οπτικές. Μια δρομολόγηση προς Ασβεστοχώρι και άλλη μία για Φίλυρο ή/και Ν.Ευκαρπία.

Αίτηση: έκανα κανονικά την 31/10 που ο wizard εμφάνιζε κάλυψη (βιάστηκα γιατί θέλω το προνόμιο της nova), στο κατάστημα forthnet Αμπελοκήπων. Ο υπάλληλος μου είπε ότι στο σύστημα, το κέντρο μου δε φαινότανε να είναι στο ιδιόκτητο. ;)
Οι δυο υπάλληλοι ήταν ενήμεροι για την προηγούμενη αναβολή κάλυψης που είχε δοθεί στις 25/10 για τις 31/10 και όταν τους είπα "ε, μάλλον θα πάρει και από Δευτέρα παράταση για Νοέμβριο" χαμογέλασαν και μου είπαν αν θέλω να μη συμπληρώσω την αίτηση εκείνη τη μέρα :p Και όντος πήραμε αναβολή για 29/11.
Μου εξήγησαν ότι θα περάσω σε Α.ΡΥ.Σ. αν πάρει αναβολή το ιδιόκτητο και όλες τις υπόλοιπες λεπτομέρειες.
Μου είπαν επίσης ότι η προσφορά του πακέτου Adsl economy θα πάρει παράταση (όπως και έγινε για 31/12)

Πανόραμα: δε δόθηκε αναβολή, εμφανίζει ακόμα κάλυψη. Ξεκίνησαν και οι κλασικές διαφημίσεις στις δημοτικές πινακίδες "Τι νέο παίζει στο Πανόραμα κτλ". Είδα μια στον κόμβο του περιφερειακού για Πυλαία.

Συμπέρασμα δικό μου: Όταν ξεκινάνε οι διαφημίζεις, ξεκινάει και το ιδιόκτητο. Ο wizard εσκεμμένα δίνει νωρίτερα τις ημερομηνίες, για να δένουν πελάτες. :whistle:
Βέβαια στο κατάστημα που πήγα εγώ, οι υπάλληλοι δε με πίεσαν να συμπληρώσω την αίτηση, το αντίθετο. Τώρα αν δε τους έλεγα ότι γνωρίζω για τις αναβολές του wizard δε ξέρω αν θα κάνανε το ίδιο.

Καλά Χριστούγεννα λοιπόν (κυριολεκτικά) :lol:

Just_Nikos
05-11-09, 02:53
Κέντρο Ρετζίκι-Πεύκα: Δεν ξέρω τι γίνεται στους υπόλοιπους προς ενεργοποίηση κόμβους στο νομό, αλλά στο κέντρο Ρετζίκι-Πεύκων, μόλις προχθές άρχισαν να σκάβουν εντατικά για οπτικές. Μια δρομολόγηση προς Ασβεστοχώρι και άλλη μία για Φίλυρο ή/και Ν.Ευκαρπία.

Αίτηση: έκανα κανονικά την 31/10 που ο wizard εμφάνιζε κάλυψη (βιάστηκα γιατί θέλω το προνόμιο της nova), στο κατάστημα forthnet Αμπελοκήπων. Ο υπάλληλος μου είπε ότι στο σύστημα, το κέντρο μου δε φαινότανε να είναι στο ιδιόκτητο. ;)
Οι δυο υπάλληλοι ήταν ενήμεροι για την προηγούμενη αναβολή κάλυψης που είχε δοθεί στις 25/10 για τις 31/10 και όταν τους είπα "ε, μάλλον θα πάρει και από Δευτέρα παράταση για Νοέμβριο" χαμογέλασαν και μου είπαν αν θέλω να μη συμπληρώσω την αίτηση εκείνη τη μέρα :p Και όντος πήραμε αναβολή για 29/11.
Μου εξήγησαν ότι θα περάσω σε Α.ΡΥ.Σ. αν πάρει αναβολή το ιδιόκτητο και όλες τις υπόλοιπες λεπτομέρειες.
Μου είπαν επίσης ότι η προσφορά του πακέτου Adsl economy θα πάρει παράταση (όπως και έγινε για 31/12)

Πανόραμα: δε δόθηκε αναβολή, εμφανίζει ακόμα κάλυψη. Ξεκίνησαν και οι κλασικές διαφημίσεις στις δημοτικές πινακίδες "Τι νέο παίζει στο Πανόραμα κτλ". Είδα μια στον κόμβο του περιφερειακού για Πυλαία.

Συμπέρασμα δικό μου: Όταν ξεκινάνε οι διαφημίζεις, ξεκινάει και το ιδιόκτητο. Ο wizard εσκεμμένα δίνει νωρίτερα τις ημερομηνίες, για να δένουν πελάτες. :whistle:
Βέβαια στο κατάστημα που πήγα εγώ, οι υπάλληλοι δε με πίεσαν να συμπληρώσω την αίτηση, το αντίθετο. Τώρα αν δε τους έλεγα ότι γνωρίζω για τις αναβολές του wizard δε ξέρω αν θα κάνανε το ίδιο.

Καλά Χριστούγεννα λοιπόν (κυριολεκτικά) :lol:
Μαλλον κατα εκει το κοβω....να δουμε αν θα παιξει ποτε καποια διαφημιση με το τι νεο παιζει στον τριλοφο-πλαγιαρι! :lol:

Just_Nikos
23-11-09, 16:44
Xμμμ δοκίμασα μόλις τον wizard και μου εδωσε αυτο:

Στην περιοχή σας είναι διαθέσιμες οι ταχύτητες έως 8Mbps εκτός ιδιόκτητου δικτύου Forthnet

Αρ. τηλεφώνου: 23920 65XXX Είδος σύνδεσης: PSTN Κέντρο: ΤΡΙΛΟΦΟΣ (TRIL)

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 29/11/2009 ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ (Ζώνη 6)

Nα παρω τον ΟΤΕ να με κουμπώσει στα 8mbit , μεχρι να αξιωσει ο θεος τη forthnet να με βάλει στο ιδιόκτητο?
Γιατι με τα 2mbit δε τη παλευω...

Just_Nikos
27-11-09, 20:18
Τελαυταια ενημέρωση :
Αναμενόμενη κάλυψη: 31/12/2009 ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ (Ζώνη 6)
Αλλο 1 μηνα+ παραταση, και μετα μου λεει ο αλλος και καλα για ηλεκτροδότηση κόμβων..
Προσωπικα με την πρωτη ευκαιρια γυρναω παλι πισω στον Ο.Τ.Ε και να παει να γαργαληθει η forthnet.

Just_Nikos
21-12-09, 00:26
Aπο ότι δειχνει ο wizard υπαρχει προσβαση τωρα, αλλα ποτε με το καλό?

Just_Nikos
24-12-09, 14:33
Συμπέρασμα δικό μου: Όταν ξεκινάνε οι διαφημίζεις, ξεκινάει και το ιδιόκτητο. Ο wizard εσκεμμένα δίνει νωρίτερα τις ημερομηνίες, για να δένουν πελάτες. :whistle:
Βέβαια στο κατάστημα που πήγα εγώ, οι υπάλληλοι δε με πίεσαν να συμπληρώσω την αίτηση, το αντίθετο. Τώρα αν δε τους έλεγα ότι γνωρίζω για τις αναβολές του wizard δε ξέρω αν θα κάνανε το ίδιο.

Καλά Χριστούγεννα λοιπόν (κυριολεκτικά) :lol:
Σημερα ειδα καθως ερχομουν απο περιοχη αεροδρομιου ,διαφημησεις της forthnet διπλα απο το βενζιναδικο της AVIN πριν τη στροφη για τριλοφο :rofl:

Τι να πω ειχες δικαιο τελικα!:oneup:
Καλα χριστουγεννα λοιπον και απο μερους μου ! :rofl:

Just_Nikos
07-01-10, 18:27
Ειμαι κατασυγκινημενος σημερα μου ηρθε sms στο κινητο


Η Forthnet σας ενημερώνει:
Η μεταφορά σας στο ιδιόκτητο δυκτιο εχει ξεκινήσει & θα ολοκληρωθεί αυτόματα.
Απολαυστε Forthnet ADSL με ταχυτητα εώς 24Mbps.

Πηγα μετα στο Βroadband Status ....
07/01/2010 12:50 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
07/01/2010 12:50 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
07/01/2010 12:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Αυτα ειναι...απο 22/072009 μεχρι 07/01/2010 για να γινει η διαδικασια..Oh yeahhh!:rofl:

Παντως ειναι σβελτοι ετσι?Μεσα σε ενα λεπτο εστειλαν την αιτηση στον ΟΤΕ , και ο ΟΤΕ δεσμευσε βροχο σε λιγοτερο απο ένα λεπτο μιλαμε....:whistle::rofl:

Georgevtr
07-01-10, 20:32
Ειμαι κατασυγκινημενος σημερα μου ηρθε sms στο κινητο


Η Forthnet σας ενημερώνει:
Η μεταφορά σας στο ιδιόκτητο δυκτιο εχει ξεκινήσει & θα ολοκληρωθεί αυτόματα.
Απολαυστε Forthnet ADSL με ταχυτητα εώς 24Mbps.

Πηγα μετα στο Βroadband Status ....
07/01/2010 12:50 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
07/01/2010 12:50 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
07/01/2010 12:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Αυτα ειναι...απο 22/072009 μεχρι 07/01/2010 για να γινει η διαδικασια..Oh yeahhh!:rofl:

Παντως ειναι σβελτοι ετσι?Μεσα σε ενα λεπτο εστειλαν την αιτηση στον ΟΤΕ , και ο ΟΤΕ δεσμευσε βροχο σε λιγοτερο απο ένα λεπτο μιλαμε....:whistle::rofl:

Μα λογικό είναι.Οι τεχνικοί του ΟΤΕ εργάζονται παράλληλα με αυτούς της 4νετ.Οπότε μήν απορείς.
Καλορίζικη.

Just_Nikos
07-01-10, 20:42
Roumanos με την ευκαιρια , οι ρουμάνες πως σου φαίνονται?:p

Georgevtr
07-01-10, 20:50
Roumanos με την ευκαιρια , οι ρουμάνες πως σου φαίνονται?:p

Οπώς όλες οι καλές και υπάκουες γυναίκες...:evil:

hdkeys
29-01-10, 03:34
just nikos επιδοτουμενο εβαλες?γιατι εγω σκεφτομαι να κανω αιτηση ,αλλα φοβααμαι μη φαω καμια φολα και μετα αντε βγαλε ακρη (στο επιδοτουμενο πρεπει να προεξοφλησεις ολο το ποσο του ετησιου συμβολαιου, 358 ευρω δλδ).

Just_Nikos
29-01-10, 18:34
just nikos επιδοτουμενο εβαλες?γιατι εγω σκεφτομαι να κανω αιτηση ,αλλα φοβααμαι μη φαω καμια φολα και μετα αντε βγαλε ακρη (στο επιδοτουμενο πρεπει να προεξοφλησεις ολο το ποσο του ετησιου συμβολαιου, 358 ευρω δλδ).
Οχι γιατι κατι μου βρωμαγε..:)

hdkeys
26-02-10, 14:55
καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω καποιον απο την περιοχη ,αν ειναι ευχαριστημενος απο την υπηρεσια και κυριως απο το σταθερο τηλ. του.
Για την ταχύτητα ξερω οτι δεν πρόκειται να πιάσω πάνω απο 8 αλλα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να μην εχω πρόβλημα με το τηλέφωνο μου ,διακοπές και τέτοια.

OrFiSO
26-02-10, 22:55
καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω καποιον απο την περιοχη ,αν ειναι ευχαριστημενος απο την υπηρεσια και κυριως απο το σταθερο τηλ. του.
Για την ταχύτητα ξερω οτι δεν πρόκειται να πιάσω πάνω απο 8 αλλα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να μην εχω πρόβλημα με το τηλέφωνο μου ,διακοπές και τέτοια.

Φίλε μου καλησπέρα.
Γιατί να μην πιάσεις πάνω απο 8? Εγώ έχω conn-x 24Mbps εδώ και 2 χρόνια περίπου και ξεκίνησα να συγχρονίζω με 22500 περίπου και τώρα έχω πέσει στα 19000, κάτι λογικό με τους χρήστες που έχουν προστεθεί. Κατεβάζω με 2ΜΒ/sec πραγματικά-μετρημένα. Μένω Τρίλοφο και όπως ίσως θα ξέρεις τα DSLAM βρίσκονται εδώ. Δεν νομίζω η Forthnet να τα βάλει αλλού. Με ενδιαφέρει και μένα πάντως αν έχει βάλει κάποιος εδώ στον Τρίλοφο γιατί σκέφτομαι να εκμεταλευτώ το επιδοτούμενο πάρα τα εκατοντάδες αρνητικά σχόλια προς την Forthnet που διαβάζω στο Forum.
Ευχαριστω.

hdkeys
12-03-10, 02:54
μενω στο πλαγιαρι οχι στον τριλοφο και αυτη (8) ηταν η ταχυτητα που ειχα με αλτεκ 24mbps.

decibelgr
13-03-10, 23:09
Τίποτα νεότερο? Θα μετακομήσω Βασιλικά σε λίγες μέρες και λέω να βάλω οτενετ γιατί δεν εμπιστεύομαι τη φορθνετ.

sv2hnh
27-03-10, 10:43
Σερνετε η forthnet ? η' φταιει η γραμμη?
Περιοχη Καρδια κεντρο Τριλοφου

Just_Nikos
28-03-10, 07:58
Σερνετε η forthnet ? η' φταιει η γραμμη?
Περιοχη Καρδια κεντρο Τριλοφου
Tα στατιστικα σου δεν ειναι και πολυ καλα , αλλα ουτε και απαράδεκτα.Αλλα λιγο κατω του μετρίου.
Εχεις παρα πολυ χαμηλο συγχρονισμο ,να παρεις τηλ να δηλωσεις βλάβη.

sv2hnh
28-03-10, 18:40
Tα στατιστικα σου δεν ειναι και πολυ καλα , αλλα ουτε και απαράδεκτα.Αλλα λιγο κατω του μετρίου.
Εχεις παρα πολυ χαμηλο συγχρονισμο ,να παρεις τηλ να δηλωσεις βλάβη.

Αναρωτιομουν αν ειναι προβλημα του κεντρου της forthnet?? λογω επιδοτουμενης περιοχης
ισως δινουν χαμηλοτερες ταχυτητες.
Αν εισαι στον τριλοφο σου ειναι ευκολο να ποσταρεις τα στατιστικα της γραμμης σου

Just_Nikos
31-03-10, 13:55
Αναρωτιομουν αν ειναι προβλημα του κεντρου της forthnet?? λογω επιδοτουμενης περιοχης
ισως δινουν χαμηλοτερες ταχυτητες.
Αν εισαι στον τριλοφο σου ειναι ευκολο να ποσταρεις τα στατιστικα της γραμμης σου
Οχι δεν ειναι λογω επιδοτουμενου.
Σου δειχνω στατιστικα μου :

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1,020 / 15,253
Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0.00 / 0.00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 0.0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 18.0 / 32.5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 13.0 / 6.5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / IFTN
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 560
CRC Errors (Up/Down): 0 / 2
HEC Errors (Up/Down): 7 / 2

@ ADSLgr.com All rights reserved.