PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα , βοήθεια



markis
05-03-06, 20:28
Παιδιά βοήθεια . έχω σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ με ZXDSL 831A ρουτερ και προσπαθώ να συνδέσω ένα NETGEAR WGT624 v3 εδώ και 2 μήνες . έχω ζητήσει την βοήθεια από το τηλεφωνικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του πλαισίου, είπαν πως λόγω φόρτου θα επικοινωνήσουν αυτή μαζί μου. Ακόμα περιμένω. Από ότι βλέπω μάλλον στο τέλος θα το σπάσω. Please βοήθεια με πήραν στο ψιλό στο σπίτι και πέφτει πολύ δούλεμα από μικρούς και μεγάλους.

manoulamou
05-03-06, 23:05
:( :redface: :hmm:
Mηπως να γινοσουν λιγο πιο σαφης τι εχεις κανει μεχρι τωρα,
τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις, τι modem/router χρησιμοποιεις τωρα,
γραμμη adsl απο που, με τι bandwidth τρεχει... Το Πλαισιο σου πουλησε το netgear :hmm:
Tι συνθεση εχει το/τα κομπιουτερ σου?

enwsitis21
06-03-06, 17:22
Παιδιά βοήθεια . έχω σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ με ZXDSL 831A

Παρακαλώ;

manoulamou
06-03-06, 18:19
Παρακαλώ;
;):p:redface::lol::hmm:Αυτο ακριβως ειπα κι εγω με πιο :rofl: πολλα λογια:rolleyes: anybody home???

sdikr
06-03-06, 19:16
το συγκεκριμένο router δεν το γνωρίζω,

Υπάρχουν δυο τρόποι συνδεσής, η μια είναι σύνδεση του netgear με το zx μέσω του wan port που έχει το netgear, σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να ρυθμίσιες το zx σε pppoe bridged και το netgear να κάνει την κλήση pppoe

ή σύνδεση του zx πάνω σε μια απο την θύρες ethernet του netgear και απενεργοποιήση του dhcp του netgear (ϊσως να χρείαστει να αλλάξεις και την Ip του netgear)

nm03031
05-10-06, 14:41
εχω παρει το ιδιο @#@!ρουτερ της NetGear και μπαίνω στην σελίδα www.routerlogin.net για να το ρυθμισω αλλα κάτι κανω λάθος. Έχω βαλει τα IP και DNS να τα βρισκει μόνο του αλλα και πάλι δεν λέει να συνδεθει. Ουσιαστικά δεν εχω internet ασύρματο αλλα μονο στην προηγούμενη σελίδα μπαίνω. Ξερει κανείς τις ρυθμίσεις για γραμμη οτε? Έχω telindus modem και Οτε 512.

@ ADSLgr.com All rights reserved.