PDA

Επιστροφή στο Forum : Βρήκα την υγειά μου!Ουστ Microcom



vaniasgr
06-03-06, 14:22
Καληπσπέρα σε όλους και καλή 40στη να έχουμε!

Να μην φλυαρώ, με λίγα λόγια να σας πω:
Αγόρασα το Alcatel Speedtouch 585i (Wi Fi) και αντικατέστησα το παλιό μου το microcom:down: , που σου δίνει η Vivodi με την αγορά του Cube και βρήκα την υγειά μου!!!!
Τέρμα τα "σπαστικά" Disconnects...σταθερότητα σε όλο της το μεγαλείο.
Και όσον αφορά την εμβέλεια του WiFi, παιδιά ΑΠΙΘΑΝΟ!
Ένα θα σας πω: έχω τον Router στον 3ο όροφο και μπαίνω στο net απο Laptop από τον 4ο όροφο...:oneup:

ariadgr
06-03-06, 15:22
Πόσο το πήρες το 585 και από που;

jimaras
06-03-06, 17:18
ρε φιλε εχω μια απορια!!!!!!γιατι εμενα μετα απο καποιες ρυθμισεις και μετα την αναβαθμιση 10.4.5 δουλευει σφαιρα????το μονο προβλημα που ειχα ηταν η ταχυτα κατεβασματος!!!αποσυνδεση ποτε!εχω και το speedtouch 530i!!!αλλα χρησιμοποιω το microcom

manoulamou
06-03-06, 17:25
Παντως εγω τον καιρο που ειχα παρει microcom 92/56, σε προσφορα μαζι με 6μηνη συνδρομη στην HOL dial-up τοτε
το τι ειχα τραβηξει δεν λεγεται Σκετη αρχαια ελληνικη τραγωδια. Και ακομα δεν εχω καταλαβει εφταιγε η HOL
ή το μ@λ@κισμενο το μοντεμακι, δεν εχω βρει ακρη,
ευτυχως ομως μου βγηκε σε καλο, γιατι ετσι επεσπευσα τη μεταβαση μου σε adsl.

gelo
06-03-06, 19:51
ρε φιλε εχω μια απορια!!!!!!γιατι εμενα μετα απο καποιες ρυθμισεις και μετα την αναβαθμιση 10.4.5 δουλευει σφαιρα????το μονο προβλημα που ειχα ηταν η ταχυτα κατεβασματος!!!αποσυνδεση ποτε!εχω και το speedtouch 530i!!!αλλα χρησιμοποιω το microcom

Γεια χαρα σε ολους 2 μερες τωρα αφου ενεργοποιηθηκα βγαζω τον καρκινο με το 2636(usb/router) της Microcom.Δεν μας λες και εμας τι ρυθμισεις να κανουμε μπας και σωσουμε νεες αγορες και νεα ευροπουλακια???

GoG
06-03-06, 19:55
Εγω με το microcom εδω και εναμιση μηνα ειμαι σφαιρα..Ολα καλα...Η αναβαθμιση τι προσφερει?
Ειναι ασφαλης?

gelo
06-03-06, 20:08
router το εχεις η usb?

jimaras
06-03-06, 20:15
αναβαθμιση εννοω απο την apple με τις ρυθμισεις ασφαλειας για mac!!!!στο μοντεμ οι ρυθμισεις που εκανα ηταν απο το manual τις microcom γιατι αυτες που μου ειχαν πει απο εην vivodi δεν ηταν και τοσο καλες!!!το ανεχ πρεπει να ειναι α!!!εμενα στο mac μου δουλευει πολυ καλυτερα με PPOA και οχι με PPOE.στο vcmux και εννοειται σε ethernet!!!!στο wan θελει 4 μηδενικα σε ολα !και προσωπικα δικιμασα διευθυνση στο dns!και γινεται το εξης απιστευτο!!!!σερφαρεις κανονικα αλλα εχει διακυμανσεις και δεν μπορει να συνδεθει στον server της conexant!!!!!το βλεπεις απο το diagnostic test

@ ADSLgr.com All rights reserved.