PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξυπηρέτηση πελατών απο την Tellas



cpolitop
07-03-06, 11:51
Πριν λίγες μέρες είχα ένα πρόβλημα ταχύτητας με την γραμμή από Tellas.
Η ώρα ήταν 00:30 καλώ το 13800 και αμέσως μου απαντά ο τεχνικός της Tellas.
Τού ανέφερα το πρόβλημα μου εκτός όμως από το πρόβλημα μου είχα και νεύρα και τα άκουσε ο κακομοίρης ο τεχνικός. Η υπομονή του μου έκανε εντύπωση.
Αφού μιλήσαμε 15 λεπτά, κατέγραψε το πρόβλημα και μου είπε οτι θα το αναθέσει στο αρμόδιο τμήμα.
Σήμερα το πρωί ο ΠΟΤΕ έτρεχε σαν φαντάρος, για να δει την γραμμή μου.
Ενημέρωσα την Tellas για τον ΠΟΤΕ και ότι η γραμμές μου είναι ok και ο τεχνικός μου είπε ότι εκτός από τον πOTE η γραμμή αυτή την στιγμή ελέγχεται και από την Tellas.
Ίσως να μην είναι πάντα τέλειοι, αλλά ποιος είναι τέλειος;:D
Δεν έχω παρά να πώ ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην εξυπηρέτηση πελατών της Tellas.:oneup:

apkor
07-03-06, 15:07
Μια που ο φίλος άνοιξε αυτό το νήμα, ας προσθέσω και εγώ την εμπειρία μου μια που τα καλά πρέπει να τονίζονται και να μη γκρινιάζουμε πάντα...

Παρασκευή 3/3 7:00 το πρωί. Στην προσπάθεια μου να συνδεθώ στο Internet βλέπω ότι όλα είναι νεκρά. Στις 7:15 παίρνω τηλ. την ΤΕΛΛΑΣ και τους αναφέρω τη βλάβη.
Παρασκευή 8:00. Με καλούν απο ΤΕΛΛΑΣ στο κινητό μου (ήμουν στο μηχανάκι και δεν το σήκωσα).
Παρασκευή 12:15 Με καλούν απο τον ΟΤΕ !!!!!! και μου ζητάν λεπτομέρειες για τη βλάβη. Τους απαντώ ότι είμαι στο γραφείο και δεν έχω πρόσβαση στον υπολογιστή που έχει το πρόβλημα.
Παρασκευή 12:30 Νέο τηλεφώνημα απο τον ΟΤΕ !!!!! Μου δίνουν ένα userid και password για να ελέγξω τη γραμμή μου για να δούμε αν το πρόβλημα είναι απο την ΤΕΛΛΑΣ ή τη γραμμή.
Παρασκευή 15:30 Είμαι σπίτι πιά και βλέπω ότι το πρόβλημα έχει λυθεί, χωρίς καμμιά παρέμβαση εκ μέρους μου.
Παρασκευή 16:00 Δέχομαι τηλεφώνημα απο την τεχνική υποστήριξη της ΤΕΛΛΑΣ για να δούν τι έγινε.
Το τελειωτικό χτύπημα το δέχθηκα, σήμερα Τρίτη πρωί: Με πήραν τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ για να τους ενημερώσω αν το πρόβλημά μου λύθηκε!!!!

Οφείλω ένα ευχαριστώ και στην ΤΕΛΛΑΣ και στον ΟΤΕ(!!!!) για την άμεση εξυπηρέτηση.

flevio
17-03-06, 19:40
:up:
:hmm: :hmm:
:rofl: :rofl: :rofl:


δηλ. αν τους πω οτι εχω προβλημα με τα χαμηλα πακετα πληροφoριων θα μοy το φτιαξουν?384/ 90-1500 ping or unable to connect..

ntampa7
17-03-06, 19:43
κοίτα να δείς που υπάρχει και σωστή εξυπηρέτηση...

Chris_Nik
17-03-06, 19:44
Εντάξει τα καλά πράγματα πρέπει να ακούγονται.
Το θέμα είναι ότι τα άσχημα υπερισχύουν των καλών....:p

immortal1979
17-03-06, 21:10
Εγω εχω forthnet και για να πιασεις γραμμη αν θες να ρωτησεις κατι πρεπει να εχεις τον θεο μπαρμπα!!!! Αυτο ειναι καλο παντως που διαβασα στο θεμα, μακαρι και η forthnet να "στρωσει" στο τομεα αυτο.

Μπραβο τους.

Phaethon
18-03-06, 22:03
Συμφωνώ απόλυτα είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Spirus
20-03-06, 14:25
Συμφωνώ απόλυτα είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Φυσικά είναι ευγενικοί και εξυπηρετικοί(τουλάχιστον σε εμένα όσες φορές έχω πάρει τελ) γιατί δεν είναι σαν κάτι κρατικοδίαιτους του πΟΤΕ που σε γράφουν στα @#$@#$ τους γιατί έχουν την θεσούλα τους σίγουρη βρέξει χιονίσει...

_Yiannis_
22-03-06, 05:22
Πριν λίγες μέρες είχα ένα πρόβλημα ταχύτητας με την γραμμή από Tellas.
Η ώρα ήταν 00:30 καλώ το 13800 και αμέσως μου απαντά ο τεχνικός της Tellas.
Τού ανέφερα το πρόβλημα μου εκτός όμως από το πρόβλημα μου είχα και νεύρα και τα άκουσε ο κακομοίρης ο τεχνικός. Η υπομονή του μου έκανε εντύπωση.
Αφού μιλήσαμε 15 λεπτά, κατέγραψε το πρόβλημα και μου είπε οτι θα το αναθέσει στο αρμόδιο τμήμα.
Σήμερα το πρωί ο ΠΟΤΕ έτρεχε σαν φαντάρος, για να δει την γραμμή μου.
Ενημέρωσα την Tellas για τον ΠΟΤΕ και ότι η γραμμές μου είναι ok και ο τεχνικός μου είπε ότι εκτός από τον πOTE η γραμμή αυτή την στιγμή ελέγχεται και από την Tellas.
Ίσως να μην είναι πάντα τέλειοι, αλλά ποιος είναι τέλειος;:D
Δεν έχω παρά να πώ ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην εξυπηρέτηση πελατών της Tellas.:oneup:



Είναι υποχρέωσή τους να εξυπηρετούν τους πελάτες τους.

Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση της tellas γιατί:

1. Μία φορά με χρέωσαν ένα ποσό στο λογαριασμό μου το οποίο για να το ξεχρεώσουν έκαναν περίπου 3 μήνες, μετά από πολλά email και τηλέφωνα.

2. Όποτε στέλνω ερώτηση με email μου απαντάνε πάντα τηλεφωνικά, κάτι το οποίο δεν το θέλω. Αν ήταν θα τους έπαιρνα τηλέφωνο εγώ. Προτιμώ email για να θυμάμαι ποιος είπε τι και πότε.

3. Τους έχω στείλει ένα email από Παρασκευή 17/3 και μέχρι σήμερα 22/3 δεν έχω λάβει απάντηση.

gentux
22-03-06, 12:53
Εντάξει τα καλά πράγματα πρέπει να ακούγονται.
Το θέμα είναι ότι τα άσχημα υπερισχύουν των καλών....:tongue:

Βασικά είναι Μπελάς όλη η κατάσταση, αλλά όπως ειπώθηκε και παραπάνω κανείς δεν είναι τέλοιος, αλλά τουλάχιστον να κάνουν σωστά την δουλειά τους.

Καιρός γαρ εγγύς

the_Mask
04-04-06, 14:34
Είναι υποχρέωσή τους να εξυπηρετούν τους πελάτες τους.
Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση της tellas γιατί:
1. Μία φορά με χρέωσαν ένα ποσό στο λογαριασμό μου το οποίο για να το ξεχρεώσουν έκαναν περίπου 3 μήνες, μετά από πολλά email και τηλέφωνα.
2. Όποτε στέλνω ερώτηση με email μου απαντάνε πάντα τηλεφωνικά, κάτι το οποίο δεν το θέλω. Αν ήταν θα τους έπαιρνα τηλέφωνο εγώ. Προτιμώ email για να θυμάμαι ποιος είπε τι και πότε.
3. Τους έχω στείλει ένα email από Παρασκευή 17/3 και μέχρι σήμερα 22/3 δεν έχω λάβει απάντηση.

εθιξες ενα μεγαλο ζητημα το οποιο χωραει μεγαλης συζητησης παντως ενα να ξερεις οτι και για τα 3 παραπανω οι μονοι που δεν φταινει ειναι ο υπαλληλοι που απαντανε στο τηλεφωνο, και αυτοι που φταινε δεν θα βγουν ποτε στο τηλεφωνο :down:

arial
06-04-06, 11:56
Ουτε εγω εχω προβλημα...

Ισα ισα για την αναθμιση της γραμμης μου , μου ειπαν να μη στειλω φαξ αλλα εμαιλ (που φαξ ειναι το στανταρ για την τελλας)

Nosferatu
07-04-06, 01:21
Ουτε εγω εχω προβλημα...

Ισα ισα για την αναθμιση της γραμμης μου , μου ειπαν να μη στειλω φαξ αλλα εμαιλ (που φαξ ειναι το στανταρ για την τελλας)

Πραγματικά το φαξ το θεωρούνε στάνταρ. Το email νομίζω ότι το δέχονται μόνο σαν απάντηση σε email που στείλανε γιά αναβάθμιση ταχύτητας λόγω της τελευταίας προσφοράς τους. Βέβαια, αν στείλεις email με σκαναρισμένο αίτημα, λόγικά θα πρέπει να το δεχτούνε.

katdoc
08-04-06, 23:35
Πριν λίγες μέρες είχα ένα πρόβλημα ταχύτητας με την γραμμή από Tellas.
Η ώρα ήταν 00:30 καλώ το 13800 και αμέσως μου απαντά ο τεχνικός της Tellas.
Τού ανέφερα το πρόβλημα μου εκτός όμως από το πρόβλημα μου είχα και νεύρα και τα άκουσε ο κακομοίρης ο τεχνικός. Η υπομονή του μου έκανε εντύπωση.
Αφού μιλήσαμε 15 λεπτά, κατέγραψε το πρόβλημα και μου είπε οτι θα το αναθέσει στο αρμόδιο τμήμα.
Σήμερα το πρωί ο ΠΟΤΕ έτρεχε σαν φαντάρος, για να δει την γραμμή μου.
Ενημέρωσα την Tellas για τον ΠΟΤΕ και ότι η γραμμές μου είναι ok και ο τεχνικός μου είπε ότι εκτός από τον πOTE η γραμμή αυτή την στιγμή ελέγχεται και από την Tellas.
Ίσως να μην είναι πάντα τέλειοι, αλλά ποιος είναι τέλειος;:D
Δεν έχω παρά να πώ ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην εξυπηρέτηση πελατών της Tellas.:oneup:


Εγω ειχα προβλημα τους πηρα τηλ και με πηραν πισω μετα μια ωρα.Ανταγωνισμος φιλοι μου.

wintech2003
09-04-06, 00:18
Ετσι, να μην λέμε μονο τα κακά των εταιριών αλλα και τα καλά.

Μπραβο και στις δυο εταιρίες λοιπον! :oneup:

hasu
11-04-06, 17:04
Η τελλάς σε αυτό το θέμα είναι απο πολύ καλή έως άψογη.

Soundgarden
18-04-06, 19:13
Στη δουλειά μου έχω (είχα) :cry:sparknet 56k(το internet το χρησιμοποιώ πολύ λίγο απο εκεί) και αφού έγινε ότι έγινε (όλοι ξέρουμε πιστεύω),πήρα χθές τηλέφωνο στο 13800 (ένα mail μου έστειλαν απο τη sparknet που έλεγε για οποιαδήποτε απορία να απευθυνθώ στο 13800)
για να ρωτήσω αν θα υπήρχε κάποια δέσμευση μετά το τέλος του μήνα κατα το οποίο η τελας "φιλοξενεί" τους συνδρομητές της sparknet στο δίκτυο της.
Ο υπάλληλος ήταν ευγενέστατος αλλα επέμενε να με ρωτάει χωρίς να μου απαντάει γιατί δεν θέλω να συνεχίσω με τελας!:mad:
Αφού του είπα οτι για άλλο πράγμα πήρα τηλέφωνο(αν θα γίνει αυτόματη ανανέωση κ.λ.π απο την τελας) και θέλω να μου απαντήσετε μόνο σε αυτό αυτός επέμενε να με ρωτάει "γιατί όχι τελας και γιατί το ένα το άλλο"κ.λ.π. :mad:
Άρχισα να του μιλάω σε πιο έντονο ύφος,και του είπα οτι δικαίωμά μου ειναι τι θέλω και τι όχι και δε θέλω να αναφέρω τον λόγο κ.λ.π.
Τα ίδια παντελάκη μου αυτός!!:down:
Εκεί άρχισα να το παίρνω και εγώ στη πλάκα και του εξήγησα οτι ,καταλαβαίνω οτι κάνεις τη δουλειά σου και οτι θέλεις να κερδίσεις πελάτες κ.λ.π αλλα δε με ενδιαφέρει η τελάς και η κάθε τελάς αυτή τη στιγμή και θέλω μόνο να μάθω τι θα γίνει με τη σύνδεσή μου(12μηνη προπληρωμένη στη sparknet) αφου τελειώσει αυτός ο ρημαδομήνας που προσφέρετε δωρεάν στους ex - sparknet".
Τελικά μετά απο 5 λεπτά στο τηλέφωνο κράτησε μόνο τον αριθμό του κινητού μου και μου είπε θα επικοινωνήσουμε μαζί σας να σας πούμε τι και πως!!:whistle:
Δηλαδή απάντηση δε πήρα.Μου επισήμανε οτι η τελας δεν κάνει ποτέ ανανέωση αν δε ζητήσει ο πελάτης κ.λ.π και οτι είναι καλή και αξιόπιστη εταιρεία κ.λ.π:evil:Στου κουφού τη πόρτα..
Επίσης με ρώτησε "με ποιό τρόπο μπαίνω νετ μέσω της τελάς? και του είπα οτι καλώ τον αριθμό της τελας αντι για sparknet.Με ρωτάει "με τι κωδικό και password" με τα ιδια που είχα του απαντάω!"απο ποιόν το μάθατε για την αντικατάσταση του αριθμού κλήσης?"!!!!!:whistle:Έλεος!!Εγώ πήρα να ρωτήσω κάτι άλλο και αυτός έκανε στατιστική έρευνα που έμαθα το ένα και το άλλο!!!:mad:
Τέσπα ξαναλέω οτι ήταν ευγενέστατος ακόμα και όταν του μιλούσα κάπως απότομα αλλα αυτή η επιμονή ήταν άλλο πράγμα!!Ούτε δικιά του να ήταν η εταιρεία!!Με τέτοιο τρόπο προσπαθούν να κερδίσουν πελάτες..:down:
Στη σωστή συμπεριφορά και εξυπηρέτηση πρέπει να συγκαταλέγουμε και άλλα πράγματα απο ότι φαίνεται,όπως σεβασμό στο πελάτη και όχι παίζουμε τη κασέτα που έχουμε μάθει με το ζόρι θέλει δε θέλει ο άλλος.
Ευτυχώς είχα καλή διάθεση και δεν τον έβρισα και θα ήταν και κρίμα/άδικο γιατί ξαναλέω δε νευρίασε ούτε για ένα sec!:hmm::D
Μήπως επειδή ηχογραφούνται τα πάντα απο τις συνομιλίες?:whistle:

no_logo
18-04-06, 19:33
Στη σωστή συμπεριφορά και εξυπηρέτηση πρέπει να συγκαταλέγουμε και άλλα πράγματα απο ότι φαίνεται,όπως σεβασμό στο πελάτη και όχι παίζουμε τη κασέτα που έχουμε μάθει με το ζόρι θέλει δε θέλει ο άλλος.

η σωστή συμπεριφορά του πελάτη πια πρέπει να είναι;

R-f
18-04-06, 20:46
η σωστή συμπεριφορά του πελάτη πια πρέπει να είναι;

Καλη ερωτηση!!!
Θα μπορουσα να γραψω σελιδες :P
Νομιζω η ευγενεια ειναι αυτο που μετραει,οχι μονο στα τηλεφωνικα κεντρα, αλλα σε οποιαδηποτε υπηρεσια .. και να μην ειναι ο ερμης αναδρομος ..
Μην :2guns: !!! Μπιλιβ μι, δεν θα εξυπηρετηθειτε..

sdikr
18-04-06, 23:10
η σωστή συμπεριφορά του πελάτη πια πρέπει να είναι;

Να είναι οσο το δυνατόν ευγενικός αλλά υπάρχουν και κάποια όρια, δηλ του λες ευγενικά δεν θέλω αυτό θα ήθελα να μάθω για εκείνο, και η υποστηρίξη να επιμένει με το μα αυτό

Tem
19-04-06, 00:15
η ευγένεια και από τις δύο πλευρές είναι απαραίτητη

Nosferatu
19-04-06, 02:20
Πάντος και ο υπάλληλος δεν νομίζω να τα έλεγε ολά αυτά επειδή του άρεσε, ή δεν καταλάβαινε τι του έλεγες. Απλά αν δεν το έκανε, πιθανότατα μέσα σε λίγες μέρες θα έψαχνε γιά άλλη δουλειά. :(

Soundgarden
19-04-06, 02:49
η σωστή συμπεριφορά του πελάτη πια πρέπει να είναι;
Είτε πελάτης είτε πωλητής.είτε δάσκαλος,μαθητής κ.λ.π η σωστή συμπεριφορά πρέπει να επικρατεί παντού.
Εγώ δε το καταφέρνω πάντα (ποιος μπορεί άραγε,όταν "θεωρητικά" έχει το πάνω χέρι?/βλέπε πελάτης) αλλα στη συγκεκριμένη περίπτωση στο τέλος το πήρα στη πλάκα όπως είπα(μόνο κουβέντα για τις υποκλοπές δε πιάσαμε)
Παντού όμως υπάρχουν κάποια όρια.Του επισήμανα οτι καλώ απο τη δουλειά μου και το μόνο που είχε να πεί ήταν γιατί δε θέλετε τελας?/μήπως δε θέλετε internet γενικα?δε το χρησιμοποιείτε πολύ στη δουλειά σας?
Και εγώ πελάτες εξυπηρετώ και υπάρχουν κάποια όρια.
Μου θυμίζει περιστατικό πρίν χρόνια που πήγα σε μαγαζί να ζητήσω ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.Με το καλημέρα του είπα "ενδιαφέρομαι για το τάδε μοντέλο της τάδε μάρκας.Το έχετε?πόσο κάνει κ.λ.π"
Η απάντησή του?
Γιατί θές ψηφιακή,οι αναλογικές είναι καλύτερες!!:whistle:
Του είπα έχω αναλογική και θέλω μια ψηφιακή για να περνάω τις φωτο στο pc (το πιο απλό και λογικό επιχείρημα).
Ε,καταλήξαμε να μιλάμε(μάλλον αυτός μιλούσε) για τους καλύτερους φωτογράφους και τι μηχανές χρησιμοποιούν κ.λ.π,δηλαδή αναλογικές και οτι πρέπει να πάρω αναλογική.οι ψηφιακές χαλάνε,δεν έχουν service κ.λ.π!!:up:
Πάλι τότε στη πλάκα το πήρα και αφού τον άκουσα δε ξαναπάτησα στο μαγαζί του.
Ο καθένας έχει τον τρόπο του να αντιδρά σε τέτοιες καταστάσεις.Άλλος βρίζει,άλλος ειρωνεύεται,άλλος ακούει υπομονετικά χωρίς να φέρει αντίρηση,άλλος πιάνετε στα χέρια και δε ξέρω γω τι άλλο.
Σαν υποψήφιος πελάτης σου όμως (κάπως έτσι μας βλέπει η τελάς εμάς τους ex-sparknet που είμαστε μια ειδική περίπτωση πελατών,ξεσπιτωμένοι γαρ) πρέπει να μου απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω και να με εξυπηρετείς και όχι να μου κάνεις περίληψη για το ποιον της εταιρείας απο την πρώτη μας επικοινωνια χωρίς εγώ να το έχω ζητήσει.Κοινώς,παίζεις το :violinpla σου...!!!

Soundgarden
19-04-06, 02:51
Πάντος και ο υπάλληλος δεν νομίζω να τα έλεγε ολά αυτά επειδή του άρεσε, ή δεν καταλάβαινε τι του έλεγες. Απλά αν δεν το έκανε, πιθανότατα μέσα σε λίγες μέρες θα έψαχνε γιά άλλη δουλειά. :(


Άλλη μια "παρενέργεια" των ηχογραφημένων συνομιλιών.Ευγενικός και επίμονος και όποιος αντέξει!!:D

Nosferatu
19-04-06, 03:37
Δε νομίζω να ηχογραφούνται όλες οι κλήσεις, αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιος έλεγχος γιά το κάτα πόσο οι υπάλληλοι κάνουν "αυτό που πρέπει". :hmm:

ipo
19-04-06, 04:06
Πραγματικά το φαξ το θεωρούνε στάνταρ. Το email νομίζω ότι το δέχονται μόνο σαν απάντηση σε email που στείλανε γιά αναβάθμιση ταχύτητας λόγω της τελευταίας προσφοράς τους. Βέβαια, αν στείλεις email με σκαναρισμένο αίτημα, λόγικά θα πρέπει να το δεχτούνε.
Είναι τραγική η κατάσταση με τα e-mail. Τόσο τραγική που μόνο με γλαφυρό τρόπο μπορώ να τη σχολιάσω. Ακόμα δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι πρέπει να τα αντιμετωπίζουν σαν επίσημα έγγραφα. Όσον αφορά στις δημόσιες υπηρεσίες, έχει βγει εδώ και 2 χρόνια περίπου διάταγμα που τις υποχρεώνει να δέχονται επίσημα έγγραφα και αιτήσεις μέσω e-mail.

Σε λίγο καιρό η Tellas θα μας ζητάει εκτυπώσουμε το e-mail και να το στείλουμε με ταχυδρομείο. Άκου e-mail με scannαρισμένο αίτημα...! Τα πληκτρολόγια γιατί υπάρχουν;




Να είναι οσο το δυνατόν ευγενικός αλλά υπάρχουν και κάποια όρια, δηλ του λες ευγενικά δεν θέλω αυτό θα ήθελα να μάθω για εκείνο, και η υποστηρίξη να επιμένει με το μα αυτό

Φταίει και ο πελάτης που δεν καταλαβαίνει το δικαίωμα του υπαλλήλου του help desk να λέει αυτό που θέλει, άσχετα τι τον ρωτάει ο πελάτης. Γιατί δηλαδή να μας λέει ο άλλος μόνο αυτά που θέλουμε και να μην καθόμαστε εμείς να ακούσουμε μόνο αυτά που θέλει να μας πει;
:p

Άλλαξαν οι εποχές: "Ο υπάλληλος έχει πάντα δίκιο."
:D

Σοβαρά τώρα, είναι απαράδεκτο να σε πληρώνει κάποιος για να πιέζεις ψυχολογικά τον πελάτη και να του πασάρεις προϊόντα, ενώ δεν θέλει. Και μόνο που αποδέχεται κάποιος να κάνει μία δουλειά που ενοχλεί αρκετούς ανθρώπους, είναι μεγάλος συμβιβασμός κατά την άποψή μου. Είναι έλλειψη σεβασμού το να πιέζεις, ακόμα και ευγενικά, τον συνομιλητή σου να ακούσει πράγματα που δεν θέλει.

euri
19-04-06, 12:58
Το email θεωρείται επίσημο έγγραφο. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να αναγράφονται τα στοιχεία του αποστολέα (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο, ιδιότητα).

the_Mask
19-04-06, 16:00
Σοβαρά τώρα, είναι απαράδεκτο να σε πληρώνει κάποιος για να πιέζεις ψυχολογικά τον πελάτη και να του πασάρεις προϊόντα, ενώ δεν θέλει. Και μόνο που αποδέχεται κάποιος να κάνει μία δουλειά που ενοχλεί αρκετούς ανθρώπους, είναι μεγάλος συμβιβασμός κατά την άποψή μου. Είναι έλλειψη σεβασμού το να πιέζεις, ακόμα και ευγενικά, τον συνομιλητή σου να ακούσει πράγματα που δεν θέλει.

φιλε εαν απο ολες τις αιτησεις για δουλεια ηταν η μονη που σε δεχοντουσαν
εσυ τι θα εκανες? θα εμενες χωρις δουλεια?εστω και αυτα τα 600E απο το τιποτα ειναι κατι...

και το ξερουν και οι ανωτεροι και σου βαζουν το μαχαιρι στο λαιμο..παιρνουν αυτοι τα bonous ωραια και καλα και σου λενε εαν δεν βγει η δουλεια θα χασεις την θεση σου
ΠΟΥΛΑ - ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΤΟΥ κ.ο.κ.

δυστηχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα απο εκει και περα δουλευεις μεχρι να βρεις κατι καλυτερο ή μαλλον να σε δεχθουν σε μια καλυτερη δουλεια

apok
19-04-06, 17:12
Το email θεωρείται επίσημο έγγραφο. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να αναγράφονται τα στοιχεία του αποστολέα (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο, ιδιότητα).

Έχω την εντύπωση πως η ΑΔΑΕ μετά τη φάση με τη Vodafon έχει αλλάξει λίγο τα πράγματα και θέλει φαξ με φωτ/ιπα ΑΤ του δικαιούχου

PGiannikos
21-04-06, 22:01
Σοβαρά τώρα, είναι απαράδεκτο να σε πληρώνει κάποιος για να πιέζεις ψυχολογικά τον πελάτη και να του πασάρεις προϊόντα, ενώ δεν θέλει. Και μόνο που αποδέχεται κάποιος να κάνει μία δουλειά που ενοχλεί αρκετούς ανθρώπους, είναι μεγάλος συμβιβασμός κατά την άποψή μου. Είναι έλλειψη σεβασμού το να πιέζεις, ακόμα και ευγενικά, τον συνομιλητή σου να ακούσει πράγματα που δεν θέλει.
Ναι, καλά, με την ανεργία που έχει φάει την Ελλάδα, δυστυχώς αυτό μας τελείωσε. Και πού να δεις τι γίνεται με τις κυρίες που προσπαθούν να πουλήσουν τις πιστωτικές κάρτες των τραπεζών...
Η επιθετική επιμονετική και πώληση έχει γίνει στάνταρντ για πολλές πολυμελείς εταιρείες παροχής υπηρεσιών.

nightsky_30
30-04-06, 21:21
Πραγματικά το φαξ το θεωρούνε στάνταρ. Το email νομίζω ότι το δέχονται μόνο σαν απάντηση σε email που στείλανε γιά αναβάθμιση ταχύτητας λόγω της τελευταίας προσφοράς τους. Βέβαια, αν στείλεις email με σκαναρισμένο αίτημα, λόγικά θα πρέπει να το δεχτούνε.
Ναι δέχονται email με σκαναρισμένη υπογραφή :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.