PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο forthnet σε hol



emre.zeimpek
03-11-09, 21:59
Καλησπέρα σε όλους, είμαι συνδρομητής της forthenet στο πρόγραμμα 2Play αλλα δεν είμαι και τόσο ικανοποιημένος απο το ίντερνετ παρόλο που συγχρωνίζω στα 15600kbps με Download line attenuation 23-24 & up line attenuation 16 αξίζει να βάλω hol 2play + tv???????

ααα και κατι άλλο που με ενδιαφέρει σε τι noise margin κλειδόνει me hol tv και χωρίς tv στο full πακέτο???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :)

Vitruvian78
03-11-09, 23:11
Για ποιό λόγο ακριβώς δεν είσαι ευχαριστημένος;; Δεν νομίζω να βρείς κάτι καλύτερο στη hol. Aν σε ενδιαφέρει το τηλεοπτικό της πακέτο (που και πάλι δεν καταλαβαίνω τί το ιδιαίτερο προσφέρει), τότε αλλάζει το θέμα. Πάντως αυτές οι δύο εταιρίες είναι το ίδιο πράγμα.

emre.zeimpek
03-11-09, 23:22
δεν έχω την πλήρη απόδοση της ταχυτητας συνχρωνισμού να φανταστεις κάποιες φορές συνδέομαι με το ασύρματο δίκτυο του γείτονα που έχει hol 2 play lite 6mbps και κατεβάζω πολύ πιο γρήγορα. Ήθελα να βάλω hol εδω και καιρό αλλα επειδή δεν είχε την τουρκία στις δωρεάν κλισεις έκανα υπομονή με την forthnet όπου κ μιλούσα δωρεάν, οσον αφορά για την tv μου έλειψει το record προγραμμάτων διότι ειχα κ on telecoms με tv πιο παλια.

Νikosanagn
03-11-09, 23:54
Πάντως εγώ που εχω και τις δυο εταιρίες στην forthnet μεν συγχρονιζω πολυ πιο πολυ 19 mbps περιπου επειδη το dslm βρισκετε περιπου διακοσια μετρα απο το σπιτι ενω στη hol με περιπου 7 αλλα το dslm ειναι 2 χιλιομετρα....Γενικά πιστεύω οτι η χολ ειναι γενικα πιο αξιοπιστη και προσαπθει πιο πολυ ωστε να παρεχει στον πελάτη καλες υπηρεσιες.....

emre.zeimpek
04-11-09, 22:44
κανείς για τα snr ή noise margin που είχα αναφέρει ?????
με ενδιαφερει το snr που κλειδωνει με την tv
:hmm:

valen_gr
05-11-09, 01:54
9 & 11, πιθανοτατα να ενεργοποιηθεις σε 11 db SNR,αλλα με μια επικοινωνια με το τεχνικο τμημα μπορουν να στο αλλαξουν στα 9. Παρακατω δεν παει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.