PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas στην Πτολεμαΐδα



giannis2006
03-11-09, 22:52
Καλησπέρα σε όλους,
έχει κανείς Tellas στην πόλη της πτολεμαΐδας να μας πεί εντυπώσεις.;

Ταχύτητα , σταθερότητα κτλ.:):)

giannis2006
27-11-09, 21:09
Καλησπέρα σε όλους,
έχει κανείς Tellas στην πόλη της πτολεμαΐδας να μας πεί εντυπώσεις.;

Ταχύτητα , σταθερότητα κτλ.:):)

Τελικά κανείς δεν έχει Tellas στην Πτολεμαΐδα να μας πεί τις εμπειρίες του,
περιμένω αλλαγή σε λίγες μέρες, ήμουν στο αίσχος της Forthnet και θέλω να ακούσω
τί γίνετε με την Tellas.

Ευχαριστώ....:):)

arkar
12-12-09, 01:14
έχω βάλει στους δικούς tellas για να έχω Internet όταν ανεβαίνω πάνω... δεν έχω αποσυνδέσεις ή προβλήματα... ταχύτητες δεν θυμάμαι τώρα να σου πω, πάντως έχω πολύ περισσότερα προβλήματα Αθήνα...

giannis2006
15-12-09, 23:55
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .!!!

arkar
01-01-10, 11:42
δεν ξέρω τι έκανες τελικά με τη σύνδεση. μπορώ να σου πω περισσότερα στοιχεία για ταχύτητες τώρα πάντως. Λοιπόν κλειδώνει κάπου κοντά στα 9 χωρίς εμφανείς τουλάχιστον αποσυνδέσεις. Στην Αθήνα είμαι πλέον μεταξύ 7 και 8.

Υποθέτω ότι εξαρτάται και από την περιοχή που μένεις, εγώ είμαι κοντά στο υδραγωγείο οπότε η απόστασή μου από τον ΟΤΕ είναι αρκετή <1km (για τα δεδομένα της Πτολεμαίδας πάντα :-) )

strategy77
05-01-10, 23:27
Γεια σας πατριωτες!!!
:respekt: στην Πτολεμαιδα.
Και εγω Αθηνα ειμαι με Τελλας. Μεχρι τωρα ολα καλα με την Τελλας αν και εκαναν περιπου ενα 3μηνο για να μου κανουν την συνδεση. Μεχρι τωρα δεν εχω και καποιο ιδιαιτερο προβλημα με την ταχυτητα αλλα ουτε και με το τηλεφωνο.
Παντως οτι και να λεμε σαν την αξιοπιστια του ΟΤΕ δεν υπαρχει. Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειναι καθολου ανταγωνισιμος και εχει το προιοντα του πολυ ακριβα.
Απο Πτολεμαιδα παντως δεν ξερω κανεναν που να εχει Τελλας.

VagosM
08-01-10, 15:34
Χρόνια πολλά καλή χρόνια και ευτυχισμένο το νέο έτος.
Θα ήθελα τη γνώμη σας σκέφτομαι να βάλλω τελλας , αλλά δεν ξέρω υπάρχει κάποιος που να έχει?
μένω Πτολεμαΐδα.
Ευχαριστώ

arkar
09-01-10, 17:58
καλησπέρα, εγώ έχω βάλει Tellas στους δικούς μου στην Πτολεμαίδα, περιοχή υδραγωγείου. δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα με αποσυνδέσεις, όσο για τις ταχύτητες μπορείς να δεις πιο πάνω, κοντά στα 9 είναι η σύνδεση.

Αθήνα πάντως που έχω και εδώ Tellas είμαι δυσαρεστημένος. χθες το βράδυ δεν μπορούσε να πάρει IP για κανά μισάωρο... είχα που είχα χαμηλές ταχύτητες αν αρχίσουν τώρα και οι αποσυνδέσεις ζήτω που καήκαμε! Σκέφτομαι να φύγω και να πάω ΟΤΕ και ας πληρώνω παραπάνω, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα όσο το να μην έχω καθόλου downtime (λόγω δουλειάς).

weekender
11-01-10, 13:02
Αθήνα πάντως που έχω και εδώ Tellas είμαι δυσαρεστημένος. χθες το βράδυ δεν μπορούσε να πάρει IP για κανά μισάωρο... είχα που είχα χαμηλές ταχύτητες αν αρχίσουν τώρα και οι αποσυνδέσεις ζήτω που καήκαμε! Σκέφτομαι να φύγω και να πάω ΟΤΕ και ας πληρώνω παραπάνω, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα όσο το να μην έχω καθόλου downtime (λόγω δουλειάς).

Δοκίμασε να αλλάξεις στις επιλογές του router το PPPoA σε PPPoE.

@ ADSLgr.com All rights reserved.