PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol Pack 512 , Περιμένω απο 9/2/06



rodco
07-03-06, 19:08
Τελικά μήπως θα έπρεπε αρχικά να ενημερώνεται ο πελάτης ότι θα πάρει πάνω κάτω 1 μήνα + ...
για να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα ;
Απαράδεκτο σε 2 μέρος μέρες κλείνω μήνα και ακόμα στο έλεος...
ΝΤΡΟΠΗ..:rtfm:
Ευχαριστώ
Κώστας Πάτρα

nnn
07-03-06, 23:39
Καλώς ήρθες.
Δυστυχώς βλέπω η Πάτρα έχει πολλά προβλήματα.
Το δικό σου μάλλον ωφείλεται σε έλειψη Adsl πόρτας.

Ενδεικτικά http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=6398&page=51

mankats
08-03-06, 07:13
Τελικά μήπως θα έπρεπε αρχικά να ενημερώνεται ο πελάτης ότι θα πάρει πάνω κάτω 1 μήνα + ...
για να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα ;
Απαράδεκτο σε 2 μέρος μέρες κλείνω μήνα και ακόμα στο έλεος...
ΝΤΡΟΠΗ..:rtfm:
Ευχαριστώ
Κώστας Πάτρα

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα
Οσα email και εαν εστειλα (πανω απο 40 ) η τηλεφωνα δεν ειχα κανενα αποτελεσμα
Μετα απο 42 ημερες με συνδεσαν επι τελους παρα την πιεση μου
Αρα υπομονη !!!!!!!!

mankats

madmetal
08-03-06, 13:28
που ειναι το προβλημα?
εγω εχω κανει αιτηση απο 30/1 ...

nikosg7
08-03-06, 16:17
Δηλαδί εγώ που την έκανα 20/2 και δεν μου έχουν κόψει ακόμα τη γραμμή απο 4νετ φαντάσου αναμονή που θα φάω...

DeMaitre
08-03-06, 17:17
που ειναι το προβλημα?
εγω εχω κανει αιτηση απο 30/1 ...

Σας σκίζω όλους!!! Εγώ περιμένω από 20/1 :censored:


Δεν μπορεις να κανεις τιποτα
Οσα email και εαν εστειλα (πανω απο 40 ) η τηλεφωνα δεν ειχα κανενα αποτελεσμα
Μετα απο 42 ημερες με συνδεσαν επι τελους παρα την πιεση μου
Αρα υπομονη !!!!!!!!

Νομίζεις! Έχω ήδη ζητήσει ακύρωση του συμβολαίου και επιστροφή του εξοπλισμού στη HOL για να πάρω πίσω τα χρήματά μου. Η HOL το δέχτηκε και αναμένω ειδοποίηση μέχρι το τέλος της εβδομάδας για να τους γυρίσω πίσω το πακέτο!!!

Αν αποφάσιζαν όλοι όσοι είναι στην αναμονή πάνω από τις 10-12 εργάσιμες μέρες που μας έλεγαν ότι θα κάνει για να ενεργοποιηθεί η γραμμή όταν αγοράζαμε το Broadband Pack, να επιστρέψουν τα πακέτα και να διεκδικήσουν πίσω τα χρήματά τους, να δεις για πότε θα ξεκινούσαν οι ενεργοποιήσεις και οι πιέσεις προς τον ΟΤΕ για ταχύτερη διεκπεραίωση των αιτημάτων!

Άσε που -όπως δείχνουν τα πράγματα από τα δεκάδες μηνύματα που υπάρχουν στο forum- μετά από μια τέτοια μαζική κινητοποίηση το οικονομικό κραχ θα ήταν αναπόφευκτο για την εταιρία... Μάλλον κάτι τέτοιο τους χρειάζεται για να προσέξουν λίγο περισσότερο την πελατειακή τους βάση.

Πάντως, όποιος θέλει να διαμαρτυρηθεί για την κατάσταση και να απαιτήσει ακύρωση του συμβολαίου και επιστροφή των χρημάτων του, μπορεί για αρχή να στείλει ένα mail στη διεύθυνση sales@hol.gr.:rockon:

Erasovant
08-03-06, 17:27
Δηλαδή και εγώ τι να πω που περίμενα από τις 14/12/2005 και μου μπήκε η γραμμή χτές (07/03/2006) ; Απ'ότι φαίνεται ο (Π)ΟΤΕ περίμενε από τον θείο Σωκράτη τις πόρτες για την περιοχή του Πειραιά αλλά και πάλι δεν νομίζω να έχει γίνει αναβάθμιση στο δίκτυο αλλά να είμαι τυχερός και να έφυγε κανένας άλλος χρήστης...

rodco
08-03-06, 18:00
Τελικά δεν είμαι ο μόνος απ' ότι βλέπω , το θέμα είναι ότι είμαι 500 μ. από το κέντρο το Οτε στον dsl κόμβο και μάλλον πόρτες off.....
Φιλικά
Κώστας Πάτρα

DeMaitre
08-03-06, 18:10
Πάντως, όποιος θέλει να διαμαρτυρηθεί για την κατάσταση και να απαιτήσει ακύρωση του συμβολαίου και επιστροφή των χρημάτων του, μπορεί για αρχή να στείλει ένα mail στη διεύθυνση sales@hol.gr.:rockon:

:blabla: Η ισχύς εν τη ενώσει... :blabla:

rodco
08-03-06, 18:36
Πολύ σωστά ........:hmm:

rigid_joint
10-03-06, 22:20
που ειναι το προβλημα?
εγω εχω κανει αιτηση απο 30/1 ...

Πρωταθλητης είναι εγω----------> 25/01---------....οέο.....

rigid_joint
10-03-06, 22:23
Σας σκίζω όλους!!! Εγώ περιμένω από 20/1 :censored:



Νομίζεις! Έχω ήδη ζητήσει ακύρωση του συμβολαίου και επιστροφή του εξοπλισμού στη HOL για να πάρω πίσω τα χρήματά μου. Η HOL το δέχτηκε και αναμένω ειδοποίηση μέχρι το τέλος της εβδομάδας για να τους γυρίσω πίσω το πακέτο!!!

rockon:

sorry, εσύ είσαι ο πρωταθλητης....δεν το είδα

Erasovant
11-03-06, 00:07
Συγνώμη παιδιά αλλά μάλλον δεν έγινε αντιληπτό από μερικούς με προβλήματα επιλεκτικής όρασης το δικό μου post ...

rodco
11-03-06, 02:43
Τελικά Επιτέλους με ειδοποιήσανε οτι ειμαι o.k. :D
αίτηση στη hol 9/2 και υλοποίηση 8/3
Για τους υπόλοιπους καλό κουράγιο...

DeMaitre
11-03-06, 04:42
Τελικά Επιτέλους με ειδοποιήσανε οτι ειμαι o.k. :D
αίτηση στη hol 9/2 και υλοποίηση 8/3
Για τους υπόλοιπους καλό κουράγιο...

Για εμένα, ευτυχώς, HOL, Bye Bye!!!

Πήγα χθες στο Multirama, επέστρεψα το πακέτο και πήρα πίσω τα 296,31 ζεστά ευρουλάκια που έσκασα πριν από 50 ημέρες (!) για να μπω κι εγώ στην υψηλή κοινωνία του γρήγορου internet.

:up: :up: :up:

Τώρα για εμένα το ερώτημα είναι ένα:

Altecnet Jetpack (με 3+1 μήνες δώρο) ή Vivodi??? (Βλ. σχετικό νήμα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33757))...

joseph
11-03-06, 11:27
Για εμένα, ευτυχώς, HOL, Bye Bye!!!

Πήγα χθες στο Multirama, επέστρεψα το πακέτο και πήρα πίσω τα 296,31 ζεστά ευρουλάκια που έσκασα πριν από 50 ημέρες (!) για να μπω κι εγώ στην υψηλή κοινωνία του γρήγορου internet.

:up: :up: :up:

Τώρα για εμένα το ερώτημα είναι ένα:

Altecnet Jetpack (με 3+1 μήνες δώρο) ή Vivodi??? (Βλ. σχετικό νήμα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33757))...

Το θέμα είναι ότι εαν δεν υπήρχαν πόρτες στο dslam της περιοχής, θα μπείς πάλι στην ουρά και στο τριπάκι για άλλες 20 μέρες κατελάχιστον ( εφόσον αναβαθμηστεί , αλλιώς καλό πάσχα )

alexis79
11-03-06, 13:31
Τουλαχιστον τωρα ζητα γραπτως συγκεκριμενα χρονοδιαγραμματα απο την καθε εταιρια για
το ποτε θα συνδεθεις,ετσι ωστε να μπορεις να καταγγειλεις την οποια συμβαση υπογραψεις,χωρις να εξαρτασε απο την δικια τους καλη θεληση στο θεμα της επιστροφης των χρηματων...

rodco
11-03-06, 15:41
Καλό κουράγιο στον ? νέο provider !

DeMaitre
12-03-06, 00:42
Thanx rodco!

:COOL:

joseph
12-03-06, 14:00
Τα λεφτά τα παίρνεις πίσω, στο τριπάκι ομως να ξαναμπείς εκ νέου σε αναμονή όμως ( αυτό εξαρτάται απο τον ΟΤΕ , οπότε κανένας δεν θα κάτσει να σου εγγυηθεί για το πότε θα γίνει , διότι εαν δεν εχει πόρτες, άντε και καλό καλοκαίρι , καλά μπάνια , και τον σεπτέμβριο θα είσαι ακόμα σε αναμονή ) δεν θέλω να γίνω κακός, όμως καθήστε διαβάστε και τα τοπικς στο section Adsl OTE (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=32) για τα προβλήματα στα dslam και την έλλειψη πόρτων ... Καλό κουράγιο και απο μένα , αν και κακώς διότι έχεις ήδη χάσει την προνομιακή σειρά που θα είχες σε συγκριση με άλλους 100 χρήστες ( υποθετικά ) που θα θέλουν να μπουν στο ιδιο dslam με σένα ....

giorgosstamatis
28-03-06, 04:41
ακουστε και τη δικια μου ιστορια,εχω και εγω αγοραση το πακετο και μαλιστα δευτερο,το πρωτο το εχω στη δουλεια,ζηταω λοιπον διακοπη απο τη βιβοντι και κανω αιτηση στη χολ,ο οτε αργησε να κοψει τη βιβοντη και μου στελνουν εμαιλ απο τη χολ οτι η γραμμη ειναι σε αλλο παροχο,τους ενημερωνω οτι εχει ζητηθει διακοπη ,και οντος μου λενε οτι εχει ζητηθει και ειναι σε εξελιξη.πριν 2 σαββατα (προσεξτε τη μερα για να καταλαβεται ποτε παιρνουν τα εξτρα οι δημοσιοι υπαλληλοι που πληρωνουμε εμεις οι υπολοιποι μ.........ς ελληνες)κοβεται η γραμμη.στελνω αμεσως εμαιλ και ως συνηθως ερχονται κατι βλακειες απο το εμαιλ της χολ (ανοιχτα ,κλειστα, οπεν,και οτι αλλη αηδια μπορει να στειλει το συστημα τους)ακομα περιμενω απαντηση ενω τις αλλες φορες ερχοταν και η απαντηση.αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι αφου στειλανε αιτηση στον οτε ,γιατι δεν αλλαξε απλα το ονομα στην καρτελα και επρεπε να διακοψει και μετα να ξανασυνδεση? μαλλον για να μπαινεις με την απλη γραμμη ,και οπου φυσικα θα περνει και η χολ προμηθεια.αλλα για κακη τους τυχη εχω ηδη ενημερωση το ινκα και ξεκινανε μαζι με τον δικο μου δικηγορο για να τους αλλαξουν τα φωτα,εγω ισως να μην κερδισω τιποτα ,αλλα πιστευω οτι ειναι μια καλη αρχη για να αρχισουμε να φερομαστε σαν ευρωπαιοι,και οχι τα λαμογια να κονομανε εις βαρος μας.σας ευχαριστω και περαστικα μας:evil:

antreas9
28-03-06, 10:10
giorgosstamatis, καταρχην,συγχαρητηρια για τη δυναμικη σου αντιδραση,και ελπιζω να μαθουμε απο σενα καλα νεα συντομα,να μας κρατας ενημερους. Ομως,νομιζω οτι η διαδικασια που ακολουθει ο ΟΤΕ για αλλαγη παροχου ειναι στανταρ ετσι,δηλαδη διακοπη συνδεσης και γραμμης adsl,kai ενεργοποιηση της γραμμης απο την αρχη (οπερ σημαινει 15 μερες το λιγοτερο αναμονη). Μακαρι να βρεις το δικιο σου ομως!

giorgosstamatis
28-03-06, 14:46
giorgosstamatis, καταρχην,συγχαρητηρια για τη δυναμικη σου αντιδραση,και ελπιζω να μαθουμε απο σενα καλα νεα συντομα,να μας κρατας ενημερους. Ομως,νομιζω οτι η διαδικασια που ακολουθει ο ΟΤΕ για αλλαγη παροχου ειναι στανταρ ετσι,δηλαδη διακοπη συνδεσης και γραμμης adsl,kai ενεργοποιηση της γραμμης απο την αρχη (οπερ σημαινει 15 μερες το λιγοτερο αναμονη). Μακαρι να βρεις το δικιο σου ομως!
αυτο που λες εχεις δικιο,αλλα με τα ασφαλιστικα μετρα που ζηταω να δω τη συμβαση με τη χολ,ετσι και περνουν προμηθεια απο τις μοναδες της απλη συνδεση, τοτε θα εχει πολυ γελιο.:lol:

antreas9
31-03-06, 15:37
σορυ,αλλα πως θα δεις αν παιρνουν προμηθεια δηλαδη? ζητας να δεις τη συμβαση του οτε με την ΗΟΛ?αποκλειεται να στη δειξουν. το δικο σου συμβολαιο δεν αναφερει σιγουρα κατι τετοιο παντως.

giorgosstamatis
02-04-06, 02:46
σορυ,αλλα πως θα δεις αν παιρνουν προμηθεια δηλαδη? ζητας να δεις τη συμβαση του οτε με την ΗΟΛ?αποκλειεται να στη δειξουν. το δικο σου συμβολαιο δεν αναφερει σιγουρα κατι τετοιο παντως. κανενα συμβολαιο δεν λεει κατι τετοιο,αλλα οταν καταγγελεις δολο εχεις το δικαιωμα να δεις οποια συμβαση θες,εκτος απο τις συμβασεις που εχουν να κανουν με θεματα ασφαλειας,δεν νομιζω οτι η χολ εχει καμια σχεση με τη σια η την κυπ.;) και στο τελος τελος ,αν δεν τη δειξουν σε μενα θα τη δειξουν στον εισαγελεα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.