PDA

Επιστροφή στο Forum : Οσοι ειχατε η εχετε αποσυνδεσεις εδω.



TheMagician
05-11-09, 00:25
Γραψτε εδω την δικη σας εμπειρια για το πως λυθηκε το προβλημα σας.

kostasmath
05-11-09, 01:41
Αφού ήρθε τρεις φορές τεχνικός από τη φόρθνετ και δεν έγινε τίποτε επέστρεψα στον ΟΤΕ και μόλις ήρθε τεχνικός του διαπίστωσε πως έφταιγε το καλώδιο απο την κολώνα στην οικοδομή. Σε 2 μέρες το αλλάξανε και από τότε κανένα απολύτως πρόβλημα.
Το ιντερνετ σταθερότατο και το τηλέφωνο χωρίς κανένα θόρυβο.
Επιτέλους!

TheMagician
05-11-09, 17:10
Φιλε kostasmath μιλαμε κυριως για την Tellas, αλλα και το παραδειγμα που μας εδωσες ειναι χρησιμο για να καταλαβουμε την πολιτικη των εταιριων σε τεχνικα θεματα.

VAVLAS
05-11-09, 21:44
Είχα και πρόβλημα με αποσυνδέσεις πρόσφατα.

Με έκανε Disconnect κάθε 2 λεπτά περίπου.

Δεν μπήκα καν στον κόπο να καλέσω το 13800 καθώς γνωρίζω την αδιαφορία και την τεράστια ανευθυνότητα τους.

Το πρόβλημα εδώ και λίγες μέρες δίχνει να έχει λυθεί χωρίς κάποια δική μου ενέργια.

........Auto merged post: VAVLAS πρόσθεσε 1 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αφού ήρθε τρεις φορές τεχνικός από τη φόρθνετ και δεν έγινε τίποτε επέστρεψα στον ΟΤΕ και μόλις ήρθε τεχνικός του διαπίστωσε πως έφταιγε το καλώδιο απο την κολώνα στην οικοδομή. Σε 2 μέρες το αλλάξανε και από τότε κανένα απολύτως πρόβλημα.
Το ιντερνετ σταθερότατο και το τηλέφωνο χωρίς κανένα θόρυβο.
Επιτέλους!

Συκές μένεις;
Δίπλα είμαστε:p

vaggos_fromhell
07-11-09, 16:56
Είχα αρκετές αποσυνδέσεις πριν ένα χρόνο με το speedstream 4200. Μόλις πήρα το thomson 585v7 το πολύ να κάνει μια αποσύνδεση κάθε 2 βδομάδες.

Mr_X
09-11-09, 20:16
Το δικό μου πρόβλημα στις αποσυνδέσεις λύθηκε από την τελλας βρήκαν ποιο σωστό να μου μειώσουν την ταχύτητα από ότι κατέβαζε σε 4mbps /500 σκέπτομαι να αποχωρίσω από την τελλας

dircostas
10-11-09, 16:03
Ανήκω σε αυτούς που έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ στο παρελθόν από συνεχόμενες αποσυνδέσεις. Η λύση της Tellas ήτανε να μου ρίξει την ταχύτητα στα 9. Αυτό που συμβαίνει τώρα πια είναι να έχω αποσυνδέσεις κάθε φορά που βρέχει και φυσάει. Το έχω πει άπειρες φορές στην Tellas. Η απάντηση τους συνέχεια είναι οτι μέχρι εκεί που μπορούν να δουν αυτοί η γραμμή μου είναι μια χαρά. Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω που είναι αυτό το σημείο στο οποίο φτάνει η Tellas...Από μόνος μου διαπίστωσα ότι η ένωση του καλωδίου του ΟΤΕ με τα τηλεφωνικά καλωδιάκια του σπιτιού (3 σπίτια είναι) δεν είναι καλή. Όλα είναι στον αέρα τυλιγμένα με ταινία και θεωρώ οτι εάν ένας ηλεκτρολόγος μου τα ενώσει σωστά και τα βάλει σε ένα κουτί ίσως και να αλλάξει η κατάσταση. Μόλις το κάνω θα ενημερώσω.

Mr_X
11-11-09, 13:48
Έχω την υποψία ότι αυτό που σκέπτεσαι να κάνεις δεν είναι και τόσο νόμιμο (εάν το καλώδιο είναι εκτός κατοικήσιμου χώρου αλλά και πριν το κεντρικό κουτί σύνδεσης που συνήθως βρίσκεται σε κουτί)
Η αλήθεια είναι ότι προτιμούν να μειώσουν την ταχύτητα από το να κάνουν επισκευή στις καταταλλα ιδιωτικές γραμμές τους λόγο κόστους

dircostas
11-11-09, 23:07
Δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι παράνομο!!! Το καλόδιο από το κουτί του ΟΤΕ δεν το πήγα εγώ εκεί που είναι. Ο ΟΤΕ το πήγε!!! Τώρα, για το εάν είναι χύμα τα καλώδια στις ενώσεις δεν νομίζω να νοιάζει τον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ εάν του το πω φαντάζομαι θα μου πει φώναξε έναν ηλεκτρολόγο να τα φτιάξει εάν δεν πιάνουν τα χέρια σου..Δεν ήμαστε δα και στην δεκαετία του 80 που δεν επιτρεπότανε να έχεις μεγάλο καλώδιο μέσα στο σπίτι!!!!

aragorncb600
13-11-09, 01:50
ειχα τρελες αποσυνδεσεις οταν ειχα την πατατια το speedstream 4200 μολις πηρα το thomsnon 585v7 βρηκα την υγεια μου,ουτε μια αποσυνδεση δεν εχω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.