PDA

Επιστροφή στο Forum : Δέησαν να με πάρουν τηλέφωνο..!!!



whiteman7
29-12-03, 08:48
Με ξύπνησαν που λέτε στις 8:30 το πρωί και μία ευγενική κυρία με ρώτησε λεπτομέρειες σχετικά με την αίτηση μου.
αφού της είπα ότι θα προμηθευτώ δικό μου modem και την εγκατάσταση θα την κάνω εγώ μου είπε ότι θα πρέπει να τηλεφωνήσω σε 7 εργάσιμες ημέρες για να μου πουν αν φτάνει η γραμμή μου για adsl !!!!!!!! και σε 12 ημέρες για την ενεργοποίηση της.....

8O 8O 8O 8O 8O

σας έχει τύχει αυτό?

Axilleass
29-12-03, 09:12
Αν φτανει η γραμμη ?? !!! εε οχι αυτο δεν μου το ειπαν..! Αλλα ισως ειναι κατι το καινουργιο, και εννοουν το να ελεγξουν αν τυχον ειναι πανω σε φερεσυχνο ή οπτικη ινα.. κλπ.. Που σου ειπε να τηλεφωνησεις ?? στους τεχνικους ? αν ναι.. παρε μετα 3-4 μερες και ρωτα για τπτ νεοτερο.. Καμια φορα λενε τετοιες αηδιες αλλα στην πραγματικοτητα το προχωρανε πιο γρηγορα

ogenikos
29-12-03, 10:02
Και εμένα με πήρε, μάλλον η ίδια τύπισα, για να προχωρήσει την αίτηση (αφού είδαν μετα απο μια εβδομάδα την αλλαγή της γραμμής μου σε pstn)
Μάλλον απο του χρόνου (την αλλη εβδομάδα) θα την πάρουμε την γραμμή, όπως φαίνεται.

Odin
29-12-03, 14:25
Εγω 18/12 εκανα αιτηση και ακομα περιμενω να τηλεφωνησουν οι τεχνικοι. 12 εργασιμες εννοουν ή κανονικες; Και που πρεπει να τηλεφωνησεις για να τους πεις κανα λογακι, στο 134;

psyxakias
29-12-03, 15:24
whiteman7, ρε σι απλά πράγματα είναι... Θέλουν να δουν αν το μήκος της γραμμής σου φτάνει μέχρι το DSLAM αλλιώς θα χρειαστεί να τους αγοράσεις καλώδιο.. χαχαχαχα πλάκα κάνω

Αστα να πάνε φιλε.. Έμπλεξες και εσύ στο τρυπάκι με τις DSL ε;

Εγώ είμαι σε άλλο στάδιο.. στο στάδιο του ΠΙΤΑΡΙΣΜΕΝΟΥ DSLAM που κατεβάζει με χάλια ταχύτητες (4..5... το πολυ 15-20.... kb/sec)

party-pooper
29-12-03, 18:10
sobara maximum katebazeis me 15-20???
damn! file i feel sorry for you tin eidia katastasi eixa kai ego gia ena mina! eixa barethei na pairno tilefono kai na mathaino ta teleutaia nea! oson afora to thema prepei na anafero oti emena o texnikos eirthe stis 8 to proi xoris na kleisoume tilefono gia rantevou!min milisoume gia to gegonos oti ekane giro ston ena mina na erthei! :twisted: :twisted: :twisted:

Axilleass
29-12-03, 18:26
Ε, αφου ηρθε... παλι καλα ! :) :)

ougxar
30-12-03, 00:43
Psyxakias ακόμα με το DSLAM? νόμιζα έιχες πει οτι πήγαινε καλύτερα. Και εδώ χάλια σήμερα τις περισσότερες ώρες.Και τους τα έχω ζαλίσει στο 121

ikonsgr
09-01-04, 11:18
Aσε φίλε είναι να μην μπλέξεις, εγω ξεκίνησα τις διαδικασίες απο τις 16 Δεκεμβρίου και άκόμα πρόσβαση στον isp δεν έχω, παρόλο που adsl σύνδεση υπάρχει και λειτουργεί κανονικά, δεν βγαίνω πέρα του dslam, πήρα στο 121 και μου είπαν ότι στο computer δε φαίνεται ότι έχω adsl ακόμα (!) καλά αφού το Modem μου συνδέεται κανονικά με το dslam πως δεν έχω ρε παιδιά τους λέω , ναι αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση ακόμα μου είπαν και οτι θα το δουν.. Τι να πώ τέτοιες μαλ@!$ες πρώτη φορά ακούω!!! :? Δηλαδή μπορεί να σου έχουν έτοιμη την γραμμή αλλά όχι και την σύνδεση απο το dslam μέχρι τον κατανεμητή του Isp Μου? Θα μας τρελάνουν τελειως , δε φτάνει που είμαι κοντά 3 βδομάδες χωρις Internet σε βγάζουν και τη πίστη μέχρι να σου βάλουν την adsl!!! :?

frap
09-01-04, 13:31
Ναι, μπορεί. Η "φυσική" σου σύνδεση με το dslam είναι οκ, γι'αυτό και το μοντεμ σου συγχρονίζει... Πρέπει να σου φτιάξουν και το "λογικό" κομμάτι από την Κωλλέτη στην Αθήνα, ώστε να δρομολογείσαι στον bbRAS. Τώρα, ενώ συγχρονίζεις δεν πας πουθενά...

-Κ.

ikonsgr
09-01-04, 15:15
Δε παω πουεθενά, πουθενά εδω θα μείνωωω!! :D Α ρε γαμ@$τι μου έτσι μου ρχεται να βγάλω ένα αρχαίο 14400 modem που είχα και να το συνδέσω, τουλάχιστον θα μου δίνει 100% το bandwidth που λεει οτι μου δίνει και όλες τις ώρες!!! :lol: :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.