PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα συνδεσης μετα απο reset



F1rm4
07-11-09, 11:34
Καλημερα παιδια! Ειμαι νεος στο φορουμ το οποιο και βρηκα κατα λαθος μπορω να πω υστερα απο μια γρηγορη αναζητηση στο ιντερνετ για λυση στο προβλημα μου...

Ειμαι απο θεσσαλονικη και συγκεκριμενα απο τις Συκιες. Εχω συνδεση tellas douple play και ενα ρουτερ της SMC το SMC7904WBRA-N ADSL2/2+ Barricade™ N Pro. Εδω και καποιες μερες αντιμετοπιζα προβλημα ασυρματης συνδεσης του laptop με το ρουτερ κι ετσι επειδη ηθελα να φτιαξω και τις ρυθμισεις της ασυρματης ασφαλειας το εβγαλα και το πηγα σε ενα φιλο τεχνικο. Το καναμε reset, καναμε ολες τις ρυθμισεις, το λαπτοπ επιτελους συνδεοταν κανονικοτα και το παιρνω να παω σπιτι να το συνδεσω...

To συνδεω στο σταθερο μου υπολιγστη. Κανω τις ρυμθισεις VPI/VCI Που ειναι 8/35 βαζω PPPOA και VC MUX βαζω τα Username kai password και παταω να κανει συνδεση... ΤΙΠΟΤΑ... κοιταω στα log να δω ποιο ειναι το προβλημα και μου βγαζει: Username and Password FAILED Και πανω στο ιντερνετ γραφει PSYSICAL DOWN.

Ξερετε ποιο ειναι το προβλημα; Μπορει να βοηθησει καποιος; Απο χθες το μεσημερι πεδευομαι....:worthy:

........Auto merged post: F1rm4 πρόσθεσε 41 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΜΟυ ειπαν απο την τελλας να βαλω PPPoE και LLC και username zisto pass zisto. Τωρα μου βγαζει σφαλμα COULD NOT FIND DHCP DAEMON TO GET INFORMATION.

τι να κανω παιδια???

F1rm4
07-11-09, 14:23
ΤΕλος καλα ολα καλα... Μονο που δεν μπορω να συνδεθω με το δικο μου username kai password αλλα ειμαι συνδεμενος με το guest@tellas.gr and password tellas...

Γιατι να μην μπορει να συνδεθει με το δικο μου ονομα και κωδικο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.