PDA

Επιστροφή στο Forum : Remote Network Connect (Guest Account)



wolflikos
08-11-09, 04:40
Καλησπερα παιδια προσπαθω απο τον υπολογιστη μου να συνδεθω απομακρυσμενα σε εναν υπολογιστη στο τοπικο δικτυο με τη βοηθεια των windows shares (\\192.168.0.2\C$) σε μερικους υπολογιστες δουλευει και ποσο μαλλον στον δικο μου . Μερικοι ομως υπολογιστες οταν προσπαθω να συνδεθω μου βγαζει παραθυρο και μου ζηταει κωδικο για guest account στον υπολογιστη που προσπαθω ομως να συνδεθω δν υπαρχει guest account δοκιμαζω και κενο να βαλω για κωδικο αλλα τιποτα .

Ξερετε τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση ? Και αν μπορω να κανω κατι χωρις να πειραξω τιποτα αλλο σε αλλον υπολογιστη οτι κανω απο τον δικο μου...

Σας παρακαλω η βοηθεια σας ειναι παρα πολυ πολυτιμη ειμαι απελπισμενος ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
:sorry::sorry::sorry:

Siba
08-11-09, 15:57
τι λειτουργικο τρεχει το τερματικο που θες να συνδεθεις?

Σε περιπτωση που ειναι οποιαδηποτε Home εκδοση των windowς επαιξες κ εχασες.

Τα Home δεν μπορουν να ελενχθουν απομακρυσμενα παρα μονο να ελενξουν.

wolflikos
08-11-09, 17:15
Ας πουμε professional

alter
09-11-09, 12:07
Πρεπει ο ιδιος χρηστης να υπαρχει σε ολα τα pc και να εχει υποχρεωτικα κωδικο προσβασης
Δηλαδη στο τερματικο φτιαχνεις εναν χρηστη πχ ααα με κωδικος 123 και φτιαχνεις τον ιδιο και στο απομακρυσμενο τερματικο οπου και τον δηλωνεις ως administrator
Απο το πρωτο τερματικο μπαινεις με τον χρηστη ααα και θα δεις τα $ του απομακρυσμενου
Αλλα αφου δεν θελεις να πειραξεις τον απομακρυμενο αυτο δεν γινεται
Γιατι θελεις να δεις το C$ και δεν ζητας ενα κανονικο share???
Με το συμπαθειο αλλα ακουγεται υποπτο

@ ADSLgr.com All rights reserved.