PDA

Επιστροφή στο Forum : επανεκινηση????



stelix10
08-11-09, 22:26
γεια σας ρε παιδια..εδω και λιγο καιρο ενω αφηνω ανοιχτο το λαπτοπ για να ανεβαζω απο τορρεντ ανα 1 μερα μου κοβει την συνδεση και μολισ κανω επανεκινησει ειναι ολα ενταξει..μηπως μπορει να βοηθησει κανεις??

stelix10
17-11-09, 15:16
γεια σας ρε παιδια..εδω και λιγο καιρο ενω αφηνω ανοιχτο το λαπτοπ για να ανεβαζω απο τορρεντ ανα 1 μερα μου κοβει την συνδεση και μολισ κανω επανεκινησει ειναι ολα ενταξει..μηπως μπορει να βοηθησει κανεις??Καποιος ρε παιδια γιατι συνεχιζει το προβλημα...:clap:

befreegr
18-11-09, 00:07
Ποιά σύνδεση σου κόβει, το Internet; Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

stelix10
18-11-09, 11:31
Ποιά σύνδεση σου κόβει, το Internet; Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.ναιφιλε μου..οποια σελιδα παω να ανοιξω μου γραφει-χωρις τιτλο-και θελει να κανω επανεκινηση..

befreegr
18-11-09, 13:26
Δοκίμασε και με κάποιον άλλο browser, αν χρησιμοποιείς μόνο IE. Firefox π.χ.
Μπορεί να μην σου κόβει τη σύνδεση όπως νομίζεις, απλά να έχει κάποιο πρόβλημα ο IE εκείνη τη στιγμή.
Εκείνη την ώρα που πας να ανοίξεις σελίδα το πρόγραμμα για τα torrents τι σου λέει, κατεβάζει;

Αν κάνει τα ίδια και από firefox, μπορείς να δοκιμάσεις αν έχεις σύνδεση βγαίνοντας σε κάποιο command prompt και να δώσεις ένα "ping 193.92.150.3" (ένας τυχαίος server της forthnet που απαντάει πάντα στα pings, απ'ότι έχω δει). Θα πρέπει να σου βγάλει μερικά "reply from". Αν βγάλει μερικά "request time out" και κανένα "reply from" ίσως να μην έχεις όντως σύνδεση. Η έχει φρικάρει το router σου από τα πολλά ανοιχτά connections. Δοκίμασε και να μειώσεις το μέγιστο αριθμό connections μέσα από το πρόγραμμα των torrents η να σταματήσεις το κατέβασμα και να δοκιμάσεις πάλι μετά από 2 λεπτά, χωρίς επανεκκίνηση.

stelix10
18-11-09, 15:41
Δοκίμασε και με κάποιον άλλο browser, αν χρησιμοποιείς μόνο IE. Firefox π.χ.
Μπορεί να μην σου κόβει τη σύνδεση όπως νομίζεις, απλά να έχει κάποιο πρόβλημα ο IE εκείνη τη στιγμή.
Εκείνη την ώρα που πας να ανοίξεις σελίδα το πρόγραμμα για τα torrents τι σου λέει, κατεβάζει;

Αν κάνει τα ίδια και από firefox, μπορείς να δοκιμάσεις αν έχεις σύνδεση βγαίνοντας σε κάποιο command prompt και να δώσεις ένα "ping 193.92.150.3" (ένας τυχαίος server της forthnet που απαντάει πάντα στα pings, απ'ότι έχω δει). Θα πρέπει να σου βγάλει μερικά "reply from". Αν βγάλει μερικά "request time out" και κανένα "reply from" ίσως να μην έχεις όντως σύνδεση. Η έχει φρικάρει το router σου από τα πολλά ανοιχτά connections. Δοκίμασε και να μειώσεις το μέγιστο αριθμό connections μέσα από το πρόγραμμα των torrents η να σταματήσεις το κατέβασμα και να δοκιμάσεις πάλι μετά από 2 λεπτά, χωρίς επανεκκίνηση.
δοκιμαζω και για να δουμε τι θα γινει..ευχαριστω παντως..

@ ADSLgr.com All rights reserved.