PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το Partition Magic 7



Anarki
30-12-03, 01:52
*ΠΡΟΣΟΧΗ* Αν πάσχετε απο οξεία βαρεμαρίτιδα σαν κι εμένα don't bother reading this :P

Λοιπόοον,
είχα ενα ωραίο σκληρό που είχε τρια (3) partition. Αποφάσισα οτι το δεύτερο μου είναι άχρηστο μιας και ήταν άδειο και θέλησα να το κάνω merge με το τρίτο χρησιμοποιώντας το Partition Magic 7. Έκανα το merge, έκανα apply changes και μου ζήτησε να κάνω restart για να τελειώσει η όλη διαδικασία. Αφού έκανε restart λοιπόν, πριν μπει στα windows έτρεξε κάτι παρόμοιο με το checkdisk που έλεγε οτι κάνει το merge και να περιμένω μέχρι να τελειώσει. Στο 18% κόλλησε και αφού περίμενα κανα 20λεπτο έκανα reset. Όταν ξαναμπήκε στα windows δεν υπήρχε το τρίτο partition (αυτό που έχει όλα τα αρχεία, αν τα χάσω καταστράφηκα) αλλά προς μεγάλη μου χαρά μόλις έτρεξα το partition magic ξανά, μου είπε οτι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα στο merging και οτι ο τρίτος σκληρός μου έχει τεθεί σε καραντίνα για να μη γίνει κανένα αρχείο corrupt και οτι μπορώ να τον κάνω recover κανονικά. Μέσα στην τρελή χαρά πατάω το ΟΚ και περιμένω... και περιμένω... και περιμένω... Λέει "Searching for recovery markers... Please wait..." και μένει εκεί. Ο σκληρός δουλεύει αλλά δε βλέπω να γίνεται τίποτα. Ο υπολόγιστης δεν κολλάει, δουλεύει κανονικά αλλά στον Task Manager το Partition Magic μου βγάζει "not responding". Σε windows xp όλα αυτά.

Βοήθεια κανείς; Είμαι απελπισμένος :? . Πληρώνω σε είδος (άσχετο).

mavlok
30-12-03, 04:41
Δεν μπορω να σε βοηθησω σ'αυτο, αλλα οταν ξεμπλεξεις απο το partition tragic - κι εγω ειχα προβληματα μ'αυτο - κανε ενα search για το acronis partition expert.

holy
30-12-03, 12:09
re anarki san den ntrepesai na bgazeis ta aplita sou sti fora?? msg me irc na sou pw re xamene :>

XTCgr
30-12-03, 13:11
Πολύ βιαστικός είσαι! μόνο 20 λεπτά περίμενες? αστο να δουλέψει,μην βιάζεσαι..

Anarki
30-12-03, 16:04
Holy σούτ εσύ :) .
Το άφησα όλη τη νύχτα να δουλεύει (8 ώρες περίπου) και πάλι τα ίδια... :cry:

tolisp
30-12-03, 18:56
Anarki kati paromoio epatha kai egw anagkastika ekana format kai petaksa afto to....software tou satana kai orkistiak POTE pia na min ksanapaiksw me to partition magic...blaptei sobara tin igeia twn nebrwn mou (apo tin alli epeidi ...kai egw se fasi baremaras ekana to IDIO me sena, oi 8 wres na ksanaperasw ta win kai ta settings mou itan kali apasxolisi :PPPP)

holy
30-12-03, 20:06
lol:p tou prok den einai o hdd re? tou eipa tou xamenou ti na kanei.. partition magic 7 nomizw exei probls me win xp giauto kalitera na xrisimopoioun to pm8.. Tespa :p fdisk rul0z

psyxakias
30-12-03, 20:14
Θα συμφωνήσω με τον holy όσον αφορά το fdisk αλλά δυστυχώς κάποιες φορές θέλουμε να κάνουμε αλλαγές στα partitions χωρίς format... :cry:

Anarki
30-12-03, 20:20
Ναι του prok είναι αλλά τον παρουσίασα σαν δικό μου για να είναι πιο τραγικό το post :P . Τί του είπες να κάνει;

Gothic
30-12-03, 21:16
Acronis reigns supreme :mrgreen:

Anarki
03-01-04, 17:23
Χμουχ, έβαλα Partition Magic 8 και το έκανε recover αλλά τώρα είναι κάπως έτσι:
http://blind-guardian.gnet.gr/anarki/pics/PM8.JPG
Τί μούφα είναι αυτό το Xenix BBT; :?

ΥΓ: Συγγνώμη για το τεράστιο μέγεθος της εικόνας :mrgreen: .

psyxakias
03-01-04, 23:00
Anarki,

Βλέποντας το screenshot παρατηρώ ότι ακούς ένα mp3 των Evanescence.

Θα ήθελα να με ενημερώσεις με PM αν είναι νόμιμο το συγκεκριμένο MP3 καθώς και να μου αποστείλεις με fax ή e-mail την απόδειξη αγοράς του CD.

Χαχαχαχαχα (αστειάκι... κρύο σαν τον καιρό) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΥΣ: Η θεια μου η Καλλιόπη ρωτάει αν πέρα από το μέγεθος της εικόνας, υπάρχει τίποτε άλλο 'τεράστιο' για πρωτοχρονιάτικο δώρο; Χαχαχαχαχα :mrgreen: :mrgreen:

ΥΣ2: Δεν ήπια τίποτα, απλά και λίγο γέλιο στη ζωή μας.. κάνει καλό :lol:

Anarki
04-01-04, 14:49
lol
Δεν είναι απο δικό μου pc το screenshot, εγω δε θα έπεφτα σε τόσο χαμηλό επίπεδο ώστε να ακούσω evanescence 8) .

Anarki
04-01-04, 16:52
Το πρόβλημα λύθηκε με το Easy Recovery Pro, ευχαριστώ για το support :P .

@ ADSLgr.com All rights reserved.