PDA

Επιστροφή στο Forum : Να φύγω απ τον ΟΤΕ;



scorpios
11-11-09, 22:43
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.
Λοιπόν πριν 1 περίπου ώρα με πηρε τηλ. μία "κυριούλα" από την wind, για να μου προσφέρει το πακέτο της wind με το οποίο λέει ότι ΔΕΝ θα έχω πάγιο ΟΤΕ, θα έχω internet ~ 12Mbps απεριόριστες αστικές υπεραστικές κλήσεις με 32,90€ / μήνα.
Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα γιατί τωρα στο ΟΤΕ κάνω λογαριασμο 65-70€ το δίμηνο και με ταχύτητα μόνο 2Mbps.
Θα εκτιμούσα την άποψη σας κυρίως απο άτομα επαρχίας.

thourios
11-11-09, 22:57
Πρώτα από όλα στην περιοχή σου υπάρχουν εναλακτικοί;
Σε τι απόσταση είσαι από DSLAM για να πιάσεις τα 12;
Αν δεν είχα προβλήματα αποσυνδέσεις και τέτοια στην θέση σου θα καθόμουν στα αυγά μου. Θα έβαζα και ένα Voip να περιορίσω το κόστος τηλεφωνικών κλήσεων. 66€ Ευρώ δεν είναι και λίγα το δίμινο για την Wind.
Ούτως ή άλλως περίπου τα ίδια δίνεις.

:hmm:

Davout
11-11-09, 23:52
Αν έχεις πρόβλημα χρημάτων φύγε και πήγαινε σε άλλο πάροχο, ίσως όχι Tellas. Αν θες καλύτερη δυνατότητα παρέμβασης στο δίκτυο, καλύτερα pings και εξυπηρέτηση πελατών κάτσε στον ΟΤΕ.

scorpios
12-11-09, 20:35
Τελικά θα μείνω ΟΤΕ.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

aragorncb600
13-11-09, 01:47
καλα εκανες που εμεινες οτε.μην ψαρωνετε οταν σας περνουν τηλ και σας λενε τα πακετα

blkik
14-11-09, 12:56
Και καλά κάνεις. Σε λίγο θα έρθω και εγω

Μπορείς όμως να αλλάξεις πακέτο δες το dp του OTE στα 43.90€

scorpios
14-11-09, 14:23
ok θα το δω, αν και πιστεύω ότι επαρχία έχουμε λίγες δυνατότητες

guzel
14-11-09, 15:00
σαφεστατα και φυγε απο τον οτε. αν θελεις να μεινεις στα 2mbit και να πληρωνεις 60αρες οπως λες και εισαι ευχαριστημενος κατσε εκει που εισαι. παντως ισως να μην πιασεις 12mbits(αναλογα την αποσταση απο το κεντρο και την ποιοτητα της γραμμης) αλλα προφανως θα πιανεις πολυ περισσοτερα απο 2 και θα πληρωνεις πολυ λιγοτερα

geovision
14-11-09, 16:22
Ρε παιδιά τι του λέτε του ανθρώπου? Να πληρώνει 70άρες για 2ΜΒ και χαζομάρες? Ρε φίλε φύγε από κι και πήγαινε σε όποιον πάροχο θέλεις, αλλά επιτέλους ας σαβστούμε όλοι την τσέπη μας! Έλεος!!

Khaos Sektor
14-11-09, 16:34
Οντως... οι τιμες που εχει ο ΟΤΕ ειναι εκτος τοπου και χρονου.

thourios
14-11-09, 18:11
Δεν μας είπε αν η περιοχή του υποστηρίζει κάτι άλλο εκτός από τον ΟΤΕ. Αυτές οι "κυρίες" παίρνουν τηλέφωνο όπου νά'ναι. Με έχουν πάρει κάμποσες φορές τηλέφωνο για το εξοχικό μου που μόνο ΟΤΕ εξυπηρετεί μέχρι τα 2.
Αυτήν την στιγμή έχω Forthnet εκεί μέσω ΑΡΥΣ και πληρώνω 19.99€ τον μήνα σύν πάγια ΟΤΕ αναγκαστικά. Τώρα που έληξε το 12μνο με συμφέρει να το γυρίσω στον ΟΤΕ.
Τότε που είχα κάνει το συμβόλαιο οι έξι πρώτοι μήνες ήταν προσφορά 30€ οπότε ετησίως με σύμφερε.
Κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.

:hmm:

blkik
14-11-09, 18:55
Ρε παιδιά τι του λέτε του ανθρώπου? Να πληρώνει 70άρες για 2ΜΒ και χαζομάρες? Ρε φίλε φύγε από κι και πήγαινε σε όποιον πάροχο θέλεις, αλλά επιτέλους ας σαβστούμε όλοι την τσέπη μας! Έλεος!!

Δεν μιλησε κανείς για 70άρες και 2μβ
Μπορεί άνετα με 45€(43.90+1.20 η αναγνώριση) να έχει απεριόριστες κλήσεις, 8 mb και πακέτο του ΟΤΕ. Σίγουρα είναι καλύτερα από αυτό που έχει.
Και επειδή λέει για επαρχία και παίζει να μην υπάρχει άλλος πάροχος εκεί καλά θα είναι να κάτσει στον ΟΤΕ.

Scorpios δες εδώ.
http://oteshop.ote.gr/storefront/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

Smith
14-11-09, 18:58
Τόσο από δική μου εμπειρία, όσο και από αυτά που έχω διαπιστώσει από τους γύρω μου,
θα έλεγα στο φίλο να κάτσει εκεί που είναι.
Είναι όλοι το ίδιο απαράδεκτοι και δεν αξίζει την ταλαιπωρία του να φύγεις από τον ένα άχρηστο και να πας στον άλλο άχρηστο.
Πιστεύω πως πρέπει να διαλέγουμε έναν (με ΟΠΟΙΑ κριτήρια) και να μένουμε σ αυτόν.
Αυτό, μέχρι να βρεθεί κάποιος που να κάνει μία πραγματική διαφορά (και δεν πιστεύω πως πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο τώρα κοντά):mad:

geovision
15-11-09, 01:55
Δεν μιλησε κανείς για 70άρες και 2μβ
Μπορεί άνετα με 45€(43.90+1.20 η αναγνώριση) να έχει απεριόριστες κλήσεις, 8 mb και πακέτο του ΟΤΕ. Σίγουρα είναι καλύτερα από αυτό που έχει.
Και επειδή λέει για επαρχία και παίζει να μην υπάρχει άλλος πάροχος εκεί καλά θα είναι να κάτσει στον ΟΤΕ.

Scorpios δες εδώ.
http://oteshop.ote.gr/storefront/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

Αυτά στην ΤΕΛΛΑΣ τα έχει με 33 ευρώ φίλε και ταχύτητα έως 24.!!!!!!!

blkik
15-11-09, 12:48
Στην Tellas θα μπορεί να τα έχει??? Χα- Χα

Εγώ ας πούμε δεν τα έχω και γιαυτο θα πάω στον Οτε
Μερικές φορές αξίζει να πληρώνεις λίγο παραπάνω για να έχεις ποιοτικές υπηρεσίες.

Και άντε εγώ ζω σε αστική περιοχή και έχω επιλογές. Αυτός τι έχει στην επαρχία;
Εγώ είμαι 200 μέτρα απο τον Οτε και πιάνω 9200 τώρα αυτός πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι και γιατί να πληρώνει 24άρα;

Μερικές φορές πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο τις παραμέτρους και όχι να προτείνουμε ότι θα ταίριαζε σε εμάς και την τσέπη μας

geovision
15-11-09, 18:42
Στην Tellas θα μπορεί να τα έχει??? Χα- Χα

Εγώ ας πούμε δεν τα έχω και γιαυτο θα πάω στον Οτε
Μερικές φορές αξίζει να πληρώνεις λίγο παραπάνω για να έχεις ποιοτικές υπηρεσίες.

Και άντε εγώ ζω σε αστική περιοχή και έχω επιλογές. Αυτός τι έχει στην επαρχία;
Εγώ είμαι 200 μέτρα απο τον Οτε και πιάνω 9200 τώρα αυτός πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι και γιατί να πληρώνει 24άρα;

Μερικές φορές πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο τις παραμέτρους και όχι να προτείνουμε ότι θα ταίριαζε σε εμάς και την τσέπη μας

Φίλε ο άνθρωπος μίλησε ότι πληρώνει 60-70ευρω και αν κατάλαβα καλά τα οικονομικά είναι η σοβαρότερη παράμετρος. Δηλαδή εγώ που έχω οικογένεια με παιδιά φίλε θα του έλεγα άντε στην ποιοτική παράμετρο και δεν θα με ένοιαζε το οικονομικό? Πολύ large καταστάσεις μου ακούγονται! Όχι λοιπόν για 70μηντάρες και 2ΜΒ ας κάτσει εκεί που είναι αλλά εγώ δεν θα το πρότεινα. Απλά!

sdikr
15-11-09, 19:11
Φίλε ο άνθρωπος μίλησε ότι πληρώνει 60-70ευρω και αν κατάλαβα καλά τα οικονομικά είναι η σοβαρότερη παράμετρος. Δηλαδή εγώ που έχω οικογένεια με παιδιά φίλε θα του έλεγα άντε στην ποιοτική παράμετρο και δεν θα με ένοιαζε το οικονομικό? Πολύ large καταστάσεις μου ακούγονται! Όχι λοιπόν για 70μηντάρες και 2ΜΒ ας κάτσει εκεί που είναι αλλά εγώ δεν θα το πρότεινα. Απλά!

60 - 70 το δίμηνο
του λές λοιπόν να πάει στα 66 το δίμηνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.