PDA

Επιστροφή στο Forum : email customer service



kage
11-11-09, 22:44
ποιο ειναι το email tou customer service ths on?

stef128
11-11-09, 23:32
καλεσε το 13801 , το λεει στις ηχογραφημενες κατα την διαρκεια !!

030366
12-11-09, 15:14
Υπάρχουν τα: customercare@ontelecoms.com & ccare@ontelecoms.com τα οποία φυσικά δεν απαντάνε ποτέ..

oxyd
12-11-09, 15:58
customercare@ontelecoms.com φυσικά δεν απαντάνε ποτέ..

πράγματι... ποτέ όμως!

predatorisback
13-11-09, 01:46
Εντελως ΠΟΤΕ!

030366
13-11-09, 04:29
Τη μόνη φορά πού είχα λάβει email από τις συγεκεκριμένες διευθύνσεις ήταν όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου και τη δεύτερη για την κλήρωση των αυτοκινήτων. Αυτοματοποιημένα μηνύματα δηλαδή. Σε ερωτήματα ποτέ δεν μου έχουν απαντήσει. Το ίδιο συμβαίνει κι από την φόρμα πού υπάρχει στο site της εταιρίας. Πραγματικά απορώ γιατί υπάρχει το μήνυμα στο τηλεφωνικό κέντρο να απευθυνόμαστε με email..

Θεωρώ ότι δεν είναι καθόλου κολακευτικό για το πρόσωπο της εταιρίας αυτό, γιατί στη τελική υπάρχουν πελάτες πού απλώς θέλουν κάποιες διευκρινήσεις πάνω σε εμπορικά θέματα, η θέματα λογαριασμών, πάνω στα οποία θα έχουν μία πιο σαφή απάντηση μεσω mail παρά την "εμπνευσμένη" απάντηση ενός τηλεκπροσώπου. Γιατί το πολύ 2/10 να γνωρίζουν σωστά τις διαδικασίες της εταιρίας.

Apollyon
16-11-09, 03:22
Oι απαντησεις οτι ειναι εμπνευσμενες απο που προκυπτει και το 2/10 ?Αποτελεσματα ερευνας ?

030366
16-11-09, 03:27
Αυτά αφορούν προσωπικές εμπειρίες σε επικοινωνία πού είχα στο παρελθόν γενικότερα με customer care, όχι απαραίτητα της ON. Και το 2 στους 10 είναι μία εκτίμηση απλώς, το οποίο όμως αν δείς από τα λεγόμενα κι άλλων χρηστών του φόρουμ δεν απέχει πολύ από τη πραγματικότητα.

Apollyon
16-11-09, 03:39
Επειδη γνωριζω 100% τι συμβαινει σε τετοιες κλησεις ομως θα σε πληροφορησω οτι υπαρχει συνεχες monitoring απο τους υπευθυνους της καθε βαρδιας και δεν υπαρχουν εμπνευσμενες απαντησεις ουτε γνωσεις ελλιπεις.

030366
16-11-09, 03:50
Επειδή όμως κι εγώ τα γνωρίζω καλά αυτά, σου λέω ότι όπως υπάρχουν πολλοί πελάτες πού για τα προβλήματα πού αντιμετωπίζουν φταίνε τα δικά τους λάθη, έτσι υπάρχουν κι εκπρόσωποι πού κάνουν σωστά τη δουλειά τους κι άλλοι πού δεν τη κάνουν σωστά. Οι υπευθυνοι μπορεί να ελέγχουν τον καθένα σε 1-2 κλήσεις, όχι καθόλη τη διάρκεια της βαρδιας τους.. Αλλά νομίζω ότι ξεφεύγουμε από το θέμα, έτσι δεν είναι;

Apollyon
16-11-09, 03:59
Οι εκπροσωποι που δεν κανουν καλα τη δουλεια τους trust με απομακρυνονται απο το CC της εταιρειας σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα.Οντως ξεφυγαμε και την συγνωμη μου για αυτο

sotos1983
17-11-09, 05:15
Οι εκπροσωποι που δεν κανουν καλα τη δουλεια τους trust με απομακρυνονται απο το CC της εταιρειας σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα.

ναι οντως ξεφυγε το θεμα αλλα πρεπει κι εγω να παραθεσω οτι μετα απο 2 χρονια πελατειακης σχεσης με την ΟΝ το μονο που εχω να πω για το τηλεφωνικο customer service ειναι πως την πλειονοτητα των υπαλληλων, τουλαχιστον της πρωτης γραμμης, την διακρινει μια ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ανευ προηγουμενου. κι αυτο επειδη 4 φορες ολες κι ολες χρειαστηκα βοηθεια σε απλα θεματακια και ο καθενας τους μου ελεγε αλλα αντ'αλλων. καθε φορα μετα απο την προγραμματισμενη 15λεπτη αναμονη μου εκανα το σταυρο μου να πετυχω καλο εκπροσωπο. σε καποια φαση ζηταγα και σημειωνα ονοματα καλων για να ζηταω τους ιδιους οταν εχω προβλημα. οποιος εχει 100% αντιθετη αποψη μου φαινεται το λιγοτερο "υποπτος" :down: αγαπητο marketing/positioning department της ΟΝ :oops:. και ξαναλεω για να αποφυγω παρεξηγησεις, σχολιαζω οχι ολους αλλα την ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ του προσωπικου της ΟΝ, τουλαχιστον στην πρωτη γραμμη εξυπηρετησης.

kage
02-12-09, 18:29
να υποθεσω οτι οσο απαντανε στα mail αυτα ασχολουντε και στα ticket απο το site τους?
καπου μεσα στο myon δηλωνεις βλαβες...βεβαια δεν τις βλεπω κανα στην request list(μονο αυτες οταν τηλ.εχει)

alwaysalone
04-12-09, 23:16
Αν βάλετε στο τιτλο θεματος:

"ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΟΝ ΣΕ 12 ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΑΣ"

είμαι σιγουρη οτι θα το ανοιξουν...
Βεβαίως μετα μπορείτε να τους αρχίσετε στα γαλλικά.. Τουλαχιστον θα ξερετε οτι θα τα διαβασει κάποιος.. :p

Kinnison
04-12-09, 23:53
awlaysalone, συμφωνώ απολύτως ^^

Πάντως, ενημερωτικά αναφέρω ότι η On ουσιαστικά εκμισθώνει τηλεφωνικό κέντρο από άλλες εταιρείες που κάνουν μόνο δουλειά τηλ. κέντρου και δεν έχει δικό της-δικό της.... και μάλιστα όντως έχει αλλάξει κέντρο σε σχέση με αυτό που είχε παλαιότερα.

alwaysalone
05-12-09, 00:16
Ναι εχεις δικιο, το συνηθίζουν πλεον αυτο, ειδικα τα e-mail:
info @ domain.gr, και μου φαίνεται ψιλολογικο αφου δε θελουν να απασχολουν ατομο που να διαβαζει το κάθε spam για τις σουπερ διακοπες στο Μπαγκλαντές αλλά και απο την άλλη, το να αποκεντρώνεις την εξυπηρετηση σου ως εταιρεία, δε ξερω κατα πόσο ειναι προς οφελος της εταιρείας τελικα...

kage
23-12-09, 21:40
ας μην το ανεφεραν τοτε.Ακομη χειροτερα οτι τα ticket που χουν μεσω του site τους ουτε καν καταγραφονται...μονο τα τηλεφωνικα.

Kinnison
09-05-10, 23:51
ας μην το ανεφεραν τοτε.Ακομη χειροτερα οτι τα ticket που χουν μεσω του site τους ουτε καν καταγραφονται...μονο τα τηλεφωνικα.
Απο οσο γνωριζω, καταγραφονται, και συνηθως σε παιρνουν τηλεφωνο οι ιδιοι αφου καταγραφουν....

Musikwissenschaftler
10-05-10, 09:49
Μᾶλλον κάποια πράγματα ἔχουν ἀλλάξει ἀπὸ τότε μέχρι σήμερα. Τὴν περασμένη Τετάρτη, τὸ πρωΐ, ὑπέβαλα ἠλεκτρονικὸ αἴτημα γιὰ ἀποκατάσταση τῆς λειτουργίας τῆς ἀναγνώρισης κλήσεων στὸ τηλέφωνο. Μία περίπου ὥρα ἀργότερα, ἐκπρόσωπος τῆς ἑταιρείας ἐπικοινώνησε μαζί μου τηλεφωνικῶς, μὲ καθοδήγησε ὁρθῶς στὴν ἐπίλυση τοῦ προβλήματος καὶ ἔκλεισε τὸ σχετικὸ θέμα στὴν καρτέλλα μου στὸ MyON. Ἡ ἀνταπόκριση στὸ αἴτημά μου ὑπῆρξε ἑπομένως ἄμεση καὶ θετική!

Seitman
10-05-10, 11:07
Εμένα πάντως ακόμα να μου απαντήσουν στο ηλεκτρονικό αίτημα που υπέβαλα την περασμένη Πέμπτη...

marcus1
10-05-10, 11:19
Ναι εχεις δικιο, το συνηθίζουν πλεον αυτο, ειδικα τα e-mail:
info @ domain.gr, και μου φαίνεται ψιλολογικο αφου δε θελουν να απασχολουν ατομο που να διαβαζει το κάθε spam για τις σουπερ διακοπες στο Μπαγκλαντές αλλά και απο την άλλη, το να αποκεντρώνεις την εξυπηρετηση σου ως εταιρεία, δε ξερω κατα πόσο ειναι προς οφελος της εταιρείας τελικα...

Εγώ όταν τους είχα κάνει ερώτηση μέσω της ιστοσελίδας τους, είχα καταχωρήσει και τα πλήρη στοιχεία μου (διεύθυνση, τηλέφωνο, κλπ). Λίγο δύσκολο να δίνεις τηλέφωνο και διεύθυνση Ελλάδας αν διαμένεις στις νήσους Βανουάτου. Νοέμβριο έστειλα την ερώτηση, Ιανουάριο με πήραν τηλέφωνο για να μου απαντήσουν (κόντεψα να σκάσω στα γέλια).

Tέλος πάντων, το προσπέρασα ως λάθος και έκανα τον Φεβρουάριο on-line αίτηση για νέα γραμμή (μιας και έκπτωση προσέφεραν μόνο για τις online αιτήσεις). Πληκτρολογώ μια φορά τα στοιχεία μου και πατάω submit, τίποτα (με έφερνε πίσω στην πρώτη σελίδα). Το ξανακάνω, τα ίδια. Περιμένω τρεις μέρες, καμία ειδοποίηση.

Μετά από όλα αυτά απηύδησα, τους έστειλα mail με παράπονα και ακύρωση της αίτησης (ούτε σ'αυτό απάντησαν, έστω μια "συγγνώμη" για τους τύπους), και πήρα στο 13888 για να παραγγείλω την γραμμή μου από ΟΤΕ (που είχα σε τρεις μέρες).

Θα περάσουν μερικά χρονάκια μέχρι να ξαναδοκιμάσω με "εναλλακτικό", μιας και οι προηγούμενες εμπειρίες δεν ήταν καλύτερες. Κρίμα πάντως γιατί για την on έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά όπως φαίνεται δεν ήθελαν τα χρήματά μου ή δεν ξέρουν τί τους γίνεται σε θέματα εξυπηρέτησης πελατών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.