PDA

Επιστροφή στο Forum : γίνομαι λαγός



nekronomikon
12-11-09, 13:48
5 χρόνια προβλήματα. έκανα υπομονή μήπως και αλάξουν τα πράγματα, αλλά τίποτα. αποσυνδέσεις, τηλέφωνο άλλωτε είχα άλλοτε οχι. έχω χαλάσει ένα σωρό κάρτες για την τεχνική υποστήριξη και όλο δικαιολογίες και τίποτα να μην γίνεται. έχω 2 μήνες που μου άλλαξαν ρούτερ και μου έστειλαν ένα καβουρντιστήρι netfasteriad2 με αποτέλεσμα το internet να σέρνεται και να κολάει, το δε τηλέφωνο με ακούνε μεν αλλά εγώ τίποτα, με αποτέλεσμα σήμερα να πάω στον οτε και να κάνω αίτηση επαναφοράς της σύνδεσης μου αφού η hol με έχει γράψει εδώ και μια βδομάδα παρόλο που πέρνω καθημερινά και δηλώνω βλάβη χωρίς να με πάρει τεχικός. πριν μια βδομάδα προαπάθησε καποιος τεχνικός , ανεβάζοντας ταχύτητα και αναβαθμίζοντας το fimware. αλλά το χάος ,χάος. απο τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση:down::down::down::down::down::down::down:

baskon
12-11-09, 13:49
Εχεις τηλεφωνια Voip?

nekronomikon
12-11-09, 14:39
που να μην έσωνα ναι

anodizer
12-11-09, 16:06
Αν όντως είσαι 5 χρόνια οκ μην το σκέφτεσαι, καιρός να δοκιμάσεις κάτι άλλο :P

testament
12-11-09, 17:22
5 χρόνια; Εσύ ξεπέρασες και την γαϊδουρινή υπομονή!
Στη θέση σου ούτε 5 λεπτά δεν θα έκανα υπομονή.

nekronomikon
12-11-09, 23:35
θα επανέλθω μετα απο την επανασύνδεση σε οτε που θα πάρει περίπου 15-20 μέρες. εξαρτάται ποτε η hol θα δώσει πίσω τον αριθμό μου και θα ενημερώσω για τις διαφορές

cyfox
13-11-09, 00:39
και εγώ το ίδιο έκανα σήμερα... επανασύνδεση σε ΟΤΕ... πάνω από μια βδομάδα δεν άντεξα.. ήμουν καλομαθημένος με καλές ταχύτητες από τον ΟΤΕ.

βασικά ήθελα να περιμένω έως της 15.11 αλλά χτες και σήμερα είναι απίστευτα αργό. π.χ. e-mail 500KB μόλις 2 λεπτά έκανε να το κατεβάσω... το windows update κόλλησε... στην ΧΟΛ η επικοινωνία με e-mail δεν λειτουργεί από χτες ("προσπαθήστε αργότερα" το μήνυμά τους) και τηλέφωνο δεν το σήκωναν... επομένος τα πείρα.. πήγα ΟΤΕ shop... και έκανα νέα αίτηση.

περίπου 15-20 μέρες μου ήπαν και εμένα.

makisx
13-11-09, 11:43
ρε παιδια υπαρχει υποχρεωση να μεινεις για ενα χρονο double play?

anodizer
13-11-09, 13:46
ρε παιδια υπαρχει υποχρεωση να μεινεις για ενα χρονο double play?

Ναι, αφού είναι προσφορά. Μπορείς να φύγεις αλλά πληρώνεις κάποιο αντίτιμο, αναλόγως πόσοι μήνες σου απέμεναν για να συμπληρωθεί το έτος, με μάξιμουμ γύρω στα 70 ευρώ.

nekronomikon
13-11-09, 13:53
ρε παιδια υπαρχει υποχρεωση να μεινεις για ενα χρονο double play? αν αποχωρίσεις πληρώνεις τα πάγια μέχρι να λίξει το 12μηνο.:hmm:

........Auto merged post: nekronomikon πρόσθεσε 3 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ειναι που είναι καταχρεωμένη η hol τους φεύγουν και οι πελάτες πάει για φούντο ας πρόσεχε !

guzel
13-11-09, 14:09
ειναι που είναι καταχρεωμένη η hol τους φεύγουν και οι πελάτες πάει για φούντο ας πρόσεχε !

υπερβολές

nekronomikon
13-11-09, 14:20
υπερβολές αυτό μου το είπε φίλος που δουλεύει μέσα

nekronomikon
13-11-09, 20:26
σήμερα θυμήθηκαν το πρόβλημα με το τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα κάνουν κάποιες ρυθμήσεις για να το διορθώσουν. αποτέλεσμα? νεκρό τηλέφωνο σε μένα και στους απ'εξω δίχνει ότι καλεί αλλα απουσιάζω. πολλοί καλοί τεχνικοί δεν νομίζετε?

guzel
13-11-09, 20:38
αυτό μου το είπε φίλος που δουλεύει μέσα

o τελευταίος τροχός της αμάξης πως ξέρει οτι πάει για φούντο?? :lol:



σήμερα θυμήθηκαν το πρόβλημα με το τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα κάνουν κάποιες ρυθμήσεις για να το διορθώσουν. αποτέλεσμα? νεκρό τηλέφωνο σε μένα και στους απ'εξω δίχνει ότι καλεί αλλα απουσιάζω. πολλοί καλοί τεχνικοί δεν νομίζετε?

θα σε σώσει ο οτε ;)

σου εύχομαι γρήγορη ενεργοποίηση :p

nekronomikon
13-11-09, 20:43
δεν περιμένω να με σώσει ο οτε αλλα θα έχω τηλέφωνο αυτό που με ταλαιπωρεί τόσα χρόνια τώρα

guzel
13-11-09, 20:54
δεν περιμένω να με σώσει ο οτε αλλα θα έχω τηλέφωνο αυτό που με ταλαιπωρεί τόσα χρόνια τώρα

ε καλά μην πάρεις και όρκο :p,

απο το subforum του οτε:


Μιλάμε όντως για το ανέκδοτο. Δεν έχω τηλέφωνο εδώ και μία εβδομάδα. Λόγω κκκαλωδιακής βλάβης. Οπότε δεν έχω ούτε το τηλέφωνο που είναι στον ΟΤΕ , ούτε το άλlο που είναι στη Τελάς. Η εξυπηρέτηση του ΟΤΕ είναι άθλια. Από τις 26/10υποτίθεται ότι θα το έφτιαχναν. Αποτέλεσμα μηδέν, εξυπηρέτηση άθλια (μέχρι και ότι δεν μπορούν να καταγράψουν παράπονα γιατί είναι καταγεγραμμένη η βλάβη μου είπαν). Ιντερνετ έχω από στικ της wind. Να δω πότε θα φτιάξει. Επίσης τι να το κάνω να μη πληρώσω πάγιο για αυτή την εβδομάδα (δεκκαήμερο;,μήνα; ποιος ξέρει) όταν έχω ξεσκιστεί στα τηλέφωνα από το κινητό (ακόμα και για τη δήλωση της βλάβης)
Να συμπληρώσω ότι μου έδωσαν κάποια στιγμή ένα κκινητό τηλ να κκαλέσω για να ζητήσω το 121 της Αθήνας, αλλά δεν αντιστοιχούσε σε συνδρομητή. Ξέρρει κάποιος ποιο τηλ να πάρω;


Καλά οι τεχνικοί του πΟΤΕ είναι σβέλτοι σίγουρα...

13 μέρες με τρομερό θόρυβο, συνακρόαση και δίχως internet ήδη και ακόοοοομα... φτιάχνεται....
4η βλάβη σε 2 μήνες... όπου έχουμε μείνει τουλάχιστον 25 μέρες δίχως τηλ + internet...

έχεις ρωτήσει αν μπορούν να σε αλλάξουν σε pstn τηλεφωνία ?το voip δυστυχώς σε πολλούς εχει δημιουργήσει προβλήματα

nekronomikon
13-11-09, 21:40
ειχα pstn τηλεφωνία και στη hol ετσι είμαι

sdikr
13-11-09, 21:50
ε καλά μην πάρεις και όρκο :p,

απο το subforum του οτε:





έχεις ρωτήσει αν μπορούν να σε αλλάξουν σε pstn τηλεφωνία ?το voip δυστυχώς σε πολλούς εχει δημιουργήσει προβλήματα


θέλεις δήλαδη να βάλουμε τα περι HOL, που δεν είχαν σχέση με καλώδιο ΟΤΕ;
Ασε καλύτερα δεν συμφέρει

manosdoc
13-11-09, 21:54
Guzel ντάξει μην αγχώνεσαι, άλλος ένας φεύγει, λίγο καλύτερη συμπεριφορά δεν θα έβλαπτε, άκου "Θα σε σώσει ο ΟΤΕ".

Πολύ μνησικακία...

nekronomikon
13-11-09, 21:56
το θέμα είναι ότι παιδεύομαι σχεδόν 5 χρόνια.φυσικό δεν είναι να έχω κουραστεί?

manosdoc
13-11-09, 22:12
το θέμα είναι ότι παιδεύομαι σχεδόν 5 χρόνια.φυσικό δεν είναι να έχω κουραστεί?

Δικαίωμά σου, να αλλάξεις όποιον πάροχο νομίζεις.
Μετά από τόσο καιρό έχεις την πιο σφαιρική εικόνα για τον πάροχό σου και το αν σε βολεύει ή όχι.

nekronomikon
13-11-09, 22:16
Δικαίωμά σου, να αλλάξεις όποιον πάροχο νομίζεις.
Μετά από τόσο καιρό έχεις την πιο σφαιρική εικόνα για τον πάροχό σου και το αν σε βολεύει ή όχι.
σωστός:oneup:

Vitruvian78
13-11-09, 23:54
o τελευταίος τροχός της αμάξης πως ξέρει οτι πάει για φούντο?? :lol:




θα σε σώσει ο οτε ;)

σου εύχομαι γρήγορη ενεργοποίηση :p

Ναι, θα τον σώσει ο ΟΤΕ......ας σοβαρευτούμε κάποια στιγμή! Η hol δεν πιάνει μπάζα μπροστά στον ΟΤΕ όσον αφορά ποιότητας υπηρεσίών και ας το πάρουν απόφαση κάποιοι!:):respekt:

mondeo
14-11-09, 00:13
Πριν από 20 μέρες περίπου πήγα σε έναν γνωστό 20 χλμ. έξω από την Πάτρα που είχε προβλήματα με αποσυνδέσεις.Αφού έκανα τους απαραίτητους ελέγχους και αλλαγή ρούτερ,καθώς το πρόβλημα συνεχιζόταν κάλεσα το 1242 και έδωσα βλάβη.Όλο αυτό το διάστημα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπήκε στον κόπο να ελέγξει τη βλάβη του ανθρώπου και φυσικά ούτε τον πήραν τηλέφωνο.Προχθες τη Δευτέρα με ξαναπήρε καθώς δεν είχε καθόλου ίντερνετ και δεν επανερχόταν ούτε μετά από επανεκκίνηση του ρούτερ.Πηγαίνω λοιπόν και βλέπω πως δεν παίρνει ΙΡ.Δοκιμάζω με άλλο ρούτερ,βάζω και τα προσωρινά στοιχεία της Οτενέτ,τίποτα.Ξαναπαίρνω γιά βλάβη.Το σηκώνει ένα θηλυκό.
Δεν παίρνω ΙΡ της λέω.
Που το είδατε; μου απαντάει
Μάλλον θα το είδα στον ύπνο μου της λέω.
Τεσπα ξαναδίνω βλάβη.
Μέχρι πριν λίγο που πήρα τον άνθρωπο τηλέφωνο φυσικά δεν είχε ίντερνετ αλλά ούτε είχε μπει στον κόπο ΚΑΝΕΝΑΣ να τον πάρει τηλέφωνο.
Τι να λέμε τώρα ρε παιδιά.
Στην επαρχία όπου παίζουν μόνοι χωρίς αντίπαλο,τα πράγματα είναι τραγικά.Δεν τους νοιάζει τίποτα.Μόνο να τα παίρνουν.
Τι να λέμε τώρα.

Παραθέτω αυτά που έγραψα σε άλλο νήμα.
Εκεί που δουλεύει ο ανταγωνισμός όλα καλά.
Εκεί όμως που υπάρχουν οι μονοκράτορες κλάφτα Χαράλαμπε.

guzel
14-11-09, 01:44
Ναι, θα τον σώσει ο ΟΤΕ......ας σοβαρευτούμε κάποια στιγμή! Η hol δεν πιάνει μπάζα μπροστά στον ΟΤΕ όσον αφορά ποιότητας υπηρεσίών και ας το πάρουν απόφαση κάποιοι!:):respekt:

ε ναι το ιδιο λεμε θα την σωσει ο οτε ;) εκτος αν εχεις αμφιβολιες ο ιδιος:p παντως εγω δεν το ειπα ειρωνικα. και εγω αν ειχα τετοια προβληματα οτε θα εβαζα

προσωπικα ,ναι θεωρω τις υπηρεσιες που μου παρεχονται ακρετα καλυτερες και ειναι ο λογος που εχω χολ τυχαινει να ειναι και αρκετα φτηνοτερες .. τωρα ο καθενας κανει τις επιλογες του αναλογα τι τον συμφερει και τι τον καλυπτει;):oneup:

alex24
14-11-09, 01:53
sorry αλλα προσωπικα παντα μιλωντας απο θεμα εξυπηρετησης η hol προς εμενα ειναι καλη αλλα σε θεμα υπηρεσιων δεν ειναι και η καλυτερη μιλωντας παλι για εμενα!

Apollyon
16-11-09, 03:09
Voip γραμμη δυστυχως,η HOL δεν παει για φουντο με τετοια αυξηση πωλησεων.12μηνο συμβολαιο εχουν ολες οι εταιριες στην Hol το "penalty" ειναι 70 ευρω

@ ADSLgr.com All rights reserved.