PDA

Επιστροφή στο Forum : DNS Error help!



Jimmis
13-11-09, 22:07
καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum .
θα ηθελα να σας ρωτισο για ενα προβλημα που προσφατα μου εμφανιστικε οταν παω να επισκεφτω καποιες ιστοσελιδες οπως για παραδειγμα http://www.bulletformyvalentine1.com/ δεν μου την βγαζει την σελιδα και μου βγαζει " Cannot find http://www.bulletformyvalentine1.com/ DNS Error - Server cannot be found :sorry::sorry:
αυτο μου εγινε και σε αλλες που απλος επισκεφτικα αλλα σε αυτην την σελιδα πρεπει να μπαινω οποσδηποτε... η συνδεση μου ειναι OTE ADSL προσπαθισα να απενεργοποιησω το firewall των windows αλλα τιποτα δεν εγινε :down: και το antivirus που εχω ειναι το AVG Anti-virus

υπαρχει καπιος που να εχει το ιδιο προβλημα η καπιος που να μπορει να με βοηθισει Pleaseeeee :cry: :cry: μηπος ειναι κανενας ιος? μηπος φταιη η συνδεση?

Σορι για τα ορθογραφικα ...

gcf
13-11-09, 23:55
Δεν παίζει το site που λες, από OTE τουλάχιστον...

DSLaManiaC
13-11-09, 23:56
Nameserver trace for www.bulletformyvalentine1.com:

Looking for who is responsible for root zone and followed h.root-servers.net.
Looking for who is responsible for com and followed a.gtld-servers.net.
Looking for who is responsible for bulletformyvalentine1.com and followed ns.123-reg.co.uk.

Nameservers for www.bulletformyvalentine1.com:

ns.123-reg.co.uk returned (NORECORDS)
ns2.123-reg.co.uk returned (NORECORDS)

Απο κανέναν δε παίζει.

Jimmis
14-11-09, 00:35
δηλαδη ειναι κατι προσορινο στο site? γιατι μου γινοταν και σε καποια αλλα site αυτο .. και στο σιγεκριμενο σιτε μου γινετε εδο και 2-3 μερες ενο παλια μπορουσα να μπω

DSLaManiaC
14-11-09, 00:38
δηλαδη ειναι κατι προσορινο στο σιτε? γιατι μου γινοταν και σε καποια αλλα σιτε αυτο .. και στο σιγεκριμενο σιτε μου γινετε εδο και 2-3 μερες ενο παλια μπορουσα να μπω

Eίναι θέμα του website.

Ο NameServer (το μηχάνημα που απαντά στα DNS requests που κάνουμε γι αυτή τη σελίδα) που έχει δηλώσει ο ιδιοκτήτης του domain ΔΕΝ έχει καταχώρηση για το συγκεκριμένο domain.

@ ADSLgr.com All rights reserved.