PDA

Επιστροφή στο Forum : Στατιστικά γραμμής και θέλω την γνώμη σας....



costasvk
16-11-09, 15:51
Καλησπέρα παιδιά,

Όσο καιρό η tellas έχει τα εως 24...πιάνω μέχρι 9 Mbps στα καλύτερα της η σύνδεση με SNR 9 και Attenuation 16,5.!
Εχθές έκανα μια αναβάθμιση στον firmware του router (Speedtouch 585v6) και τα χαρακτηριστικά έφτιαξαν κατα πολύ.....δηλαδή SNR 17 - 18,5 db και Attenuation 17db....παρ'ολα αυτά κλειδώνω στα 10 Mbps σταθερά....!!!

Θέλω να μου πείτε αν παίζει αυτό που υποψιάζομαι....δλδ να με έχουν βάλει σε 10αρι προφίλ?!?! Και αν ναι....πως μπορώ να τους πω να μου ανεβάσουν το προφίλ της σύνδεσής μου?!?!?!?!?!

Ευχαριστώ

vaggoulas
16-11-09, 16:08
Πόσο ακριβώς συγχρονίζεις τώρα?

costasvk
16-11-09, 16:23
Ακριβώς 9999kbps....!!!! Σταθερά..!!!!!

Mouse Potato
16-11-09, 16:31
Θέλω να μου πείτε αν παίζει αυτό που υποψιάζομαι....δλδ να με έχουν βάλει σε 10αρι προφίλ?!?!

Μέσα είσαι :oneup:


Και αν ναι....πως μπορώ να τους πω να μου ανεβάσουν το προφίλ της σύνδεσής μου?!?!?!?!?!

Ευχαριστώ

"Σας παρακαλώ πολύ Θα σας παρακαλούσα να μου αφαιρέσετε το συγκεκριμένο προφίλ συγχρονισμού γιατί το SNR μου είναι πολύ υψηλό και θα μπορούσα να συγχρονίσω παραπάνω..."

:p

costasvk
16-11-09, 20:41
Αύριο θα τους πάρω ένα τηλεφωνάκι.....σήμερα έστειλα και ένα mail αλλά για να είμαι σίγουρος.!!!

geron
27-11-09, 11:25
Τελικά τι έγινε;

costasvk
03-01-10, 18:45
Sorry για τη αργοπορημένη απάντησή μου.!!!

Χρόνια πολλά κιόλας και καλή χρονιά σε όλους.!!!

Λοιπόν μετά απο ένα mail που τους έστειλα και ένα τηλέφωνο που τους έκανα και δεν πίστευαν αυτό που έγινε με την αναβάθμιση (δλδ ότι το SNR ανέβηκε) τελικά με έβαλαν σε 14άρι προφίλ και κλειδώνω στα 13999 απροβλημάτιστα.!!!Εννοείτε ότι το SNR έπεσε πάλι στο 9.!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.