PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ HOL?



soniko
16-11-09, 18:24
Μενω στα Χανια η κατασταση ειναι απαραδεκτη με dial up θα πεζαμε καλυτερα
η 15/11 περασε και τα προβληματα συνεχιζονται...


Μηπως καποια στιγμη θα επρεπε να βγει η εταιρια να μας ενημερωσει επισημα τι γινεται;
Μηπως θα ηταν το καλυτερο για αυτους και ποιο επαγγελματικο;

:rtfm:

Νikosanagn
16-11-09, 19:05
Γιατί τι προβλημα εχεις?

nnik09
16-11-09, 19:17
εγώ πάντως δεν έχω ίντερνετ και τηλέφωνο από το πρωί
μένω Αγία Παρασκευή
δήλωσα βλάβη στις 14.00 και δεν έχουν επικοινωνήσει ακόμα

atomsk
16-11-09, 20:24
ε καλά και εμείς πou έχουμε τι καταλαβαίνουμε; Tο μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τραβάμε screenshots τα ping και να φτιάχνουμε γραφηματα στο excel για να αποδείξουμε πόσο κατα διαόλου (ακόμα μια φορά) πάει η HOL.

Apollyon
16-11-09, 21:03
Μηπως εχει πεσει το συγκεκριμενο αστικο κεντρο ?

smystaki
16-11-09, 21:41
:rofl:
Καλό κι αυτό....

Το άλλο με τον ΤΟΤΟ το έχετε ακούσει?

Έχω απελπιστεί πλήρως.
Ο μοναδικός λόγος που δεν έκανα ακόμα αίτηση για σύνδεση ADSL και από τον ΟΤΕ είναι η 15/11... αν και τελικά απ' ότι βλέπω άδικος κόπος.

Περιμένω με αγωνία το τηλεφώνημα από το τεχνικό τμήμα της HOL για να μου εξηγήσουν ακόμα μια φορά το λόγο που η 24ΜBit γραμμή μου, που με τον ΟΤΕ συγχρόνιζε στα 20 και με τη ΗOL στα 17, που με τον ΟΤΕ εβλεπα μέχρι και 2,5MByte τωρα ανάβουμε λαμπάδα αν το δούμε στα 500ΚByte, αυτή τη στιγμή λειτουργεί με το ζόρι στο 1 Mbit και το τηλέφωνο μου κάνει διακοπές.

Μήπως φταίει ο ωροσκόπος της γραμμής μου ή το ότι ο Διας μόλις έχει μπει στο Ζυγό?

Apollyon
16-11-09, 22:06
Ειναι εντελως αοριστα αυτα που αναφερεις συγνωμη κιολας.Τηλεφωνικες συσκευες ποσες εχεις?Φιλτρα?Εισαι σε VOIP γραμμη ή POTS?Ποτε παρουσιαζεται το προβλημα ?
Λιγο πιο συγκεκριμενος γινε για να δουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε.

ndrosso
16-11-09, 22:18
Καλησπερα απο Πειραια [Φρεατυδα]

Εχθες το πρωι στις 10 30 δεν ειχα ουτε INTERNET ουτε σταθερη τηλεφωνια.Ειπα και εγω να ειδοποιησω την HOL για να δηλωσω την βλαβη.Μεχρι της 13.45 προσπαθουσα να βρω ακρη για το τι μπορουσε να συμβαινει με διαφορες αλλαγες στο ρουτερ NETFASTER iad2
αλλα τιποτα . Στις 15.45 με παιρνουν τηλεφωνο απο την εταιρεια HOL και μου λενε εαν εχω
δωσει βλαβη. Και τοτε με ενα ηρεμο υφος μου λενε οτι γινονται καποιες εργασιες στην
περιοχη και θα αποκατασταθει το απογευμα. Τοτε και εγω δεν αντεξα και της ειπα διαφορα κοσμιτικα επιθετα


Σαν μια τοση μεγαλη εταιρεια δεν θα επρεπε να ενημερωνουν
τους πελατες με καποιο τροπο οτι την ταδε του μηνος θα εκτελεστουν προγραμματισμενες
εργασιες στην περιοχη σας??????????. Αλλα δεν τους νοιαζει και αφηνουν τον κοσμο
να ταλαιπωρειτε ωρες ατελειωτες επανω απο τον υπολογιστη.:rtfm::rtfm::rtfm::down::down::down:



Ευχαριστω.

Apollyon
16-11-09, 22:31
Συνηθως ολα αυτα βγαινουν σε ανακοινωσεις στο site.Θα μου πεις αν δεν εχεις internet πως θα το δεις.Εγω παντως σημερα που επρεπε να καλεσω για ενα θεμα λογαριασμου μετα απο 2 λεπτα αναμονης μου απαντησαν και μαλιστα στις 2 το μεσημερι (ωρα αιχμης)

smystaki
16-11-09, 22:33
Ειναι εντελως αοριστα αυτα που αναφερεις συγνωμη κιολας.Τηλεφωνικες συσκευες ποσες εχεις?Φιλτρα?Εισαι σε VOIP γραμμη ή POTS?Ποτε παρουσιαζεται το προβλημα ?
Λιγο πιο συγκεκριμενος γινε για να δουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε.

Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=339142).

Το πότε παρουσιάζεται το πρόβλημα ειναι μια καλή ερώτηση...

Νομίζω πως εμφανίζεται από τον Αύγουστο.. (πριν από τις διακοπές ηταν σχετικά αξιοπρεπή τα πράγματα)...
http://www.gr-ix.gr/services/statistics/grix-aix-total/grix-aix-total-year.png

Και συνήθως τις ώρες αιχμής.
http://www.gr-ix.gr/services/statistics/grix-aix-total/grix-aix-total-day.png

Τα προβλήματά μου είναι ταυτοχρονισμένα λοιπόν με το γράφημα του GRIX.

H HOL γιατί δεν λέει τι προβήμα έχει με μια ανακοίνωση και αντ' αυτού λέει χίλια δυο ψέματα και ανοησίες δεν μπορώ να καταλάβω. Γιατί κάθεται και κάνει διαφημιστικές καμπάνιες ενώ ξέρει πως οι ευχαριστημένοι χρήστες είναι η καλύτερη διαφήμιση...

@ ADSLgr.com All rights reserved.