PDA

Επιστροφή στο Forum : Out η Βόρεια Ελλάδα



kourou
01-01-04, 12:50
Γεια χαρά.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του ΟΤΕ ή της Otenet, αλλά από χθες η ADSL σύνδεση μου (384 otenet) δε λειτουργεί. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι στη Βόρεια Ελλάδα υπάρχει πρόβλημα και το πρόβλημα θα λυθεί από ώρα σε ώρα. Έχει περάσει βέβαια μία ημέρα και ακόμα λύνεται...

Από τη μία το καταλαβαίνω ότι είναι Πρωτοχρονιά και ποιος θα κάνει τον μαλ**** να πάει να βρει τι φταίει αλλά από την άλλη δε σκέφτονται κι εμάς που περιμένουμε πως και πως τις γιορτές για να surfaroume λίγο...

Έχω καλομάθει κιόλας και μου κακοφαίνεται η dial-up τώρα...

kourou
01-01-04, 13:39
Ok guys sorry.

Το πρόβλημα λύθηκε χθες το βράδυ απλώς έπρεπε να κάνω ΚΑΙ σήμερα reset το rooter για να μπορέσει να λειτουργήσει.

Πάντως χαρά στο κουράγιο τους Πρωτοχρονιάτικα να κάθονται στην τεχνική υποστήριξη. Με συγκινούνε :lol:

Nick2k2
02-01-04, 17:59
Το ίδιο έπαθα και εγώ με Tellas και δεν ήξερα τι έφταιγε,Tellas ή οτε αλλά τελικά με ένα reset του router έφτιαξε μετά.Και είχα φοβηθεί και γω,λέω πρωτοχρονιάτικα ποιος θα είναι εκεί να το φτιάξει,αλλά τελικά μετά απο λίγη ώρα έστρωσε :)

UGF_GreekMind
03-01-04, 10:23
Το ίδιο και με forthnet...

Απ' ότι μου είπαν από το helpdesk, γίνονται κάποιες εργασίες στον BRAS της Β.Ελλάδος. Γι' αυτό και θέλει reset o router.

Nick2k2
03-01-04, 21:27
Χμ ναι ήταν γενικό το πρόβλημα απο ότι φαίνεται και ήταν θέμα του BRAS τελικά.Πάντως απο ότι έχω παρατηρήσει τα ping με το πρώτο hop έχει μειωθεί.Ενω πρίν είχα 20-25ms τώρα έχω γύρω στα 15ms.Μάλλον κάποια αναβαθμισούλα θα έκαναν :)

Athlon_XP
03-01-04, 22:52
Βόρεια Ελλάδα RULES

shakm
05-01-04, 19:35
Άμα είναι να κάνουν ουσιαστικές αναβαθμίσεις τους επιτρέπουμε μικρο-διακοπούλες πάντα :) Αντε και στα δικά μας εδω κάτω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.