PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα ενεργοποίησης σε hol



alfred
16-11-09, 20:51
Ειναι αποριας αξιον οταν γινεται "πολεμος" μεταξυ των παροχων για να κερδισουν πελατεια, στη HOL με τον ερασιτεχνισμο τους να τους διωχνουν.

Υπεβαλα λοιπον αιτηση για νεα τηλεφωνικη συνδεση στις 27-09-2009, διαβαστε παρακάτω:

ΑΘΗΝΑ 16-11-2009

ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΑΡΜΟΔΙΟ ΤΗΣ HELLAS ONLINE (HOL)

ΑΝΑΦΟΡΑ - ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ

Στις 27-09-2009 υπέβαλα στην εταιρία σας on line αίτηση για νέα τηλεφωνική σύνδεση double play lite.
Την ίδια ημέρα έλαβα e-mail με την εξής απάντηση:

Σας ενημερώνουμε ότι η αίτηση σας υποβλήθηκε επιτυχώς με αριθμό αναφοράς
28960
Για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία σας θα πρέπει απαραίτητα να μας στείλετε την αίτηση υπογεγραμμένη μαζί με τα παρακάτω δικαιολογητικά:
Φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας (και τις 2 όψεις) ή διαβατηρίου του κατόχου γραμμής
Αντίγραφο λογαριασμού τηλεφωνικής σύνδεσης (για υπάρχουσα τηλεφωνική γραμμή) ή άλλος λογαριασμός ΔΕΚΟ π.χ. ΔΕΗ (για νέα τηλεφωνική γραμμή)
Την αίτηση μπορείτε να τη στείλετε με τους παρακάτω τρόπους:
Με fax: 213 000 5577
Με email: onlinesales@hol.gr
Για την ταχύτερη εξυπηρέτηση σας, σας προτείνουμε να στείλετε την αίτηση εντός 2 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής της.
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την hellas online!
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών
hellas online

Την επομένη 28-09-2009 απέστειλα με fax (210-383....) όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Στις 10-10-2009 έλαβα sms από το 54055 με τα εξής:

HOL: ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ 21304..... Η ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 10-11-2009

Στις 20-10-2009 έλαβα νέο sms από το 54055 με τα εξής:

HOL: ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ 21304..... Η ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 18-11-2009

Την ίδια ημέρα (20-10-2009) σε τηλεφωνική επικοινωνία μου στο 13844 έλαβα απάντηση ότι η ενεργοποίηση θα γίνει τελικά στις 12-11-2009.

Στις 12-11-2009 πάλι σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με το 13844 έλαβα απάντηση ότι η ενεργοποίηση θα πραγματοποιείτο όντως σήμερα ή το αργότερο την επομένη και ότι τεχνικός της εταιρίας σας μέσα στις επόμενες ημέρες θα μετέβαινε για την αριθμοδότηση.


Στις 14-11-2009 μέσω της ιστοσελίδας της εταιρίας σας διαπίστωσα τα παρακάτω:

Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης
για τον τηλεφωνικό αριθμό: 21304.....
Το αίτημα υλοποίησης σύνδεσης έχει απορριφθεί.

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13844
για περισσότερες πληροφορίες.

Στις 16-11-2009 σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με το αρμόδιο τμήμα μου απάντησαν ότι «το αίτημα υλοποίησης σύνδεσης έχει απορριφθεί λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου και ότι ΘΑ σας ενημερώσουμε πότε θα λυθεί το πρόβλημα!».
Έχουν περάσει 50 ημέρες από την ημέρα υποβολής της αίτησης μου και είναι άγνωστο πότε θα πραγματοποιηθεί η τηλεφωνική σύνδεση η οποία καθυστερεί ανεπίτρεπτα.
Επίσης σας ενημερώνω ότι προ 8μηνου λειτουργούσαν 2 τηλεφωνικές γραμμές του ΟΤΕ στο διαμέρισμα του ισογείου όσο και στο διαμέρισμα μου. Επίσης όλες οι κατοικίες που συνορεύουν με τη δική μου διαθέτουν αυτή τη στιγμή σύνδεση ΟΤΕ. Οι συνδέσεις είναι εναέριες και πραγματοποιούνται από την οδό Αγησιλάου.
Σας ενημερώνω πάραυτα ότι αν αυτή δεν πραγματοποιηθεί εντος 8 ημερών από της λήψεως της παρούσης, θα θεωρηθεί ως μη γεννώμενη εξ υπαιτιότητας σας και θα προβώ σε τηλεφωνική σύνδεση από τον ΟΤΕ ο οποίος μου την παρέχει εντός τριών (3) ημερών!!!
Παρακαλώ η επιστολή μου να κοινοποιηθεί στην Διοίκηση της Εταιρίας σας.
Αναμένω έγγραφη απάντηση σας.
Με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματος μου
Γ..... Α.......
697-4......
e-mail: a.....@hol.gr



________________________________________________________________________
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:
ΕΕΤΤ Λ. Κηφισίας 60, Μαρούσι, Τ.Κ. 15125


Μπορει να με ενημερωσει κανεις, ωραία προγραμματοζεις για τις 10-11-09 να με συνδεσεις και δεν γνωριζεις αν υπαρχουν γραμμες;
Και πως ειναι δυνατον οταν οι διπλανες οικοδομες, (ολες ειναι μονοκατοικιες) εχουν τηλεφωνο ΟΤΕ; Και οταν η ιδια η οικοδομη που μενω ειχε προ 8μηνου τηλεφωνα ΟΤΕ;
Επρεπε να περασουν 50 ημερες με συνεχεις οχλήσεις μου για να μου πουν στο τελος οτι απορριπτεται το αιτημα υλοποιησης της σύνδεσης;
Ειναι σοβαρα πραγματα αυτά;

DSLaManiaC
16-11-09, 20:57
Στις 16-11-2009 σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με το αρμόδιο τμήμα μου απάντησαν ότι «το αίτημα υλοποίησης σύνδεσης έχει απορριφθεί λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου και ότι ΘΑ σας ενημερώσουμε πότε θα λυθεί το πρόβλημα!».

Ένα απ τα προβλήματα που είναι δύσκολα. :(
Δεν είναι θέμα διαμαρτυρίας. Απλά δεν υπάρχει ζεύγος να σου δώσουν για να ενεργοποιηθείς.

Ποια είναι η λύση που εφαρμόζεται συνήθως? Ζήτα γραμμή ΟΤΕ. Όταν έρθει ο τεχνικός για την εγκατάσταση να τον ρωτήσεις αν έχεις καθαρό ζεύγος για να βάλεις ADSL. Αν σου πει ναι, όλα εντάξει και κάνε μια μεταφορά στην εταιρία που θέλεις (φορητότητα). Αν σου πει όχι μην αποδεχθείς τη σύνδεση γιατί ίσως να σε βάλουν σε κάνα PCM και να ψάχνεσαι.

Υπήρξαν κάποιες περιπτώσεις στο παρελθόν όπου η αίτηση έτρωγε απόρριψη μ αυτή την αιτία και όταν έφερνε γραμμή ο ΟΤΕ όλα καλά. Το μόνο που θα χάσεις είναι 30€ επιπλέον για ενεργοποίηση απ τον ΟΤΕ.

Georgevtr
16-11-09, 22:19
Το αίτημα υλοποίησης σύνδεσης έχει απορριφθεί λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου της συγκεκριμενης εταιρίας,όχι όλων των παρόχων.
Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις για άλλον πάροχο.
Ευτυχώς μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός....!

xmperop1
16-11-09, 22:30
Το αίτημα υλοποίησης σύνδεσης έχει απορριφθεί λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου της συγκεκριμενης εταιρίας,όχι όλων των παρόχων.
Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις για άλλον πάροχο.
Ευτυχώς μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός....!

Μη λέμε ότι θέλουμε είτε ακραίο είτε κύριο δίκτυο ανήκει στον ΟΤΕ και σε καμμία άλλη εταιρεία.
Αν ο ΟΤΕ έχει δίκτυο δίνει.
Βέβαια μπορεί να ζητήσει να τον συνδέσουν σε κάποια από τις πολλές οπτικές ίνες που παραμυθιάζουν τον κόσμο.:p:p:p

alfred
16-11-09, 22:35
Ευχαριστω φιλοι μου για τις απαντησεις σας. Συνδεση ΟΤΕ θα κανω. Περιμενω να περασει η προθεσμια που τους εδωσα γιατι αν τους ζητησω ακυρωση της αιτησης σε χρεωνουν 70 ευρω, ασχετα αν εχει γινει ενεργοποιηση. Ιστοριες για αγριους. Γι αυτο αν εχετε προσεξει σου στελνουν αμεσως το modem για να σε δεσουν! Το ελαβα 5 μερες μετα την αιτηση!

DSLaManiaC
16-11-09, 22:40
Ευχαριστω φιλοι μου για τις απαντησεις σας. Συνδεση ΟΤΕ θα κανω. Περιμενω να περασει η προθεσμια που τους εδωσα γιατι αν τους ζητησω ακυρωση της αιτησης σε χρεωνουν 70 ευρω, ασχετα αν εχει γινει ενεργοποιηση. Ιστοριες για αγριους. Γι αυτο αν εχετε προσεξει σου στελνουν αμεσως το modem για να σε δεσουν! Το ελαβα 5 μερες μετα την αιτηση!

Μετά απο 50 μέρες μπορείς ΑΝΕΤΑ να κάνεις ακύρωση.

Ποιος τα λέει αυτά?

Αν σου ζητήσουν αποζημίωση...Θα απευθυνθείς εδώ (http://www.synigoroskatanaloti.gr/).

Apollyon
16-11-09, 22:46
Οταν την ακυρωση της αιτησης την κανεις μεσα στο 10ημερο ειτε εχεις παρει εξοπλισνμο ειτε οχι εχεις δικαιωμα να υπαναχωρησεις χωρις χρεωση.Το οτι ο ΟΤΕ δεν εχει ακραιο δικτυο να σου παρεχει γραμμη ο οποισδηποτε παροχος δεν ευθυνεται ο εναλλακτικος παροχος αλλα ο ΟΤΕ.
Το πιθανοτερο που βλεπω εγω ειναι οτι εχεις PCM (φερεσυχνη γραμμη) οπου ο ενας βροχος (ακραιο δικτυο) μοιραζεται σε αρκετα διαμερισματα.
Θα προτεινα να πας στον ΟΤΕ και να διερευνησεις αν καταρχην η δομηση ειναι σε PCM οσον αφορα την πολυκατοικια σου.
Απο εκει και περα ενημερωσε το θεμα αυτο και μπορω να σου δωσω οδηγιες για το τι μπορεις να κανεις.
Δυστυχως ο ΟΤΕ η τελευταια εργασια που ασχολειται ειναι να αλλαξει τις φερεσυχνες γραμμες.

alfred
16-11-09, 22:54
Ναι απευθυνθηκα στην ΕΕΤΤ και της απεστειλα την διαμαρτυρια μου. Η διαδικασια θα διαρκεσει τουλαχιστον 2 μηνες. Οι αρμοδιοτητες της ειναι περιορισμενες! Μονο με εξωδικο εισαι κατοχυρωμένος (70 ευρω τουλαχιστον και χαμενος χρονος). Θα ερθουν μετα 1 χρονο και θα σου ζητουν και τα ρεστα.
Το e-mail ειναι κατοχυρωμενο και αναγνωριζεται απο τα δικαστηρια. Παντα οτι κανεις πρεπει να γινεται εγγραφως!

........Auto merged post: alfred πρόσθεσε 3 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Το διαμερισμα αυτο ειχε τηλεφωνο και internet ΟΤΕ πριν 8 μηνες!!!!!!!

harris
16-11-09, 22:59
Ευχαριστω φιλοι μου για τις απαντησεις σας. Συνδεση ΟΤΕ θα κανω.

Πολύ φοβάμαι ότι και στον ΟΤΕ να κάνεις σύνδεση, ADSL δεν θα δεις ;)

alfred
16-11-09, 23:04
Μα πριν 8 μηνες ο προηγουμενος ενοικιαστης ειχε και τα 2.

harris
16-11-09, 23:07
Στο μεταξύ όμως παίζει τον βρόχο αυτόν να τον πήρε άλλος και να έμεινες εσύ χωρίς... η έλλειψη ακραίου δικτύου που επικαλείται η hol σημαίνει ότι δεν υπάρχει βρόχος (καλώδιο δηλαδή) του ΟΤΕ που να συνδέσει το σπίτι σου με το αστικό σου κέντρο...

Ένα τηλεφώνημα και παραγγελία conn-x θα μας το δείξει ;)

mondeo
16-11-09, 23:08
Μάλιστα.Τα γνωστά.Ο "Κοινωφελής Οργανισμός" δεν έχει διαθέσιμο ζεύγος γιά γραμμή εναλλακτικού ενώ γιά δικό του πελάτη έχει.Το ακούω γιά χιλιοστή φορά.
Εσύ φίλε μου θεωρείς ότι η HOL θέλει να σε χάσει από πελάτη;
Αν είναι δυνατόν να μην πράττει τα δέοντα γιά να σε ενεργοποιήσει.Λεφτά χάνει.Απλά τα διαθέσιμα ζεύγη στην περιοχή σου είναι λιγοστά και ο ΟΤΕ τα κρατάει γιά την πάρτη του και δεν τα διαθέτει στους άλλους.
Κι εσύ καταγγέλεις τον κακό εναλλακτικό που σε κορόιδεψε οποίος με τη σειρά του κοροιδεύτηκε.
ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ.

dikal
16-11-09, 23:14
Κι εγώ την έπαθα έτσι πριν 2,5 χρόνια. Όπου hol βάλε vivodi και αναμονή 2 + 3 μήνες.

alfred
16-11-09, 23:42
Ωραια να τα δεχτω ολα. Επρεπε να περασουν 50 μερες για να διαπιστωσει η HOL οτι δεν υπαρχουν γραμμες;

mondeo
16-11-09, 23:50
Το πιθανότερο είναι ότι τελευταία στιγμή το ζεύγος σου δόθηκε γιά Connx.

harris
17-11-09, 00:00
Ωραια να τα δεχτω ολα. Επρεπε να περασουν 50 μερες για να διαπιστωσει η HOL οτι δεν υπαρχουν γραμμες;

Δύο περιπτώσεις παίζουν: ή καθυστέρησε πολύ η hol να κάνει το αίτημα προς τον ΟΤΕ, είτε ο ΟΤΕ να άλλαξε την απάντησή του την τελευταία στιγμή... το δεύτερο μου φαίνεται λίγο χλωμό, αλλά μπορεί και να γίνεται...


Το πιθανότερο είναι ότι τελευταία στιγμή το ζεύγος σου δόθηκε γιά Connx.

Μην διαδίμουμε φήμες, αν δεν ξέρουμε ότι όντως γίνονται τέτοια πράγματα ;)

mondeo
17-11-09, 00:07
Γιά να το λέω κάτι ξέρω.
Παρεμφερές παράδειγμα.Πριν αρκετό καιρό ξάδελφος θέλει να βάλει ADSL σε γραμμή ΑΡΥΣ.Η Vodafone έχει προσφορά 3 μήνες δωρεάν,κάνει την αίτηση,παίρνει εξοπλισμό,περιμένει,περιμένει περνάνε δύο μήνες και ενεργοποίηση δε βλέπει.Μετά από τηλεφωνήματα διαμαρτυρίες κ.λ.π. του λένε ότι δεν υπάρχουν πόρτες.Επιστρέφει τον εξοπλισμό και κάνει αίτηση γιά Connx.
Ωωωωω τι θαύμα!!!!
Σε τρείς μέρες έχει συνδεθεί.
Είπατε τίποτα;

harris
17-11-09, 00:09
Γιά να το λέω κάτι ξέρω.
Παρεμφερές παράδειγμα.Πριν αρκετό καιρό ξάδελφος θέλει να βάλει ADSL σε γραμμή ΑΡΥΣ.Η Vodafone έχει προσφορά 3 μήνες δωρεάν,κάνει την αίτηση,παίρνει εξοπλισμό,περιμένει,περιμένει περνάνε δύο μήνες και ενεργοποίηση δε βλέπει.Μετά από τηλεφωνήματα διαμαρτυρίες κ.λ.π. του λένε ότι δεν υπάρχουν πόρτες.Επιστρέφει τον εξοπλισμό και κάνει αίτηση γιά Connx.
Ωωωωω τι θαύμα!!!!
Σε τρείς μέρες έχει συνδεθεί.
Είπατε τίποτα;

Άλλο πόρτες (θέμα του παρόχου), και άλλο ακραίο δίκτυο (θέμα του ΟΤΕ) ;)

mondeo
17-11-09, 00:13
Μίλησα γιά γραμμή ΑΡΥΣ χωρίς κάλυψη από εναλλακτικό.
Και είπα γιά παρεμφερές παράδειγμα.

Apollyon
17-11-09, 00:15
ΣΕ ΑΡΥΣ δεν θα ειχε πανω απο 2 ΜBps γραμμη σε οποιονδηποτε παροχο εναλλακτικο κι αν πηγαινε.Αυτο που πιθανολογω ειναι οτι ο Οτε ειχε πλεον ελαχιστα ζευγη για να δωσει ακραιο δικτυο και προφανως τα κραταγε για λογαριασμο του.
Η μονη διεξοδος που βλεπω ειναι αν εμπαινε η γραμμη στο ιδιοκτητο της Hol που πραγματικα ειναι η μονη με ανεξαρτητο δικτυο σε σχεση με τον ΟΤΕ.

xmperop1
17-11-09, 00:41
Μα πριν 8 μηνες ο προηγουμενος ενοικιαστης ειχε και τα 2.

Φίλε μου το δίκτυο είναι ένα πράμα "ζωντανό" και συνέχεια αλλάζει μέρα με τη μέρα όχι με παρελθόν 8 μηνών.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Στο μεταξύ όμως παίζει τον βρόχο αυτόν να τον πήρε άλλος και να έμεινες εσύ χωρίς... η έλλειψη ακραίου δικτύου που επικαλείται η hol σημαίνει ότι δεν υπάρχει βρόχος (καλώδιο δηλαδή) του ΟΤΕ που να συνδέσει το σπίτι σου με το αστικό σου κέντρο...

Ένα τηλεφώνημα και παραγγελία conn-x θα μας το δείξει ;)

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ακραίο δίκτυο ( πάρα πολύ σπάνια δεν υπάρχει κύριο ) και η κίνηση για conn-x φοβάμαι δεν θα καρποφορήσει,εκτός και έχει γίνει κάποια πατατιά από τη HOL.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μάλιστα.Τα γνωστά.Ο "Κοινωφελής Οργανισμός" δεν έχει διαθέσιμο ζεύγος γιά γραμμή εναλλακτικού ενώ γιά δικό του πελάτη έχει.Το ακούω γιά χιλιοστή φορά.
Εσύ φίλε μου θεωρείς ότι η HOL θέλει να σε χάσει από πελάτη;
Αν είναι δυνατόν να μην πράττει τα δέοντα γιά να σε ενεργοποιήσει.Λεφτά χάνει.Απλά τα διαθέσιμα ζεύγη στην περιοχή σου είναι λιγοστά και ο ΟΤΕ τα κρατάει γιά την πάρτη του και δεν τα διαθέτει στους άλλους.
Κι εσύ καταγγέλεις τον κακό εναλλακτικό που σε κορόιδεψε οποίος με τη σειρά του κοροιδεύτηκε.
ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ.

Οτι πεις!!!

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 4 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ωραια να τα δεχτω ολα. Επρεπε να περασουν 50 μερες για να διαπιστωσει η HOL οτι δεν υπαρχουν γραμμες;

Δυστιχώς η HOL και ο κάθε πάροχος δεν μπορεί να γνωρίζει εκ των προτέρων τι παίζει με το δίκτυο.
Μπορεί όταν έγινε η αίτηση να δεσμεύτηκε κάποιο δίκτυο το οποίο όμως όταν πήγε να κατασκευαστεί ο βρόχος να ανακαλύφθηκε ότι είναι λάθος και και από το σημείο που θα μπορούσες να πάρεις να μην είναι εφικτό ( ελλείψει δικτύου ) λόγω λάθος αποτύπωσης στο πληροφοριακό σύστημα του ΟΤΕ.
Συμβαίνει.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 4 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το πιθανότερο είναι ότι τελευταία στιγμή το ζεύγος σου δόθηκε γιά Connx.

Αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί στο πληροφοριακό σύστημα δεσμεύεται το δίκτυο έστω και λάθος και φαίνεται στο WCRM όπως και η όποια μεταβολή.
Αυτό απλά δεν γίνεται.
Αν υποθέσουμε ότι ο φίλος είχε" πάρει" το τελευταίο ζευγάρι το αίτημα για conn-x θα είχε φάει απόρριψη αυτόματα.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 5 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ΣΕ ΑΡΥΣ δεν θα ειχε πανω απο 2 ΜBps γραμμη σε οποιονδηποτε παροχο εναλλακτικο κι αν πηγαινε.Αυτο που πιθανολογω ειναι οτι ο Οτε ειχε πλεον ελαχιστα ζευγη για να δωσει ακραιο δικτυο και προφανως τα κραταγε για λογαριασμο του.
Η μονη διεξοδος που βλεπω ειναι αν εμπαινε η γραμμη στο ιδιοκτητο της Hol που πραγματικα ειναι η μονη με ανεξαρτητο δικτυο σε σχεση με τον ΟΤΕ.

Θέλω να μου πεις έναν πόντο ανεξάρτητο δίκτυο σε σχέση με τον ΟΤΕ δηλ να φεύγει η γραμμή από τον κόμβο της hol να τρέχει τους δρόμους και τα πεζοδρόμια και να καταλήγει σε σπίτι.
Ενα όχι δύο πόντους.

Apollyon
17-11-09, 00:48
Σε ολα τα αστικα κεντρα των πρωην Αττικων Γραμμων.Δυστυχως δεν μπορω να δημοσιευσω τηλεφωνικο νουμερο και περαιτερω προσωπικα στοιχεια.

dikal
17-11-09, 00:57
Γιά να το λέω κάτι ξέρω.
Παρεμφερές παράδειγμα.Πριν αρκετό καιρό ξάδελφος θέλει να βάλει ADSL σε γραμμή ΑΡΥΣ.Η Vodafone έχει προσφορά 3 μήνες δωρεάν,κάνει την αίτηση,παίρνει εξοπλισμό,περιμένει,περιμένει περνάνε δύο μήνες και ενεργοποίηση δε βλέπει.Μετά από τηλεφωνήματα διαμαρτυρίες κ.λ.π. του λένε ότι δεν υπάρχουν πόρτες.Επιστρέφει τον εξοπλισμό και κάνει αίτηση γιά Connx.
Ωωωωω τι θαύμα!!!!
Σε τρείς μέρες έχει συνδεθεί.
Είπατε τίποτα;

Διάβασε από εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=169159) το #1 post, και δώσε ιδιαίτερη προσοχή στο #19.

tdc
17-11-09, 02:01
Διάβασε από εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=169159) το #1 post, και δώσε ιδιαίτερη προσοχή στο #19.

Λαθος ατομο εβαλες σε παραθεση νομιζω.. ;)

dikal
17-11-09, 09:41
Λαθος ατομο εβαλες σε παραθεση νομιζω.. ;)

Όχι, στον mondeo ήθελα να απαντήσω :)

mondeo
17-11-09, 17:41
Αυτά ακριβώς δεν λέω κι εγώ;

dikal
17-11-09, 22:27
Ακριβώς. Για συνοδευτικό το έδωσα :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.