PDA

Επιστροφή στο Forum : hol και τιμοκαταλογος



thanosksi
17-11-09, 14:35
γνωριζει κανεις που μπορω να βρω τον τιμοκαταλογο της hol για double play lite;ενδιαφερομαι για τη περιοδο 6/2009-8/2009 και συγκεκριμενα για το τελος εγκαταστασης νεας γραμμης.σας ευχαριστω

kasi
17-11-09, 14:55
δεν κατάφερα να βρω για τέλος εγκατάστασης μα μια φίλη μου είχε πληρώσει 50€ πριν αρκετό καιρό.

μια κλήση στο 13844 ίσως βοηθούσε καλύτερα.

thanosksi
17-11-09, 16:05
nikola ευχαριστω για την απαντηση.πηρα τηλεφωνο στη hol και μου ειπαν οτι δεν αλλαξε ο τιμοκαταλογος.πιστευω πως ηταν 75 ευρω και αυξηθηκε μεσα στο σεπτεμβρη.παρακαλω οποιος αλλος γνωριζει ας στειλει

gskarts
18-11-09, 10:41
Το τέλος εγκατάστασης νέας τηλεφωνικής γραμμής ήταν και είναι 49,90€. Από τα μέσα περίπου του καλοκαιριού έπαυσε όμως να είναι δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης, που είναι 34,90. Στον τιμοκατάλογο πλέον, την εγκατάστασης νέας τηλεφωνικής γραμμής και την ενεργοποίηση την δίνουν μαζί σαν σύνολο καθώς εάν απαιτείται νέα τηλεφωνική γραμμή, τότε 49,90+34,90=84,80€

thanosksi
18-11-09, 19:22
ευχαριστω για την απαντηση.εγω την αιτηση την εκανα μεσα ιουλιου που μαλλον ηταν δωρεαν τοτε το τελος ενεργοποιησης και τωρα πριν λιγες μερες μου ηρθε ο λογαριασμος με τελος εγκαταστασης στα 84,80.η ενεργοποιηση της γραμμης μου εγινε αρχες οκτωβρη.ειναι δικαιο να πληρωσω συμφωνα με το ισχυον τιμολογιο της hol και οχι με το τιμολογιο που ισχυε οταν εκανα την αιτηση;

gskarts
19-11-09, 11:55
Θέλω να πιστεύω ότι όταν έκανες την αίτηση, είχε ήδη αλλάξει το καθεστώς της χρέωσης ενεργοποίησης και για αυτό σε χρέωσαν. Για να είσαι όμως σίγουρος, έλεγξε την ημερομηνία της αίτησης σου με την ημερομηνία έναρξης χρέωσης της ενεργοποίησης. (Αν κάποιος από τους admins γνωρίζει ακριβώς την ημερομηνία ας βοηθήσει).

Σαφώς και η χρέωσή σου θα πρέπει να γίνει βάση του ισχύοντος τιμοκαταλόγου με ημερομηνία, αυτή της υπογραφής του συμβολαίου σου. :rtfm:

aitoum
23-11-09, 16:09
Υπάρχουν και άλλα περίεργα (μόνο; ) στους λογαριασμούς Doule play Lite .
Εγώ είχα το Double play full (39,90 E) και στις 3-11-09 ζήτησα μεταφορά στο
Double play Lite επειδή είμαι μακριά από το κεντρο ΟΤΕ και είχα μεγάλη εξασθένιση
και συντόνιζα γύρω στα 6 Mbps.
Στον λογαριασμό πού ήλθε για περίοδο 16-10 έως 16-11 βρήκα χρέωση για κλήσεις
ΧΩΡΙΣ να έχω καλύψει τα 200 λεπτά δωρεάν ομιλίας ! Συγκεκριμένα, μου υπελόγισαν
ΜΟΝΟ 85 περίπου λεπτά δωρεάν ! Σε τηλεφώνημά μου απάντησαν ότι επειδή ο λογαριασμός
μου αφορούσε μόνο 13 ημέρες του μήνα, δικαιούμουν μόνο τα αναλογούντα λεπτά
δωρεάν ομιλίας δηλαδή 200x13/30 λεπτά ! Όμως εκείνοι με έχουν χρεώσει ολόκληρο
το πάγιο Dplay lite 23,90 E και μάλιστα προκαταβολικά (από 6-11 έως 5-12-09).
Και μάλιστα με θράσος μου είπαν ότι έτσι εκείνοι χρεώνουν με βάση ,λέει ,τις διατάξεις
της ΕΕΤΤ. Επειδή στους όρους που υπέγραψα πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο,
θα τους στείλω FAX διαμαρτυρίας (γιατί τα τηλέφωνήματα δεν έχουν καμμια νομική
αξία). Σε παρακαλώ φίλε thanosksi διάβασε στα "ψιλά γράμματα" στους όρους ,
γράφει πουθενά ότι τα δωρεάν λεπτά υπολογίζονται αναλογικά;
Έχει κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία με τους λογαριασμούς της HOL ;
Βέβαια εγώ έχω ήδη ζητήσει εγγράφως την διακοπή της σύνδεσής μου με την HOL
κυρίως λόγω των σοβαρότατων προβλημάτων σχετικά με το Internet που εμφανίζει
(βλέπε άλλα threads).

SAKDRAMA
23-11-09, 16:34
Υπάρχουν και άλλα περίεργα (μόνο; )
Βέβαια εγώ έχω ήδη ζητήσει εγγράφως την διακοπή της σύνδεσής μου με την HOL
κυρίως λόγω των σοβαρότατων προβλημάτων σχετικά με το Internet που εμφανίζει
(βλέπε άλλα threads).

+1000 και εγω <<θυμα>> της ΗΟL ειμαι . Απ την πρωτη μερα που αλλαξα απο οτε σε χολ δεν μπορω να ακουσω και να μ ακουσουν ...Τηλεφωνια ειναι αυτη η κοροιδια??

kostasg72000
30-11-09, 21:19
ειμαι και εγω θυμα της Ηολ και μαλιστα για δευτερη φορα (καλα να τα παθω)ζητησα τελικα διακοπη μεσα σε τρεισ μηνεσ μηπωσ γνωριζει κανενασ τη θα πληρωσω η πως θα τοαποφυγω απο τι στιγμη που δεν εχω την ταχυτητα που μου λενε η εστω την μιση

guzel
30-11-09, 21:24
ειμαι και εγω θυμα της Ηολ και μαλιστα για δευτερη φορα (καλα να τα παθω)ζητησα τελικα διακοπη μεσα σε τρεισ μηνεσ μηπωσ γνωριζει κανενασ τη θα πληρωσω η πως θα τοαποφυγω απο τι στιγμη που δεν εχω την ταχυτητα που μου λενε η εστω την μιση

70E ;)

pRieStaKoS
01-12-09, 16:18
Τιμοκατάλογος hol (http://www.hol.gr/files/pdf/hol_telephony_pricelist_detailed.pdf)

Αν ψάξεις λίγο....όλα τα βρίσκεις !

@ ADSLgr.com All rights reserved.