PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση Wi-fi



scordp
11-03-06, 20:39
Eίμαι μια βδομαδα στο δυκτιο-νεος στη παρεα σας.
πεδευομαι δυο-τρεις μερες και δεν καταφερνω να συνδεσω το φορητο υπολογιστη ασυρματα wi-fi με το συστημα του σπιτιου.
Η HOL μου λεει βρεστα απο το cd.
Παρακαλώ μια βοηθεια στις ρυθμησεις απο ενα καλο φιλο........

dracula
11-03-06, 22:03
Καλως ορισες.
Δωσε καποιες πληροφοριες παραπανω (τι ακριβως θελεις να κανεις και με τι συστηματα)

joseph
11-03-06, 23:12
Πες πρώτα τι υλικό έχεις , πως θες να τα συνδέσεις και σίγουρα θα σου βρούμε ένα how to εαν δεν το έχεις ήδη βρει μόνος σου.

Δικηγόρος του διαβόλου : Το manual που περιέχεται στο cd περιλαμβάνει ένα πολύ καλο how to .... Επίσης μην περιμένεις να σε πάρουμε απο το χεράκι , αυτό γίνεται από το how - to ....
Και τέλος , υπάρχει και το κουμπί search ή αναζήτηση επάνω επάνω επάνω , εκεί θα βάλεις την λέξη πχ τύπος hardware και είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη δοθεί απάντηση ....

Ελπίζω να μην το πήρες στραβά , αλλά ο καλός ο φίλος δεν μπορεί να σταθεί δίπλα σου εαν δεν ψάξεις και λίγο ... Εφόσον δεν βρίσκεις λύση , εδώ είμαστε ...

Οι αρχαίοι Ελληνες έλεγαν, συν την Αθηνά , χείρα κινεί .... ( ελπίζω να το είπα σωστά )

scordp
12-03-06, 20:05
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον βοηθειας
Εχω το λαπτοπ hp pavilion ze2000 εχει συστημα wi-fi και θα ηθελα να το συνδεσω με to fritz box ασυρματα.
να ακολουθησω την Ρύθμιση Wireless LAN (WLAN)?μέσω της σελιδας του fritz?

joseph
12-03-06, 20:34
απο το φριτζ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το ενεργοποιήσεις , απο το φορητό ανοίγεις το wifi και με αυτόματη διαδικασία συνδέονται ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.