PDA

Επιστροφή στο Forum : Κόστος OnDSL Kit 384 μετά το τέλος του 4μήνου



golity
12-03-06, 15:23
Σε ερώτηση μου στο κέντρο εξυπηρέτησης για το πόσο θα είναι το κόστος κάθε μήνα μετα τον 4ο μήνα (χωρίς την 12μηνη δέσμευση), μου είπαν ότι βάσει των τωρινών τιμολογίων θα είναι 34,80€ (χωρίς το ΦΠΑ), εκτός και αν πριν τη λήξη του 4μήνου αλλάξω τη σύμβαση σε 12μηνη πληρώνωντας έτσι 20,71€ το μήνα! Πήρα και δεύτερη φορά μια μέρα αργότερα γιατί μου φάνηκε ότι είναι αρκετά υψηλό το ποσό για 384 και πήρα την ίδια απάντηση!

Στη σελίδα του forum για τις τιμές των παροχών βλέπω άλλες τιμές οι οποίες είναι χαμηλότερες http://adslgr.com/features/ispsdirectory/isp_info.php?ispinfo=2

Ισχύει κάτι τέτοιο η μου το είπαν για να με πείσουν να υπογράψω τη 12μηνη σύμβαση;;;

stavros76
12-03-06, 16:08
Άν κάνεις ετήσια σύμβαση θα πληρώνεις 17,40+ ΦΠΑ κάθε μήνα μέχρι το τέλος του 12μήνου,διαφορετικά άν μετά τους 4 μήνες παραμείνεις στην ΟΤΕΝΕΤ με σύμβαση αορίστου χρόνου θα πληρώνεις 34,80+ ΦΠΑ με μόνο πλεονέκτημα ότι θα μπορείς να αλλάξεις provider όποτε θές καθώς και να επωφεληθείς όποιες μειώσεις κάνει μελλοντικά η ΟΤΕΝΕΤ

golity
12-03-06, 16:17
Κάτι που δεν ρώτησα...

σχετικά με το 12μηνο, αν υπογράψω λίγο πριν τη λήξη του 4μήνου θα ισχύει για 8 μήνες η 12;

stavros76
12-03-06, 16:42
Το συμβόλαιο θα ισχύει για ένα έτος από την ημερομηνία που θα υπογράψεις

golity
12-03-06, 17:17
Το συμβόλαιο θα ισχύει για ένα έτος από την ημερομηνία που θα υπογράψεις

Ευχαριστώ!

Με βλέπω να κάνω αίτηση για διακοπή όταν έρθει η ώρα και να πηγαίνω για Vivodi μεριά! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.