PDA

Επιστροφή στο Forum : Τώρα ο ΟΤΕ κόβει καί την γραμμή..!![connected]



nplevris
13-03-06, 10:19
Αγαπητοί συμπάσχοντες από τα καμώματα τού ΟΤΕ,

θα ήθελα την άποψη σας εάν έχει ποτέ κανένας νοιώσει την παρακάτω τρελλή εμπειρία σύνδεσης aDSL over PSTN:
(1) Αποφάσισα να διακόψω την ληστρική OTEnet αορίστου 384/128
(2) Μετά από έρευνα αγοράς, όλα αυτά πρίν δύο μήνες - τέλος Δεκέμβριου '05, κατέληξα στην αγορά vivodi DSLcude 512
(3) Η σύνδεση βέβαια δεν έχει γίνει μέχρι σήμερα. Σε επανειλλημμένες ενοχλήσεις μου, η vivodi, μού έδινε την δικαιολογία ότι στην περιοχή μου, DSLAM Χολαργού, δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, καί ότι ο ΟΤΕ έχει δώσει καταληκτική ημερομηνία 13-ΜΑΡ-06, γιά την παροχή τους. Μάλιστα, η Vivodi, γιά να με κατευνάσει, μού προσφέρει επιπλέον 2 μήνες δωρεάν μετά την λήξη τού 3+2 μήνων DSLcube
(4) ΟΚ μέχρι εδώ, beautiful!!. Περίμενα 2 μήνες, ας περιμένουμε κι'αλλο λίγο.
(5) Ελα πού ο ΟΤΕ, πιστός στις εξαγγελίες του, έρχεται την Παρασκευή 10 Μαρτίου, καί μού νεκρώνει την σταθερή γραμμή τηλεφώνου. Καί πως το ανακαλύπτω: Καλούσα συνεχώς σπίτι,
η γραμμή έδειχνε να ανοίγει, από την άλλη μεριά δεν υπήρχε σήμα. Συγκαλώ συμβούλιο οικογένειας, καί απαιτώ να μάθω ποιός χάλασε την συσκευή τηλεφώνου! Ολοι αποποιούντο των ευθυνών τους. Βρε περίεργα πράματα. Ελέγχοντας την συσκευή καί εκτελώντας το built-in self-check του, δεν προέκυψε τίποτα.
(6) Αποφασίζω να πάρω το 121 - Βλάβες ΟΤΕ. Καί τι μού παραθέτουν: Οτι προέκυψε κάποιο πρόβλημα στην στο SDLAM, το οποίο θα διορθωθεί την ερχόμενη Τρίτη 15 Μαρτίου!!!!!!
Σωπάτε ρε παιδιά. Μην μού το πείς? Βέβαια όπως καταλαβαίνεται η συνομιλία δεν έβγαζε πουθενά, καί ακόμα περιμένω τουλάχιστον να μου φτιάξουν την σταθερή γραμμή μου. Αλήθεια, τι θα γίνει εάν δεν δεχθώ να πληρώσω το αναλογούν πάγιο γιά τις ημέρες πού υπάρχει η βλάβη? Δεν νομίζω ότι θα αφήσω το θέμα εδώ....:rtfm:

wrathchild
13-03-06, 10:47
Και εγω εχω κανει αιτηση στην ιδια εταιρεια για το ιδιο πακετο και μου ειπαν ακριβως το ιδιο τροπαριο.

Υπομονη μπορω να πω μονο. Υπολογιζω κατα τον Απριλιο να εχουμε ADSL (ελπιζω)...:cry:

nplevris
13-03-06, 14:56
Δεν νομίζω ότι πρέπει να τους αφήσουμε αχαλίνωτους. Προσωπικά τούς έχω κράξει επανειλλημμένως είτε τηλεφωνικώς 13880, είτε στο customercare@vivodi.gr (το οποίο φαίνεται να το παρακολουθούν καί απαντάνε). Εχω επίσηες τσεκάρει την Τεχνική Υπηρεσία ΟΤΕ, Αγ.Παρασκευής, τηλ 210 6531 199, καί υπηρεσία ΟΤΕ Εγχώριων Παροχών, τηλ 210 611 7431.

Καί μιά καί το λέω δεν ξανατηλεφωνώ στη Vivodi....

zig
13-03-06, 15:43
:lol:

Εγώ σήμερα δεν έχω τηλέφωνο αλλά έχω DSL. :shifty:

Στο τηλέφωνο ακούγεται μόνο ένα βράσιμο και λέω να ρίξω κάτι μακαρόνια μέσα για να το εκμεταλευτώ. Λέτε να με χρεώσουν πάγια πρόσθετης υπηρεσίας? :hmm:

:respekt: Άρχοντας ο ΟΤΕ, ποτέ δεν σε αφήνει να πλήξεις.

teo_L20
13-03-06, 17:55
Δεν πιστεύω να σου βρασουν τα μακαρονια!
Μα ο ΟΤΕ σίγουρα σε σιγοβράζει τωρα...:worthy:

BaBiZ
13-03-06, 18:29
...έρχεται την Παρασκευή 10 Μαρτίου, καί μού νεκρώνει την σταθερή γραμμή τηλεφώνου.


Άσχετο, αλλά και εγώ από την Παρασκευή το βράδυ δεν έχω τηλέφωνο (Καλλιθέα) - και μου είπαν ότι αύριο θα φτιαχτει :p

Σχετικό όμως ότι έχω το DSLCube από τις αρχές Φεβρουαρίου και δεν έχει βέβαια ακόμα ενεργοποιηθεί... (ξανα - :p)

Μήπως έχεις κάνει και εσύ καμία καταγγελία στην ΕΕΤΤ και γιαυτό στο κόψανε?

manoulamou
13-03-06, 19:48
Δεν ξερω τι λες για τον ΟΤΕ και τη :p VIVODI
παντως στο Παλαιο Φαληρο πριν μια βδομαδα :mad: για να βαλουν καποιοι Φυσικο ΑΕΡΙΟ
χτυπησαν κατα λαθος τα καλωδια του ΟΤΕ και ακομα περιμενουν.
Τωρα για πεστε μου τις Πταιει? και μιλαμε οχι για ΕΝΑ ρημαδοτηλεφωνο:redface:
για μια τουλαχιστον πολυκατοικια με 45 διαμερισματα...

nplevris
17-03-06, 10:25
Επιτέλους! Μετά από άπειρες ενοχλήσεις πρός όλες τις κατευθύνσεις καί 2μηνη αναμονή, έχω DSL! Συμπέρασματα (α) ΟΤΕ: ανεπαρκής υποδομή τόσο υλική όσο καί ανθρώπινου δυναμικού (ρε μπάς καί με την εθελουσία έξοδο, έφυγαν τα πιό ικανά στελέχη?)
(β) Vivodi : μηδενική οργάνωση, αναποτελεσματική, μιά πελαγωμένη εταιρεία, πολύ λίγη να ανταποκριθεί τεχνικά στις μαρκετινίστικες τους εξαγγελίες. Οχι ότι οι άλλοι πάροχοι είναι καλύτεροι. Τα ίδια σ..:down: Παιδιά μην τούς αφήνετε ήσυχους.!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.