PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα Tellas στην Τούμπα Θεσσαλονίκης



briza007
20-11-09, 23:13
Να ξεκινήσουμε μάλλον ένα μίτο για Τούμπα Θεσσαλονίκης. Γιατί μάλλον το πρόβλημα εδώ είναι σίγουρο.
Θα βοηθήσει πολύ όσους εξυπηρετούνται από τούμπα, να αποφύγουν την Tellas.
Αν το περιστέρι δεν έχει πρόβλημα εξυπηρετεί μόνο τους δυνητικούς πελάτες από εκείνη την περιοχή.
Με αυτό τον τρόπο το forum θα γίνει πολύ χρηστικό. Και φυσικά θα είναι και ποιο δίκαιο για τους providers.
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τεχνικό Tellas Πέρνω κάθε μέρα και κάθε φορά ακούω και κάτι διαφορετικό. Τώρα μου είπαν ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και ότι μέχρι την Τετάρτη να κάνω υπομονή, και ειδικά για Τούμπα Θεσσαλονίκης.

blkik
21-11-09, 19:50
H δικιά μου υπομονή πάντως τελείωσε την κάνω για On

50eurouser
22-11-09, 00:28
Φωλα εντελως! Απο FTP servers NVidia ... κτλ το πολυ 200 KB/sec!!! το βραδακι μονο πιανει καμια 600αρια.

blkik
22-11-09, 11:53
Τωρα κατεβάζω με 420 kb/s αλλα ξέρω οτι αργότερα θα πέσω στα 80kb/s
Η ταχύτητα εκσυχρονισμού έπεσε άλλα 120kbps να δω άλλο πόσο ακόμα θα με κλέψει

22 μέρες ακόμα

briza007
22-11-09, 18:11
Σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα από το πρωί μέχρι το μεσημέρι. Κατέβασα torrent me 1.1Mb/sec. Τώρα όμως 17.00 σέρνεται πάλι youtube ούτε για αστείο. Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει γιατί γίνεται αυτό. Έτσι ώστε να απαντάμε και στους Τεχνικούς ανάλογα.

chrispe
25-11-09, 00:00
απλά εχει φουλάρει ο κομβος και το απογευματακι που γυρνανε ολοι σπιτια τους και αρχιζουν να σερφαρουν μπουκώνει το σύστημα, γι' αυτο και τα Σου-Κου ειναι από το πρωί ως το βράδυ χαλια η κατασταση ενω τις καθημερινές απο τις 17:00 και μετά. Μετά απο ένα μήνα αναμονής περιμένοντας τυχόν καλυτέρευση της καταστασης, τους πήρα τηλ. και μου ανεφεραν οτι κανουν αναβαθμίσεις αυτο το διάστημα και σε λιγο καιρο θα ειναι οκ... τώρα το ''σε λίγο'' σε πόσους μήνες μεταφράζεται αγνωστο.

v_zalmas
28-11-09, 00:02
εγω λεω φεβρουάριο προϋπολογισμός τις εταιρίας.
και πέρσι φεβρουάριο έγινε!αλλα μην ξεχνάμε ότι πέρσι βάλανε ολόκληρο braas για να λυθεί το θέμα...φέτος πρέπει να είναι απλά αναβάθμιση τις διασύνδεσης του συγκεκριμένου κόμβου.και από ροστάν πάντως δη είναι καλύτερα τα πράγματα!

gpz17
07-12-09, 01:02
Παιδιά δεν είχα δει το θέμα σας, κι εγώ αντιμετωπίζω τα ίδια και επισύναψη το θέμα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=347216.

Το συμβόλαιο έχει λήξει. Μου έκανε πίστωση δυο μήνες κατόπιν παραπόνων μου. Παίζει να αλλάξει ο 'Μανολιός'!!!

Να πάω που;

Να περιμένω τι από την Tellas;

briza007
07-12-09, 23:51
Παιδιά δεν είχα δει το θέμα σας, κι εγώ αντιμετωπίζω τα ίδια και επισύναψη το θέμα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=347216.

Το συμβόλαιο έχει λήξει. Μου έκανε πίστωση δυο μήνες κατόπιν παραπόνων μου. Παίζει να αλλάξει ο 'Μανολιός'!!!

Να πάω που;

Να περιμένω τι από την Tellas;

Φύγε οπουδήποτε αλλού εγώ είμε ένα μήνα πελάτης και θα κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο μόλις πάρω λογαριασμό.
Ήμουν forthnet δύο χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα με ταχύτητες. Εντύπωση μου έκανε στην Tellas ότι δεν είχα αναμονή στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση σε σχέση με την forthnet, άλλα αυτό δεν είναι τεχνική εξυπηρέτηση απλά λες τον πόνο σου. Ένώ στην forthnet ένα παλικάρι πραγματικός Τεχνικός μου έδωσε πραγματικές λύσεις.

baskon
07-12-09, 23:57
Φύγε οπουδήποτε αλλού εγώ είμε ένα μήνα πελάτης και θα κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο μόλις πάρω λογαριασμό.
Ήμουν forthnet δύο χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα με ταχύτητες. Εντύπωση μου έκανε στην Tellas ότι δεν είχα αναμονή στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση σε σχέση με την forthnet, άλλα αυτό δεν είναι τεχνική εξυπηρέτηση απλά λες τον πόνο σου. Ένώ στην forthnet ένα παλικάρι πραγματικός Τεχνικός μου έδωσε πραγματικές λύσεις.

Αφου η Φορθνετ ηταν τοσο καλη γιατι εφυγες ακριβως??
Ρωταω γιατι εγω αλλα εχω ακουσει και για τις ταχυτητες αλλα και για την εξυπηρετηση της Φορθνετ..
Φυσικα σε εξυπηρετηση παιζει η Hol Να ειναι η χειροτερη απο ολες..

gpz17
08-12-09, 01:30
Όντως, γιατί έφυγες ? Τι να κάνω την άμεση απάντηση στο τηλέφωνο από τους τεχνικούς και το τμήμα παραπόνων! Τι να κάνω τους δύο μήνες πίστωσης. Αυτό που θέλω είναι η γραμμή μου να δουλεύει σωστά.

Να γελάσουμε και λίγο με τα χάλια μας στο Ελλαδιστάν. Πριν από ένα μήνα διάβασα ότι στην Φιλανδία θεσμοθέτησαν ότι το Internet 1Mbps είναι ανθρώπινο δικαίωμα και πρέπει να παρέχεται δωρεάν. Και σαν να μην έφτανε αυτό οι άνθρωποι διαπίστωσαν ότι αυτό στην σήμερον ημέρα δεν φτάνει, οπότε τι βάλανε ως στόχο ... ; Μέχρι το 2015 να έχει γίνει αναβάθμιση στα 150Mbps!!! Καλά εεε, ας έχουμε πραγματικά 24Mbps και ας τα πληρώνουμε...

Παρεμπιπτόντως πριν κάνα χρόνο έσκαβαν τη μισή Τούμπα και περνούσαν οπτικές ίνες από κέντρο σε κέντρο ενώ σχολίαζαν δεξιά και αριστερά ότι θα ενώσουν Θεσσαλονίκη - Αθήνα. Τώρα άκουσα ότι αρχίζουν πιλοτικά σε κάποιες περιοχές της Αθήνας οπτικές συνδέσεις. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα λύσαμε όλα τα προβλήματα υποδομών στα κατά τόπους DSLAMs και η νέα τεχνολογία θα βασιστεί σε γερά θεμέλια...

Άρε Ελλαδίτσα της αρπαχτής και του πασαλείμματος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.