PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το τηλέφωνο



bill27
21-11-09, 20:12
χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ.
εχω το dp lite με voip τηλεφωνια κ εδω κ 3 εβδομαδες με 1 μηνα μου εχει παρουσιασει 1 προβλημα.οταν καλω η με καλει καποιος κατα την δειαρκεια της ομιλιας κ για 5-6 δευτερολεπτα η φωνη με αυτον που συνομιλω ακουγετε αλλοιωμενη(ρομποτικη) κ δεν μπορω να καταλαβω τι μου λεει...αυτο μπορει να γινει πολλες φορες κατα την δειαρκεια της κλησης.
το εχω δηλωση μεχρι στιγμης 4-5 φορες βλαβη κ δεν εχει γινει τιποτα,ολο μου περνουν τηλ.κ με ρωτανε αν αποκατασταθηκε η βλαβη κ τους λεω οχι κ μου λενε πως να μην ανυσηχω πως εχουν εντοπισει το προβλημα κ πως το εχουν αποκαταστησει αλλα δεν ειδα καμια βελτιωση....τι να κανω?
ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?κ αν ναι πως αποκατασταθηκε?;)

Vitruvian78
21-11-09, 21:01
Ακούγεται πολύ παράξενο αυτό! Μπορεί να φταίει και το ρούτερ σου, να έχει κάποιο πρόβλημα......για ρώτα τους μήπως είναι πρόβλημα του ρούτερ. Αν είναι έτσι, τότε θα σου το αντικαταστήσουνε. Πες μασ τί έγινε τελικά.

harris
21-11-09, 21:43
Το πιθανότερο είναι να φταίει το ρούτερ ;)

Ζήτα τους αλλαγή :)

bill27
21-11-09, 21:48
Το πιθανότερο είναι να φταίει το ρούτερ ;)

Ζήτα τους αλλαγή :)

πως να τους πω ρε παιδια οτι φταιει το ρουτερ αν δεν μου πουνε αυτοι κατι?και που το ξερεις εσυ θα μου πουνε....τι θα τους πω?μου το ειπαν απο το adslgr.com?:hmm:

harris
21-11-09, 22:00
τι θα τους πω?μου το ειπαν απο το adslgr.com?:hmm:

Κοίτα δεν θα ήταν κακή ιδέα :lol: :crazy:

Βασικά δήλωσέ τους βλάβη, και τα υπόλοιπα θα γίνουν από εκείνους λογικά...

terko
21-11-09, 22:51
πως να τους πω ρε παιδια οτι φταιει το ρουτερ αν δεν μου πουνε αυτοι κατι?και που το ξερεις εσυ θα μου πουνε....τι θα τους πω?μου το ειπαν απο το adslgr.com?:hmm:

Θα τους το πεις σε στυλ ερώτησης "Μήπως φταίει το router".

nekronomikon
21-11-09, 23:03
το ίδιο πρόβλημα ειχα κι εγώ απο 1 σεμπτεμβρίου μέχρι που σταμάτησε να βράζει το καζάνι και δεν άκουγα πλέον τον συνομηλητή μου. με άκουγαν αλλά εγώ όχι. πολλά τηλ για βλάβη και στο τέλος πρότειναν την αλαγή ρούτερ ενώ μου τον είχαν αλάξει τέλος αυγούστου. αποτέλεσμα, έκανα αίτηση στον οτε γιατί βαρέθηκα τα προβλήματα 5 χρόνια. μετά απο την ανακοίνωση μου στον πάροχο για διακοπή όλα έφτιαξαν δια μαγείας. πως γίνεται αυτό δεν ξέρω. :hmm:

terko
21-11-09, 23:17
Την αίτηση στον ΟΤΕ την ακύρωσες ή προχωράει κανονικά.

bill27
21-11-09, 23:19
το ίδιο πρόβλημα ειχα κι εγώ απο 1 σεμπτεμβρίου μέχρι που σταμάτησε να βράζει το καζάνι και δεν άκουγα πλέον τον συνομηλητή μου. με άκουγαν αλλά εγώ όχι. πολλά τηλ για βλάβη και στο τέλος πρότειναν την αλαγή ρούτερ ενώ μου τον είχαν αλάξει τέλος αυγούστου. αποτέλεσμα, έκανα αίτηση στον οτε γιατί βαρέθηκα τα προβλήματα 5 χρόνια. μετά απο την ανακοίνωση μου στον πάροχο για διακοπή όλα έφτιαξαν δια μαγείας. πως γίνεται αυτό δεν ξέρω. :hmm:


voip ειχες?

mondeo
21-11-09, 23:40
Βλέπω ότι αρκετοί χρήστες HOL έχουν προβλήματα με Voip τηλεφωνία και δεν μπορώ να το καταλάβω.Ήμουν συνδρομητής Vivodi DSL Phone γιά περίπου δύο χρόνια.Ξέχωρα από τα προβλήματα που είχα από την εν λόγω "εταιρία" οφείλω να ομολογήσω ότι από τεχνικής πλευράς η υπηρεσία ήταν Α-Ψ-Ο-Γ-Η.
Ισως μάλιστα αυτό να οφειλόταν στον συνδυασμό Speedouch 585 και Cisco ATA86.
Είναι τόσο δύσκολο λοιπόν από πλευράς της HOL να φτιάξουν την υπηρεσία όπου αυτή διατίθεται ώστε να μην ταλαιπωρούνται οι χρήστες;;

nekronomikon
22-11-09, 00:26
Την αίτηση στον ΟΤΕ την ακύρωσες ή προχωράει κανονικά.
αστεία λέμε να την ακυρώσω? ΠΟΤΕ
και ναι voip είναι. σέρνεται το ιντερνετ παει και το τηλέφωνο. δηλαδή δεν είμαι σίγουρη πότε θα έχω και πότε οχι. καλά θα κάνουν να καλύψουν πρώτα τα βασικά και μετά να επεκτείνονται σε πρόσθετες παροχές.

Vitruvian78
22-11-09, 19:24
αστεία λέμε να την ακυρώσω? ΠΟΤΕ
και ναι voip είναι. σέρνεται το ιντερνετ παει και το τηλέφωνο. δηλαδή δεν είμαι σίγουρη πότε θα έχω και πότε οχι. καλά θα κάνουν να καλύψουν πρώτα τα βασικά και μετά να επεκτείνονται σε πρόσθετες παροχές.

Κι εγώ όταν ήμουν με VoIP είχα χαμηλές ταχύτητες. Πάντως απο τότε που με βάλανε σε POTS όλα ΟΚ.

nekronomikon
22-11-09, 23:10
ζήτησα pots αλλά δεν έχει γίνει ακόμα στη περιοχή μου.οπότε αντε γιά

robotech_
23-11-09, 01:03
Υπάρχουν πάλι προβλήματα με διακοπές κατά τη διάρκεια της ομιλίας.Και είμαι με POTS. Δείτε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=278562) παλαιότερα posts για το ίδιο πρόβλημα..

Vitruvian78
23-11-09, 22:26
ζήτησα pots αλλά δεν έχει γίνει ακόμα στη περιοχή μου.οπότε αντε γιά

Καλά πώς είναι δυνατόν να μην έχει η Νέα Φιλαδέλφια pots!!?? Έλεος!!

nekronomikon
24-11-09, 10:59
Καλά πώς είναι δυνατόν να μην έχει η Νέα Φιλαδέλφια pots!!?? Έλεος!!
θα γίνει μου είπαν στο άμεσο μέλον. ζήσε μάι μου.......

Vitruvian78
24-11-09, 23:42
Μου φαίνεται απίστευτο μέσα στο λεκανοπέδιο να υπάρχουν κέντρα με VoIP ακόμη!

harris
24-11-09, 23:49
Μου φαίνεται απίστευτο μέσα στο λεκανοπέδιο να υπάρχουν κέντρα με VoIP ακόμη!

Γιατί; Τι έχει το VoIP, δεν κατάλαβα!;;; Εμένα αν μου το πάρουν θα είναι λόγος να πάω σε άλλον με VoIP ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.