PDA

Επιστροφή στο Forum : Spam τηλεφωνήματα από HOL



alexandrozz
23-11-09, 15:40
Ρε παιδιά τι γίνεται με τη HOL. Με έχουν πάρει τηλέφωνο τουλάχιστον 10 φορές για να μου 'πουλήσουν' γραμμή+internet και τους έχω πει ότι δεν θέλω. Εκτός του ότι είναι ενοχλητικό τους είπα από το τηλέφωνο να με αφαιρέσουν από τη λίστα τους και μου είπαν ότι δεν μπορούν!

SAKDRAMA
23-11-09, 16:38
Ρε παιδιά τι γίνεται με τη HOL. Με έχουν πάρει τηλέφωνο τουλάχιστον 10 φορές για να μου 'πουλήσουν' γραμμή+internet και τους έχω πει ότι δεν θέλω. Εκτός του ότι είναι ενοχλητικό τους είπα από το τηλέφωνο να με αφαιρέσουν από τη λίστα τους και μου είπαν ότι δεν μπορούν!

εσενα σε παιρνουν και δεν εχεις χολ εγω που εχω και με εχουν πρηξει τι να πω .
και τον υπαληλο τι να τον βρισης μεσημεριατικα που σε ξυπναει να σου πουλησει την εταιρεια που εχεις ηδη ...ξεφτιλες..:down:

Να περασουν οι μηνες να ξεγραφτω να υσηχασω..

gskarts
23-11-09, 16:50
εσενα σε παιρνουν και δεν εχεις χολ εγω που εχω και με εχουν πρηξει τι να πω .
και τον υπαληλο τι να τον βρισης μεσημεριατικα που σε ξυπναει να σου πουλησει την εταιρεια που εχεις ηδη ...ξεφτιλες..:down:

Να περασουν οι μηνες να ξεγραφτω να υσηχασω..

Είναι σαν να σε πρήζει η κοπέλα με τα γιαουρτάκια του promotion στο supermarket, και εσύ να λες, άτιμη Δελτα/ Φάγε/ Νεογάλ ;) (ξέρει ο φίλος) δεν ξανά-αγοράζω από εσένα!

Όλοι αυτοί είναι γραφεία προώθησης. Τώρα πόσο ενοχλητικοί θα είναι δεν τους το ορίζει η hol!

Συμφωνώ ότι είναι ενοχλητικό, αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους! :)

alexandrozz
23-11-09, 19:09
Είναι σαν να σε πρήζει η κοπέλα με τα γιαουρτάκια του promotion στο supermarket, και εσύ να λες, άτιμη Δελτα/ Φάγε/ Νεογάλ ;) (ξέρει ο φίλος) δεν ξανά-αγοράζω από εσένα!

Όλοι αυτοί είναι γραφεία προώθησης. Τώρα πόσο ενοχλητικοί θα είναι δεν τους το ορίζει η hol!

Συμφωνώ ότι είναι ενοχλητικό, αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους! :)
Πάντως ρώτησα τη κοπέλα, "είστε από τη HOL ή συνεργαζόμενη εταιρία?" και επέμενε ότι ήταν από τη HOL, με απόκρυψη αριθμού...

mondeo
23-11-09, 19:38
Πάντως ρώτησα τη κοπέλα, "είστε από τη HOL ή συνεργαζόμενη εταιρία?" και επέμενε ότι ήταν από τη HOL, με απόκρυψη αριθμού...

Είναι συνεργαζόμενη εταιρία προώθησης των προγραμμάτων της HOL.....
Έχει χιλιοειπωθεί........
Κάποια στιγμή από την HOL ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝ.

.sn0b
23-11-09, 20:36
Γειά σας.Λοιπόν,επί 10 ημέρες ερχόταν σε καθημερινή βάση στο σπίτι μας μία τύπισσα για να μας πείσει να εγγραφούμε στη Hellas On Line.Μέχρι τότε εμέις ήμασταν μια χαρά με το connex του Οτε,ακριβό μεν,αλλά ποτέ δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα.Αφού μας έπρηξε κυριολεκτικά η κοπέλα και αφου έκανε πλύση εγκεφάλου στη μητέρα μου,τελικά τις είπαμε πως θα εγγραφούμε.Όμως δε δώσαμε ποτέ το ΑΦΜ,απλώς είπαμε πως θα την ειδοποιήσουμε.Μια ωραία ημέρα μας ειδοποιεί οτι πρέπει να πάμε να παραλάβουμε ένα δέμα.Ήταν ένα πακέτο που περιήχε όλο τον εξοπλισμό και μία αίτηση.Δεν παρατήρησα ότι η αίτηση ζητούσε ΑΦΜ και μπήκα αμέσως στο site της hol ώστε να δημιουργήσω account,πράγμα αδύνατο διότι τα στοιχεία ήταν λανθασμένα.Επικοινωνώ με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και τους διαβεβαιώνω οτι τα στοιχεία είναι σωστά και εκείνη τη στιγμή συνειδητοποιώ ότι εμείς δε δώσαμε ποτέ το ΑΦΜ και τότε λέω "τελικά είμαι πολύ χαζή και σας απασχολώ άδικα γιατί εμείς δε δώσαμε ΑΦΜ στην κοπέλα που ήρθε στο σπίτι και ούτε την αίτηση στείλαμε." και μου λέει "μα πως?έχετε δώσει κάποιο ΑΦΜ." και μου ανέφερε μάλιστα και τον αριθμό.Εξηγώ πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο και πως θέλω να επικοινωνήσω με την αντιπρόσωπο που μας επισκέφτηκε λέγοντας το όνομά της και μου απαντούν πως δεν έχουν τα στοιχεία της γιατί είναι εξωτερική αντιπρόσωπος.Τότε εκνευρίζομαι αφάνταστα πολύ και ζητώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο αλλά τίποτα.Παίρνω και την επόμενη και τη μεθεπόμενη και ακόμα επικοινωνούν.Δυστυχώς πλέον θα κινηθόυμε δικαστικά για να καταλάβουν όλοι αυτοί οι απατεώνες ότι δε κάθονται όλοι με σταυρωμένα τα χέρια.Γι'αυτό μακριά από τη hol.ΜΑΚΡΙΑ.:down::mad:
Συγγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ για την προσοχή σας.:)

Χρεοκοπία στη HOL :worthy:

guzel
23-11-09, 20:51
το στουρναρι θα εβαλε στην τυχη η αλλουνου. παρε την χολ και δωσε το πραγματικο σου.

στον οτε δεν ειχατε ΑΦΜ ?

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ρε παιδιά τι γίνεται με τη HOL. Με έχουν πάρει τηλέφωνο τουλάχιστον 10 φορές για να μου 'πουλήσουν' γραμμή+internet και τους έχω πει ότι δεν θέλω. Εκτός του ότι είναι ενοχλητικό τους είπα από το τηλέφωνο να με αφαιρέσουν από τη λίστα τους και μου είπαν ότι δεν μπορούν!

ε βαλε και εσυ να τελειωνεις :p :lol:

.sn0b
23-11-09, 21:06
Το έδωσα το πραγματικό μου αλλά λένε ότι δεν μπορεί να αλλάξει αν δεν ξεκαθαριστεί τι ακριβώς συνέβη και αν τελικά το ξεκαθαρίσουν πρέπει να ακυρώσουμε τη σύνδεση και να την ξανακάνουμε.Τρέχα γύρευε.Και σιγά μην ξανακάνω αίτηση για την πιο μίζερη,πεταμένη,αναξιόπιστη,κουτή και σιχαμένη γενικότερα εταιρία που υπάρχει.
Είχαμε δώσει στον οτε το αφμ,εννοείται.:)

guzel
23-11-09, 21:20
Το έδωσα το πραγματικό μου αλλά λένε ότι δεν μπορεί να αλλάξει αν δεν ξεκαθαριστεί τι ακριβώς συνέβη και αν τελικά το ξεκαθαρίσουν πρέπει να ακυρώσουμε τη σύνδεση και να την ξανακάνουμε.Τρέχα γύρευε.Και σιγά μην ξανακάνω αίτηση για την πιο μίζερη,πεταμένη,αναξιόπιστη,κουτή και σιχαμένη γενικότερα εταιρία που υπάρχει.
Είχαμε δώσει στον οτε το αφμ,εννοείται.:)

δεν μας τα λες καλα ,

εφοσον αποφασισατε να γινετε συνδρομητες γιατι δεν δωσατε αφμ ? πραγματικα δεν το καταλαβαινω... την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικη τι συμπληρωνεις και τι υπογραφεις... στην αιτηση πως ειναι δυνατον να μην το ειδες ? οπως και να εχει στον λογαριασμο οτε που εστειλες αναγραφεται το αφμ ...

δεν σου εβαλε κανεις το πιστολι στο κεφαλι για να γραφτεις στην πιο μιζερη εταιρια οπως λες.

αν κανεις διακοπη να ξερεις οτι θα πληρωσεις τελος απενεργοποιησης...

το πεδιο ΑΦΜ ειναι και με αστερισκο...:p

.sn0b
23-11-09, 21:37
δεν μας τα λες καλα ,

εφοσον αποφασισατε να γινετε συνδρομητες γιατι δεν δωσατε αφμ ? πραγματικα δεν το καταλαβαινω... την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικη τι συμπληρωνεις και τι υπογραφεις... στην αιτηση πως ειναι δυνατον να μην το ειδες ? οπως και να εχει στον λογαριασμο οτε που εστειλες αναγραφεται το αφμ ...

δεν σου εβαλε κανεις το πιστολι στο κεφαλι για να γραφτεις στην πιο μιζερη εταιρια οπως λες.

αν κανεις διακοπη να ξερεις οτι θα πληρωσεις τελος απενεργοποιησης...

το πεδιο ΑΦΜ ειναι και με αστερισκο...:p

Μια χαρά τα λέω φίλτατε.Αποφασίσαμε και είχαμε σκοπό να την ειδοποιήσουμε,είναι σαφέστατο.Δε συμπληρώσαμε καμία φόρμα αντιθέτως πήρε πρωτοβουλία και τη συμπλήρωσε η ίδια της.Λες να είμαστε τόσο χαζοί και να κινούμαστα δικαστικά απο τη στιγμή που εμείς δώσαμε το ΑΦΜ?Δε νομίζω.
Είχαμε δώσει όλα τα στοιχεία εκτός απο τον αριθμό ταυτότητας και το ΑΦΜ και όταν ζήτησε να δει το λογαριασμό του οτέ,απλά τον κοίταξε χςρίς να το πάρει μαζί της ή να σημειώσει το ΑΦΜ.

guzel
23-11-09, 21:45
Μια χαρά τα λέω φίλτατε.Αποφασίσαμε και είχαμε σκοπό να την ειδοποιήσουμε,είναι σαφέστατο.Δε συμπληρώσαμε καμία φόρμα αντιθέτως πήρε πρωτοβουλία και τη συμπλήρωσε η ίδια της.Λες να είμαστε τόσο χαζοί και να κινούμαστα δικαστικά απο τη στιγμή που εμείς δώσαμε το ΑΦΜ?Δε νομίζω.
Είχαμε δώσει όλα τα στοιχεία εκτός απο τον αριθμό ταυτότητας και το ΑΦΜ και όταν ζήτησε να δει το λογαριασμό του οτέ,απλά τον κοίταξε χςρίς να το πάρει μαζί της ή να σημειώσει το ΑΦΜ.

μα παραπάνω γράφεις οτι δεν είδες το πεδίο αφμ (άσχετα οτι είναι με αστερίσκο) ...

στους όρους που υπέγραψες αναγράφεται: Ο πελάτης οφείλει να συμπληρώνει όλα τα πεδία της αίτησης σύνδεσης με τα πλήρη και αληθή στοιχεία..
Ο πελάτης φέρει την αποκλειστική ευθύνη για τη σωστή συμπλήρωση, την ακρίβεια και ορθότητα των στοιχείων που συμπληρώνει στην αίτηση και τα λοιπά αναγκαία για την ενεργοποίηση έγγραφα!!

αυτά από μένα... θα περιμένω με αγωνία την ετυμηγορία του δικαστηρίου.. ελπίζω να μας ενημερώσεις:p

.sn0b
23-11-09, 21:49
μα παραπάνω γράφεις οτι δεν είδες το πεδίο αφμ (άσχετα οτι είναι με αστερίσκο) ...

στους όρους που υπέγραψες αναγράφεται: Ο πελάτης οφείλει να συμπληρώνει όλα τα πεδία της αίτησης σύνδεσης με τα πλήρη και αληθή στοιχεία..
Ο πελάτης φέρει την αποκλειστική ευθύνη για τη σωστή συμπλήρωση, την ακρίβεια και ορθότητα των στοιχείων που συμπληρώνει στην αίτηση και τα λοιπά αναγκαία για την ενεργοποίηση έγγραφα!!

αυτά από μένα... θα περιμένω με αγωνία την ετυμηγορία της δίκης !!!

Δεν είδα γιατί δεν πήρα καν στα χέρια μου τη φόρμα,αυτό εξηγώ.Και το έγραψα για να τονίσω ότι δε μου πέρασε καν από το μυαλό ο λόγος που μας έστειλε το δέμα ενώ δεν είχαμε δώσει τα επαρκή στοιχεία γι'αυτο άργησα να υποψιαστώ οτι κάτι δεν πάει καλά.Και όσο για τη δίκη,είναι σίγουρα δικιά μας ;)

Squall
23-11-09, 22:04
Δεν την παλευουν μια λεμε.

Σιγουρα 1 φορα τον μηνα θα με παρει καπιος απο "HOL" να μου πουλησει κανενα πακετο... lol

Θα βαλω κανενα αυτοματο μηνυμα στο τελος οταν με παιρνουν που να λεει: " Προσοχη, καλειτε συνδρομητη της Hellas On Line. Επαναλαμβανω, καλειτε συνδρομητη της Hellas On Line. Ευχαριστω. Μπιιιιπ"

:P

guzel
23-11-09, 22:27
Δεν είδα γιατί δεν πήρα καν στα χέρια μου τη φόρμα,αυτό εξηγώ.Και το έγραψα για να τονίσω ότι δε μου πέρασε καν από το μυαλό ο λόγος που μας έστειλε το δέμα ενώ δεν είχαμε δώσει τα επαρκή στοιχεία γι'αυτο άργησα να υποψιαστώ οτι κάτι δεν πάει καλά.Και όσο για τη δίκη,είναι σίγουρα δικιά μας ;)



δλδ μας μιλάς για αυθαίρετη ενεργοποίηση και πλαστογραφία.έκλεψε με κάποιο μυστηριώδη τρόπο η κοπέλα τα στοιχεία σας τα απαραίτητα έγγραφα και προχώρησε σε ενεργοποίηση. και εσύ ξαφνικά πηγες και παρέλαβες? τον εξοπλισμό (ο εξοπλισμός έρχεται πριν την ενεργοποίηση της υπηρεσίας) που εκεί μέσα ήταν και η αίτηση άρα είχες όσο χρόνο ηθελες να την δεις και η μόνη σου ένσταση ήταν οτι δεν μπορούσες να κάνεις εγγραφή στην χολ και εκεί εφόσον δεν έμπαιναν τα στοιχεία ανακάλυψες οτι ήταν λάθος το αφμ... αυτά είναι !!!!:rofl:


Μια ωραία ημέρα μας ειδοποιεί οτι πρέπει να πάμε να παραλάβουμε ένα δέμα.Ήταν ένα πακέτο που περιήχε όλο τον εξοπλισμό και μία αίτηση.Δεν παρατήρησα ότι η αίτηση ζητούσε ΑΦΜ και μπήκα αμέσως στο site της hol ώστε να δημιουργήσω account,πράγμα αδύνατο διότι τα στοιχεία ήταν λανθασμένα.

.sn0b
23-11-09, 22:29
Ειλικρινά βαριέμαι να απαντήσω γιατί θα υποτιμήσω τη νοημοσύνη μου.Καλο βραδυ.:)

tdc
23-11-09, 22:29
Και σιγά μην ξανακάνω αίτηση για την πιο μίζερη,πεταμένη,αναξιόπιστη,κουτή και σιχαμένη γενικότερα εταιρία που υπάρχει.


Καλά.. Πλάκα κάνεις? Δεν είδες καν τις υπηρεσίες της και κάνεις τοσό βαριά κριτική?
Στη τελική, δικό σου λάθος είναι που δεν ζήτησες την αίτηση.. Και μην το πας δικαστικά, δεν θα δικαιωθείς. Αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα, μπορείς να ρώτας πρώτα. Δεν βλέπω καμμία διαφορά της περίπτωσης σου με την περίπτωση κάποιας γιαγιάς που της πασάρουν 24αρα..
Στη τελική, δεν σε πήρε η ίδια η HOL για το promotion. Ευθύνεται, δεν λέω το αντίθετο.
Αλλά το φταίξιμο είναι δικό σου και μόνο.

terko
23-11-09, 22:37
Εξηγώ πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο και πως θέλω να επικοινωνήσω με την αντιπρόσωπο που μας επισκέφτηκε λέγοντας το όνομά της και μου απαντούν πως δεν έχουν τα στοιχεία της γιατί είναι εξωτερική αντιπρόσωπος.

Για την εξωτερική πωλήτρια είναι σίγουρο πως δεν γνωρίζουν τα στοιχεία της, του αντιπροσώπου όμως και συνεργάτη τους τα γνωρίζουν πολύ καλά.

Να απαιτήσεις (με οποιονδήποτε τρόπο γιατί σίγουρα θα σου φέρουν αντιρρήσεις) από την HOL να σου δώσουν τα στοιχεία της εταιρείας αντιπροσώπου-συνεργάτη της HOL (δηλαδή από ποιον αντιπρόσωπο-συνεργάτη τους, έφτασε στη HOL η αίτηση) και μετά μπορείς εύκολα να βρεις και την συγκεκριμένη εξωτερική πωλήτρια.

Vitruvian78
24-11-09, 10:50
Γειά σας.Λοιπόν,επί 10 ημέρες ερχόταν σε καθημερινή βάση στο σπίτι μας μία τύπισσα για να μας πείσει να εγγραφούμε στη Hellas On Line.Μέχρι τότε εμέις ήμασταν μια χαρά με το connex του Οτε,ακριβό μεν,αλλά ποτέ δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα.Αφού μας έπρηξε κυριολεκτικά η κοπέλα και αφου έκανε πλύση εγκεφάλου στη μητέρα μου,τελικά τις είπαμε πως θα εγγραφούμε.Όμως δε δώσαμε ποτέ το ΑΦΜ,απλώς είπαμε πως θα την ειδοποιήσουμε.Μια ωραία ημέρα μας ειδοποιεί οτι πρέπει να πάμε να παραλάβουμε ένα δέμα.Ήταν ένα πακέτο που περιήχε όλο τον εξοπλισμό και μία αίτηση.Δεν παρατήρησα ότι η αίτηση ζητούσε ΑΦΜ και μπήκα αμέσως στο site της hol ώστε να δημιουργήσω account,πράγμα αδύνατο διότι τα στοιχεία ήταν λανθασμένα.Επικοινωνώ με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και τους διαβεβαιώνω οτι τα στοιχεία είναι σωστά και εκείνη τη στιγμή συνειδητοποιώ ότι εμείς δε δώσαμε ποτέ το ΑΦΜ και τότε λέω "τελικά είμαι πολύ χαζή και σας απασχολώ άδικα γιατί εμείς δε δώσαμε ΑΦΜ στην κοπέλα που ήρθε στο σπίτι και ούτε την αίτηση στείλαμε." και μου λέει "μα πως?έχετε δώσει κάποιο ΑΦΜ." και μου ανέφερε μάλιστα και τον αριθμό.Εξηγώ πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο και πως θέλω να επικοινωνήσω με την αντιπρόσωπο που μας επισκέφτηκε λέγοντας το όνομά της και μου απαντούν πως δεν έχουν τα στοιχεία της γιατί είναι εξωτερική αντιπρόσωπος.Τότε εκνευρίζομαι αφάνταστα πολύ και ζητώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο αλλά τίποτα.Παίρνω και την επόμενη και τη μεθεπόμενη και ακόμα επικοινωνούν.Δυστυχώς πλέον θα κινηθόυμε δικαστικά για να καταλάβουν όλοι αυτοί οι απατεώνες ότι δε κάθονται όλοι με σταυρωμένα τα χέρια.Γι'αυτό μακριά από τη hol.ΜΑΚΡΙΑ.:down::mad:
Συγγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ για την προσοχή σας.:)

Χρεοκοπία στη HOL :worthy:

Η εταιρεία με τους εξωτερικούς συνεργάτες είναι η Avalon Group. Είναι μια εταιρεία Direct Marketing που την έχουν στήσει και καλά "νεοαπόφοιτοι" σχολών Μάρκετινγκ και μοναδικός τους πελάτης αυτή τη στιγμή είναι η hol. Αυτοί ευθύνονται για όλα τα ενοχλητικά τηλεφωνήματα! Βρήκα την ιστοσελίδα τους κάπου http://www.avalongroup.gr/index.htm πάρτε τους τηλέφωνο και βρίστε τους!!:lol::lol::twisted:

........Auto merged post: Vitruvian78 πρόσθεσε 5 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και κάτι ακόμη.....είναι χαζό να κάνει κανείς αιτήσεις με αυτούς τους ηλίθιους, όταν στην ιστοσελίδα της εταιρείας υπάρχουν προσφορές τρίμηνων δωρεάν υπηρεσιών, όταν συμπληρώσεις και αποστείλεις την αιτησή σου online στην ιστοσελίδα της hol.

........Auto merged post: Vitruvian78 πρόσθεσε 8 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το έδωσα το πραγματικό μου αλλά λένε ότι δεν μπορεί να αλλάξει αν δεν ξεκαθαριστεί τι ακριβώς συνέβη και αν τελικά το ξεκαθαρίσουν πρέπει να ακυρώσουμε τη σύνδεση και να την ξανακάνουμε.Τρέχα γύρευε.Και σιγά μην ξανακάνω αίτηση για την πιο μίζερη,πεταμένη,αναξιόπιστη,κουτή και σιχαμένη γενικότερα εταιρία που υπάρχει.
Είχαμε δώσει στον οτε το αφμ,εννοείται.:)

Νομίζω οτι τα σχόλια σου ειναι υπερβολικά απαξιωτικά για μια εταιρεία που αυτή τη στιγμή κατέχει την πρώτη θέση ανάμεσα στους εναλλακτικούς. Είχες μια άσχημα εμπειρία με μια εξωτερική συνεργάτιδα (που κι εγώ πιστεύω οτι κάνουν κακό στο όνομα μια επιχείρησης τελικά!), δεν σημαίνει οτι η εταιρεία είναι για τα μπάζα. Αν είχες να κάνεις μόνο με τη hol, δεν θα είχες τέτοιο θέμα. Είμαι πελάτης από το 2007, πριν ακόμη προσφέρει τηλεφωνία, και έκτοτε σημαντικά προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει. Όσες φορές είχα πήρα τηλέφωνο και λύθηκε. Σίγουρα έχει τα προβλήματά της κατά καιρούς, αλλά για το μέγεθός της και την πελατεία της, μια χαρά υπηρεσίες παρέχει..... και στην τιμή που τις παρέχει. Μην τα μηδενίζουμε όλα!!

giatros.net
24-11-09, 10:59
Η εταιρεία με τους εξωτερικούς συνεργάτες είναι η Avalon Group. Είναι μια εταιρεία Direct Marketing που την έχουν στήσει και καλά "νεοαπόφοιτοι" σχολών Μάρκετινγκ και μοναδικός τους πελάτης αυτή τη στιγμή είναι η hol. Αυτοί ευθύνονται για όλα τα ενοχλητικά τηλεφωνήματα! Βρήκα την ιστοσελίδα τους κάπου http://www.avalongroup.gr/index.htm πάρτε τους τηλέφωνο και βρίστε τους!!:lol::lol::twisted:



:worthy::worthy::worthy:

έγραψες...

Ο Abdhoulah είναι καθοδόν με το όργανο ανα χείρας! :rofl::rofl::rofl:

tolis_01
03-12-09, 15:09
Κι εμάς μας παίρνουν στάνταρ 2-3 φορές το μήνα. Το τι μας έχουν πει για να μας πείσουν είναι απίστευτο:
- Η hol έχει δικό της σύστημα οπτικών ινών.
- Με τη hol δεν μεσολαβεί ποτέ ο οτε σε βλάβες. Η hol έχει δικό της last mile. Ουαου!
- Σήμερα μας είπαν ότι στους πελάτες της hol δίνουν......ειδικό router που πιάνει μόνιμα 23-24Mbit. Σούπερ ουαου! :p

uncharted
03-12-09, 21:37
- Με τη hol δεν μεσολαβεί ποτέ ο οτε σε βλάβες. Η hol έχει δικό της last mile. Ουαου!
- Σήμερα μας είπαν ότι στους πελάτες της hol δίνουν......ειδικό router που πιάνει μόνιμα 23-24Mbit. Σούπερ ουαου! :p
αυτα τα "θυμουνται" αραγε οταν γινεις πελατης τους και λενε οτι "φταιει ο ΟΤΕ"; :p

κανονικα στο δουλεμα και στην καζουρα πρεπει να τους παιρνεις με τετοιες αρλουμπες

alwaysalone
03-12-09, 21:45
Τι ψυχή θα παραδώσετε? :rtfm:
Δουλεμα στους εργατικούς φοιτητες; Εσεις στα 20 δουλεύατε?
Φτου σας!
Ενα απλο "δεν ενδιαφερομαι, ευχαριστω" και ληξη της κλήσης αρκει νομίζω.
Για σενα το λεω roxymoxie :p:p:p:p:p:p

uncharted
03-12-09, 22:02
Τι ψυχή θα παραδώσετε? :rtfm:
Δουλεμα στους εργατικούς φοιτητες; Εσεις στα 20 δουλεύατε?
Φτου σας!
Ενα απλο "δεν ενδιαφερομαι, ευχαριστω" και ληξη της κλήσης αρκει νομίζω.
Για σενα το λεω roxymoxie :p:p:p:p:p:p
ετσι κανω συνηθως, αν δεν εχω χρονο, το κλεινω (αλλιως υπαρχει η μεθοδος (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2933852&postcount=44) του psyxakias :p)

σεβαστη και η 20χρονη κοπελιτσα που παει να βγαλει μεροκαματο (γιαυτο ποτε βρισιες), αλλα απο την αλλη σεβαστος και ο αδαης παππους που πανε να τον πιασουνε κωτσο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=298775) :)

οσο για την καζουρα/δουλεμα, it's called payback my dear scorpio :twisted: :p

alwaysalone
03-12-09, 23:12
οσο για την καζουρα/δουλεμα, it's called payback my dear scorpio :twisted: :p

I know it very well :twisted::twisted:

Τα διαβασα τα links, οντως μερικοι "πωλητές" ειναι ανεκδιήγητοι... :down:

alexandrozz
04-12-09, 10:36
Τι ψυχή θα παραδώσετε? :rtfm:
Δουλεμα στους εργατικούς φοιτητες; Εσεις στα 20 δουλεύατε?
Φτου σας!
Ενα απλο "δεν ενδιαφερομαι, ευχαριστω" και ληξη της κλήσης αρκει νομίζω.
Για σενα το λεω roxymoxie :p:p:p:p:p:p
Ένα απλό "δεν ενδιαφέρομαι, ευχαριστώ" είναι το σωστό να λες. Την 10η φορά τι λες όμως?

Sovjohn
04-12-09, 11:37
Payback time... Όπως είπε και ένας φίλτατος φίλος...

"Πολύ ωραία όλα αυτά! Θέλω να γίνω συνδρομητής στο σπίτι, το εξοχικό, το πατρικό μου, και στο μαγαζί!!!"

<Ψευδή στοιχεία για 4 αιτήσεις>

Δεν σας χάλασε ψαρούληδες =)

Φάε 10' από το χρόνο σου...φάε τους 10' από το να κάνουν περισσότερες σπαμ κλήσεις σε παππούδες... :twisted:

tolis_01
04-12-09, 12:18
Τι ψυχή θα παραδώσετε? :rtfm:
Δουλεμα στους εργατικούς φοιτητες; Εσεις στα 20 δουλεύατε?
Φτου σας!
Ενα απλο "δεν ενδιαφερομαι, ευχαριστω" και ληξη της κλήσης αρκει νομίζω.
Για σενα το λεω roxymoxie :p:p:p:p:p:p

Σωστό αυτό. Προφανώς οι κοπελίτσες που δουλεύουν εκεί δεν ξέρουν από dslams, routers κλπ. Ότι τους είπαν να πουν το λένε. Σε χαρτάκια τους τα γράφουν βασικά.
Ο κυρίως ένοχος είναι η hol, που ξέρει πως η εταιρία που έχει αναλάβει τη διαφήμισή τηςλέει τραγικά ψέματα αλλά το συνεχίζει.

optostyle
04-12-09, 13:19
Τωρα που αλλαξαν τα πραματα, τα τηλεφωνηματα τα θεωρειτε περιττα ε?ξεχασατε ολοι που περιμεναμε πως και πως να μας παρουν κανα τηλεφωνο ΜΗΠΩΣ και εχουμε συνδεση ιδιωτικης εταιριας.....αλλα τωρα τα ξεχασαμε ολα και τα ξερουμε ολα γιατι ειμαστε πολυξερουληδες....αλλα τα εξυπνα πουλια απο τη μυτη πιανομαστε......(συμπεριλαβανομενου κι εμου)

gcf
04-12-09, 13:36
Λοιπόν, ένας γνωστός μου έχει υλοποιήσει ένα σύστημα anti-spam στο asterisk κέντρο του:
Αν θέλετε να αφήσετε μηνυμα προώθησης πατήστε το 1...
(το πατάει)
Αν εκπροσωπείτε κέντρο αδυνατίσματος το 1
Αν ...
Αν...
Αν προωθείτε συνδέσεις διαδικτύου το 7
(το πατάει)
Αν εκπροσωπείτε την Tellas ... το 1
Αν ...
Αν ...
Αν εκπροσωπείτε την Hol, το 8
(το πατάει)
κλπ κλπ
Και στο τέλος μετά από 5-6 μενού τους ρίχνει και τα απαραίτητα γαλλικά....

tolis_01
04-12-09, 15:31
Τωρα που αλλαξαν τα πραματα, τα τηλεφωνηματα τα θεωρειτε περιττα ε?ξεχασατε ολοι που περιμεναμε πως και πως να μας παρουν κανα τηλεφωνο ΜΗΠΩΣ και εχουμε συνδεση ιδιωτικης εταιριας.....αλλα τωρα τα ξεχασαμε ολα και τα ξερουμε ολα γιατι ειμαστε πολυξερουληδες....αλλα τα εξυπνα πουλια απο τη μυτη πιανομαστε......(συμπεριλαβανομενου κι εμου)

Κατά τη γνώμη μου το ενοχλητικό δεν είναι τα τηλέφωνα που παίρνουν, αλλά τα ψέματα που λένε.

pRieStaKoS
04-12-09, 15:41
Τωρα που αλλαξαν τα πραματα, τα τηλεφωνηματα τα θεωρειτε περιττα ε?ξεχασατε ολοι που περιμεναμε πως και πως να μας παρουν κανα τηλεφωνο ΜΗΠΩΣ και εχουμε συνδεση ιδιωτικης εταιριας.....αλλα τωρα τα ξεχασαμε ολα και τα ξερουμε ολα γιατι ειμαστε πολυξερουληδες....αλλα τα εξυπνα πουλια απο τη μυτη πιανομαστε......(συμπεριλαβανομενου κι εμου)
Ένα δίκιο το έχεις....!


Κατά τη γνώμη μου το ενοχλητικό δεν είναι τα τηλέφωνα που παίρνουν, αλλά τα ψέματα που λένε.

Τα "ψεματα" μπορεις να τα διαπιστώσεις πριν την σύνδεση. Αν ψάξεις λίγο σωστά...

tolis_01
04-12-09, 18:02
Τα "ψεματα" μπορεις να τα διαπιστώσεις πριν την σύνδεση. Αν ψάξεις λίγο σωστά...

Εγώ μπορώ. 9 στους 10 συνδρομητές adsl δεν μπορούν!

uncharted
04-12-09, 18:12
συμφωνω με tolis_01


Τωρα που αλλαξαν τα πραματα, τα τηλεφωνηματα τα θεωρειτε περιττα ε?ξεχασατε ολοι που περιμεναμε πως και πως να μας παρουν κανα τηλεφωνο ΜΗΠΩΣ και εχουμε συνδεση ιδιωτικης εταιριας.....αλλα τωρα τα ξεχασαμε ολα και τα ξερουμε ολα γιατι ειμαστε πολυξερουληδες....αλλα τα εξυπνα πουλια απο τη μυτη πιανομαστε......(συμπεριλαβανομενου κι εμου)
καλο ειναι να μην κρινουμε εξ' ιδιων τα αλλοτρια, ασε που κανενας δεν το επαιξε πολυξερος

αλλα ακομα κι αν καποιος περιμενε πως και πως να τον καλεσουν, αυτο δεν δινει αφεση αμαρτιων στην εξαπατηση ευαισθητων κοινωνικων ομαδων (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=298775) :rtfm:

alwaysalone
04-12-09, 22:51
Ένα απλό "δεν ενδιαφέρομαι, ευχαριστώ" είναι το σωστό να λες. Την 10η φορά τι λες όμως?

Εχεις δικιο, για αυτο πλεον ευτυχως υπαρχει η επιλογη να τικαρεις "δε θελω επικοινωνια για προωθητικες ενεργειες και ενημερωσεις για νεα προϊοντα/προσφορες" και ετσι σιγα σιγα μειώνονται..

Αλλωστε τί νομιζετε...Μια μ@λ@κί@ να κανει αυτος που παιρνει τα τηλεφωνα και να σβήσει την επαφη, χαθηκε για παντα... Και που ξερεις..Μπορεί΄να εισαι ΕΣΥ ο τυχερος την επομενη φορα, και να σβηστεί η δικη σου καταχωριση καταλαθως :lol::p

030366
05-12-09, 03:23
Εχεις δικιο, για αυτο πλεον ευτυχως υπαρχει η επιλογη να τικαρεις "δε θελω επικοινωνια για προωθητικες ενεργειες και ενημερωσεις για νεα προϊοντα/προσφορες" και ετσι σιγα σιγα μειώνονται..

Πού υπάρχει αυτή η επιλογή;

alwaysalone
05-12-09, 17:53
Πού υπάρχει αυτή η επιλογή;

Στο τέλος της συμβασης μεταξυ εσενα και της εταιρείας υπαρχει αυτη η προταση με μικρα γραμματακια (tahoma 1) :p..
Τουλαχιστον στις Τράπεζες υπαρχει, λογικά θα υπάρχει και στις εταιρείες ιντερνετ. Επισης υπαρχει και σαν επιλογή αν συμπληρώνεις κουπονια για συμμετοχή σε κληρώσεις κλπ.
Κάποιες δε στο δινουν σαν επιλογή, αλλά το συμπεριλαμβάνουν στους ορους, οποτε πρεπει να συμφωνήσεις ούτως ή αλλως. :down:
Αλλά ακομα κι αν ειχες συμφωνήσει παλια να σε ενημερωνουν για προωθητικες ενεργειες, μπορεις να το στειλεις γραπτως οτι δεν επιθυμείς πλεον και να τους γραψεις οτι θα το κοινοποιήσεις και στην αρχη προστασίας προσωπικων δεδομενων.

030366
06-12-09, 02:33
Το μόνο πού έχω δεί σε συμβάσεις με τηλεπικοινωνιακούς παρόχους είναι η εμφάνιση του αριθμού στο τηλεφωνικό κατάλογο οπότε μάλλον ισχύει αυτό πού λές εδώ:


Κάποιες δε στο δινουν σαν επιλογή, αλλά το συμπεριλαμβάνουν στους ορους, οποτε πρεπει να συμφωνήσεις ούτως ή αλλως. :down:

alwaysalone
06-12-09, 03:42
Το μόνο πού έχω δεί σε συμβάσεις με τηλεπικοινωνιακούς παρόχους είναι η εμφάνιση του αριθμού στο τηλεφωνικό κατάλογο οπότε μάλλον ισχύει αυτό πού λές εδώ:

Ετσι ειναι.....
Εψαξα τυχαια μια συμβαση με εταιρεια ιντερνετ-τηλεφωνιας και τουλαχιστον για το Conn-x (http://oteshop.ote.gr/storefront/template-resources/attachments/attachements/gr/home/connx_adsl/DistanceSales_Conn-x_12mini_desmefsi_aitisi.pdf) (το link ανοίγει pdf αρχείο), δυστυχως το συμπεριλαμβανει στους ορους στη πρώτη σελιδα, και πρεπει να το υπογραψεις ούτως ή αλλως..:down:
(και μετα αφουυυυυυυυ ενεργοποιηθεις, πρεπει να τους το δηλωσεις γραπτως οτι δε θες να σε ενοχλουν για προωθητικες ενεργειες..Κανονικα επρεπε να σου δινει την επιλογή εξ αρχης, οχι να πρεπει να το δηλωσεις αργότερα γραπτως).

hadouken
06-12-09, 05:57
τελευταία φορα τους έβρισα.έλεος να μην έχουν μια λίστα με τους ήδη συνδρομητές έστω.

030366
06-12-09, 06:00
Δεν θέλει καθόλου βρισίδι, απ'όποια εταιρία και να σε πάρουν τους λές ευγενικά ότι είσαι ήδη στην εταιρία τους και ότι σου κάνει εντύπωση πού δεν το γνωρίζουν. Στη τελική τη δουλειά τους κάνουν κι εκείνοι. Μην είμαστε στα πάντα κάφροι!

hadouken
06-12-09, 06:05
τους λές ευγενικά ότι είσαι ήδη στην εταιρία τους και ότι σου κάνει εντύπωση πού δεν το γνωρίζουν.

το έκανα γύρο στις εκατό φορες.νισάφι.

alwaysalone
06-12-09, 16:45
Προφανως επειδη θα τους φεύγουν αρκετοί, σου λενε "αυτη τη δουλεια θα κανουμε, θα τον βαζουμε και θα τον βγαζουμε", αν ειναι ακομα ηρωας...εεε πελατης μας, το πολυ πολυ να μας το κλεισει, αν εφυγε απο πελατης, μπορει και να τον ξανατσιμπησουμε... (dreams... :yawn:)

:p

guzel
06-12-09, 17:00
Προφανως επειδη θα τους φεύγουν αρκετοί, σου λενε "αυτη τη δουλεια θα κανουμε, θα τον βαζουμε και θα τον βγαζουμε", αν ειναι ακομα ηρωας...εεε πελατης μας, το πολυ πολυ να μας το κλεισει, αν εφυγε απο πελατης, μπορει και να τον ξανατσιμπησουμε... (dreams... :yawn:)

:p

μπα αντι να τους φευγουν ερχονται συνεχως :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.