PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιό είναι το αγαπημένο σας P2P πρόγραμμα ?



shakm
04-01-04, 16:10
Τώρα που θα βάλω dsl με ενδιαφέρει ακόμη περισσότερο ποιό είναι το καλύτερο P2P πρόγραμμα. Έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά συμπέρασμα μόνο όλοι μαζί μπορούμε να βγάλουμε. Plz ΄κάντε και μια πρόχειρη σύγκριση σε όσα έχετε δοκιμάσει αν θέλετε

moutoxapei
04-01-04, 16:42
Συγχαρητήρια για το θέμα φίλε!Επειδή κι εγώ πια έχω αυτή την απορία,νεοφερμένος dsl-ας γαρ,νομίζω πως θα είναι χρήσιμη η κατάθεση της ως τώρα εμειρίας των παλαιοτέρων στο ADSL :wink:

Lunacy
04-01-04, 17:29
Προς το παρόν έχω ασχοληθεί με Kazaa και emule. Το Kazaa, αν και είναι ωραίο και γρήγορο (σχετικά πάντα), έχει ορισμένα πολύ σπαστικά πράγματα. Το βασικότερο από αυτά είναι οτι δεν ανιχνεύει τα λάθη που γίνονται στο κατέβασμα (σε αντίθεση με το emule), με αποτέλεσμα να κατεβάσεις ένα παιχνίδι (demo, πάντα :P ) 3 CD (μεγάλο demo) και να μην παίζει. Το άλλο κακό είναι οτι δε μπορείς να διαχειριστείς καθόλου τα sources.
Στο emule, πάλι, διαλέγεις σε ποίον server θα είσαι, από ποιόν (δεν) θα κατεβάζεις κ.λπ. Μπορείς να βρείς ΤΑ ΠΑΝΤΑ (το λέω με το χέρι στην καρδιά - αν δεν το βρείς στο emule, ψάξε usenet. Αν δεν το βρείς και εκεί, δεν υπάρχει). Και τέλος, είσαι σίγουρος οτι αυτό που κατεβάζεις (αν είναι σωστό από τη μάνα του) θα παίξει, είτε είναι παιχνίδι (demo, ΠΑΝΤΑ :P ), είτε είναι τραγούδι (promo, ΠΑΝΤΑ :P ), είτε είναι ταινία (trailer, φυσικά! :P ).
Το βασικότερο μειονέκτημα του μουλαριού, είναι η ταχύτητα του (στην αρχή). Μπορεί να περιμείνεις και 2 μέρες για να αρχίσεις να κατεβάζεις ένα (σπάνιο) αρχείο, αλλά σε γενικές γραμμές, αν το αρχείο έχει αρκετά sources και το αφήσεις να τρέχει για μερικές ώρες, θα έρθει σφαίρα. Προφανώς, δε συνίσταται για dial-up ή για οποιαδήποτε σύνδεση με χρονοχρέωση.
Ένα άλλο κακό του μουλαριού, είναι οτι δε μπορείς να του πείς να μην ανεβάζει τα αρχεία που κατεβάζεις (μπορεί, βρε αδερφέ, να κατεβάσεις κάτι παράνομο, once! :P ). [αν και αυτό μπορείς να το ξεπεράσεις]
Α, επίσης, ξέχασα, δε μπορείς να ΜΗΝ ανεβάζεις κάτι :D
Παρόλα αυτά, είναι σταθερό σαν... μουλάρι! ;-)

elias24
04-01-04, 18:07
Το Kazaa είναι κορυφαίο όταν πρόκεται για μικρά αρχεία. Για μεγάλα αρχεία δεν κάνει με την παρούσα μορφή του. Ζει απο το τεράστιο fan club που έχει ο κόσμος της μουσικής και των .mp3. Μέλλος αυτού του fan club ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ, αλλά πάντα το χρησιμοποιώ για να κατεβάσω τα σουξέ τραγούδια κάθε εποχής (10-20 κομμάτια το χρόνο όλα όλα). Καθότι λεφτά στον χώρο της μουσικής και του τραγουδιού δεν έχω στάξει στη ζωή μου και ούτε πρόκεται (1 μόνο γνήσιο CD απλά για να έβλεπα αν λειτουργούσε το CD player μου)

Το eMule απο την άλλη είναι φτιαγμένο πάνω στη λογική του Broadband internet και all-day-on PC. Το ουσιαστικό πλεονέκτημά του, είναι ότι απαγορεύει στον κόσμο να είναι κακομαθημένος. Επιβάλλει δηλαδή τόσο το υποχρεωτικό upload, το οποίο επιβραυέυει με ανάλογο bandwidth στο download, όσο και upload σε αρχεία μισοκατεβασμένα. Δυστυχώς, μόνον με αυτόν τον τρόπο είναι δυνατό να βρεθούν όλα τα αρχεία ανα πάσα στιγμή. Αλλιώς, η ενοχλητική συνήθεια των περισσοτέρων να απομακρύνουν τα αρχεία που κατέβασαν απο το shared folder μετά την ολοκλήρωση του download (ιδιαίτερα αν είναι μεγάλα και τους πιάνουν και πολύ χώρο, δήθεν), δε θα μπορούσε να έχει το πρόγραμμα στην ποιότητα που είναι τώρα. To ICH corruption service, και η αναφορά των χρηστών για αν ένα αρχείο είναι fake, συμπληρώνουν την πολύ καλή του ποιότητα για τα μεγάλα αρχεία. Αν και παρουσιάζει μεγαλύτερη συχνότητα σε corrupted data απο το Kazaa (1 corrupted bit/250 Mbyte, έναντι 1/10 Gigabyte), το ICH παραμένει πολύ καλύτερο. Εαν το ρυθμίσεις σωστά κατεβάζεις με 2.5 φορές μεγαλύτερη ταχύτητα απο ότι ανεβάζεις.

whitehed
04-01-04, 21:04
DC++ RULEZ :evil: :evil: Τα λογια ειναι περιττα...... :wink:

unstoppable
04-01-04, 21:21
Bittorrent και edonkey για μενα(με το bittorrent να ειναι καλυτερο για νεα αρχεια,εχω κατεβασει 10αδες GB με αυτο)

Anarki
04-01-04, 22:02
Soulseek! :mrgreen:

thama
04-01-04, 22:06
Προσωπικά, μου αρέσει πολύ το MLDonkey. Λειτουργεί από τη μία σαν Donkey και συνδέεται σε πολλούς servers, συνδέεται όμως και στα δίκτυα Gnutella και FastTrack (kazaa), Soulseek και δεν θυμάμαι και σε ποια άλλα.
Όταν το άφησα "καταλάθος" ανοικτό σε "καταλάθος" ανοικτο υπολογιστή στη σχολή, τα αποτελέσματα ήταν τα εξής (είπαμε ότι παίζει με όλα τα δίκτυα αλλά η βασική του μηχανή δουλεύει καλύτερα με donkey δίκτυα. Α! και το κάθε αρχείο δεν μπορείς να το κατεβάσεις από δυο διαφορετικού τύπου δίκτυα -π.χ το μισό από Donkey λίγο Fasttrack ...)
Το 40 % του αρχείου είχε κατέβει από Overnet Servers
To 50 % Emule Servers
To 20 % Donkey servers
Το υπόλοιπο από τους υπόλοιπους.

www.mldonkey.net

Μια βασική παρατήρηση : Το MLDonkey δεν έχει GUI. Λειτουργεί σαν daemon υπό Linux (ασφαλώς) ΛΣ. Το χειρίζεσαι όμως μέσω Web Browser από οπουδήποτε!
Α! Για τους πιο ψαγμένους υπαρχει και η τελνετ έκδοση (command line - δε συστήνεται)

Και για τους βιαστικούς που θα πούν :Μα καλά και οι Windows χρήστες τί θα κάνουν ?
Υπάρχει στην επίσημη έκδοση μια για Windows, αλλά δεν τρέχει σωστά.
Eπειδή είναι όμως open source (ζήτω!!!!!!!!!) κάποιος άγιος άνθρωπος την έκανε να τρέχει
http://ease.compulypse.net

roiy1
05-01-04, 03:01
Bittorrent 4ever!!!

Athlon_XP
05-01-04, 03:40
Εγώ έχω ασχοληθεί μέ όλα αλλά δουλέυω συνήθως με το emule και με το bittorent.

XTCgr
05-01-04, 18:11
άλλη μια ψήφος στο DC++

shakm
05-01-04, 18:22
μμ.. εγώ παρόλο που ξεκίνησα το ποστ, δεν έχω γνώμη ακόμη και δεν έχω ψηφίσει τπτ. Πάντως τα ως τώρα αποτελέσματα με κάνουν να μην απορώ γιατί! :)
Συνεχίστε plz να λέτε τη γνώμη σας γιατί βλέπω μία πολύ ομοιόμορφη κατανομή ως τώρα και άντε να κρίνει κανείς..

Thanx πάντως ιδιαιτέρως στα παιδιά που γράφουν αναλύσεις και συγκρίσεις, είναι άκρως ενδιαφέρουσες ! :) :)

XTCgr
05-01-04, 18:33
δεν ξέρω αν έχεις κοιτάξει σε παλιότερα threads αλλά το θέμα με τα peer to peer networks έχει αναλυθεί πολύ διεξοδικά. Επίσης, πολύ ωραία κουβέντα έγινε στο "Τellas ADSL" για τα πνευματικά δικαιώματα... βλέπε "Προειδοποίηση για παραβίαση δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας"

shakm
05-01-04, 19:29
Για την Τρελας το έχω δεί (πολύ παράξενο τη στιγμή που "υποτίθεται" οτι δε παρακολουθούμαστε "επισήμως"), αλλά για peer2peer σε πιό απ όλα τα forum να σκάψω ; Πρωτού να αρχίσω να postαρω διάβασα χιλιάδες ποστς και δε το βρήκα (ίσως γιατί δεν έσκαψα πάρα πολύ παλιά..) Πάντως αν θυμάσαι που περίπου είναι το συγκεκριμένο plz πες, γιατί με αναζήτηση φαντάζομαι θαμε τρελάνει στα αποτελέσματα αν βάλω p2p :(

XTCgr
06-01-04, 02:58
η καλύτερη κουβέντα για τα peer to peer networks έγινε εδώ >> http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=1921&postdays=0&postorder=asc&highlight=peer+to+peer&start=15

shakm
06-01-04, 06:44
thanx :)

kostthem
06-01-04, 13:20
K Lite ++, Soulseek & Win MX!


(Σημειώστε πως έχω μια ταπεινή 64k :( )

Oakenfold_
06-01-04, 15:43
Soulseek :)

zaxar
06-01-04, 18:34
dc ρε παιδιά τι λέμε τώρα. όταν λέμε έχει τα πάντα, εννόουμε τα πάντα. :)

sonic
07-01-04, 12:48
Το Bittorrent είναι αρκετά καλό, αλλά torrents δεν μπορώ να βρώ... σίγουρη λύση και εύκολο στη χρήση με μεγάλες όμως αναμονές σε que το Winmx, το DC++ νομίζω οτι είναι το καλήτερο αλλά πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις για active και πρέπει να βρείς και σωστό hub.

Sofos
07-01-04, 14:15
KAAAAAAAAZAAAAAAAAA!!!:)

moutoxapei
07-01-04, 19:53
kazaa lite κι εγώ,αλλά επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω το ντισι++ και θα σας ειπώ

RAGG
07-01-04, 23:36
Για όσους ενδιαφέρονται για bit torrent θα βοηθηθούν από τα παρακάτω links

www.suprnova.org (κλασσικό)

http://www.torrentsearch.us (μου έχει λύσει τα χέρια αλλά είναι ψιλοσπαστικό μέχρι να σου δώσει username και password)

http://www.phoenix-torrents.com/

http://www.digital-update.com/forums/index.php

http://www.forum2.hawkies-world.com/

http://www.torrentbox.com/

Ο client που προτιμώ είναι μεν ο shadow's experimental
αλλά τον χρησιμοποιώ μέσα από το πακέτο του torrentstorm που είναι front end και ότι πρέπει για κάποιον που ξεκινάει με torrents αλλά θέλει και όλες τις πληροφορίες που μπορεί να χρειαστεί για τα torrents του.

www.torrentstorm.com[/url]

shakm
08-01-04, 07:04
RAGG να'σαι καλά για αυτόν τον καταιγισμό links, πολύ μ'αρέσουν κάτι τέτοια :D



Ο client που προτιμώ είναι μεν ο shadow's experimental


Είναι μία γνώμη που έχει ακουστεί και παλιότερα στο φόρουμ όντως

dpetka2001
10-01-04, 17:40
Ragg εχει ο client που χρησιμοποεις built-in IPBlocker?? για παραδειγμα ο Azureus εχει..αν μπορεις να μας διαφωτισεις..thanks

Edit: επισης μπορεις να εξηγησεις τι εννοεις με τον ορο front end??

xenbast_
10-01-04, 18:18
bittorent & kazaa lite

Ducklord
10-01-04, 21:08
eMule. Τα άλλα είναι πολύ βαβούρα για το τίποτα.

Ντισί++
Δεν υποστηρίζει μουλτισώρσινγκ (αν σου φύγει ο χρήστης απο όπου κατεβάζεις, χέσε ψηλά και αγνάντευε) όπως το ίδιο στέκει και για το αει-αρ-συ.

ΧαΖάΑ
Ψέυτικα αρχεία, ιοί, κανένας έλεγχος ποιότητας. Καλό για γρήγορο κατέβασμα μικρών αρχείων - δηλαδή εμπιθρή, στο οποίο όμως διαπρέπει το σόουλσηκ.

Σόουλσηκ
Ουδέν σχόλιον. Κορυφή για εμπιθρή μα μόνο αυτό: εμπιθρή. Τίποτε άλλο.

ΓουίνΕμΕξ
Καλό δίκτυο φτιαγμένο απο χάλια κλάηεντς. Έχει μείνει αιώνες πίσω απο τον ανταγωνισμό και τα κιούς όπου πρέπει να περιμένεις μόνο για να ξεκινήσεις να κατεβάζεις και, ξαφνικά, ο χρήστης να κλείσει το πισί για να πάει για κατούρημα αφήνοντάς σε ρέστο είναι πόλεμος νεύρων. Πατάτα λοιπόν μακροπρόθεσμα.

Δίκτυο Γκνουτέλα
Έχει χαλαρώσει και, ω, για δες, είναι πια καλούτσικο! Οι περισσότεροι έχουν πάει στο ΧαΖάΑ και το έχουν ξεχάσει! Μπορείς να βρεις τα πάντα, κατεβαίνουν αργά μα α) κατεβαίνουν και β) κατεβάζοντας πολλά αναπληρώνεις τη χαμένη ταχύτητα. Όχι όμως ιδανικό και αρκετά πίσω απο τον ανταγωνισμό.

Σέραζα
Είναι Γκνουτέλα στην καλύτερη εκδοχή του, υποστηρίζει νέο δίκτυο (Τζι2) και συνδέεται και σε μουλάρι και κατεβάζει τόρεντς. Δεν διαπρέπει στα δύο τελευταία, μα είναι καλό σαν κλάηεντ γενικώς. Διαθέτει μερικά απελπιστικά μπαγκς (αρχεία 1 γκίγκα να διακτυνίζονται στο άλφα κενταύρου χωρίς ελπίδα ανάκτησής τους) μα κατά τα άλλα δουλεύει.

Μουλάρι
Αργό αν δεν το αφήσεις αρκετά στην αρχή να δουλεύει. Ε, και; Αν έχεις εηντιεσέλ, άστο! Διαθέτει τα-πάντα, δέχεται εξωτερικά λινκς, έχει σάητς με ρηλήζ αφιερωμένα αποκλειστικά σε αυτό, είναι ένα απο τα λίγα σημεία όπου μπορείς να βρεις απο σπάνια μουσικά ρηλήζ σε υψηλή ποιότητα να συνοδεύονται απο σχόλια και σκαναρισμένα εξώφυλα (!!!) σε σχέση με τα... πτωχά εμπηθρής των άλλων δικτύων. Πανικός απο ίζος και μεγάλα άβις, το μόνο δίκτυο όπου ένα ρηλήζ εμφανίζεται ώρες μόνο μετά τα νιούσγκρουπς.

Αυτάααααααααα

Φιλικά
Τον Παπιάρχων κι` αν τον δέρνεις, μόνο πούπουλα βαράς

XTCgr
11-01-04, 13:18
eMule. Τα άλλα είναι πολύ βαβούρα για το τίποτα.

Ντισί++
Δεν υποστηρίζει μουλτισώρσινγκ (αν σου φύγει ο χρήστης απο όπου κατεβάζεις, χέσε ψηλά και αγνάντευε) όπως το ίδιο στέκει και για το αει-αρ-συ.


Το περίεργο είναι οτι υποστηρίζει (κατά κάποιον τρόπο) multisourcing, τι εννοώ: αν κατεβάζεις μια ταινία π.χ 701.34 Μb από έναν χρήστη Α και αυτός την κάνει, κάνεις search ξανά για την ταινία με μέγεθος 701.34Mb και επιλέγεις έναν χρήστη Β.... θα παρατηρήσεις οτι το download θα συνεχιστεί απο το σημείο που σταμάτησε όταν την κοπάνησε ο Α-το σημαντικό είναι το μέγεθος του αρχείου και όχι η ονομασία του.

demisone
12-01-04, 11:47
Anarki, soulseek και για μενα! μπορει να μην εχω dsl ομως το εχω δοκιμασει σε συνδεσεις απο pstn μεχρι 100mbps καθαρο internet access (μεσα στο ntua) και το μονο που εχω να πω ειναι καλα λογια!!!!. Το μονο αρνητικο ειναι τα λιγα προγραμματα καθως και η περιορισμενη κυκλοφορια ελληνικων τραγουδιων. Απο ξενα τα παντα! Pre-releases, promos, full albums c... :D - http://www.slsknet.org
p.s.: αν κανετε και donate δεν θα περιμενετε καθολου σχεδον σε que :D :D :D

runnerma
12-01-04, 12:24
DC++ Rules!!! Οτι θες το βρισκεις φτανει να μπεις στο σωστο hub.
Απο ταχυτητα είναι κορυφαίο. Και κανει resume απο άλλα sources, και εχει και auto search for alternatives. Eγω προσωπικά εχω κατεβάσει πάνω από 600G από τότε που έβαλα DSL.

con
16-01-04, 02:49
Πιστεύω ότι το Shareaza είναι το καλύτερο. Δεν μου έχει τύχει σε software κάτι που να μην το έχω βρει!! Διαθέτει και καλό bitrorrent. Κρίμα που δεν είναι στην ψηφοφορία...

shakm
16-01-04, 05:55
Οκ, πρώτη φορά το ακούω το shareaza. Για πες τπτ, απο διαθεσιμότητα σε mp3 λέει ? Περιμένεις ώρα να κατεβούν τα διάφορα ?

dpetka2001
23-01-04, 02:32
παιδια τι γνωμη εχετε για το mirc απο αποψη ασφαλειας?? ποσο μπορει να ειναι σιγουρος κανεις??

Ducklord
23-01-04, 23:05
Καθόλου, ντπέτκα, και απο καμία οδό.
Ειδικά το Μίρκ και τα νιούσγκρουπς είναι και τα πιο επικίνδυνα / λιγότερος κόπος για "τα καλά παιδιά" να σε βρούν, μα δεν ασχολούνται γιατι είναι και τα πιο δύσχρηστα (σε σχέση με ΧαΖαΑ και παρόμοια) και έτσι δεν τα χρησιμοποιεί πολύς κόσμος.
Μπορεί, δηλαδή, να έχουν ό,τι θες, μα άμα σε αυτά η αναλογία είναι 1/10 σε σχέση με το ΧαΖαΑ, τουσ συμφέρει να χτυπήσουν το 10 του ΧαΖαΑ και όχι το 1 αυτών.
Γκοτ ιτ, γιατι είμαι και λίγο ζαλισμένος απο τη δουλειά;
Γκουντ, γκούντ...

Φιλικά
Παπιάρχων ο τρισμέγιστος: τόρα πηό ανωρθώγραφως!

blackjim
23-01-04, 23:11
χρησιμοποιω παντα DC++...
και ειμαι ευχαριστημενος...
:lol: :lol: :lol:

Το DC++ θα ηταν κατα πολυ καλυτερο αν επετρεπε να κατεβαζεις το ιδιο αρχειο σε κομματια απο διαφορους χρηστες (βλεπε ΚαΖαα , GetRight... ).
Παντως απο πληροτητα αρχειων ειναι αριστο (και παντα βρισκεις οτι νεοτερο... και σωστα zippαριζμενο...)

8)

dimond
27-01-04, 05:00
Kazaa!!

Antonis Papadopoulos
28-01-04, 15:35
ρε παιδια απο ποιο site κατεβαζω το bittorent? απο το www.bittorrent.com ?

chat1978
28-01-04, 15:50
BitTorent και eDonkey για μένα.
Έχω δοκιμάσει και Overnet και eMule αλλά τίποτα.

Πιο αναλυτικά το eDonkey είναι σχετικά αργό, αλλά είναι αξιόπιστο. Μόνο έχει το πρόβλημα ότι βλέπει μόνο users άρα και αρχεία από τον server στον οποίό είναι συνδεδεμένο. Δεν είμαι registered user αλλά έχω ακούσει ότι αν γίνεις τότε έχεις φοβερές ταχύτητες στο eDonkey αλλά και στο Overnet.
Το BitTorrent καλό αλλά του λείπει ένα εννιαίο Interface. Γρήγορο όμως μόνο για τις πρώτες δύο μέρες κυκλοφορίας του link. Μετά όλοι κλείνουν τα παράθυρα και απλά δεν τσουλά το θέμα. Συνεπώς πρέπει να παρακολουθείς το site κάθε μέρα. Δεν λειτουργεί δηλαδή το θέλω αυτό ας το ψαξω

dpetka2001
09-02-04, 04:59
παιδια για mp3 τι προτεινετε?? χρησιμοποιω το soulseek αλλα δε με ικανοποιει η ποικιλια στα τραγουδια αλλα ουτε και οι ταχυτητες..για δωστε τα φωτα σας..ευχαριστω..

moutoxapei
09-02-04, 06:22
Για mp3's σου προτείνω Kazaa.....ιδίως για ξένο ρεπερτόριο!

dpetka2001
09-02-04, 12:36
οχι Καζαα δεν παιζει..ιδιως με τα fakes που κυκλοφορουν τελευταια..εχω κατεβασει κομματι μεχρι κα7 φορες και ηταν συνεχεια σε καποιο σημειο 'χαλασμενο'..κατι αλλο??

boss
09-02-04, 18:46
Αν και το Emule λόγω mods είναι πιo ευέλικτο εντούτoις προτιμώ οβερνετίδι(Overneti or Overnet στην καθομιλουμένη). :mrgreen:
Γαιδούρι το 1, γάιδαρος ο άλλος. :lol:

blackjim
09-02-04, 19:25
Αγαπητοι συναδελφοι , newbies και Professionals στον απολαυστικο χωρο του downloading , μιας και εχω μια καποια πειρα ,νομιζω πως ενα απο τα καλυτερα "σοβαρα" προγραμματα για γερες κατεβασιες , ειναι το Direct Connect.

Απο τους clients που εχει προτιμω το DC++ (με τα οποια μικροπροβληματα εμφανιζει οταν εισαι σε πολλα Hub , 15+ ας πουμε).
http://dcplusplus.sourceforge.net/


Ειναι λιγο περιεργο στην αρχη και μεχρι να μαθεις τι,πως και που , αλλα τα αγαθα copies κτωνται...
:lol:

Παντα σε DEMOs αναφερομαστε βεβαια. 8)
Μην παρεξηγηθουμε κιολας!!

cadworx
09-02-04, 23:36
DC++ δαγκωτό.
Όπως ειπώθηκε και νωρίτερα, φτάνει να είσαι στο σωστό hub και να έχεις κάποια gb για share.

shakm
10-02-04, 18:31
αγαθα copies κτωνται


:)

Ρε παιδιά απορία, μιας και μιλάμε για το dc++. Αν σου "φύγει" ο χρήστης μπορείς να κάνεις κάποιο search για να συνεχίσεις να κατεβάζεις το ίδιο αρχείο από κάποιον άλλον ?

blackjim
10-02-04, 18:33
Ρε παιδιά απορία, μιας και μιλάμε για το dc++. Αν σου "φύγει" ο χρήστης μπορείς να κάνεις κάποιο search για να συνεχίσεις να κατεβάζεις το ίδιο αρχείο από κάποιον άλλον ?

http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4611&highlight=

you 'll see...
8)

con
15-02-04, 14:30
Οκ, πρώτη φορά το ακούω το shareaza. Για πες τπτ, απο διαθεσιμότητα σε mp3 λέει ? Περιμένεις ώρα να κατεβούν τα διάφορα ?
Βρίσκεις ότι θέλεις. Συνδέεται με emule-edonkey, με gnutella network και με το δικό του gnutella 2. Από ταχύτητες είναι ίσως λίγο πιο αργό από emule, αλλά τελικά είναι πολύ πιο γρήγορο γιατί κατεβάζει το αρχείο με μεγάλες ταχύτητες από G2 μόλις τα βρει. Επίσης βρίσκει torrents και τα κατεβάζεις κατευθείαν με πολύ καλές ταχύτητες. Σπάει τα αρχεία σε κομμάτια και τα κατεβάζει από πολλούς users παράλληλα. Μπορείς να αποσυνδεθείς και όταν επανέλθεις συνεχίζει το download. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.