PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με διαθεσιμότητα δικτύου ΟΤΕ...



Σελίδες : [1] 2 3

pnikolaou
25-11-09, 12:26
Καταρχήν ελπίζω να γράφω το post στο σωστό τμήμα του forum. Σε αντίθετη περίπτωση παρακαλώ τους διαχειριστές να το μεταφέρουν στο κατάλληλο τμήμα.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τον ΟΤΕ. Έκανα αίτηση για τηλέφωνο και CONNEX και αφού τηλεφώνησα για να ορίσω ραντεβού για την σύνδεση, με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο...και ότι θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση δικτύου. Σημείωνω ότι υπάγομαι στο κέντρο Πεντέλης και η κατοικία μου είναι στα Μελίσσια. Τα ερωτήματα που έχω είναι τα εξής:
Πόσο χρόνο χρειάζεται για να γίνει η αναβάθμιση δικτύου???
Αν ακυρώσω την αίτηση και πάω σε άλλη εταιρία πχ HOL θα έχω το ίδιο πρόβλημα??
Υπάρχει κάποια άλλη δυνατότητα για "παλαιότερη τεχνολογία" ώστε να μην περιμένω μέχρι...και εγώ δεν ξέρω πότε

Παρακαλώ για την βοήθεια σας γιατί πραγματικά δεν τους αντέχω άλλο...

DSLaManiaC
25-11-09, 18:44
Θα υπάρχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε όποιο πάροχο και να πας.
Προφανώς δεν υπάρχουν ελεύθερα ζεύγη για να συνδεθείς.

Αν αυτό αφορά το κτήριο σας (δηλαδή όσες γραμμές έχει η πολυκατοικία είναι πιασμένες) μπορείτε να ζητήσετε ενίσχυση γραμμών με αίτηση σας στον ΟΤΕ έτσι ώστε να σας βάλουν μερικές γραμμές ακόμα. Αυτό παίρνει αρκετό καιρό. Μερικούς μήνες.

Αν πάλι είσαι άτυχος και υπάρχει έλλειψη σε κύριο δίκτυο.. πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Εσένα τι ακριβώς σου είπαν?

pnikolaou
25-11-09, 23:54
Θα υπάρχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε όποιο πάροχο και να πας.
Προφανώς δεν υπάρχουν ελεύθερα ζεύγη για να συνδεθείς.

Αν αυτό αφορά το κτήριο σας (δηλαδή όσες γραμμές έχει η πολυκατοικία είναι πιασμένες) μπορείτε να ζητήσετε ενίσχυση γραμμών με αίτηση σας στον ΟΤΕ έτσι ώστε να σας βάλουν μερικές γραμμές ακόμα. Αυτό παίρνει αρκετό καιρό. Μερικούς μήνες.

Αν πάλι είσαι άτυχος και υπάρχει έλλειψη σε κύριο δίκτυο.. πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Εσένα τι ακριβώς σου είπαν?

Δεν μου διευκρίνισαν αν πρόκειται για έλλειψη στο κτήριο ή στο δίκτυο γενικότερα...πάντως εξακολουθεί να μου ακούγεται απίθανο να μην μπορεί κάποιος στην Αθήνα να αποκτήσει τηλέφωνο και Internet...σε ποια εποχή ζούμε???

sdikr
25-11-09, 23:56
Δεν μου διευκρίνισαν αν πρόκειται για έλλειψη στο κτήριο ή στο δίκτυο γενικότερα...πάντως εξακολουθεί να μου ακούγεται απίθανο να μην μπορεί κάποιος στην Αθήνα να αποκτήσει τηλέφωνο και Internet...σε ποια εποχή ζούμε???

Στην επόχη που χτίζουν χτίζουν και χτίζουν :p

Δυστήχως ναι, δεν είναι Αθήνα, άλλα περιοχές διπλά στην Αθήνα

treli@ris
25-11-09, 23:57
Υπαρχουν αρκετες περιοχες με το δικο σου προβλημα, δεν εισαι ο μονος.

DSLaManiaC
26-11-09, 03:02
Δεν μου διευκρίνισαν αν πρόκειται για έλλειψη στο κτήριο ή στο δίκτυο γενικότερα...πάντως εξακολουθεί να μου ακούγεται απίθανο να μην μπορεί κάποιος στην Αθήνα να αποκτήσει τηλέφωνο και Internet...σε ποια εποχή ζούμε???

Μάθε και πες μας για να σου πούμε συγκεκριμένα.

pnikolaou
26-11-09, 13:36
Θα προσπαθήσω να μάθω τι ακριβώς σημαίνει το "έλλειψη δικτύου"...αλλά δυστυχώς μόνο το τηλεφωνικό κέντρο για ραντεβού σύνδεσης απαντά στις κλήσεις μου...εκείνοι μου είπαν για "έλλειψη δικτύου" και μου έδωσαν το τηλέφωνο της τεχνικής υπηρεσίας που υπάγομαι...μετά από αλεπάλληλες προσπάθειες επικοινωνίας...κάποια στιγμή σήκωσαν το τηλεφωνο και μου είπαν: "θα το προωθήσουν στην αρμόδια υπηρεσία...θα γίνει μελέτη...θα ανατεθεί σε εργολάβο...και από του χρόνου βλέπουμε..."

Έχει μεγάλη πλάκα ο ΟΤΕ...είναι αδύνατον να βρεις κάποιον υπέυθυνο και αδύνατον να καταλάβεις που υπάγεται το κάθε τμήμα ώστε να απαυθυνθείς σε κάποιον ανώτερο...Ελληνικό καθεστωτικό δημόσιο...

DSLaManiaC
26-11-09, 14:00
Θα προσπαθήσω να μάθω τι ακριβώς σημαίνει το "έλλειψη δικτύου"...αλλά δυστυχώς μόνο το τηλεφωνικό κέντρο για ραντεβού σύνδεσης απαντά στις κλήσεις μου...εκείνοι μου είπαν για "έλλειψη δικτύου" και μου έδωσαν το τηλέφωνο της τεχνικής υπηρεσίας που υπάγομαι...μετά από αλεπάλληλες προσπάθειες επικοινωνίας...κάποια στιγμή σήκωσαν το τηλεφωνο και μου είπαν: "θα το προωθήσουν στην αρμόδια υπηρεσία...θα γίνει μελέτη...θα ανατεθεί σε εργολάβο...και από του χρόνου βλέπουμε..."

Έχει μεγάλη πλάκα ο ΟΤΕ...είναι αδύνατον να βρεις κάποιον υπέυθυνο και αδύνατον να καταλάβεις που υπάγεται το κάθε τμήμα ώστε να απαυθυνθείς σε κάποιον ανώτερο...Ελληνικό καθεστωτικό δημόσιο...

Αυτά όπως τα λες ακούγονται σαν έλλειψη γραμμών στο καφάο.

Δύσκολη περίπτωση.. :(

Από το κατάστημα του ΟΤΕ της περιοχής σου δε μπορείς να μάθεις για να το επιβεβαιώσεις?

Georgevtr
26-11-09, 14:42
Και όλα αυτά στην Ελλάδα του 2010......:down:

geron
26-11-09, 16:06
Εγώ θα σου πρότεινα να ψάξεις να βρεις το τμήμα μάρκετινγκ του ΟΤΕ στο Μαρούσι...ξέρω τι σου λέω....;)

princeelf
26-11-09, 21:18
Φίλε μου καλησπέρα,

Καταρχήν να σου πω ότι το πρόβλημα σου συμβαίνει συχνά.
Είναι η οικοδομή σου ( Το σπίτι σου ) νεόδμητο?
Αν ναι ρώτα τον εργολάβο αν ο ηλεκτρολόγος ή ο ίδιος κατέθεσε και πότε
τα χαρτιά στον ΟΤΕ για την πολυκατοικία.
Όλα αυτά πέρνουν αριθμό πρωτοκόλου το οποίο καλό είναι να βρεις.
Τέλος να ξέρεις ότι μου μυρίζει νέα σύνδεση Πολυκατοικίας πράγμα που σημαίνει
ότι ο ΟΤΕ όταν του κατατεθούν τα χαρτιά απο τον εργολάβο σου( ή τον ηλεκτρολόγο
της πολυκατοικίας σου ) θα δώσει με την σειρά του ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ την πολυκατοικία σου
για να συνδεθεις.
Ελπίζω να βοήθησα μια που είχα πάθει ίδια φάση και περίμενα 3 μήνες (στην περιοχή σου)

Ενημέρωσε μας για το πως προχωράει το σκηνικό.

pnikolaou
27-11-09, 08:48
Φίλε μου καλησπέρα,

Καταρχήν να σου πω ότι το πρόβλημα σου συμβαίνει συχνά.
Είναι η οικοδομή σου ( Το σπίτι σου ) νεόδμητο?
Αν ναι ρώτα τον εργολάβο αν ο ηλεκτρολόγος ή ο ίδιος κατέθεσε και πότε
τα χαρτιά στον ΟΤΕ για την πολυκατοικία.
Όλα αυτά πέρνουν αριθμό πρωτοκόλου το οποίο καλό είναι να βρεις.
Τέλος να ξέρεις ότι μου μυρίζει νέα σύνδεση Πολυκατοικίας πράγμα που σημαίνει
ότι ο ΟΤΕ όταν του κατατεθούν τα χαρτιά απο τον εργολάβο σου( ή τον ηλεκτρολόγο
της πολυκατοικίας σου ) θα δώσει με την σειρά του ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ την πολυκατοικία σου
για να συνδεθεις.
Ελπίζω να βοήθησα μια που είχα πάθει ίδια φάση και περίμενα 3 μήνες (στην περιοχή σου)

Ενημέρωσε μας για το πως προχωράει το σκηνικό.

Η πολυκατοικία δεν είναι νεόδμητη...είναι 10 ετών. Ο προηγούμενος ενοικιαστής του διαμερίσματος, φαντάζομαι, είχε τηλέφωνο...οπότε???

geron
27-11-09, 10:20
Σου είπα και χθες... ψάξε και βρες το τηλέφωνο του τμήματος μάρκετινγκ του ΟΤΕ....αυτοί όλο και κάτι παραπάνω μπορούν να κάνουν....;)

DSLaManiaC
27-11-09, 12:08
Σου είπα και χθες... ψάξε και βρες το τηλέφωνο του τμήματος μάρκετινγκ του ΟΤΕ....αυτοί όλο και κάτι παραπάνω μπορούν να κάνουν....;)

Γιατί του λέτε του ανθρώπου ότι να ναι?

Αν δεν υπάρχουν ζεύγη, δεν υπάρχουν. Τέλος.

geron
27-11-09, 12:49
Γιατί του λέτε του ανθρώπου ότι να ναι?

Αν δεν υπάρχουν ζεύγη, δεν υπάρχουν. Τέλος.

Καλά, για σένα που τα ξέρεις όλα, να σε ενημερώσω ότι κι εγώ που δεν είχα ζεύγη στην περιοχή μου, μετά από 7 μήνες συνεχών προσπαθειών δεξιά και αριστερά στον ΟΤΕ, με ένα τηλέφωνο στο τμήμα μάρκετινγκ του ΟΤΕ, ως εκ θαύματος πήρα ADSL μετά από μία εβδομάδα....

Never say never my friend...:nono:

DSLaManiaC
27-11-09, 12:59
Καλά, για σένα που τα ξέρεις όλα, να σε ενημερώσω ότι κι εγώ που δεν είχα ζεύγη στην περιοχή μου, μετά από 7 μήνες συνεχών προσπαθειών δεξιά και αριστερά στον ΟΤΕ, με ένα τηλέφωνο στο τμήμα μάρκετινγκ του ΟΤΕ, ως εκ θαύματος πήρα ADSL μετά από μία εβδομάδα....

Never say never my friend...:nono:

Ναι γιατί το τμήμα μάρκετινγκ ως το πλέον αρμόδιο για καλωδιακά θέματα καθάρισε.

geron
27-11-09, 13:14
Αχ, Χριστέ μου τι τραβάω.....

Το τμήμα μάρκετινγκ απευθύνεται στο τεχνικό τμήμα το οποίο βρίσκεται ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ, το οποίο εξετάζει ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το τι λένε οι κατά τόπους τεχνικοί του ΟΤΕ, την υποδομή της περιοχής. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να υπάρχουν ζεύγη διαθέσιμα στην περιοχή, αλλά να απαιτείται αρκετή δουλειά για να έρθουν στην πόρτα μας....
Ως εκ τούτου, σου πετάνε την παπάτζα οι τοπικοί τεχνικοί ότι δε γίνεται και καθάρισαν.
Το τμήμα μάρκετινγκ όμως, πιέζει τόσο το τεχνικό τμήμα στα κεντρικά όσο και το τοπικό τεχνικό τμήμα αν χρειαστεί προκειμένου να δοθεί λύση στον πελάτη.

Για τη δική μου περίπτωση λοιπόν, η λύση δόθηκε μέσω του τμήματος μάρκετινγκ στο Μαρούσι, το οποίο απευθύνθηκε στο τεχνικό τμήμα των κεντρικών, το οποίο είδε, ότι όντως υπάρχουν ζεύγη διαθέσιμα στην περιοχή, αλλά απαιτείται πολλή δουλειά για να έρθουν στην πόρτα μου.
Με τη σχετική πίεση λοιπόν του διευθυντή του τεχνικού τμήματος του ΟΤΕ Αμαρουσίου, οι τοπικοί τεχνικοί έφαγαν 3 μέρες για να φέρουν το ζευγάρι στην πόρτα μου.

Αλλιώς ακόμα θα ήμουνα με dial-up....

Γι' αυτό λέω....άμα δεν ξέρουμε, μη λέμε ότι ναναι έτσι για να το πούμε....

DSLaManiaC
27-11-09, 13:22
Η αρκετή δουλειά ξέρεις πια είναι?

Η αίτηση του κτηρίου στον ΟΤΕ για ενίσχυση γραμμών.
Δε χρειάζεται ούτε τμήμα μάρκετινγκ ούτε τίποτα.

Αν δεν υπάρχουν γραμμές απ το Α/Κ στην περιοχή σου, και το θεό μπάρμπα να χεις γραμμή δε θα πάρεις.

ΥΓ: Με τους τοπικούς τεχνικούς δεν έχεις καμία δουλειά. Δεν προβλέπεται επικοινωνία με τους πελάτες

geron
27-11-09, 13:32
ΟΚ, εγώ καρδιές δε χαλάω....

Απλά απολαμβάνω την ADSL μου....

pnikolaou
27-11-09, 13:59
Δεν έχω να χάσω κάτι δοκιμάζωντας και το τμήμα Marketing...απλά κάποιος να μου δώσει contact info...

geron
27-11-09, 14:13
Έχεις πμ :whistle:

agrelaphon
28-11-09, 21:13
...o πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται

pnikolaou
29-11-09, 11:37
...o πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται

έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο???

karetsos
29-11-09, 12:59
θα φτάσουμε πάλι οπώς παλιά να βάζουμε βύσμα για να πάρουμε τηλέφωνο.

DSLaManiaC
29-11-09, 14:52
έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο???

Σου είπα ήδη τι να κάνεις.
Μάθε που είναι η έλλειψη αρχικά.

geron
30-11-09, 15:35
Κανένα νεότερο;

pnikolaou
30-11-09, 20:58
Για να έχω νεότερο...πρέπει οι υπάλληλοι στα διάφορα Τμήματα του ΟΤΕ να σηκώσουν το τηλέφωνο...λίγο οξύμωρο να μην μπορείς να βρεις στο τηλέφωνο τους εργαζόμενους σε εταιρία παροχής τηλεφωνίας...

karetsos
30-11-09, 22:14
πήρες στο 134;

maik
01-12-09, 00:39
Μαλιστα.
θα ερθει το τμημα marketing και θα μαλωσει τους κακους τεχνικους που δεν δινουν γραμμες. Θα τρελαθουμε ομαδικα;
Αν δεν υπαρχουν γραμμες δεν υπαρχουν. Αν χρειαστει να γινει συγκεριμενη δουλεια για να βρεθουν θα γινει, παρει δεν παρει το τμημα μαρκετινγ.

Κατι τετοια βλεπω και τα παιρνω ασχημα με μερικους δικους μας.

sdikr
01-12-09, 00:50
Για να έχω νεότερο...πρέπει οι υπάλληλοι στα διάφορα Τμήματα του ΟΤΕ να σηκώσουν το τηλέφωνο...λίγο οξύμωρο να μην μπορείς να βρεις στο τηλέφωνο τους εργαζόμενους σε εταιρία παροχής τηλεφωνίας...


Δοκιμασε πριν τις 8 το πρώι, βλέπεις μετά βγαίνουν για να φτιάξουν βλάβες ;)

DSLaManiaC
01-12-09, 00:52
Δοκιμασε πριν τις 8 το πρώι, βλέπεις μετά βγαίνουν για να φτιάξουν βλάβες ;)

Μάλλον βγαίνουν να κολλήσουν διαφημίσεις στις μεγάλες πινακίδες στους δρόμους.

sdikr
01-12-09, 01:05
Μάλλον βγαίνουν να κολλήσουν διαφημίσεις στις μεγάλες πινακίδες στους δρόμους.


τώρα γιατί τρόλλαρεις;

:evil:

pnikolaou
01-12-09, 01:40
Το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι ότι δεν υπάρχουν γραμμές...αυτό μπορεί (κακώς βέβαια) να συμβεί...αυτό που δεν επιτρέπεται είναι να μην βρίσκεις κάποιον να σε ενημερώσει για το τι θα γίνει...μου είπαν να περιμένω τηλεφωνό τους...μέχρι πότε??? για πάντα??

Δεν έχω παλαβές απαιτήσεις από το δημόσιο...έχω όμως απαιτήσεις από τους ανθρώπους που θα έπρεπε να με ενημερώσουν...το ότι δεν υπάρχουν γραμμές είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και του δημοσίου γενικώς...το ότι δεν υπάρχει ενημέρωση είναι πρόβλημα των ανθρώπων που δεν σέβονται τους συμπολίτες τους και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να εξηγήσουν στον πολίτη τι μπάχαλο είναι ο φορέας που δουλεύουν...

DSLaManiaC
01-12-09, 01:43
Προσωπικά θα ζητήσω για ακόμη μια φορά διευκρίνηση.
Αυτό που ρωτάω στο λένε στο 134, δεν είναι πυρινκή φυσική.

zodiak
01-12-09, 06:47
Καλημερα.
φιλε μου ειμαι και εγω Μελισσια...και εχω κανει αιτηση μεταφορας απο αλλη εταιρεια.
Εκανα την αιτηση πριν 8 μερες.Με εχει παρει ηδη ο οτε τηλεφωνο και μουκλησε ραντεβου
για συνδεση πρωτα του τηλεφωνου μου στις 4 του Δεκεμβρη ολα καλα δηλαδη.Αμεσως μετα
μολις μπει το τηλεφωνο μου ειπαν και μπω στον οτε να ζητησω εξοπλησμο και conex
που γινετςε αμεσα....

Εσυ γιατι ??? εχεις ζητησει ΝΕΑ τηλεφωνικη συνδεση η μεταφορα αριθμου οπωε εγω ??

pnikolaou
01-12-09, 12:16
Έχω ζητήσει νέα σύνδεση. Δεν είχα τηλεφωνο να μεταφέρω...

Το 134 με παρέπεμψε στους τεχνικούς...οι οποίοι δεν σηκώνουν το τηλέφωνο...

geron
01-12-09, 12:27
Μαλιστα.
θα ερθει το τμημα marketing και θα μαλωσει τους κακους τεχνικους που δεν δινουν γραμμες. Θα τρελαθουμε ομαδικα;
Αν δεν υπαρχουν γραμμες δεν υπαρχουν. Αν χρειαστει να γινει συγκεριμενη δουλεια για να βρεθουν θα γινει, παρει δεν παρει το τμημα μαρκετινγ.

Κατι τετοια βλεπω και τα παιρνω ασχημα με μερικους δικους μας.

Ε, μπορεί και να τρελαθείτε....
Αν κρίνω ότι στη δική μου περίπτωση, έδωσαν λύση....

Όσο για το αν δεν υπάρχουν γραμμές, δεν υπάρχουν πάρει δεν πάρει το τμήμα μάρκετινγκ, αυτό έλα να το πεις σε μένα, που περίμενα 7 μήνες και τελικά μου έδωσαν λύση από το συγκεκριμένο τμήμα ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ....:cool:

maik
01-12-09, 22:09
Ε, μπορεί και να τρελαθείτε....
Αν κρίνω ότι στη δική μου περίπτωση, έδωσαν λύση....

Όσο για το αν δεν υπάρχουν γραμμές, δεν υπάρχουν πάρει δεν πάρει το τμήμα μάρκετινγκ, αυτό έλα να το πεις σε μένα, που περίμενα 7 μήνες και τελικά μου έδωσαν λύση από το συγκεκριμένο τμήμα ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ....:cool:

Αντε λοιπον δωστο δημοσια αυτο το περιφημο τηλεφωνο να δουμε τα αποτελεσματα.

sdikr
01-12-09, 22:23
Το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι ότι δεν υπάρχουν γραμμές...αυτό μπορεί (κακώς βέβαια) να συμβεί...αυτό που δεν επιτρέπεται είναι να μην βρίσκεις κάποιον να σε ενημερώσει για το τι θα γίνει...μου είπαν να περιμένω τηλεφωνό τους...μέχρι πότε??? για πάντα??

Δεν έχω παλαβές απαιτήσεις από το δημόσιο...έχω όμως απαιτήσεις από τους ανθρώπους που θα έπρεπε να με ενημερώσουν...το ότι δεν υπάρχουν γραμμές είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και του δημοσίου γενικώς...το ότι δεν υπάρχει ενημέρωση είναι πρόβλημα των ανθρώπων που δεν σέβονται τους συμπολίτες τους και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να εξηγήσουν στον πολίτη τι μπάχαλο είναι ο φορέας που δουλεύουν...


Έχω ζητήσει νέα σύνδεση. Δεν είχα τηλεφωνο να μεταφέρω...

Το 134 με παρέπεμψε στους τεχνικούς...οι οποίοι δεν σηκώνουν το τηλέφωνο...


Ξαναλέω πάρε πριν τις 8, πριν δηλαδή οι τεχνικοί βγούνε έξω


ΥΓ δεν Είναι δημόσιο απο το 97

agrelaphon
02-12-09, 00:21
Ε, μπορεί και να τρελαθείτε....
Αν κρίνω ότι στη δική μου περίπτωση, έδωσαν λύση....

Όσο για το αν δεν υπάρχουν γραμμές, δεν υπάρχουν πάρει δεν πάρει το τμήμα μάρκετινγκ, αυτό έλα να το πεις σε μένα, που περίμενα 7 μήνες και τελικά μου έδωσαν λύση από το συγκεκριμένο τμήμα ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ....:cool:
Εγώ πάντως δεν τρελαίνομαι. Μετά από 7 μήνες όλο και κάποιος θα έκανε κατάργηση / μεταφορά πήγε αλλού κτλ
Σύμπτωση θα ήταν. Δεν υπάρχουν μαγικά. Ή κάνεις σκαπτικά έργα για καινούργια καλώδια, ή έλα εσύ - φύγε εσύ ;)

ΥΓ. @sdiκr: θα μπορούσες να πεις οτι είναι Γερμανικό δημόσιο :lol:

geron
02-12-09, 12:33
Αντε λοιπον δωστο δημοσια αυτο το περιφημο τηλεφωνο να δουμε τα αποτελεσματα.

Το έχω ήδη δώσει στο φίλο που έχει το πρόβλημα...;)

pnikolaou
02-12-09, 13:02
Το έχω ήδη δώσει στο φίλο που έχει το πρόβλημα...;)

Αλλά ούτε εκεί σηκώνουν το τηλέφωνο...αν στον ΟΤΕ δεν σηκώνουν το τηλέφωνο, δεν ελευθερώνουν την συγκεκριμένη γραμμή να την πάρω εγώ???

emeliss
02-12-09, 16:39
Πας σε ένα oteshop, βρίσκεις ένα υπάλληλο και σου λέει τι μπορείς να κάνεις, ή το κάνετε εκεί επιτόπου (μην πάει το μυαλό σου στο πονηρό :p). Αν παίρνεις τηλέφωνα που μοιράζονται με pm δεν θα κάνεις δουλειά.

DSLaManiaC
02-12-09, 20:42
Πας σε ένα oteshop, βρίσκεις ένα υπάλληλο και σου λέει τι μπορείς να κάνεις, ή το κάνετε εκεί επιτόπου (μην πάει το μυαλό σου στο πονηρό :p). Αν παίρνεις τηλέφωνα που μοιράζονται με pm δεν θα κάνεις δουλειά.

Δε θα ήταν καλύτερα να πάει στο τοπικό κατάστημα ΟΤΕ ή είναι το ίδιο?

Dj Vasillis
03-12-09, 21:34
το θελω και εγω αυτό το τηλ απο το τμημα Μαρκετινγκ του Οτε

geron
04-12-09, 11:57
Το πήρες...

FuS
07-12-09, 20:35
Δε θα ήταν καλύτερα να πάει στο τοπικό κατάστημα ΟΤΕ ή είναι το ίδιο?

Κανονικά πρέπει (και θεωρώ είναι το καλύτερο) να κάνει την αίτηση στο κατάστημα του Α.Κ. που ανήκει η τηλεφωνική σύνδεση.

pnikolaou
07-12-09, 21:53
έχω κάνει αίτηση σε oteshop...δεν καταλαβαίνω τι είναι το Α.Κ. που αναφέρεις...έχω πάρει ότι τηλέφωνο κυκλοφορεί σε forum, καταλόγους ΟΤΕ, ότι τηλέφωνο μου έχουν δώσει διάφοροι που τελικά σήκωσαν το ακουστικό και αφού άκουσαν με κατανόηση...δήλωσαν αναρμόδιοι...τελικά δεν βλέπω φως...πιο πιθανό να βοηθήσει ο Άγιος Βασίλης παρά οι δημόσιοι υπάλληλοι του ΟΤΕ...

emeliss
07-12-09, 22:16
έχω κάνει αίτηση σε oteshop...
Αυτή ήταν η σωστή κίνηση. Όλες οι άλλες λάθος κινήσεις λογικό είναι να πέσουν στο κενό.

pnikolaou
07-12-09, 23:03
Αυτή ήταν η σωστή κίνηση. Όλες οι άλλες λάθος κινήσεις λογικό είναι να πέσουν στο κενό.

μάλλον δεν σας τα εξήγησα καλά...η αρχική μου αίτηση για τηλέφωνο και Internet έγινε σε Oteshop...εκεί δεν μου είπαν τίποτα...όλα καλά...τα προβλήματα άρχισαν όταν πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για σύνδεση...και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο...από τότε (16/11) παιδεύομαι...και μην μου πείτε ότι δεν έχει περάσει ούτε μήνας...να δω πόσο θα αντέχατε εσείς???:sorry:

όσο σκέφτομαι τι μαλ***ς μου έχουν πει κατά καιρούς στο τηλέφωνο...εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου που συνεχίζει να προσπαθεί...και να χάνω χρόνο με τους ανίκανους δημοσίους υπαλλήλους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.