PDA

Επιστροφή στο Forum : δισκος σκληρος προβλημα?



rexdimos
28-11-09, 22:15
παιδια μια βοηθεια εχω το εξης προβλημα με τα windows 7 φορμαρα το pc στο οποιο εχω δυο δισκους και στο ενα ειχα 2 partition κατα λαθος δημιουργηθηκαν 3 partition στον ενα δισκο και 2 στον αλλον πως μπορω να ενωσω μεταξυ τους αυτες τις partition
ενοοω φυσικα τις δυο στον ενα και τις αλλες δυο στον αλλον ετσι ωστε να εχω παλι ενα δικο:rtfm: και αλλον ενα με δυο partition

tsioy
28-11-09, 22:25
Στα windows 7 δημιουργείται στην αρχή ένα partition 100 MB για λόγους ασφάλειας. Αν είναι αυτό, δεν χρειάζεται να το πειράξεις ή να το αλλάξεις. Μην ανησυχείς..

EnDLess
29-11-09, 00:15
παιδια μια βοηθεια εχω το εξης προβλημα με τα windows 7 φορμαρα το pc στο οποιο εχω δυο δισκους και στο ενα ειχα 2 partition κατα λαθος δημιουργηθηκαν 3 partition στον ενα δισκο και 2 στον αλλον πως μπορω να ενωσω μεταξυ τους αυτες τις partition
ενοοω φυσικα τις δυο στον ενα και τις αλλες δυο στον αλλον ετσι ωστε να εχω παλι ενα δικο:rtfm: και αλλον ενα με δυο partition


administrative tools --> διαχείριση δίσκων αλλά θα σου πρότεινα να μην πειράξεις τον δίσκο που έκανες εγκατάσταση τα win

rexdimos
29-11-09, 19:59
ok παιδια σας ευχαριστω πολυ μαλλον εγω φταιω μπερδευα τους δυο δισκους και εκανα το κομπογιαννιτικο εβγαλα τον ενα εκανα κανονικα εγκατασταση και τον ξαναεβαλα σας ευχαριστω και παλι

@ ADSLgr.com All rights reserved.