PDA

Επιστροφή στο Forum : σύνδεση 1mb με ταχυτητες 512



grakkos
15-03-06, 18:31
για σας....

απο χθες το βραδι μεχρι τωρα η forthnet με παει γαμι**τας....
Προσπαθώ να κατεβάσω καποια αρχεια σεβαστου μεγέθους (23gb) απο ftp server εταιριας στην Αγγλια που συνεργαζομαστε και ειμε κολλημενος στα 50-52 kb. λεω και γω οτι ειναι η συνδεση τους τετοια.

κανω ενα εχιτ απο το φλασ-εφ-εξ-π να κατεβασω την αλληλογραφια μου και τι βλεπω? μια απ'τα ιδια.

κανω και το σπιντ τεστ της forthnet και μου βγαζει τα εξείς:

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 249.96Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 444.14kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

απο χθες αυτη η κατασταση...
περνω την 4thnet και μου λενε οτι απο εμας δεν τρεχει και τιποτα, παρακολουθηστε το και αν τραβηξει η κατασταση ξαναπαρτε..................................

τι κανω εγώ τωρα με λεει κανεις?

apok
15-03-06, 18:36
Μάλλον θέμα Dslam είναι!!
Σε ποιά περιοχή είσαι?

grakkos
15-03-06, 18:38
Άνω Γλυφάδα

IVIetaCreatoR
15-03-06, 18:45
Δοκίμασε με demo απο άλλο isp ,και δήλωσε βλάβη.

grakkos
15-03-06, 18:47
για να δουμε

t300
15-03-06, 19:43
Άστα φίλε μου... Μάλλον θέμα ΟΤΕ είναι. Εγώ με 512 έχω ταχύτητες μικρότερες και από 256 kbps. (15-25 KB/s)

yiah
15-03-06, 19:50
οταν ειχα ρωτησει για βλαβη στη φορθνετ μου ειχαν πως αν η ταχυτητα ειναι μικροτερη απο τα 2/3 που πρεπει να εχει το πιανουν βλαβη! δηλ στα 100 κατω απο 30!! ΑΙΣΧΟΣ

ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως παιρνεις τηλεφωνο και ΤΟΥΣ ΚΡΑΖΕΙΣ!! Παρε τηλεφωνο βρες καποιον υπευθυνο!!
Αστους να λενε (τις γνωστες μπουρδες οχι εμεις οι αλλοι, οι παραλλοι εμεις το φροντιζουμε το κανουμε, εχετε δικιο αλλα δεν κλπκλπ) Ο ΠΕΛΑΤΗΣ εχει ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ!! Δε μας κανουν χαρη πληρωνουμε!!! Τη φορθνετ πληρωσες τη φορθνετ βριζεις (να κοψει το λαιμο της η φορθνετ να τα βρει με τον ΟΤΕ κλπκλπ αλλη ορεξη δεν ειχαμε να μιλαμε και με τον ΟΤΕ)

@ ADSLgr.com All rights reserved.