PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετά από 13 χρόνια Forthnet..



georgedimgd
29-11-09, 18:37
Για 5 μέρες πριν δυο μήνες δεν είχα τηλέφωνο και η forthnet με είχε γράψει. Εδώ και ένα μήνα κάθε Παρασκευή σχεδόν δεν έχω internet. Κάνουν "τεχνικές διεργασίες" τα παιδάκια. Δηλαδή τι?? Απλά δεν έχω και επίσημα τηλέφωνο και internet. Ενώ τις άλλες φορές οπωσδήποτε εφόσον όλα υποτίθεται φαίνονται εντάξει φταίω εγώ για όλα. FORTHNET ΝΤΡΟΠΗ. Το παραμύθι τελείωσε. Εφόσον ο ΟΤΕ διέγραψε το πάγιο μετά από 13 χρόνια forthnet ούτε να την ξαναδω. Βέβαια εντάξει και το Ρουβά τον ανέδειξε ο Ψινάκης αλλά ο Ρουβάς είναι ακόμα κορυφή. Εύχομαι να μη συμβεί το ίδιο και στη forthnet από τα βάθη τα υπερβάθη της ψυχής μου. (για όλες τις μέρες που δεν είχα τηλέφωνο, για όλες τις φορές που έφταιγαν και μου έλεγαν ότι δεν είχα βάλει καλά τα καλώδια, για όλες τις ανόφελες ώρες αναμονής απλά και μόνο για να μου περάσουν τα νεύρα μέχρι να φτάσω να μιλήσω με κάποιον, για τα 300+ τηλέφωνα που έχω πάρει χωρίς αντίκρισμα αυτά τα 2μιση χρόνια και τέλος εκ μέρους όλων των φίλων μου και συγγενών μου που παρέσειρα να βάλουν forthnet. (Είναι μάλλον αυτό που λέμε να ψοφήσει η κατσίκα του διπλανού μου. Εφόσον εγώ για να ανταπεξέλθω οικονομικά προτιμώ να φτήνω αίμα, ε, να ταλαιπωρηθούν και οι άλλοι αντί να βάλω ΟΤΕ.)) Τα διαφημιστικά παιχνιδάκια τελείωσαν. Η Ελλάδα θέλει και πάλι να μιλάει μέσω κάποιων που να αναλαμβάνουν την ευθύνη. Και το κύμα αυτό είναι τσουνάμι.

georgedimgd
29-11-09, 22:09
Πλέον έχω σταματήσει να κατεβάζω μεγάλα torrent. Μόνο μικρά και με πολλούς seeders και μόνο όταν είμαι ξύπνιος. Δεν υπάρχει λόγος να το αφήνω τη νύχτα αφού το πρωί τις περισσότερες φορές θα έχει κατεβάσει το 5,6%, μπορεί και το 86% αλλά θα έχει κολλήσει όλη η σύνδεση στο internet και η μάνα μου κι αδερφός μου θα με κατηγορούνε τι έκανα πάλι. Πλέον κατηγόρια είναι αυτό τόσες φορές που το έχω ακούσει, πράγματα που δεν είχαν συμβεί ποτέ ούτε με την ADSL256, ούτε με την ISDN128. Αλλά τώρα και με τόσες υποχωρήσεις ανοίγει πλέον το μισό google ή το plaisio.gr και μετά the page cannot be displayed, κομμένο τηλέφωνο... MSN το έχω κόψει, XBOX live disconnected from xbox live 10 φορές τη μέρα σε σημείο να κλείνω το xbox κι ενώ έχω κάνει ρυθμίσεις. Έχω αλλάξει όλους τους browsers κι έχω δοκιμάσει σ' όλες τις πρίζες του σπιτιού να βάλω το modem. χτες 5 -9 το βράδυ 350ping με το google, μετά έπεσε! στα 290 ΕΛΕΟΣ

georgedimgd
30-11-09, 05:22
εδώ και 2 μέρες που παίρνω μετά τα μεσάνυχτα το service δε λειτουργεί. Σου λέει μην πληρώνουμε και τους ανθρώπους τζάμπα. Αφού έτσι κι αλλιώς παντού πρόβλημα υπάρχει. Τι να εξυπηρετήσουμε. Να εξισορροπιθεί κάπως το κόστος αυτών που θα φύγουν από την εταιρεία με αυτούς που πληρώνουμε στο τηλ. κέντρο.

theopan
04-12-09, 16:38
Εφόσον ο ΟΤΕ διέγραψε το πάγιο μετά από 13 χρόνια forthnet ούτε να την ξαναδω.


Πρέπει να καταλάβετε όλοι οι παραδοσιακοί πελάτες της forthnet, ότι forthnet έχετε μόλις τα τελευταία 2-2,5 χρόνια το πολύ. Πιο πριν απλά, όση σχέση έχει ο πλανόδιος κουλουράς που πουλάει κουλούρια στο πεζοδρόμιο, με τη γεύση που αυτά έχουν, άλλη τόση είχει η forthnet με την ποιότητα υπηρεσιών Internet που απλά μεταπωλούσε.
Αυτά τα 2-2,5 χρονια και μόνο, φάνηκε ποιοί "παραδοσιακοί" πάροχοι είναι σοβαροί και ποιοί όχι.

georgedimgd
04-12-09, 18:27
Δεν το διέγραψε το πάγιο λάθος. Απλά έβγαλε ένα 2play.
Δηλαδή εγώ τώρα τι να επιλέξω? Έχω συμπληρωμένη την αίτηση να επιστρέψω στον ΟΤΕ.
βασικά θέλω δωρεάν κλήσεις για όλη την Ελλάδα και internet ας πούμε έως 24. Αν έχει και προς εξωτερικό καλώς. 60' κινητά δε με νοιάζει αλλά δε με πειράζει κι όλας. Ευχαριστώ.

karavagos
04-12-09, 21:53
Αυτά τα 2-2,5 χρονια και μόνο, φάνηκε ποιοί "παραδοσιακοί" πάροχοι είναι σοβαροί και ποιοί όχι.
Ποιοι είναι?

theopan
05-12-09, 03:07
Ποιοι είναι?

Προφανώς ΟΤΕ και Netone. Όχι επειδή έχω τη δεύτερη. Αντίστροφα, την έχω επειδή είναι αποδεδειγμένα και σε βάθος χρόνου, σοβαρή. Και δε νομίζω να αμφισβητείται αυτό ακόμα και από τα εδώ στο forum γραφόμενα. Το μόνο section που τελικά έχει ίσως και μεγαλύτερο ποσοστό ευχαριστημένων που παραδόξως γράφουν σε forum αν και δε θα είχαν λόγο να το κάνουν ως ευχαριστημένοι...

georgedimgd
05-12-09, 11:37
Εγώ πάντως αν κρίνω από αυτά που διαβάζω, και η ON Telecoms πρέπει να είναι καλή.

karavagos
05-12-09, 12:31
Προφανώς ΟΤΕ και Netone. Όχι επειδή έχω τη δεύτερη. Αντίστροφα, την έχω επειδή είναι αποδεδειγμένα και σε βάθος χρόνου, σοβαρή. Και δε νομίζω να αμφισβητείται αυτό ακόμα και από τα εδώ στο forum γραφόμενα. Το μόνο section που τελικά έχει ίσως και μεγαλύτερο ποσοστό ευχαριστημένων που παραδόξως γράφουν σε forum αν και δε θα είχαν λόγο να το κάνουν ως ευχαριστημένοι...

Για τον ΟΤΕ θα συμφωνήσω. Για την Netone, χωράει μεγάλη αμφισβήτηση αν της αρμόζει ο όρος "παραδοσιακός" πάροχος.

Sovjohn
05-12-09, 16:28
Σε σχέση με τον όρο "παραδοσιακή μπουτίκ"? :rofl:

theopan
05-12-09, 21:15
Για τον ΟΤΕ θα συμφωνήσω. Για την Netone, χωράει μεγάλη αμφισβήτηση αν της αρμόζει ο όρος "παραδοσιακός" πάροχος.


Επικέντρωσα στο "σοβαροί" και όχι στο "παραδοσιακοί" όταν απάντησα. Και έτσι ακόμα όμως νομίζω ότι η δραστηριότητά της netone (σε εταιρικούς πελάτες) εκτείνεται πολύ πίσω από το 2007.

@ ADSLgr.com All rights reserved.