PDA

Επιστροφή στο Forum : Μηπως Αλλαγη ρουτερ ;



kourkos
30-11-09, 00:14
καλησπερα σας και απο εμενα

ας παρουμε τα πραγματα αναλυτικα .

μεχρι πριν καμια εβδομαδα ολα καλα ( ετσι θελω να πιστευω δλδ ) ... εδω και μια εβδομαδα ομως γίνεται το εξης ....

ενω ειμαι συνδεμενος κανονικα δλδ τα λαμπακια του ρουτερ αναβουν του ιντερνετ και Dsl βλεπω αποσυνδεσεις παραξενες δλδ σελιδες δεν ανοιγει , μσν , κτλ κτλ και αν παω να ανοιξω καποια αλλη δεν την ανοιγει καθολου . Ενω ξανα λεω τα λαμπακια ειναι ολα ανοιχτα .

η επομενη κινηση ειναι ειτε να το κλειστο απο το On/Off η να κανω Reset οπως με προτεινε και το Help Desc αλλα απο οτι βλεπω και παλι μετα απο ωρες κανει τα ιδια .

δηλαδη σαν να τρωει κολληματα . καμια φορα αναγκαζομαι να μπω στο μενου του ρουτερ και να κανω χειροκινητα αποσυνδεση και ξανα συνδεση και καμια φορα τυχαινει να μην ανοιγει η να αργει να μπει στο μενου του ρουτερ

να πω οτι εχω το Philips CGA5722 ασυρματο και το δουλευω φυσικα με Ethernet αλλα εχω ανοιχτο και το ασυρματο γιατι μπαινω απο το κινητο καμια φορα η το λαπτοπ

κανεις να μας βοηθησει στο προβλημα ;

η να το βαψω μπλε και να το ριξω το ρουτερ στην θαλλασα ;

επισης αν φταει το ρουτερ και το δηλωσω για αλλαγη ευχομαι να μην το πληρωσω γιατι απο αυτους ολα να τα περιμενεις :whistle:

ευχαριστω

angelvn
30-11-09, 00:52
Μια ίσως αφελή ερώτηση: Το ασύρματο το έχεις κλειδώσει;

kourkos
30-11-09, 00:54
το κλειδωμενο με κωδικο τον εργοστασιακο αλλα λες να παιζει ρολο αυτο ;

σορρυ αλλα το αθλημα τοσο τεχνολογικα δεν το κατεχω

angelvn
30-11-09, 00:57
Philips και εργοστασιακός;; Αυτό τον ξέρουν οι πάντες πια φίλε μου ;)
Άλλαξε τον γρήγορα !
CONNX - 1234567890123 :p

Με 26 attenuation πιάνεις 18 και κάτι; Γιατί εγώ τότε με 18 attenuation πιάνω 18,5 ;;; :hmm:

kourkos
30-11-09, 01:04
βρε οκ το ξερουν οι παντες οπως λες αλλα μου κανει εντυπωση γιατι βλεπω οτι αποσυνδεομαι και τα λαμπακια να παραμενουν ανοιχτα εκει με χαζευει το ατιμο

030366
30-11-09, 02:51
Αν υποθέσουμε ότι είναι θέμα modem και δεν είναι εντός εγγύησης, θα πληρώσεις γιατί θα πρέπει να πάρεις καινούριο, κι αυτό να το περιμένεις από παντού όχι μόνο από αυτούς. :)

Δοκίμασε αρχικά να βάλεις κωδικό ή να απενεργοποιήσεις εντελώς το ασύρματο να δείς αν βλέπεις διαφορά.

stelix10
30-11-09, 11:06
φιλε εγω εχω το matr-x του οτε και εχω τα ιδια προβληματα ακριβως οπως τα λες,απλα εγω κανει επανεκινηση τον υπολογιστη και στρωνει..μετα απο καμια 30-40 ωρες ξαναγ..@##$%.τους πηρα στο 121 αλλα ως συνηθως.....θα το δουν...:whistle:

geron
30-11-09, 11:18
Το βασικό είναι να κάνεις αυτό που λένε και..."οι από πάνω"...
Αν δεις ότι συνεχίζεται, τότε θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο μιας και είναι συχνό φαινόμενο να βλέπεις τη γραμμή σου συγχρονισμένη και να έχει πέσει το ίντερνετ...

John Lucio
30-11-09, 11:26
To να το κλειδωσεις ειναι αμεση προτεραιοτητα...

Οτι και να γινει παντως, μη το πεταξεις στη θαλασσα....

Σεβασμος στο περιβαλλον...! ;)

Panos24
30-11-09, 11:35
Πολυ σωστα το να το κλειδωσεις ειναι η πρωτη προτεραιοτητα

@ ADSLgr.com All rights reserved.