PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόταση για εκτυπωτή/πολυμηχάνημα για λίγη χρήση



haris_led
02-12-09, 13:26
Καλησπέρα, ψάχνω να πάρω κάποιον εκτυπωτή ή πολυμηχάνημα που να είναι όσο το δυνατόν φθηνότερο αλλά να το χρησιμοποιήσω πολύ καιρό.

Το θέλω για να εκτυπώνω κείμενα ως επι το πλείστον και όχι φωτογραφίες.
Το θέμα είναι ότι δεν εκτυπώνω κάθε μέρα, μπορεί να μην χρειαστεί να εκτυπώσω κάτι για 4 μήνες!

Κάποιοι άλλοι εκτυπωτές που είχα στο παρελθόν δεν εκτύπωναν μετά από μήνες αχρησίας(πχ μάλλον ξεραινόταν το μελάνι) και έτσι πήγαιναν τσάμπα τα λεφτά!

Έχετε κάτι υπόψιν που δεν θα χρειαστεί να το αλλάξω μετά από μερικούς μήνες;

Επίσης σκοπεύω να βάζω φθηνότερο μελάνι(ή να πηγαίνω να μου το ξαναγεμίζουν), και όχι της μάνας του για οικονομία:hmm:
Ευχαριστώ!:biggrin:

morpheus
02-12-09, 16:47
Μήπως να δεις σε laser πολυμηχανημα; Αυτό με τα μελάνια που ξεραίνονται το ειχα και εγω το πρόβλημα αρκετα παλιότερα με εναν canon 4300.
Τώρα έχω ενα HP6310, ειμαι ευχαριστημένος απο τις λειτουργίες και προς το παρόν δεν εχει χρειαστεί νομίζω να πετάξω μελάνι επειδή ξεράθηκη.

haris_led
02-12-09, 17:36
Μήπως να δεις σε laser πολυμηχανημα; Αυτό με τα μελάνια που ξεραίνονται το ειχα και εγω το πρόβλημα αρκετα παλιότερα με εναν canon 4300.
Τώρα έχω ενα HP6310, ειμαι ευχαριστημένος απο τις λειτουργίες και προς το παρόν δεν εχει χρειαστεί νομίζω να πετάξω μελάνι επειδή ξεράθηκη.

Laser πολυμηχάνημα απ' ότι βλέπω ανεβαίνει αρκετά η τιμή του!
Μάλλον θα διαλέξω laser σκέτο εκτυπωτή, αλλά και για αυτούς δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο όταν τους αφήνεις καιρό αχρησιμοποίητους :hmm:

innova
02-12-09, 19:49
Για δες αυτο :
http://www.esupplies.gr/index.php?target=products&product_id=30885
το εχω 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

haris_led
03-12-09, 14:47
Για δες αυτο :
http://www.esupplies.gr/index.php?target=products&product_id=30885
το εχω 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
ωραίο φαίνεται, αλλά αν μπορούσα να βρω μια αντίστοιχη καλή επιλογή σε σκέτο εκτυπωτή που να μην δώσω τόσα λεφτά θα το προτιμούσα :(

@ ADSLgr.com All rights reserved.