PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναμονή της απάντησης του ΟΤΕ Πάτρας στην Ενυπόγραφη Διαμαρτυρία



Σελίδες : [1] 2 3 4

del_ahmettt
02-03-06, 17:23
Αν και εχει παρατεθεί η λίστα και σε παλιοτερο μυνημα την δημοσιευω στην τελική της μορφή:


1 ΟΤΕΝΕΤ Α.Ε.
2 FORTHnet A.E.ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
3 ΤΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
4 TELEDOME AEBE
5 TELEPASSPORT HELLAS A.E.
6 HELLAS ON LINE A.E.
7 SPARKnet A.E.
8 Vivodi Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.
9 ALTEC TELECOMS A.Ε.
10 Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας Α.Ε.
11 Παρατηρητήριο για την Κοινωνία της Πληροφορίας
12 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ - Ειδική Γραμματεία για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα "Κοινωνία της πληροφορίας"
13 ΕΕΤΤ - Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων
14 European Commission - Επίτροπος για την Κοινωνία των Πληροφοριών και τα Μέσα Ενημέρωσης (κα Viviane Reding)
15 European Commission - Επίτροπος Ανταγωνισμού (κα Neelie Kroes )
16 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ - Γενική Γραματεία Καταναλωτή
17 ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
18 Ερευνητικό Ακαδημαϊκό Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών
19 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
20 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ
21 Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ. - ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ - ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ
22 Συνήγορος του Πολίτη (Ανεξάρτητη Διοικητική Αρχή)
23 Σύνδεσμος Επιχειρήσεων Πληροφορικής & Επικοινωνιών Ελλάδας
24 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
25 Περιφερειακό Ταμείο Ανάπτυξης - Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας
26 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΡΕΥΝΩΝ / ΜΕΛΕΤΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΧΩΡΩΝ Ν.Α. ΕΥΡΩΠΗΣ Α.Ε
27 Ελληνική Εταιρία Επιστημόνων Η/Υ και Πληροφορικής
28 UUNET - WORLDCOM HELLAS LTD
29 COSMOLINE Α.Ε.
30 NETONE A.E
31 ΛΑΝ-ΝΕΤ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕ
32 ΑΛΓΟΝΕΤ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Ε
33 Q-TELECOM
34 SPACENET ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΕ
35 Περιοδικό «PC Magazine»
36 Περιοδικό «RAM»
37 Πανελλήνιος Σύλλογος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΠΣΜΗΥΠ) - Περιοδικό «On-line»
38 Περιοδικό «HiTECH»
39 Περιοδικό «Computer Για Όλους»
40 Περιοδικό «CHIP»

MoSKY-7-
07-03-06, 13:24
Ακόμα δεν απάντησαν? Τελικά μάλλον πέσαμε έξω ότι θα έχουν ήδη έτοιμη την απάντηση..

Hwoarang
07-03-06, 14:10
Η απλά μπορεί και να μας "έγραψαν":)

del_ahmettt
07-03-06, 14:29
Ακόμα δεν απάντησαν? Τελικά μάλλον πέσαμε έξω ότι θα έχουν ήδη έτοιμη την απάντηση..


Η απλά μπορεί και να μας "έγραψαν"
Νομίζω οτι εχουν ληφθεί όλα τα απαραίτητα μετρα ωστε να αποτραπεί κάτι τετοιο.

Ο ΟΤΕ ως σοβαρή επιχείρηση θα απαντήσει, θελω να πιστευω εξίσου σοβαρή να ειναι και η απάντηση.
Άλλοι φοβαμαι οτι εξακολουθουν να ποιούν την νήσσαν... http://www.steelphoenix.com/forum/images/smiles/tril_duck.gif
Ειναι νωρίς πάντως για συμπερασματα... ;)

Magic
07-03-06, 15:19
###snip###

Ο ΟΤΕ ως σοβαρή επιχείρηση θα απαντήσει, θελω να πιστευω εξίσου σοβαρή να ειναι και η απάντηση.
###snip### ;)Η' κανει εξακριβωσει στηχοιων ολων οσων υπογραψαμε να μας απαντησει προσωπικα "Γκριναζεται για ταχητητες και πακετα? Θα σας δειξω εγω, Θα δειτε τη θα παθεται!",.....
-50%download για 6 μηνες.:p :rolleyes:

Σε πιο σωβαροι,... και 'γω πιστευω οτι ειναι νωρις ακομα.

newlynx
07-03-06, 16:32
Μπράβο στα παιδιά στην Πάτρα για την κινητοποίηση και εύχομαι να λάβουν και απάντηση. Επειδή είμαι κανούριος στο θέμα του DSL αλλά όχι και του Internet γενικά, ελπίζω να υπάρξει ανταπόκριση και να γίνει και κάτι με το DSL στην Πάτρα που υποφέρει (και εγώ κανούριος καμένος είμαι του πΟΤΕ που περιμένει πόρτα στο Σκαγιοπούλειο).

Billias
09-03-06, 21:22
Τι γινεται?
Ειχαμε κανενα νεο?

JiKL
09-03-06, 21:36
Oσον αφορα το mail account κανενα νεοτερο μεχρι στιγμης..

@GT
10-03-06, 14:58
Από ότι βλέπω ούτε απάντηση από το email έχουμε αλλά ούτε από τον ΟΤΕ.

@GT
15-03-06, 23:15
Ακόμα κανένα νέο από το μέτωπο.:?:
Τι στο καλό μαγειρεύουν.:hmm:

sdikr
15-03-06, 23:37
Οι Δημόσιες υπηρεσίες δουλέυουν αργάαααα, 1-2 μήνες είναι μεσα στο νέρο, θα έλεγα υπομονή

@GT
16-03-06, 04:09
Βάλε και τις απεργίες, παραπάνω από 2 μήνες.:lol:
Μην γράφετε εδώ για ταχύτητες είστε :offtopic: :offtopic:

MoSKY-7-
16-03-06, 10:01
εγώ πάλι δεν το βρίσκω καθόλου :offtopic: ..τσέκαραν :closed: ποιοι υπογράψαμε :rtfm: και μας .......( :hammered: ) κανονικά!!!

@GT
17-03-06, 00:10
Mosky δεν νομίζω να έγινε αυτό, να είδαν ποιοι υπογράψαμε και να μας :hammered: στις ταχύτητες.

Και για το καλό του threat να μην λέμε εδώ για ταχύτητες, υπάρχουν αλλά threat για αυτό.;)

antreas9
17-03-06, 11:14
Οτι και να γινει, συγχαρητηρια για την κινηση σας!

@GT
17-03-06, 16:37
Ρε παιδιά που είσαστε μετά την συλλογή τον υπογραφών και την παράδοση τις επιστολής χαθήκαμε.

Costinio
17-03-06, 23:41
περιμενουμε τον οτε να ξεκουνηθει να απαντησει :lol:

Hwoarang
17-03-06, 23:43
Πάμε για καφέ??:p

@GT
17-03-06, 23:55
Βρε καλός τα παιδιά.
Χάθηκε και ο αρχηγός ο del.
Καλά από απάντηση μου φαίνετε θα περιμένουμε πολύ ακόμα.

antonopn
18-03-06, 14:39
παντως παιδια η Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη απαντησε!

λεει αν μπορουμε να της ξαναστειλουμε την επιστολη γιατι δεν μπορουν να την εκτυπωσουν!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

@GT
18-03-06, 16:03
Δεν κατάλαβα εμείς πως μπορούμε και την εκτυπώνουμε.
Μάλλον σε άσχετο θα πέσαμε.
:lol:

del_ahmettt
18-03-06, 17:11
Χαιρετώ την παρεα. Το τελευταιο διαστημα ειχα καπως χασει την ενημέρωση, λογω πολυημερης απουσιας μου απο Πατρα. Παντως τα λιγο πολυ τα βασικα τα ξερω.


Δεν κατάλαβα εμείς πως μπορούμε και την εκτυπώνουμε.
Μάλλον σε άσχετο θα πέσαμε.
:lol:

Οι ανθρωποι εχουν δικιο!:) Το pdf της επιστολής είναι κλειδωμένο (μονο αναγνωση επιτρεπεται), για ωστε να αποτραπεί ως ενα βαθμό η μαζική εκμεταλλευση των προσωπικών στοιχείων των υπογεγγραμένων και τυχον αλλοιωση του εγγραφου. Δεν εβλεπα κανενα λογο να το αφησουμε ξεκλειδωτο επιτρεποντας, επεξεργασια, εκυπωση κτλ

Προφανως σες ενα δημοσιο ελεγκτικό φορεα οπως η Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη ειναι χρησιμο να αποσταλεί η επιστολη χωρις περιορισμους, εξηγοντας τους για πιο λογο εχει κλειδωθει το εγγραφο.
Θα επρεπε ενδεχομενως να ειχαμε στειλει ξεχωριστό e-mail σε αυτους, αλλά και τωρα δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα.

Για τα υπολοιπα θα γραψω αργοτερα.;)

e_akis
18-03-06, 22:10
:rofl: Χρησιμοποιουνε ακομα χαρτι????:rofl:

joseph
18-03-06, 22:22
Αποδεικτικό στοιχείο αποτελεί το χαρτί , είναι δικαστικό το θέμα , για αυτό να περιτευουν τέτοια σχόλια , σόρρυ για το :offtopic:

@GT
20-03-06, 00:51
Να δούμε πότε θα λάβουμε απαντήσεις και τι θα λένε.

Hwoarang
20-03-06, 00:54
:p :p :p Μεγάλο γράψιμο. Μπορούμε να τους σκοτίσουμε τον κ**** με τον αριθμό πρωτοκόλου που εχουμε?:hmm:

antonopn
20-03-06, 05:18
ναι γιατι οχι; αν δεν δουμε φως αυτη τη βδομαδα, αντε και την επομενη μπορουμε να τους σκοτισουμε λιγο με τον αρ.πρωτ. που εχουμε και μετα βουρ για τα ΜΜΕ...

εσεις τι λετε;;;

παντως νομιζω οτι θα απαντησουν. αλλα ωσπου να κινηθει ο γραφειοκρατικος μηχανισμος, να ελεγξουν οι τεχνικοι αν οντως υπαρχει προβλημα και να βγαλουν πορισμα το οποιο με τις αντιστοιχες γραφειοκρατικες διαδικασιες θα μας κοινοποιειθει... θελει λιγο χρονο...

@GT
21-03-06, 00:00
Και εγώ προτείνω να περιμένουμε λίγο ακόμα.;)
Ώσπου να δουν τι φταίει, μέχρι να αποφασίσουν τι μ@λ@κι@ θα μας που να δικαιολογηθούν θέλει χρόνο.:p

del_ahmettt
21-03-06, 01:53
Ειλικρινά δεν ξερω πόσο ειναι ενα ευλογο χρονικό διαστημα αναμονής για να απαντηθεί μια επιστολή, ώστόσο εχω την εντύπωση οτι χρονικο καθυστερηση περαν του 1 μηνα αποκρυπτει σκοπιμότητα.
Δεν υπαρχουν δικαιολογίες γραφειοκρατικου τύπου. Η απάντηση αφορα 50 σχεδόν πελατες και κανονικά επρεπε να δοθει προτεραιοτητα στο θεμα και οχι να το καθυστερουν αναιτια...


Περα απο τον ΟΤΕ που εχει τις ιδιαιτεροτητες που ολοι ξερουμε εμένα με εχει απογοητευσει η σταση των ISPs , στους οποίους αν και δεν θεσαμε ευθεία ερωτήματα, θα αναμεναμε μια τυπική εστω απάντηση οπως το συχρονο μαρκετινγκ και η "ευγενεια" προς τους πελάτες τους επιτασσουν.

Ούτε αυτό όμως! Ειναι καιρός να πεισθει και ο τελευταιος χρηστης οτι ο ΟΤΕ δεν "ληστευει" μόνος του, αλλα εχει και συνεργους που τον βοηθάνε στη δραση του, με τους οποιους μοιραζεται τη λεία του.
Τώρα αν θελετε να το δείτε αυτο ως σοβαρό, είτε ως καλαμπουρι ειναι δικό σας θέμα... :smile:

Eμενα ως καταναλωτή με ενδιαφερει η Πολιτεια να θεσει τους κανόνες ωστε καποια στιγμή να σταματήσει το "συμφάγωμα" και να αρχισει το "αλληλο-φάγωμα" (-->ανταγωνισμός) μεταξύ τους.

Τελοσπάντων, και απο τους λοιπους ουτε φωνή ουτε ακροαση. Καλά δεν τους υποχρεωσε κανένας να απαντησουν, αλλα μερικοί απο αυτους ας μην αυτοπροσδιοριζονται για πραγματα που δεν ειναι, ας μην τους αποδιδονται ρολοι που δεν μπορουν να εκτελεσουν. Δε θα γινω πιο συγκεκριμενος, διοτι απλως για την ωρα δε χρειάζεται. Οψομεθα...
Α! Εχουμε και την Comission, την ξεχασα αυτη...!!! Αλλα εκει μαλλον δεν προλαβαινουν ουτε να χ...., οποτε θα αργησει το γράμμα!

Ελπιδοφόρο το μηνυμα απο τη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, που ειναι-- ας μην ξεχναμε - το μοναδικο θεσμοθετημενο οργανο προστασιας των Καταναλωτων με τη σφραγίδα του Κρατους. Θα τους ικανοποιησουμε βεβαιως το αιτημα της επαναποστολής του αντιγραφου της επιστολης και αισιοδοξουμε και για δικες τους ενεργειες.

Αναμενουμε λοιπον τις εξελίξεις.

Hwoarang
21-03-06, 01:55
Απο την αρχή ξέραμε οτι μπορούσαν να μας γειώσουν . Τώρα τι να κάτσεις να ασχοληθείς. Απο την στιγμή που έχουμε το μαγικό χαρτάκι θα απαντήσουν θέλουν δεν θέλουν:evil::evil::evil::evil:

sdikr
21-03-06, 02:15
παιδια 1 μήνας δεν είναι τίποτα στο δημόσιο, δώστε τους λίγο χρόνο ακόμα

@GT
23-03-06, 01:29
Και εγώ προτείνω να το αφήσουμε λίγο ακόμα, αλλά έρχεται και Πάσχα και αν μας πάει μετά το Πάσχα πάει πολύ.

patreas
25-03-06, 11:17
Παιδιά δεν βλέπω φως στο βάθος του τούνελ, αν τελικά δεν πάρουμε απάντηση σε εύλογο χρονικό διάστημα, ποιό θα είναι το επόμενο βήμα;

antonopn
25-03-06, 19:05
και εγω το ιδιο! φως δεν βλεπω απο ΠΟΥΘΕΝΑ!

Hwoarang
25-03-06, 19:13
To επόμενο βήμα φαντάζομαι θα είναι νομικό χρησιμοποιόντας τον αριθμό πρωτοκόλου

Hwoarang
25-03-06, 19:17
Παιδια, όσοι έχουμε access στο mail που κάναμε για την διαμαρτυρία κοιτάξτε λίγο το inbox. έχουμε νέα:cool:

t300
26-03-06, 02:29
Καλή εξέλιξη;

MoSKY-7-
26-03-06, 02:38
Παιδια, όσοι έχουμε access στο mail που κάναμε για την διαμαρτυρία κοιτάξτε λίγο το inbox. έχουμε νέα:cool:
οι υπόλοιποι δεν επιτρέπεται να μάθουμε..?


Υ.Γ.t300, ουυυυ 666!!!! φαντάζομαι δεν θα ξαναποστάρεις στο φορουμ για να μην χαλάσει ο αριθμός... :cool:

del_ahmettt
26-03-06, 03:47
Παιδια, όσοι έχουμε access στο mail που κάναμε για την διαμαρτυρία κοιτάξτε λίγο το inbox. έχουμε νέα



οι υπόλοιποι δεν επιτρέπεται να μάθουμε..?

Από οτι κοιταξα και εγώ, δεν πρόκειται για τίποτα το ιδιαίτερο. Απλώς εκπρόσωπος της ΕΕΤΤ ζητησε αντιγραφο της επιστολής με δυνατότητα εκτύπωσης, οπως ειχε ζητήσει και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.( βλ. μερικά posts πιο πάνω)
Φυσικά και θα τους επαναποσταλεί.

Σε σχεση με την αναμενόμενη απάντηση του ΟΤΕ, νομίζω οτι μεσα στην εβδομάδα πρεπει να εχουμε καποιες εξελίξεις. Αν δεν εχουμε κάτι τότε νομίζω υπάρχει σαφεστατα σκοπιμότητα.

Δεν θα μπορουσα ομως να ερμηνευσω μια τετοια σταση τη στιγμή που απο οτι φαινεται αλλαζει το τοπίο (βλ. ΒΒRAS) και ο ΟΤΕ αποκταει ενα καλό χαρτί και μπορεί να απαντησει μαλλον με σχετική "άνεση".


Λέμε βεβαια για τον ΟΤΕ οτι είναι βραδυκίνητος, αλλά ας μην ξεχνάμε πχ οτι η ΕΕΤΤ εδωσε
"σημεία ζωής" μετα απο 23 μερες και αλλοι οπως επίτροποι ΕΕ (που υποτιθεται οτι ειναι Ευρώπη και οχι καφενειο...) δεν εχουν φανεί ακόμη...

t300
26-03-06, 19:46
Και εγώ πιστεύω ότι θα στηριχθεί στον νέο bbras. Θα δούμε.


Υ.Γ.t300, ουυυυ 666!!!! φαντάζομαι δεν θα ξαναποστάρεις στο φορουμ για να μην χαλάσει ο αριθμός... :cool:

Είπα να ανοίξω άλλο account για να μη χαλάσει το νούμερο :lol:

Hwoarang
26-03-06, 19:49
οι υπόλοιποι δεν επιτρέπεται να μάθουμε..?


Υ.Γ.t300, ουυυυ 666!!!! φαντάζομαι δεν θα ξαναποστάρεις στο φορουμ για να μην χαλάσει ο αριθμός... :cool:

Φυσικα και θα μαθετε. Απλα δεν ξέρω πια πολιτική κρατάμε στα mail που έρχονται. τα κανουμε ενα copy paste στο φορουμ η απλά τα φιλτραρουμε με σκοπό να δημοσιεύουμε μονο τα σημαντικα

@GT
27-03-06, 10:47
Και εγώ νομίζω πως θα στηριχτεί στον BBRAS o OTE, αλλά όμως ο BBRAS δεν λειτουργεί ακόμα.
Όσο για την ΕΕ 3 λόγοι:
1 Δεν το έχουν δει ακόμα
2 Δεν κατάλαβαν τι είναι
3 Σκουπίδια

e_akis
27-03-06, 19:23
Ρε παιδια αυτο ο BBRAS εγινε???Μπήκε?γιατι λετε οτι θα στηριχθει εκει?

del_ahmettt
28-03-06, 21:04
Σήμερα συμπληρώθηκε 1 μήνας από την καταθεση της επιστολής στον ΟΤΕ.

Δεν ξερω εως που πρεπει να φτασει η υπομονή μας.Πόσα φυλλα χαρτι πρεπει να φαει πια αυτό το τερας της γραφειοκρατίας για να χορτάσει... :?:
Ελπίζω να μην εχει φαει και τη δική μας επιστολή...

Δεν εχω εμπειρία απο τετοιας μορφης επικοινωνία με ΔΕΚΟμορφο επιχειρηση. Ισως να είμαστε και λιγο ανυπομονοι και απειροι με τετοια θεματα, ομως προεχει να μην κανουμε επιπολαιες κινήσεις. Καθε συμβουλη δεκτη...

Ο χρόνος κυλαει εις βαρος του ΟΤΕ, οχι σε βαρος δικό μας. Ο ΟΤΕ φροντιζει καθε ημερα να μας πειθει για το ποιος είναι και να καταστρεφει ολο και περισσότερο τη δημόσια εικόνα του:down:



Είμαι περίεργος για δω ποτε θα απαντησουν και αυτες οι Επιτροποι της Comission...

Hwoarang
28-03-06, 21:06
H Ευρώπη δεν νομιζω να απαντήσει

Όσο για τον ΟΤΕ μόνο ενας νομικός θα ήταν καταλληλος να μας πει πως να δράσουμε

del_ahmettt
28-03-06, 21:15
H Ευρώπη δεν νομιζω να απαντήσει
Μπα εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει περιπτωση να μην απαντησουν. Απλώς τόσο καρβουνο-κίνητοι είναι και αυτοι... δεν μπορω να καταλάβω

Καπου μεσα στο χαμο του thread για τα πακετα θυμαμαι απαντητικη επιστολη απο την ΕΕ σε καποιο e-mail μέλους μας. Θυμαται κάποιος λεπτομερειες; Γιατί εγώ δεν πολυπαρακολουθουσα εκεινη τη συζήτηση, τοτε.

Το να παει στα σκουπιδια αναπαντητο γραμμα 50 ατομων είναι μεγα ατοπημα και προκλητικότατο, ειτε το επιχειρει ο ΟΤΕ ειτε η ΕΕ. Ειναι μειζόν πολιτικό το θεμα πλεον.

JiKL
28-03-06, 22:02
Θυμαμαι οτι ειχε στειλει ενα μελος ενα email στην Κυρια Redding αν δεν κανω λαθος..Αλλα εκεινη του απαντησε να απευθυνθει στην ΕΕΤΤ(:whistle:) και οτι εκει πρωωθησε την επιστολη του. Καπως ετσι..

@GT
29-03-06, 00:24
Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Hwoarang να απευθυνθούμε σε κάποιον που να ξέρει από αυτά πριν κάνουμε κάτι.

Hwoarang
29-03-06, 00:38
Κανενας νομικός στην παρεα παιζει?
απλα οι νομικοί θέλουν και λεφτα:(

del_ahmettt
29-03-06, 00:59
Ο ΟΤΕ ειναι Α.Ε., δεν ειναι δημόσια υπηρεσία με ο,τι συνεπάγεται αυτό.

Δεν υποχρεωνεται να απαντησει. Αμα θελει απανταει σε ερωτηματα πελατών του, αμα θελει δεν απανταει και καθόλου. Προφανως θα υπαρχει και καποιος εσωτερικος κανονισμος, αλλα αυτο αφορα τους υπαλλήλους του, οχι εμας.

Δεν ειναι πχ οπως πας στην Πολεοδομία και ορίζεται οτι σε 1 μηνα πχ ειναι υποχρεωμένοι να σου εκδοσουν αδεια να χτισεις...

Απλώς αν ο ΟΤΕ και ο κάθε ΟΤΕ σε "γράψει", αναλαμβανει τις ευθυνες του και ο πελάτης εχει καθε δικαιωμα να τον καταγγείλει.

Η λύσεις σε περιπτωση "γραψίματος" είναι 2 νομίζω:

1)Ο κλασικός ελληνικός: Πας επιτοπου και ζητας εξηγήσεις!
2) Καταθετεις 2η επιστολη σε πολυ αυστηρό τόνο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.