PDA

Επιστροφή στο Forum : Alcatel based modem (speedstream) και vivodi?



demisone
06-01-04, 13:20
Καλημέρα παιδια,
μεσα στο μηνα προβλεπεται μετα απο πολλες σκεψεις και ψαξιμο στο forum εδω αλλα και στο ebay για modem να βαλω dsl. Αγορασα απο το ebay ενα speedstream modem εσωτερικο (pci) βασισμενο σε τσιπακι της alcatel. Απ'οσο ξερω με οτε θα παιζει στην περιοχη μου αφου κατι φιλοι μου που βαλανε πριν 2-3 βδομαδες απο τον οτε πηρανε speedstream σαν προτεινομενο και επισης στο oteshop αυτο μου βγαζει σαν προτεινομενο. Το ερωτημα ειναι οτι σκευτομαι και για vivodi προσβαση dsl αλλα επειδη η vivodi προτεινει zyxel δεν ξερω κατα ποσο συνεργαζεται. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων. :-D

1st post of DeMiSoNe! :-p

ermis333
06-01-04, 14:14
Επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ από e-bay μπορείς να μου απαντήσεις σε παρακαλώ στις παρακάτω ερωτήσεις...

1ον Πόσο χρεώνει το e-bay την αποστολή στην Ελλάδα

2ον Πληρώνεις μέσω πιστωτικής ή πρέπει να τα δώσεις μετά από συμφωνία απευθείας σε αυτόν που πουλάει το προϊόν...


Βασικά ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια 28" τηλεόραση από το Γερμανικό e-bay έστω ότι η τηλεόραση κάνει 100€ ... με τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα πόσο θα στοιχήσει;;

Ευχαριστώ

demisone
06-01-04, 14:22
δεν ειναι ετσι απλο δυστυχως... τα μεταφορικα εξαρτωνται απο το εκαστοτε πωλητη. απλα στειλε ενα μηνυμα σε αυτον (frage an der verkaufer η καπως ετσι, δεν θυμαμαι) και εκεινος θα σου πει.
υ.γ. σορυ για το ασχετο του θεματος :) . αν μπορει καποιος ας μου πει για αυτο που ρωτησα πιο πριν

ogenikos
06-01-04, 20:30
Απ'ότι έχω μάθει τα alcatel modems δουλεύουν σε όλα τα dslams.
Δεν παίζει ρόλο η μάρκα του modem αλλα το αν υποστηρίζει ορισμένες προδιαγραφές (http://www.oteshop.gr/home/adslequipment.htm)

demisone
07-01-04, 17:05
ευχαριστω πολυ φιλε μου. :)

moutoxapei
07-01-04, 20:06
Απ'ότι έχω μάθει τα alcatel modems δουλεύουν σε όλα τα dslams.
Δεν παίζει ρόλο η μάρκα του modem αλλα το αν υποστηρίζει ορισμένες προδιαγραφές (http://www.oteshop.gr/home/adslequipment.htm)

Απολύτως σωστός ο παίχτουρ
:wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.