PDA

Επιστροφή στο Forum : Η πιο γελοία ρύθμιση σε desktop PC&Ethernet Adapter-Jets



stamiak
06-01-04, 13:23
Τι σπαστικό που είναι να κατεβάζεις αρχεία-τέρατα, να φεύγεις από το σπίτι και να νομίζεις πως όταν γυρίσεις θα έχουν κατέβει και να βλέπεις ότι έχει σταματήσει το download στο 5%!!! :x

Αν κάποιος που έχει Windows XP, Jetspeed 500i και εγκαταστημένο τον "Intracom VVB Virtual Ethernet Adapter", βλέπει ότι σε άσχετες φάσεις η σύνδεσή του κόβεται χωρί εμφανή λόγο, ας κοιτάξει στην καρτέλα Power Management του Adapter μήπως είναι επιλεγμένη η ΓΕΛΟΙΑ ρύθμιση (για χρήστη με τις δικές μου ανάγκες): "Allow the Computer to turn off this device to save power" δηλ. ρύθμιση που κλείνει τον Adapter για εξοικονόμηση ρεύματος. Οπότε πάει η έξοδος στο Internet.

Για να βγει η ρύθμιση αυτή πάμε:

Start => Settings => Control Panel => ανοίγουμε Network Connections => ανοίγουμε Local Area Connection => καρτέλα General και κλικ στο Properties => πάλι καρτέλα General και κλικ στο Configure => καρτέλα Power Management και ΑΠΟΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ το "Allow the Computer to turn off this device to save power".

nnn
06-01-04, 19:42
θα σου πρότεινα να το εγκαταστήσεις σε ethernet.
θα αποφύγεις όλα αυτά τα προβλήματα,
αν δεν έχεις κάρτα δικτύου,είναι πολύ φθηνές πια,10 € περίπου,μπορείς να πάρεις μία και να ησυχάσεις.

spartiatis
07-01-04, 11:22
θα σου πρότεινα να το εγκαταστήσεις σε ethernet.
θα αποφύγεις όλα αυτά τα προβλήματα,
αν δεν έχεις κάρτα δικτύου,είναι πολύ φθηνές πια,10 € περίπου,μπορείς να πάρεις μία και να ησυχάσεις.

Σωστος!!

Εγω ειμαι μεσω LAN απο την αρχη χωρις την παραμικρη διακοπη (ΠΟΤΕ)

moutoxapei
07-01-04, 19:51
....και όντως οι τιμές είναι γελοίες πια....πήρα έθερνετ 10/100 της κρύπτο με 9 ευρόπουλα και δεν έχω καμία διακοπή :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.