PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπέρασμα για τον ΟΤΕ και προσωπική γνώμη



JPapavas
05-12-09, 12:56
Καλημέρα σε όλους,

αν κάποιος από εμάς δούλευε σε βλαβοληπτικό συνεργείο και ήξερε πως είναι να σκάβεις και να περνάς ένα καλώδιο ή να διορθώνεις ένα άλλο και την επόμενη μέρα ένα μηχάνημα "τσάπα" από π.χ. ΕΥΔΑΠ το κόψει πάλι η το τραυματίσει 2,5,10,100 μέτρα πιο κάτω μέχρι να ξανά πάει το συνεργείο όλοι εμείς εδώ παραπονιόμαστε και λέμε ότι φταίει ο ΟΤΕ ενώ το προσωπικό θα τρέχει ήδη να φτιάξει κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή.

Όλα είναι ρευστά και ας μην σκεπτόμαστε μόνο τον εαυτό μας, σίγουρα δεν είναι εύκολο όλα να δουλεύουν άψογα αλλά με τα λεφτά που παίρνουν σαν υπάλληλοι και με τα ποσά που δίνουν σαν κονδύλια για συντήρηση και ανάπτυξη πρέπει να είμαστε πολύ ευχαριστημένοι... δεν το λέω σαν εξυπνάδα η να προσβάλω η οτιδήποτε άλλο απλά είναι η πραγματικότητα που ζούμε.

Τέλος όταν αναφέρω ΟΤΕ είναι επειδή είναι ο αποκλειστικός διαχειριστής του "χαλκού" - Εθνικού πλούτου της χώρας μας, Όσο για τους άλλους παρόχους που κρύβονται πίσω από τον ΟΤΕ και από το δάχτυλο τους ας μην λένε πολλά γιατί και αυτοί στον ΟΤΕ και το προσωπικό του τα χρεωστάνε όλα.

Με εκτίμηση σε όλους τους νέους φίλους μου εδώ,
JPapavas

psyxakias
05-12-09, 13:16
Διακρίνω μια αρκετά υποκειμενική άποψη, με ελαφρυντικά υπέρ του ΟΤΕ (πιθανόν από την εμπειρία κάποιας τεχνικής θέσεως), καθώς και μια σειρά από κατηγορίες και υποτιμητικά σχόλια κατά των άλλων παρόχων. Δυστυχώς δεν αντιλαμβάνομαι, όχι μόνο τη χρησιμότητα του παρόντος thread αλλά και, το λόγο που θα πρέπει να συμμεριζόμαστε την οποιαδήποτε πλευρά παρόχου υπηρεσιών ως καταναλωτές. Πληρώνουμε για τις υπηρεσίες αυτές (είτε είναι ΟΤΕ, είτε FORTHNET, είτε HOL) και είναι λογικό να απαιτούμε να είναι ποιοτικές, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

Τώρα όσον αφορά τον ΟΤΕ, έχει κάνει δεκάδες φάουλ στο παρελθόν και στη τιμολογιακή του πολιτική και έχει προκαλέσει προβλήματα κατά καιρούς (πχ προβλήματα πακέτων, traffic shaping κτλ) που δεν μπορώ να πω ότι τον τιμούν αλλά στη παρούσα περίοδο φαίνεται να έχει σχετικά ποιοτικές υπηρεσίες. Ο εκμηδενισμός όμως και των άλλων παρόχων ("τα χρωστάνε όλα στον ΟΤΕ") είναι παντελώς άκυρος, διότι οι υπηρεσίες τους εξαρτώνται και από άλλες παραμέτρους πέρα από το δίκτυο του ΟΤΕ.

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, η επιλογή ADSL παρόχου για μένα δεν σχετιζόταν με το χάλκινο δίκτυο. ο ΟΤΕ με έχασε από πελάτη ADSL Internet πρόσβασης (feed) το 2003 διότι δε κατάφερα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά (σε διάστημα 30 λεπτών) και με κέρδισε η FORTHNET διότι σε 5 λεπτά με είχε ενεργοποιήσει κιόλας. Το 2008 βέβαια η FORTHNET με έχασε από πελάτη λόγω συχνών προβλημάτων δικτύου με το εξωτερικό και ο ΟΤΕ με κέρδισε διότι δεν έχει ως τώρα παρόμοια προβλήματα. Αυτά όμως αλλάζουν όπως και οι ανάγκες του καθενός.

dimfarma
05-12-09, 13:26
Έχεις απόλυτο δίκιο για όλα αυτά φταίει το ίδιο το κράτος που δεν ελέγχει τις υπηρεσίες την ώρα που κάνουν έργα για αυτό είμαστε ένα μπάχαλο. Ο ένας δημιουργεί πρόβλημα στον άλλον.

Ελλάδα το μεγαλείο σου

guzel
05-12-09, 13:39
μάλλον τους εναλλακτικούς πρέπει να ευχαριστήσουμε ,διαφορετικά στα 2mbps θα ήμασταν και θα λέγαμε και ευχαριστώ (άσχετα ότι ακόμη πολλές περιοχές στα 2 είναι)

λόγω του ανταγωνισμού ανέβηκαν κάπως ποιοτικά οι υπηρεσίες ...αν περιμέναμε τον ΟΤΕ αλίμονο μας

πάντως είναι παράξενο να νιώθεις χρεωμένος για τα αυτονόητα

matelas
05-12-09, 14:53
Εγώ προσωπικά δεν ξεχνώ το πρόσωπο του ΟΤΕ πριν μερικά χρόνια, και ακόμα και σήμερα. Με είχαν αφήσει σχεδόν ένα μήνα χωρίς Internet και οι τεχνικοί μου λέγαν πως φταίνε τα καλώδια μου, τελικά στο τέλος μου είπαν πως είχαν κάνει βλακεία από το κέντρο. Ναι όπως το γράφω.

Πλέον έχω HOL και όσες φορές χρειάστηκα τεχνικό του ΟΤΕ (αφού το έδωσε η HOL βλάβη) με παίρναν τηλέφωνο και μου λέγαν δεν ξέρω βρες τα με την HOL και μου το κλείνανε στα μούτρα. (μου λέγαν και άλλες τέτοιες αηδίες).

Δεν έχω κάτι προσωπικά με κάποιον τεχνικό αλλά δεν ήταν σωστή αντιμετώπιση, κάποιος έφταιγε. Τουλάχιστον στην HOL που είμαι τώρα μπορεί να μην έχω ταχύτητες και pings όπως του ΟΤΕ αλλά όταν μιλάω με τεχνικό τους δείχνει πρόθυμος να βοηθήσει.

Τώρα και να κοπεί κάποιο καλώδιο εντάξει θα κάνω υπομονή και μια ώρα.

JPapavas
05-12-09, 14:58
Δεν ειπα να μην "ενοχλουμε" - "γαργαλαμε" οποιαδιποτε τμημα παροχης υπηρεσιων τον ΟΤΕ οταν κατι δεν παει καλα αλλα ξερω πολυ καλα το "Ξαφνικα χαλασε", "Αλλα ειπαν και αλλα προσφερουν".

Με ενοχλει να βλεπω διαφημισεις απο παροχους να παρουσιαζουν ροδινα παροχη υπηρεσιων η οποια στηριζετε σε τεχνικη καλυψει απο ενα και μονο οργανισμο. Να στελνουν τεχνικο για επιδιορθωση βλαβης με ενα "καρφωτικο" και μια "RJ" πενσα και να το παιζει ειδικος στα ματια ενως αδαει τελικου πελατη.

1996-1997 Compulink dialup με 14.000 bps
1997-1998 Compulink dialup με 36.000 bps
1999-2001 OTE dialup με 45.000 bps
2001-2001 OTE ISDN 64
2001-2003 OTE ADSL 384
2003-2004 OTE ADSL 512
2004-2005 OTE ADSL 1024
2005-2006 OTE ADSL 2mbit
2006-2009 OTE ADSL 6mbit - Δεν υποστηριζει αλλο η γραμμη

Δεν ξερω αλλα απο τα μεσα 01' για ADSL επιλεγω το φορεα που "κραζουμε" και ποτε δεν μου ειπαν οτι αλλος φταιει... για οποια βλαβη και αν συνεβει, μπορει να περιμενα καποιο λογικο χρονικο διαστημα για αποκατασταση (εκτος απο το αυγουστο του 2004 με τους ολυμιακους που περιμενα για βλαβη ενα μηνα) :whistle: .

Και καλι πολυ καλημερα ;)

voger
05-12-09, 16:56
Καλημέρα σε όλους,

αν κάποιος από εμάς δούλευε σε βλαβοληπτικό συνεργείο και ήξερε πως είναι να σκάβεις και να περνάς ένα καλώδιο ή να διορθώνεις ένα άλλο και την επόμενη μέρα ένα μηχάνημα "τσάπα" από π.χ. ΕΥΔΑΠ το κόψει πάλι η το τραυματίσει 2,5,10,100 μέτρα πιο κάτω μέχρι να ξανά πάει το συνεργείο όλοι εμείς εδώ παραπονιόμαστε και λέμε ότι φταίει ο ΟΤΕ ενώ το προσωπικό θα τρέχει ήδη να φτιάξει κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή.
Να μείνεις 1 μέρα χωρίς Internet και τηλέφωνο είναι τρόμος αλλά κομμάτια να γίνει, αλλά από εβδομάδα και πάνω καταντάει κοροϊδία.



Όλα είναι ρευστά και ας μην σκεπτόμαστε μόνο τον εαυτό μας, σίγουρα δεν είναι εύκολο όλα να δουλεύουν άψογα αλλά με τα λεφτά που παίρνουν σαν υπάλληλοι και με τα ποσά που δίνουν σαν κονδύλια για συντήρηση και ανάπτυξη πρέπει να είμαστε πολύ ευχαριστημένοι... δεν το λέω σαν εξυπνάδα η να προσβάλω η οτιδήποτε άλλο απλά είναι η πραγματικότητα που ζούμε.
Θα πρέπει να δοκιμάσω να το πω μία φορά αυτό στους πελάτες της εταιρίας μου.



Τέλος όταν αναφέρω ΟΤΕ είναι επειδή είναι ο αποκλειστικός διαχειριστής του "χαλκού" - Εθνικού πλούτου της χώρας μας, Όσο για τους άλλους παρόχους που κρύβονται πίσω από τον ΟΤΕ και από το δάχτυλο τους ας μην λένε πολλά γιατί και αυτοί στον ΟΤΕ και το προσωπικό του τα χρεωστάνε όλα.
Συγνώμη αλλά ότι ο ΟΤΕ διαχειρίζεται το χαλκό δεν είναι αγγαρεία, είναι ανταγωνιστικό πλεονέκτημα. Ο τεχνικός από την ανταγωνιστική εταιρία, όταν έρχεται, μόνο με την πένσα και το RJ μπορεί να δουλέψει. Δεν έχει δικαίωμα να βάλει χέρι στο καφάο. Ας είχε κάποιος άλλος την διαχείριση του τελευταίου μιλίου και θα βλέπαμε πως θα δούλευε και ο ΟΤΕ.

Να πω όμως και την αλήθεια τόσα χρόνια με ΟΤΕ, όσες φορές είχα πρόβλημα και το 121 απαντούσε αμέσως και η αποκατάσταση γινόταν εντός 48 όρων χωρίς πολλά μα μου όπως διαβάζω για τους άλλους παροχούς.

Ο λόγος που έφυγα από τον ΟΤΕ ήταν το τελευταίο περιστατικό που είχα μείνει χωρίς τηλέφωνο για 3 εβδομάδες και με είχαν γραμμένο στα παλιά τους τα migato. Αποκορύφωμα ήταν μία στρίγγλα από το βλαβοληπτικό της Πάτρας που μου μιλούσε με ύφος λες και τσακωνόταν με τον γκόμενο της. Φυσικά ήξερε το όνομα μου αλλά αρνιόταν να δώσει το δικό της. Οπότε ένιωσα βλάκας που πληρώνω την πιο ακριβή υπηρεσία και μου συμπεριφέρονται σαν να είμαι κανένας λέτσος. Μάλλον και στην HOL, που είμαι τώρα, αν συμβεί κάτι, θα έχω μια τέτοια αντιμετώπιση αλλά τουλάχιστον πληρώνω πολύ λιγότερα και απολαμβάνω 6/1 MBps.

........Auto merged post: voger πρόσθεσε 38 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Δεν ξερω αλλα απο τα μεσα 01' για ADSL επιλεγω το φορεα που "κραζουμε" και ποτε δεν μου ειπαν οτι αλλος φταιει... για οποια βλαβη και αν συνεβει, μπορει να περιμενα καποιο λογικο χρονικο διαστημα για αποκατασταση (εκτος απο το αυγουστο του 2004 με τους ολυμιακους που περιμενα για βλαβη ενα μηνα) :whistle: .

Σε αυτή την περίπτωση δεν έχει που αλλού να πετάξει το μπαλάκι. Αφού είναι όλο το support δικό του :p

sdikr
05-12-09, 17:01
μάλλον τους εναλλακτικούς πρέπει να ευχαριστήσουμε ,διαφορετικά στα 2mbps θα ήμασταν και θα λέγαμε και ευχαριστώ (άσχετα ότι ακόμη πολλές περιοχές στα 2 είναι)

λόγω του ανταγωνισμού ανέβηκαν κάπως ποιοτικά οι υπηρεσίες ...αν περιμέναμε τον ΟΤΕ αλίμονο μας

πάντως είναι παράξενο να νιώθεις χρεωμένος για τα αυτονόητα


Αυτές οι πολλές περιοχές που έχουν μόνο 2 είναι χάρη στον ΟΤΕ, βλέπεις χαλκός υπάρχει dslam - ιδιόκτητο απο άλλον πάροχο δεν θα υπάρχει

Μην βλέπεις που είσαι σε μεγάλη πόλη, άλλου μόνο εναν παροχο έχουν


Οσο για το Last mile, είπαμε είναι ιδιοκτήσια του ΟΤΕ, (το πουλήσαμε) απλά έχει υποχρεώση να το παρέχει σε άλλους

uncharted
05-12-09, 17:41
1996-1997 Compulink dialup με 14.000 bps
1997-1998 Compulink dialup με 36.000 bps
1999-2001 OTE dialup με 45.000 bps
2001-2001 OTE ISDN 64
2001-2003 OTE ADSL 384
2003-2004 OTE ADSL 512
2004-2005 OTE ADSL 1024
2005-2006 OTE ADSL 2mbit
2006-2009 OTE ADSL 6mbit - Δεν υποστηριζει αλλο η γραμμη
fixed
2010-2012 OTE VDSL2 50mbit (hopefully :p)

psyxakias
05-12-09, 17:42
Το 2001 η ADSL δεν ήταν στην αγορά στο μεταξύ, beta tester στο Μαρούσι ή στο κέντρο; :rolleyes:

uncharted
05-12-09, 17:48
Το 2001 η ADSL δεν ήταν στην αγορά στο μεταξύ, beta tester στο Μαρούσι ή στο κέντρο; :rolleyes:
οντως, μαλλον θα ηταν απο τους τυχερους που εκαναν beta testing :lol:

JPapavas
05-12-09, 18:40
Ημουν τελη του 2001 απο τους τυχερους διοτι ειχα κανει αιτηση στο κεντρικο υποκαταστημα στο Περιστερι για αντικασταση απο εργολαβο για το δικτυο και ημασταν καμια 60αρια ατομα με modem Intracom δωρεαν σε διαφορα σημεια και μετα μας εδωσαν τα Speedtouch με ενσ. WIFI, οσο για το ενα μηνα που ανεφερα ηταν διοτι στην Ν.Μακρη συγκεκριμενα στο Αγ.Ανδρεα ειχαν το Χωριο με τους δημοσιογραφους για το 2004 και εβαzαν απο 2 ISDN modem σε καθε σπιτακι στις στρατιωτικες κατασκηνωσεις οπου θα τους φιλοξενουσαν για να εχουν και Adsl... και δεν υπηρχε περιπτωση να φτιαχτει κατι αλλο ουτε με μεσο που λεει ο λογος.

corvum
06-12-09, 01:49
Ενταξει βλαβες θα συμβαινουν παντα. Τον τελευταιο μηνα κοπηκε το τηλεφωνο 3 φορες (Οτε). Φταιει ο Οτε; Κατι φτιαχνουν οι κυριοι του ΟΣΕ στις γραμμες και στον σταθμο και μια φορα τη βδομαδα κοβουν τα καλωδια. Το μονο καλο ειναι οτι παρολο που στο τηλεφωνο ο ΟΤΕ μου λεει οτι θα φτιαχτει μεσα στις επομενες δυο μερες, μεχρι το μεσημερι-απογευμα της ιδιας μερας ειμαι οκ :P
Θα βοηθουσε βεβαια αν αντιμετωπιζαν ποινικες ευθυνες οσοι κοβουν καλωδια "καταλαθος". Η ισως αν τα βαζανε μαζι με της ΔΕΗ. Οταν περναει ηλεκτρισμος οι "ειδημονες" εργολαβοι ειναι προσεκτικοι. Ουτε μια φορα δεν εχω μεινει απο ρευμα παρολο που φτιαξαν γεφυρες, τουνελ, γραμμες, υπονομους κτλ :P

lak100
06-12-09, 02:24
Αυτές οι πολλές περιοχές που έχουν μόνο 2 είναι χάρη στον ΟΤΕ, βλέπεις χαλκός υπάρχει dslam - ιδιόκτητο απο άλλον πάροχο δεν θα υπάρχει

Μην βλέπεις που είσαι σε μεγάλη πόλη, άλλου μόνο εναν παροχο έχουν


Οσο για το Last mile, είπαμε είναι ιδιοκτήσια του ΟΤΕ, (το πουλήσαμε) απλά έχει υποχρεώση να το παρέχει σε άλλους παρε παραδειγμα την πειροχη που μενω εγω υπαρχει η cyta με τα 12mbps και ο ΟΤΕ με τα 2 φυσικα καποια στιγμη περιμενουμε να μας φερουν και τις 24αρες ειπαν μεσα Δεκεμβριου για να δουμε

x_user
06-12-09, 02:32
Ενταξει βλαβες θα συμβαινουν παντα. Τον τελευταιο μηνα κοπηκε το τηλεφωνο 3 φορες (Οτε). Φταιει ο Οτε; Κατι φτιαχνουν οι κυριοι του ΟΣΕ στις γραμμες και στον σταθμο και μια φορα τη βδομαδα κοβουν τα καλωδια. Το μονο καλο ειναι οτι παρολο που στο τηλεφωνο ο ΟΤΕ μου λεει οτι θα φτιαχτει μεσα στις επομενες δυο μερες, μεχρι το μεσημερι-απογευμα της ιδιας μερας ειμαι οκ :P
Θα βοηθουσε βεβαια αν αντιμετωπιζαν ποινικες ευθυνες οσοι κοβουν καλωδια "καταλαθος". Η ισως αν τα βαζανε μαζι με της ΔΕΗ. Οταν περναει ηλεκτρισμος οι "ειδημονες" εργολαβοι ειναι προσεκτικοι. Ουτε μια φορα δεν εχω μεινει απο ρευμα παρολο που φτιαξαν γεφυρες, τουνελ, γραμμες, υπονομους κτλ :P

το να υπάρχει ρήτρα και πρόστιμο για κάθε ζημιά δεν είναι κακό, αλλά αυτό προϋποθέτει ότι ο ΟΤΕ και οι λοιποί ISPs έχουν χαρτογραφημένο το δίκτυο τους σε ένα (κεντρικό) GIS.
Για να ξέρει και ο εργολάβος που μπορεί να σκάψει άφοβα και που πρέπει να προχωρήσει με προσοχή!

:hmm:

Lagman
06-12-09, 13:01
Δε τα διαβάζω όλα τα posts αλλά δε θα ξεχάσω στην Καλλιθέα όταν κάποιος εργολάβος που πέρναγε φυσικό αέριο δημιούργησε πρόβλημα σε 40.000 συνδέσεις . Φανταστείτε πώς θα κόβουν τις οπτικές ίνες αργότερα...

FuS
07-12-09, 20:28
Εγώ προσωπικά δεν ξεχνώ το πρόσωπο του ΟΤΕ πριν μερικά χρόνια, και ακόμα και σήμερα. Με είχαν αφήσει σχεδόν ένα μήνα χωρίς Internet και οι τεχνικοί μου λέγαν πως φταίνε τα καλώδια μου, τελικά στο τέλος μου είπαν πως είχαν κάνει βλακεία από το κέντρο. Ναι όπως το γράφω.

Πλέον έχω HOL και όσες φορές χρειάστηκα τεχνικό του ΟΤΕ (αφού το έδωσε η HOL βλάβη) με παίρναν τηλέφωνο και μου λέγαν δεν ξέρω βρες τα με την HOL και μου το κλείνανε στα μούτρα. (μου λέγαν και άλλες τέτοιες αηδίες).

Δεν έχω κάτι προσωπικά με κάποιον τεχνικό αλλά δεν ήταν σωστή αντιμετώπιση, κάποιος έφταιγε. Τουλάχιστον στην HOL που είμαι τώρα μπορεί να μην έχω ταχύτητες και pings όπως του ΟΤΕ αλλά όταν μιλάω με τεχνικό τους δείχνει πρόθυμος να βοηθήσει.

Τώρα και να κοπεί κάποιο καλώδιο εντάξει θα κάνω υπομονή και μια ώρα.

Αηδίες..; Τι εννοείς; :hmm:
Πελάτης του οτέ στην προκειμένη είναι η hol και όχι εσύ.

DSLaManiaC
07-12-09, 20:30
Δε τα διαβάζω όλα τα posts αλλά δε θα ξεχάσω στην Καλλιθέα όταν κάποιος εργολάβος που πέρναγε φυσικό αέριο δημιούργησε πρόβλημα σε 40.000 συνδέσεις . Φανταστείτε πώς θα κόβουν τις οπτικές ίνες αργότερα...

Ο εργολάβος φταίει που δεν υπάρχει σχεδιάγραμμα υπόγειων καλωδίων πουθενά κι ο καθένας σκάβει και χώνει καλώδια όπου γουστάρει?

ubuntubu
07-12-09, 20:42
Καλείς το 811 και σε λίγες μέρες έχεις επισημασμένες τις υποδομές που διασχίζουν την αυλή σου.

Αυτά βέβαια στην Αμερική




Red – Electric
Orange – Communications, Telephone/CATV
Blue – Potable Water
Green – Sewer/Drainage
Yellow – Gas/Petroleum Pipe Line
Purple – Reclaimed Water
White – Premark site of intended excavation


http://www.call811.com/default.aspx


Contractors and professional excavators are required by law to notify Iowa One Call at least 48 hours prior to ALL excavations (excluding Saturdays, Sundays and legal holidays).
http://www.iowaonecall.com/Default.aspx?tabid=400

NiKapa
07-12-09, 20:51
Ο εργολάβος φταίει που δεν υπάρχει σχεδιάγραμμα υπόγειων καλωδίων πουθενά κι ο καθένας σκάβει και χώνει καλώδια όπου γουστάρει?
Οπως τα λες ακριβως..απο τις 24 Νοεμβριου εχει κοπει καλωδιο και δεν εχει φτιαχτει ακομη στο καταστημα μου..
Σχεδιαγραμμα υπηρχε αλλα το καλωδιο δεν ηταν μεσα..βεβαια ηταν μεσα σε μια σωληνα που ο εσκαφεας την εκανε κλωστες...
Τεσπα πηγαμε 2-3 φορες στα γραφεια του Οτε ,ηταν προθυμοι να μας εξυπηρετησουν αλλα αδυνατουν να το κανουν εγκαιρα μια και εχουν λιγο προσωπικο κτλ..

lak100
08-12-09, 10:26
παιδια σημερα μου ειπε ο τεχνικος του ΟΤΕ οτι περιμενουν τις καρτελες απο Αθηνα για να φερουν την 24αρα στην περιοχη μου τι ακριβως ειναι οι καρτελες? Μου ειπε επισης οτι ειναι θεμα της διοικησης του ΟΤΕ ποτε θα στειλει τις καρτελες για να ολοκληρωθει η αναβαθμιση. Μηπως με δουλευει ο ΟΤΕ?

matelas
08-12-09, 13:56
Αηδίες..; Τι εννοείς; :hmm:
Πελάτης του οτέ στην προκειμένη είναι η hol και όχι εσύ.

Όσες φορές είχα πρόβλημα (και ακόμα έχω, πριν λίγο είχα πάλι συνακροάσεις) το δήλωνα στην hol και αυτή με την σειρά της αφού το πρόβλημα είναι στο δίκτυο του οτε το έδινε στον οτε. Την άλλη μέρα με παίρναν από τον οτε τηλέφωνο για να ρωτήσουν τι πρόβλημα έχω.

Αφού τους έλεγα το πρόβλημα μου λέγαν πως βλέπουν την γραμμή οκ, όταν πήγαινα να μιλήσω δεν με άφηναν και μου λέγαν "βρές τα με την hol" και το κορυφαίο είναι μια φορά που μου είχε πει ένας του οτε "φιλαράκο ξέρεις του δουλειά έχω;" και μου το έκλεισε στα μούτρα.

Αυτό εννοώ, ακόμα και συνδυαστικό ραντεβού κάναμε τον Άυγουστο και ο τεχνικός του οτε άφαντος, μόνο της hol ήρθε και μου είπε πως δεν τα βρίσκουν με τον οτε. Ότι νά ναι.:down:

nontasaggelis
10-12-09, 01:50
παιδια σημερα μου ειπε ο τεχνικος του ΟΤΕ οτι περιμενουν τις καρτελες απο Αθηνα για να φερουν την 24αρα στην περιοχη μου τι ακριβως ειναι οι καρτελες? Μου ειπε επισης οτι ειναι θεμα της διοικησης του ΟΤΕ ποτε θα στειλει τις καρτελες για να ολοκληρωθει η αναβαθμιση. Μηπως με δουλευει ο ΟΤΕ?

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=347902

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.