PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind F2G: Δωρεάν 100MB mobile internet & 100 SMS για 14 ημέρες



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

ariadgr
05-12-09, 18:29
Tώρα το F2G προσφέρει εντελώς δωρεάν σε όλους τους συνδρομητές του χωρίς καμιά απολύτως προϋπόθεση:

100 SMS προς όλους τους εθνικούς προορισμούς
100 MB mobile internet
500 SMS προς όλους τους προορισμούς WIND F2G
Δωρεάν πρόσβαση στο WIND Plus


Αρκεί μόνο μια δωρεάν κλήση στο 1245!

Ενεργοποίηση και ενημέρωση υπολοίπου:
Η ενεργοποίηση πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1245
Η ενημέρωση υπολοίπου και διάρκειας ισχύος πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1245 ή με αποστολή δωρεάν SMS της λέξης ΥΠ στο 1245

Διευκρινίσεις:
Η ενεργοποίηση μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο μια φορά
Η διάρκεια ισχύος των δωρεάν SMS και των δωρεάν MB για mobile internet είναι 14 ημέρες
Η προσφορά διατίθεται σε όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND εκτός WIND International, Mo’ MAD, και AB
Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος των δωρεάν SMS ή MB ή την κατανάλωση τους, ο συνδρομητής χρεώνεται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του οικονομικού του πακέτο
Τα 100 MB Mobile Internet αφορούν περιβάλλον εκτός WIND Plus, και off-portal sites, με τη χρήση των ρυθμίσεων WIND Plus/WIND GPRS με τη χρήση των ρυθμίσεων WIND Plus/WIND GPRS
Επίσης, οι συνδρομητές έχουν απεριόριστη πρόσβαση και πλοήγηση στο WIND Plus για 14 ημέρες
Τα δωρεάν SMS και MB δεν ισχύουν για καθεστώς περιαγωγής

Πηγή: Wind (http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1973)

Σχετικά θέματα στο adslgr.com:
Wind F2G: Δωρεάν χρόνος ομιλίας 5€ σε όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=343828)

DSLaManiaC
05-12-09, 18:32
:down:

Βρε δε πα να... Άντε μη πω τίποτα.

DaveMurray
05-12-09, 18:37
Που είναι το κακό; Δεν καταλαβαίνω......

Και δωρεάν, και βρίσιμο; :hmm:

DSLaManiaC
05-12-09, 18:38
Το κακό είναι οτι αυτοί νομίζουν ότι internet = HTML files.

Αλλά όταν έχεις ΚΑΡΤΕΛ και δεν υπάρχει ανταγωνισμός δε περίμενα κάτι καλύτερο.

ariadgr
05-12-09, 18:38
Μια χαρά τη βρίσκω την προσφορά, ωστόσο δεν έχει πολύ νόημα να γλυκαίνεις τον πελάτη για 14 μέρες, και μετά να τον χρεώνεις με €7/megabyte αν θέλει να συνεχίσει να έχει Internet στο κινητό.

Υπάρχει το "Wind Plus non stop (http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1512)" με €3,99 για 40mb, αλλά μετά τα 40mb, η χρέωση συνεχίζει με τα €7/mb.

Υπάρχουν και τα "προγράμματα προπληρωμένης χρήσης adsm (http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1443&langID=1)", όμως είναι μάλλον ακριβά για κάποιον που θέλει απλά να βλέπει τα email και browsing στο κινητό του, και οχι downloading.

Μετά την προσφορά αυτή, θα είναι λογικό να προσφέρουν mobile internet με λογικές χρεώσεις για να διατηρήσουν ικανοποιημένους τους πελάτες τους που θέλουν να έχουν πρόσβαση internet στο κινητό.

Π.χ. η Vodafone για τα καρτοκινητά διαθέτει πρόγραμμα με €3,5 για 30 megabytes (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661) και στη συνέχεια €0,92/MB (ακριβό μεν, φθηνότερο από το €7/mb δε).

Δεν θα ήταν άσχημο να παρείχε η Wind, πακέτα με περισσότερες επιλογές (ανάλογα πόσα megabyte θέλει o πελάτης) και με λογική χρέωση μετά τον προπληρωμένο όγκο του πακέτου.

DaveMurray
05-12-09, 18:39
Το κακό είναι οτι αυτοί νομίζουν ότι internet = HTML files.

Αλλά όταν έχεις ΚΑΡΤΕΛ και δεν υπάρχει ανταγωνισμός δε περίμενα κάτι καλύτερο.

Ότι και να είναι, ότι και να "θεωρούν", προσφέρουν κάτι δωρέαν..... Έστω και για 14 ημέρες....

Τουλάχιστον εγώ λέω μπράβο.... Πρέπει να λέμε κάπου κάπου, και ένα μπράβο... Δεν κοστίζει πολύ :)

DSLaManiaC
05-12-09, 18:46
Μια χαρά τη βρίσκω την προσφορά, ωστόσο δεν έχει πολύ νόημα να γλυκαίνεις τον πελάτη για 14 μέρες, και μετά να τον χρεώνεις με €7/megabyte αν θέλει να συνεχίσει να έχει Internet στο κινητό.
Που την είδες την ωραία προσφορά.

Λες και είμαστε ζητιάνοι και παρακαλάμε να μας δώσουν το MB.

........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 0 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ότι και να είναι, ότι και να "θεωρούν", προσφέρουν κάτι δωρέαν..... Έστω και για 14 ημέρες....

Τουλάχιστον εγώ λέω μπράβο.... Πρέπει να λέμε κάπου κάπου, και ένα μπράβο... Δεν κοστίζει πολύ :)

Εγώ θα έλεγα μπράβο... το 1999

........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 5 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δηλαδή μου δίνουν 7,14MB τη μέρα.
Χάρη στο F2G μπορώ να έχω δωρεάν 3 video στο youtube (πολλά λέω) κάθε μέρα στο κινητό μου ή να βλέπω καμμιά 15ρια email με εικόνες.

Κλέβουν το κόσμο με τις τιμες τους στο data και θα τους πω και μπράβο που δίνουν 7MB τη μέρα... δωρεάν?

Gordito
05-12-09, 18:53
Nαι αλλα θα μπορεις να στελνεις μηνυμα σε 7 φιλους σου καθε μερα και να τους δειχνεις τα video αυτα :p

valen_gr
05-12-09, 18:53
Εσυ τοτε να μην το ενεργοποιησεις. Ασε εμας τα προβατα να το βαλουμε ομως.
Να κατακρινεις μια πολιτικη τιμων, καρτελ μεταξυ εταιρειων κλπ το καταλαβαινω.
Οταν ομως καποιος προσφερει το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δωρεαν, εστω και 1 σμσ την ημερα μονο, δεν χωραει καμια κριτικη. Ειναι κατι που δινεται δωρεαν. Σου αρεσει? βαλτο. Δεν σου αρεσει? αστο.
Υπονοεις οτι οι υπολοιποι ειμαστε ζητιανοι δηλαδη αν κανουμε χρηση των 100 ΜΒ?
Εγω στο κινητο , εναν Opera mini εχω, και τον μηνα το κοντερ γραφει 20-30 ΜΒ χρηση, και δεν περιοριζω τον εαυτο μου καθολου, εχω πακετο για 120 ΜΒ/μηνα. Οι χρησεις του καθενος ειναι διαφορετικες. Εγω δεν εχω την αναγκη να δω video youtube στο κινητο μου, το θεωρω χαζο. Μπαινω να δω HTML που εσυ κοροιδευεις. αμα θελω να λιωσω στο youtube, εχω αρκετους υπολογιστες στο σπιτι και στην δουλεια.

CptBill
05-12-09, 19:03
οταν δεν επιβραβευουν οι εταιριες κινητης τους συνδρομητες ειναι κακες. Οταν παλι δινουν κατι δωρεαν οπως 100ΜΒ ειναι παλι κακες.


:rofl::whistle:

DSLaManiaC
05-12-09, 19:04
Εσυ τοτε να μην το ενεργοποιησεις. Ασε εμας τα προβατα να το βαλουμε ομως.
Να κατακρινεις μια πολιτικη τιμων, καρτελ μεταξυ εταιρειων κλπ το καταλαβαινω.
Οταν ομως καποιος προσφερει το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δωρεαν, εστω και 1 σμσ την ημερα μονο, δεν χωραει καμια κριτικη. Ειναι κατι που δινεται δωρεαν. Σου αρεσει? βαλτο. Δεν σου αρεσει? αστο.
Υπονοεις οτι οι υπολοιποι ειμαστε ζητιανοι δηλαδη αν κανουμε χρηση των 100 ΜΒ?
Εγω στο κινητο , εναν Opera mini εχω, και τον μηνα το κοντερ γραφει 20-30 ΜΒ χρηση, και δεν περιοριζω τον εαυτο μου καθολου, εχω πακετο για 120 ΜΒ/μηνα. Οι χρησεις του καθενος ειναι διαφορετικες. Εγω δεν εχω την αναγκη να δω video youtube στο κινητο μου, το θεωρω χαζο. Μπαινω να δω HTML που εσυ κοροιδευεις. αμα θελω να λιωσω στο youtube, εχω αρκετους υπολογιστες στο σπιτι και στην δουλεια.

Μπράβο σου. Είσαι πρώτος.

Αν εσύ νομίζεις ότι εγώ στο 2010 σχεδόν δε θα κράζω τέτοιες προσφορές που θα πρεπε να ντρέπονται και να τις ανακοινώνουν κάνεις λάθος.

20-30MB σε χρήση σημαίνει ότι κάνεις τη χρήση που κάναμε και το 1999. Το είπα και παραπάνω.

fanboysgotohell
05-12-09, 19:05
http://www.ekplixeisf2g.gr

Gordito
05-12-09, 19:07
Eισαι πολυ υπερβολικος.

Δεν το σκιζουν ολοι το ιντερνετ στο κινητο και δεν πρεπει να ζεις στο 99' για να κανεις μικρη χρηση....

ΥΓ Η προσφορα προφανως δεν στοχευει τους υπαρχοντες πελατες αλλα ειναι 'καπνος' για να τραβηξει νεους.

Καποιοι μπορει να συγκινουνται, προσωπικα 5€ ομιλια και λιγο ιντερνετ για μια φορα δε μου λενε τιποτα.

DSLaManiaC
05-12-09, 19:10
ΥΓ Η προσφορα προφανως δεν στοχευει τους υπαρχοντες πελατες αλλα ειναι 'καπνος' για να τραβηξει νεους.

Ο μοναδικός λόγος που το έβγαλαν.

ariadgr
05-12-09, 19:15
ΥΓ Η προσφορα προφανως δεν στοχευει τους υπαρχοντες πελατες αλλα ειναι 'καπνος' για να τραβηξει νεους.


Ο μοναδικός λόγος που το έβγαλαν.

Αν μετά τις 14 μέρες δεν θα μπορούν να συνεχίσουν να έχουν internet στο κινητό λόγω των υψηλών χρεώσεων, ποιό το νόημα προσέλκυσης των πελατών που τους ενδιαφέρει το Internet; :whistle:

DSLaManiaC
05-12-09, 19:17
Αν μετά τις 14 μέρες δεν θα μπορούν να συνεχίσουν να έχουν internet στο κινητό λόγω των υψηλών χρεώσεων, ποιό το νόημα προσέλκυσης των πελατών που τους ενδιαφέρει το Internet; :whistle:

Ο ίδιος λόγος που παίρνουν λάπτοπ με στικάκια και 24 μήνες συμβόλαιο δώρο.

teof95
05-12-09, 19:28
Που την είδες την ωραία προσφορά.

Λες και είμαστε ζητιάνοι και παρακαλάμε να μας δώσουν το MB.

Εγώ θα έλεγα μπράβο... το 1999

Γιατι να εισαι ζητιανος? Σου δινει κατι τσαμπα απο την στιγμη που καμια αλλη εταιρια δεν το δινει δωρεαν και δεν εχει επισης καμια αλλη εταιρια τετοια υπηρεσια. Δεν σου ειπε κανεις οτι πρεπει να κανεις κατι για να παρεις την προσφορα. ΑΠΛΑ μονο αν εχει f2go σου δινουν τσαμπα μηνυματα και ΜΒ



Δηλαδή μου δίνουν 7,14MB τη μέρα.
Χάρη στο F2G μπορώ να έχω δωρεάν 3 video στο youtube (πολλά λέω) κάθε μέρα στο κινητό μου ή να βλέπω καμμιά 15ρια email με εικόνες.

Κλέβουν το κόσμο με τις τιμες τους στο data και θα τους πω και μπράβο που δίνουν 7MB τη μέρα... δωρεάν?

Φυσικα να τους πεις bravo και ευχαριστω γιατι αν εχει απηχηση κατι τετοιο ολες οι εταιριες θα βγαλουν υπηρεσιες και προσφορες στην καρτοκινητη. Το κλεψιμο το θεωρεις εσυ! Αν εχεις συμβολαιο με πακετο ιντερνετ (49ευρω/30GB) το MB τοτε κοστιζει 0,00159! (49/(30*1024)) που ειναι η κλοπη? Ακομα και αν εχεις καρτοκινητο στο ADSM 7 που κοστιζει 14ευρω το mb σου βγαινει 0,0019 (14/(7*1024)! Που ειναι η κλοπη σε αυτην την προτωποριακη υπηρεσια που καμια αλλη εταιρια δεν παρεχει?
Ολες οι εταιριες και φυσιολογικο ειναι να σκεφτονται να προωθησουν ενα προιον τους "γλυκαινοντας" τον κοσμο δινοντας μια προσφορα!

Να μην πεις μπραβο απλα αλλα να πεις ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ
που μια εταιρια στον τοπο σου χαριζει κατι στους πελατες της χωρις οι ιδιοι να το ζητανε και φυσικα χωρις να ζηταει τιποτα απο αυτους!!!

kirimis
05-12-09, 19:28
Καλοδεχουμενη προσφορα... θα ηθελα αυτα τα 100mb να καθιερωθουν ως μηνιαιας ισχυς πακετακι για 3-4 ευρω...

Οσοι γκρινιαζουν τους καταννοω... με την εννοια οτι μαλλον εχουν κουραστει να βλεπουν αρπαχτες δεξια και αριστερα και θελουν απλα να δουν μια καλη μονιμη προσφορα και οχι πυροτεχνηματα.

DSLaManiaC
05-12-09, 19:32
Ευτυχώς που δεν υπάρχουν τα ίδια δεδομένα & μυαλά στους σταθερούς γιατί θα ήμασταν ακόμα σα τη Κύπρο.

sdikr
05-12-09, 19:44
Γιατι να εισαι ζητιανος? Σου δινει κατι τσαμπα απο την στιγμη που καμια αλλη εταιρια δεν το δινει δωρεαν και δεν εχει επισης καμια αλλη εταιρια τετοια υπηρεσια. Δεν σου ειπε κανεις οτι πρεπει να κανεις κατι για να παρεις την προσφορα. ΑΠΛΑ μονο αν εχει f2go σου δινουν τσαμπα μηνυματα και ΜΒ



Φυσικα να τους πεις bravo και ευχαριστω γιατι αν εχει απηχηση κατι τετοιο ολες οι εταιριες θα βγαλουν υπηρεσιες και προσφορες στην καρτοκινητη. Το κλεψιμο το θεωρεις εσυ! Αν εχεις συμβολαιο με πακετο ιντερνετ (49ευρω/30GB) το MB τοτε κοστιζει 0,00159! (49/(30*1024)) που ειναι η κλοπη? Ακομα και αν εχεις καρτοκινητο στο ADSM 7 που κοστιζει 14ευρω το mb σου βγαινει 0,0019 (14/(7*1024)! Που ειναι η κλοπη σε αυτην την προτωποριακη υπηρεσια που καμια αλλη εταιρια δεν παρεχει?
Ολες οι εταιριες και φυσιολογικο ειναι να σκεφτονται να προωθησουν ενα προιον τους "γλυκαινοντας" τον κοσμο δινοντας μια προσφορα!

Να μην πεις μπραβο απλα αλλα να πεις ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ
που μια εταιρια στον τοπο σου χαριζει κατι στους πελατες της χωρις οι ιδιοι να το ζητανε και φυσικα χωρις να ζηταει τιποτα απο αυτους!!!:down:


περιμένω να δω τους καημένους που θα κάνουν χρήση τα 100mb στον ενα μήνα ;)
Μεγάλο μπράβο θα πω μόνο στους marketing boys

valen_gr
05-12-09, 19:44
Μπράβο σου. Είσαι πρώτος.

Αν εσύ νομίζεις ότι εγώ στο 2010 σχεδόν δε θα κράζω τέτοιες προσφορές που θα πρεπε να ντρέπονται και να τις ανακοινώνουν κάνεις λάθος.

20-30MB σε χρήση σημαίνει ότι κάνεις τη χρήση που κάναμε και το 1999. Το είπα και παραπάνω.

Για πρωτος δεν ξερω, Παντως το να κραζεις κατι που προσφερεται.....δωρεαν, πιο πολυ εσενα χρωματιζει σαν "πρωτο" παρα εμενα..


εκτος και εαν απατωμαι, το ετος ειναι 2009, και ναι, κανω χρηση 20-30 ΜΒ. Εκτος και εαν εχεις την επαρση να νομιζεις πως ολοι κανουμε την ιδια χρηση που κανεις εσυ, η που νομιζεις πως θα επρεπε να κανουμε. Εγω μια χαρα τα βγαζω περα με τα 30 ΜΒ, καλυπτουν τις αναγκες μου απολυτα, και δεν κανω χρηση ουτε το 1/4 αυτων που εχω διαθεσιμα.

Εσενα σε εχω ικανο να σου προσφερει κοπελα στον δρομο δωρεαν λουλουδι, και να της το πεταξεις στα μουτρα, γιατι ειναι 2009 και το δωρεαν λουλουδι ειναι τοσο passe, κραζοντας παραλληλα οτι δεν ειναι προσφορα αυτο!!!

Ελεος...

sdikr
05-12-09, 19:47
Για πρωτος δεν ξερω, Παντως το να κραζεις κατι που προσφερεται.....δωρεαν, πιο πολυ εσενα χρωματιζει σαν "πρωτο" παρα εμενα..


εκτος και εαν απατωμαι, το ετος ειναι 2009, και ναι, κανω χρηση 20-30 ΜΒ. Εκτος και εαν εχεις την επαρση να νομιζεις πως ολοι κανουμε την ιδια χρηση που κανεις εσυ, η που νομιζεις πως θα επρεπε να κανουμε. Εγω μια χαρα τα βγαζω περα με τα 30 ΜΒ, καλυπτουν τις αναγκες μου απολυτα, και δεν κανω χρηση ουτε το 1/4 αυτων που εχω διαθεσιμα.

Εσενα σε εχω ικανο να σου προσφερει κοπελα στον δρομο δωρεαν λουλουδι, και να της το πεταξεις στα μουτρα, γιατι ειναι 2009 και το δωρεαν λουλουδι ειναι τοσο passe, κραζοντας παραλληλα οτι δεν ειναι προσφορα αυτο!!!

Ελεος...

Αν κάνεις 20-30 mb θα πλήρωσεις πολλά λεφτά,

teof95
05-12-09, 19:47
Αν μετά τις 14 μέρες δεν θα μπορούν να συνεχίσουν να έχουν internet στο κινητό λόγω των υψηλών χρεώσεων, ποιό το νόημα προσέλκυσης των πελατών που τους ενδιαφέρει το Internet; :whistle:

γιατι να μην μπορουν? τι αποκαλεις υψηλη χρεωση? ΒΑΖΕΙΣ το wind plus με 4 ευρω τον μηνα και εχεις 40mb για πλοηγηση απο το κινητο σου... Αν καποια στιγμη δεν σου φτασει βαζεις με 7 ευρω τα 2 GB για 2 μερες! θελεις παραπανω? Βαζεις με 14 ευρω τα 7GB! Δεν σου φτανουν και κανεις συστηματικη χρηση Internet? κανεις συμβολαιο που θα εχεις 300 Mb με 17 ευρω! θες παραπανω? Κανεις συμβολαιο με 5 GB με 29 ευρω! Δεν μπορεις να ζητας απεριοριστο ογκο δεδομενων και τσαμπα! Τι σημαινει οτι εισαι στο 2009? οτι πλεον ολες οι εταιριες εβγαλαν χρηματα και δεν τους ενδιαφερουν αλλα? οι τιμες μας ειναι απο τις καλυτερες στην ευρωπη για το mobile internet (υπαρχουν και καλυτερες μην βιαζεσται να απαντησετε!) και εμεις παραπονιομαστε για τα παντα!

DSLaManiaC
05-12-09, 19:47
Εσενα σε εχω ικανο να σου προσφερει κοπελα στον δρομο δωρεαν λουλουδι, και να της το πεταξεις στα μουτρα, γιατι ειναι 2009 και το δωρεαν λουλουδι ειναι τοσο passe, κραζοντας παραλληλα οτι δεν ειναι προσφορα αυτο!!!

Δωρεάν μπορούν να μου προσφέρουν και σκ@τ@ σε συσκευασία δώρου με καρτελάκι χαρούμενα γενέθλια.

ΥΓ: Στην περίπτωση που μου το προσφέρει άντρας το λουλούδι τι να κάνω?

sdikr
05-12-09, 19:49
γιατι να μην μπορουν? τι αποκαλεις υψηλη χρεωση? ΒΑΖΕΙΣ το wind plus με 4 ευρω τον μηνα και εχεις 40mb για πλοηγηση απο το κινητο σου... Αν καποια στιγμη δεν σου φτασει βαζεις με 7 ευρω τα 2 GB για 2 μερες! θελεις παραπανω? Βαζεις με 14 ευρω τα 7GB! Δεν σου φτανουν και κανεις συστηματικη χρηση Internet? κανεις συμβολαιο που θα εχεις 300 Mb με 17 ευρω! θες παραπανω? Κανεις συμβολαιο με 5 GB με 29 ευρω! Δεν μπορεις να ζητας απεριοριστο ογκο δεδομενων και τσαμπα! Τι σημαινει οτι εισαι στο 2009? οτι πλεον ολες οι εταιριες εβγαλαν χρηματα και δεν τους ενδιαφερουν αλλα? οι τιμες μας ειναι απο τις καλυτερες στην ευρωπη για το mobile internet (υπαρχουν και καλυτερες μην βιαζεσται να απαντησετε!) και εμεις παραπονιομαστε για τα παντα!


LOL

ρε παιδιά είπαμε διαφήμιση άλλα όχι και έτσι

valen_gr
05-12-09, 19:51
Αν κάνεις 20-30 mb θα πλήρωσεις πολλά λεφτά,

Ποιος σου ειπε οτι θα πληρωσω πολλα λεφτα?? το πακετο που εχω τωρα κοστιζει παραπανω, αλλα και τα 40 ΜΒ κοστιζουν 4 ευρω σαν ενεργοποιηση.... Εχω ενα symbian κινητο, και ενα οπερα μινι, κατι ελαχιστα ΚΒ ανα σελιδα, πρεπει να το λιωσω για να φτασω τα 40 ΜΒ, και προσωπικα δεν τα εχω περασει ποτε.


Δωρεάν μπορούν να μου προσφέρουν και σκ@τ@ σε συσκευασία δώρου με καρτελάκι χαρούμενα γενέθλια.

ΥΓ: Στην περίπτωση που μου το προσφέρει άντρας το λουλούδι τι να κάνω?

Περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα :whistle:

DSLaManiaC
05-12-09, 19:52
Περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα :whistle:

Μα εσύ ξέρεις τι θα κάνω με κοπέλα. Γιατί κολλάς?

Και νόμιζα ότι τα ξέρεις όλα :(

[DSL]MANOS
05-12-09, 19:54
Αν ξεπεράσεις τα 100ΜΒ σε χρεώνει???

DSLaManiaC
05-12-09, 19:54
Ποιος σου ειπε οτι θα πληρωσω πολλα λεφτα?? το πακετο που εχω τωρα κοστιζει παραπανω, αλλα και τα 40 ΜΒ κοστιζουν 4 ευρω σαν ενεργοποιηση.... Εχω ενα symbian κινητο, και ενα οπερα μινι, κατι ελαχιστα ΚΒ ανα σελιδα, πρεπει να το λιωσω για να φτασω τα 40 ΜΒ, και προσωπικα δεν τα εχω περασει ποτε.

Αν εσύ νομίζεις οτι αυτό έχει target το μέσο χρήστη internet ζεις κάπου άλλου.

sdikr
05-12-09, 19:54
Ποιος σου ειπε οτι θα πληρωσω πολλα λεφτα?? το πακετο που εχω τωρα κοστιζει παραπανω, αλλα και τα 40 ΜΒ κοστιζουν 4 ευρω σαν ενεργοποιηση.... Εχω ενα symbian κινητο, και ενα οπερα μινι, κατι ελαχιστα ΚΒ ανα σελιδα, πρεπει να το λιωσω για να φτασω τα 40 ΜΒ, και προσωπικα δεν τα εχω περασει ποτε.



Περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα :whistle:


πάμε ξάνα, λένε 100mb για όλους, δίνουν όμως 8mb τον μήνα
θες να σου κάνω τις πράξεις;

valen_gr
05-12-09, 20:00
Αν εσύ νομίζεις οτι αυτό έχει target το μέσο χρήστη internet ζεις κάπου άλλου.

....Δεν νομιζω πως ζω καπου αλλου, και πιστεψε με, ειμαι σε θεση να γνωριζω πολυ καλυτερα απο σενα, λογω προηγουμενης εργασιας, ποια ειναι η μεση χρηση ανα ΜΒ, και ποια η % αναλογια καθε τυπου Mobile browser που ειναι σε χρηση, και εαν νομιζεις πως ο opera mini ειναι "περιθωριακος" τοτε προφανως χανω τον χρονο μου.


πάμε ξάνα, λένε 100mb για όλους, δίνουν όμως 8mb τον μήνα
θες να σου κάνω τις πράξεις;

Για παμε παλι, γιατι πιθανοτατα μιλαμε για αλλο πραγμα, η προσφορα δινει 100 ΜΒ για 14 ημερες , εσυ που καταλαβες οτι δινουν 8 ΜΒ? Αν δεν σου κανει κοπο, yes please, κανε μου τις πραξεις...

teof95
05-12-09, 20:02
Ευτυχώς που δεν υπάρχουν τα ίδια δεδομένα & μυαλά στους σταθερούς γιατί θα ήμασταν ακόμα σα τη Κύπρο.

το λες εσυ αυτο που εχεις avatar προτρεποντας τον κοσμο να μην δινει κατι που εχει απεριοριστο.....

DSLaManiaC
05-12-09, 20:05
....Δεν νομιζω πως ζω καπου αλλου, και πιστεψε με, ειμαι σε θεση να γνωριζω πολυ καλυτερα απο σενα, λογω προηγουμενης εργασιας, ποια ειναι η μεση χρηση ανα ΜΒ, και ποια η % αναλογια καθε τυπου Mobile browser που ειναι σε χρηση, και εαν νομιζεις πως ο opera mini ειναι "περιθωριακος" τοτε προφανως χανω τον χρονο μου.

Με κάλυψες απόλυτα.

Ο Opera mini καθώς και το symbian καθώς και το WM καθώς και το IPhone καθώς και 1002 άλλα είναι μια χαρά.

Η wind και οι υπόλοιποι τα έχουν κάνει περιθωριακά ή και παραπληγικά με τις πολιτικές τους και τα αστεία data plan τους.

........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 1 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


το λες εσυ αυτο που εχεις avatar προτρεποντας τον κοσμο να μην δινει κατι που εχει απεριοριστο.....

Δεν έχω άβαταρ. Έχω υπογραφή.
Ναι γενικά έχω αλλεργία με τους τζαμπατζήδες που κλέβουν από ανυποψίαστους.

Με έχει κουράσει αρκετά η προσωπική επίθεση πάντως. Παρτο λίγο πιο χαλαρά.

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:06
Ξαναρωτάω... αν ξεπεράσεις τα 100ΜΒ σε χρεώνει???

teof95
05-12-09, 20:06
πάμε ξάνα, λένε 100mb για όλους, δίνουν όμως 8mb τον μήνα
θες να σου κάνω τις πράξεις;

8mb την ημερα εννοεις! μπορεις ομως να τα καταναλωσεις ολα σε μια μερα ειτε σταδιακα...

DSLaManiaC
05-12-09, 20:07
MANOS;3191744']Ξαναρωτάω... αν ξεπεράσεις τα 100ΜΒ σε χρεώνει???

Εννοείται. Με τις βασικές χρεώσεις Data του πακέτου σου.

sdikr
05-12-09, 20:07
....Δεν νομιζω πως ζω καπου αλλου, και πιστεψε με, ειμαι σε θεση να γνωριζω πολυ καλυτερα απο σενα, λογω προηγουμενης εργασιας, ποια ειναι η μεση χρηση ανα ΜΒ, και ποια η % αναλογια καθε τυπου Mobile browser που ειναι σε χρηση, και εαν νομιζεις πως ο opera mini ειναι "περιθωριακος" τοτε προφανως χανω τον χρονο μου.



Για παμε παλι, γιατι πιθανοτατα μιλαμε για αλλο πραγμα, η προσφορα δινει 100 ΜΒ για 14 ημερες , εσυ που καταλαβες οτι δινουν 8 ΜΒ? Αν δεν σου κανει κοπο, yes please, κανε μου τις πραξεις...


τι δίνουν ανα μέρα;
που το αναφέρουν;

DSLaManiaC
05-12-09, 20:09
τι δίνουν ανα μέρα;
που το αναφέρουν;

Διαίρεση.

100MB / 14 μέρες = 7,142857142857143 Mb

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:11
Εννοείται. Με τις βασικές χρεώσεις Data του πακέτου σου.
Άρα από εκεί θέλει να πάρει χρήματα. Το sms που έλαβα δεν έλεγε τπτ. Ούτε και το δελτίο τύπου βλέπω να το λέει. Άρα έχει η εταιρία οικονομικά προβλήματα και πάνε να τα πάρουν από ανθρώπους που δεν ξέρουν. Γιατί μόλις δει πχ ο Κώστας, που δεν έχει ιδέα από αυτά, το "δωρεάν", θα κάτσει να το βάλει. Μετά να δω τι θα κάνει που θα πέφτει η χρέωση σύννεφο.

valen_gr
05-12-09, 20:13
Επειδη ειμαι σιγουρος πως δεν εχεις κακη προθεση, για το θεμα πλοηγηση απο το κινητο, η Wind εχει κανει τα περισσοτερα βηματα και προσπαθεια προωθησης του. Επι μεγαλο χρονικο διαστημα, εδινε το wind plus non stop, χωρις περιορισμο στα ΜΒ πλοηγησης , και εδινε direct download τον opera mini απο το ιδιο το Portal της, και σε ειδικη εκδοση αρχικα που ηταν σε συνεργασια με την Opera, ειχε μια "υπογραφη" ωστε να ειναι και πιο ευκολη η αναλυση του επιπεδου χρησης που εκαναν οι πελατες. Την ιδια χρονικη περιοδο, cosmote & vodafone , ο ενας απλα δεν εδινε internet σε καρτοκινητα, τελεια και παυλα, ο αλλος εδινε με πανακριβη χρεωση, και μετεπειτα δωρεαν (με καποια χρεωση) μονο στο Portal της.

Βεβαια, η κινηση αυτη για flatrate unlimited wap, εαν και παρεμενε σαν πολιτικη για διαστημα πολυ μεγαλο, δεν βρηκε ουτε ιδιαιτερη ανταποκριση απο τους χρηστες (αν και πρακτικα εδινε δωρεαν Mobile browsing με 3.5 ευρω) ουτε εγινε καποια αναλογη κινηση απο τις αλλες 2 εταιρειες.

Σε καθε περιπτωση, ασχετα με τις πολιτικες της καθε εταιρειας, τα εργαλεια υπαρχουν, οι εφαρμογες υπαρχουν, και τα 100 ΜΒ ευπροσδεκτα και σε καλη χρηση σε οσους τα "κατεβασουν".

vkonstad
05-12-09, 20:13
Δωρεάν μπορούν να μου προσφέρουν και σκ@τ@ σε συσκευασία δώρου με καρτελάκι χαρούμενα γενέθλια.



+10000!!

Τι λέτε ρε παιδιά που θα πούμε και ευχαριστώ γιατί κάποιος μας χαρίζει ψίχουλα...

Προσοχή, γιατί όποιος το ενεργοποιήσει και στο τέλος δεν σταματήσει στα 100mb αλλά ξεφύγει στα 101mb την πάτησε. Αν ξεφύγει και πιο πάνω πχ στα 110mb.. τότε θα βγάλει και κέρδος ο άι βασίλης της τηλεφωνίας...

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:13
Διαίρεση.

100MB / 14 μέρες = 7,142857142857143 Mb
Έκανε στρογγυλοποίηση προς τα πάνω ο άνθρωπος. Σιγά. Αν έλεγε λιγότερο, τότε θα του έλεγες ότι είναι περισσότερα. :p

DSLaManiaC
05-12-09, 20:13
MANOS;3191772']Άρα από εκεί θέλει να πάρει χρήματα. Το sms που έλαβα δεν έλεγε τπτ. Ούτε και το δελτίο τύπου βλέπω να το λέει. Άρα έχει η εταιρία οικονομικά προβλήματα και πάνε να τα πάρουν από ανθρώπους που δεν ξέρουν. Γιατί μόλις δει πχ ο Κώστας, που δεν έχει ιδέα από αυτά, το "δωρεάν", θα κάτσει να το βάλει. Μετά να δω τι θα κάνει που θα πέφτει η χρέωση σύννεφο.

Κοίτα, στο ADSM που είχα κάποτε στις διακοπές, μου έστελνε sms "το πακέτο σας λήγει σήμερα στις 12 το βράδυ". ΑΛΛΑ δεν έχω δει ποτέ sms "είστε στο όριο του traffic σας".

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:15
Αν ξεφύγει και πιο πάνω πχ στα 110mb.. τότε θα βγάλει και κέρδος ο άι βασίλης της τηλεφωνίας...
Αυτός είναι ο σκοπός. Κάποιος ξέχασε να το αναφέρει στο sms που στέλνουν. :p

DSLaManiaC
05-12-09, 20:16
ΑΛΛΑ εδώ, σ αυτή τη "προσφορά" αναφέρει:


Η ενημέρωση υπολοίπου και διάρκειας ισχύος πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1245 ή με αποστολή δωρεάν SMS της λέξης ΥΠ στο 1245

Οπότε ίσως τελικά να "ξεχάσουν" να στείλουν sms.

teof95
05-12-09, 20:16
Διαίρεση.

100MB / 14 μέρες = 7,142857142857143 Mb

μα δεν αναφερει πουθενα οτι εχει περιορισμο ανα ημερα....

valen_gr
05-12-09, 20:17
τι δίνουν ανα μέρα;
που το αναφέρουν;

Βρε sdikr, μην με δουλευεις.... ειναι ξεκαθαρο αυτο που λεμε...100 ΜΒ που εχουν περιοδο ισχυος 14 ημερες. Εαν θα τα καταναλωσει κανεις ολα την πρωτη, την δευτερη η την τελευταια ειναι επιλογη του καθενος. Τα 7 ΜΒ ναι, ειναι αν το δεις μαθηματικα, τι αναλογει ανα ημερα . Μπορεις πολυ ομορφα ομως 2 ημερες να μην τυχει να κανεις καθολου χρηση, και την επομενη να καταναλωσεις 40 ΜΒ. Τι συζηταμε τωρα?
Οτι τα 100 ΜΒ ειναι λιγα?
Οτι ειναι μονο για 14 ημερες?
Οτι ειναι δωρεαν?
Τι ακριβως?

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:17
Κοίτα, στο ADSM που είχα κάποτε στις διακοπές, μου έστελνε sms "το πακέτο σας λήγει σήμερα στις 12 το βράδυ". ΑΛΛΑ δεν έχω δει ποτέ sms "είστε στο όριο του traffic σας".
Ναι. Αυτό λέω και εγώ. Αυτή η προσφορά είναι μούφα για να βγάλουν τα σπασμένα της εταιρίας. Αφού έχει οικονομικά προβλήματα η wind. Άσε να τα πάρει για να μην κλείσει. 10 χρόνια wind έχω.

DSLaManiaC
05-12-09, 20:17
μα δεν αναφερει πουθενα οτι εχει περιορισμο ανα ημερα....

Μα δε μίλησε κανείς για περιορισμό. Απλά λέμε ότι με δεδομένο ότι το χρησιμοποιείς κάθε μέρα έχεις τόσο. Και μάλλον όποιος το ενεργοποιήσει αν δε το κάνει μόνο για τα sms θα το δουλεύει σχεδόν κάθε μέρα.

[DSL]MANOS
05-12-09, 20:17
μα δεν αναφερει πουθενα οτι εχει περιορισμο ανα ημερα....
Σου λέει τον ΜΟ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.