PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet full llu ή ψέματα?



Cataract
19-03-06, 15:16
μια από αυτές τις μέρες με πήραν τηλέφωνο από την forthnet και με ρώτησαν αν ήθελα να δηλώσω συμμετοχή για αποκλειστική γραμμή στην forthnet. Λέει ότι περνάνε δικές τους γραμμές και από την στιγμή που θα γίνει η αίτηση (λογικά όταν θα έχουν τελειώσει την ιστορία με τις γραμμές) μέσα σε 7 μέρες δεν θα πληρώνεις πλέον το πάγιο του πΟΤΕ. κάτι σαν την vivodi και το full llu της.
Ισχύει κάτι τέτοιο? έχετε ακούσει τίποτα?
μυρίζομαι ότι πάλι θα έχουμε αναμονές από μήνα και πάνω.

persival
19-03-06, 16:44
Ας το κάνουν και εγώ θα είμαι απο τους πρώτους που θα πάω, αν και μέχρι να καλύψει ενα σεβαστό ποσοστό ανα την ελληνική περιφέρεια, θα περάσει καιρός.

Πάντως κι εγώ εχω ακούσει κάτι τέτοιο απο εσωτερική πηγή, για τις αρχές καλοκαιριού στην Αθήνα, Ζωγραφου αν θυμάμαι καλά...

Hwoarang
19-03-06, 18:19
Δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο

johnvam
19-03-06, 18:46
Μακάρι τελικά να κάνουν τέτοιες κινήσεις και οι υπόλοιποι providers!!!!

Θα βοηθήσει γενικότερα!!

HateBreeder
19-03-06, 19:15
Το είχα ακούσει και εγώ οτι απο το καλοκαίρι στου Ζωγράφου θα περάσουν καλώδια. Μακάρι να γίνει και να έχουμε και ιντερνετ και τηλέφωνο απο την 4νετ. Το θέμα είναι να έχουν φτιάξει τα πράγματα εως τότε!

[+=]Neo_Geo{Ech13}
19-03-06, 19:32
και Ν.Πεντελη plz, βασικα πιστευω οποιος provider ανοιξει πρωτος τα δικα του full LLU θα παρει μεγαλο κυμα συνδρομητων στην εκαστοτε περιοχη =)

Cataract
20-03-06, 09:26
ότι και να γίνει, το κόβω να μας ξεσκίζει κανας πΟΤΕ πάλι και αναμονή στην αναμονή με την forthnet θα είμαστε όπως και με αυτούς που βάζουν vivodi ή hol.
Αν ισχύει αυτό που μου είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο, θα έχει δικές της γραμμές η forthnet πριν το καλοκαίρι.
Είναι μια καλή ευκαιρία, αν βγάλει φυσικά και αυτή κάποια αξιόλογη προσφορά (όχι σαν την μουφά dsl phone) να ξεφορτωθούμε τον πΟΤΕ ή έστω να του δίνουμε το πάγιο της γραμμής τηλεφώνου. :rolleyes:

R-evil-S
20-03-06, 10:44
Φίλε Cataract, εσύ σε ποιά περιοχή βρίσκεσαι?

nikgl
20-03-06, 10:55
ότι και να γίνει, το κόβω να μας ξεσκίζει κανας πΟΤΕ πάλι και αναμονή στην αναμονή με την forthnet θα είμαστε όπως και με αυτούς που βάζουν vivodi ή hol.
Αν ισχύει αυτό που μου είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο, θα έχει δικές της γραμμές η forthnet πριν το καλοκαίρι.
Είναι μια καλή ευκαιρία, αν βγάλει φυσικά και αυτή κάποια αξιόλογη προσφορά (όχι σαν την μουφά dsl phone) να ξεφορτωθούμε τον πΟΤΕ ή έστω να του δίνουμε το πάγιο της γραμμής τηλεφώνου. :rolleyes:
Τι σε κάνει να λες "μουφα" το dslphone? Είχες εμπειρία ή απλά έτσι άκουσες; Εγώ το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.
Εκτός αυτού όποιος ISP προσφέρει τηλεφωνία μέσω LLU πάλι voip θα είναι (δε γίνεται αλλιώς). Οπότε τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η forthnet θα σου παρέχει κάτι άλλο;

Mikepol
20-03-06, 11:29
εγω παιδία θυμάμαι παλία είχα δει κάτι εργα στην ακρή του δρόμου δεν θύμαμαι σε ποιά ακριβώς περιοχή και είχε προειδοποιητικές τεμπάλες που ελέγαν έργα forthnet, βέβαια δεν ξέρω αν έχει σχέση με αυτο το θέμα. Παντώς αν η forthnet κάνει τέτοια κίνηση ειμαί και εγώ μεσα full.

patrasjim
20-03-06, 11:39
Με πήραν και εμένα τηλέφωνο για τις εταιρικές συνδέσεις που έχω. Δεν μου είπαν όμως ότι δεν 8α έχω γραμμές του ΟΤΕ. Απλά ότι δεν θα πληρώνω πάγιο, καθόλου. Ότι δηλαδή θα το πληρώνει η 4thnet. Δεν το είδα πουθενά γραμμένο βέβαια, αλλά θα δούμε. Μόνο μην μείνω χωρίς τηλέφωνο στο μαγαζί γιατί θα τους κόψω τα πόδια, όπως είπα και στην κοπελιά.. :):)

Cataract
20-03-06, 13:20
R-evil-S:Φίλε Cataract, εσύ σε ποιά περιοχή βρίσκεσαι?
περιοχή ζωγράφου .




nikgl:
Τι σε κάνει να λες "μουφα" το dslphone? Είχες εμπειρία ή απλά έτσι άκουσες; Εγώ το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.
Εκτός αυτού όποιος ISP προσφέρει τηλεφωνία μέσω LLU πάλι voip θα είναι (δε γίνεται αλλιώς). Οπότε τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η forthnet θα σου παρέχει κάτι άλλο;

προσωπικά πιστεύω είναι μούφα γιατί είναι άθλιος ο τρόπος που σου μετράει την ώρα ομιλίας, μιλάς 30 δευτερόλεπτα και σου πέφτει ολόκληρο λεπτό.
Γνωστός που έβαλε dsl phone, παραπονιέται για διακοπές στην γραμμή.
Ουσιαστικά τηλέφωνο πάνω από την γραμμή του ιντερνετ. δεν συμφωνώ με τέτοια πράγματα.

Αλλά αν δεν έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα πάω πάσο :) :respekt:

BoGe
20-03-06, 13:31
Ουσιαστικά τηλέφωνο πάνω από την γραμμή του ιντερνετ. δεν συμφωνώ με τέτοια πράγματα.

Δεν έχω DSLPhone.
Όμως 6 μήνες που χρησιμοποιώ VoIP για τις εξερχόμενες κλήσεις είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Αν η VoIP εταιρεία είναι σοβαρή και η γραμμη internet επίσης καλή, τότε παίζει μια χαρά.

UK_ADSL
20-03-06, 13:52
Αμήν και πότε να γίνει αυτό από την FORTHnet και ελπίζω οι τιμολογήσεις σε τηλεφωνία/internet να μειωθούν ακόμη περισσότερο από τις υπάρχουσες.:hmm:

dimos78
24-03-06, 06:18
Το θεμα ειναι να υπαρξει και φορητοτητα απο τη φορθνετ.Γιατι η vivodi δεν παρεχει.Πολλοι θελουν να διατηρησουν τον αριθμο τους(και αναμεσα σε αυτους και ο πατερας μου δυστυχως:( και εχω καλυψη για Full LLU απο vivodi :( )
Ξερει κανεις τι νουμερα δινει η vivodi σε fullLLU εκτος αττικης?αττικη δινει 211 απο οτι ξερω..

BoGe
24-03-06, 06:31
Και η FORTHnet θα ξεκινήσει να μοιράζει γραμμή, από κέντρο ΟΤΕ Αμπελοκήπων.

Tem
24-03-06, 11:43
Και η FORTHnet θα ξεκινήσει να μοιράζει γραμμή, από κέντρο ΟΤΕ Αμπελοκήπων.
ξέρουμε κάτι περισσότερο πάνω σε αυτό ?

euri
24-03-06, 11:44
Μέλι έχουν οι Αμπελόκηποι; :p

papdoux
24-03-06, 11:46
Μέλι έχουν οι Αμπελόκηποι; :p
ελα μου ντε, τι γινεται με αυτη την περιοχη;

Tem
24-03-06, 11:50
Μέλι έχουν οι Αμπελόκηποι; :p
έχουν μέλι αλλά και το πιο πιταρισμένο dslam όπως φαίνεται

WAntilles
24-03-06, 13:07
Μέλι έχουν οι Αμπελόκηποι; :p

Τους original αμπελόκηπους εδώ κάτω εννοούμε, όχι το αντίγραφο που έχετε εκεί πάνω. :p

alexisazen
24-03-06, 14:37
Τους original αμπελόκηπους εδώ κάτω εννοούμε, όχι το αντίγραφο που έχετε εκεί πάνω. :p

ορίτζιναλ; και γω που νόμιζα πως ήταν βαζελοφωλιά..... :p

EDIT: Πάντως στη Βίκυ (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BB%CF%8C%CE%BA%CE%B7%CF%80%CE%BF%CE%B9) έχει λήμμα για του Βορρά και όχι του Νότου :p

euri
24-03-06, 15:21
Τους original αμπελόκηπους εδώ κάτω εννοούμε, όχι το αντίγραφο που έχετε εκεί πάνω. :p

Καλό είναι να υπάρχει ένα backup. Ποτέ δεν ξέρεις :p

GoG
24-03-06, 17:00
Ρε παιδια γιατι μονο στην Αθηνα παιζει το LLU?Εμεις εδω στη Θεσσαλονικη στο πηγαδι κατουρησαμε?Μονο η Vivodi εχει και αυτη μονο στο κεντρο κεντρο...Να φανταστειτε μενω 500 μετρα απο τα κεντρικα γραφεια της στην Καλαμαρια και δεν εχει καλυψη...Μου θελει και ADSL2+...Κλαψ!

yannis1967
25-03-06, 16:09
Μέλι έχουν οι Αμπελόκηποι; :p

Εϊναι το πρώτο (και ακόμα το μόνο) κέντρο που έχει ανοίξει για πραγματικό
και σωστό LLU ο ΟΤΕ.
Τα υπόλοιπα τα καθυστερεί ακόμα όσο μπορεί και όσο η πολιτεία δεν
του χώνει ένα γερό πρόστιμο.

Γιάννης

anysin
25-03-06, 20:30
Εϊναι το πρώτο (και ακόμα το μόνο) κέντρο που έχει ανοίξει για πραγματικό
και σωστό LLU ο ΟΤΕ.
Τα υπόλοιπα τα καθυστερεί ακόμα όσο μπορεί και όσο η πολιτεία δεν
του χώνει ένα γερό πρόστιμο.

Γιάννης

Σιγά μην και φταίει πάλι ο ΟΤΕ.
Καραμέλα πια με τον ΟΤΕ.
Εδώ και 50 χρόνια προσπαθεί να δώσει υπηρεσίες στους πολίτες και
εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να τον κατακρίνουμε.

Hwoarang
25-03-06, 20:34
Έχεις δίκιο anysin. Σου ζητάω ταπεινά συγνώμη που κατακρινω τον ΟΤΕ. Συγνώμη που ζητάω σωστή adsl και λογικές τιμές. Να με συγχωρεις. δεν θα επαναληφθει

Gothic
25-03-06, 20:45
Σιγά μην και φταίει πάλι ο ΟΤΕ.
Καραμέλα πια με τον ΟΤΕ.
Εδώ και 50 χρόνια προσπαθεί να δώσει υπηρεσίες στους πολίτες και
εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να τον κατακρίνουμε.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Εντάξει, πήγαινε στον προϊστάμενο τώρα και πες του οτι έκανες το καθήκον σου, μετά αϊντε να εξυπηρετήσεις κανένα πολίτη με τις καινούργιες αιτήσεις για adsl.... :lol: :lol:

roxmeon
25-03-06, 20:52
Λιγο ψυχραιμια...

anysin
26-03-06, 02:35
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Εντάξει, πήγαινε στον προϊστάμενο τώρα και πες του οτι έκανες το καθήκον σου, μετά αϊντε να εξυπηρετήσεις κανένα πολίτη με τις καινούργιες αιτήσεις για adsl.... :lol: :lol:

Δεν απαντάω, άκολουθώ την εντολή για ψυχραιμία.

Κοίτα όμως το forum ενότητα OTEnet, ούτε ένα πρόβλημα, παιδική χαρά.
Κοίτα της FORTHnet/HOL etc. Χαμός!
Προφανώς κάνει καλύτερη δουλεια ο ΟΤΕ.

Αλλωστε δεν υποχρεώνει και κανέναν να αγοράσει τις υπηρεσίες του, εμείς τρέχουμε.

Gothic
26-03-06, 02:36
Δεν απαντάω, άκολουθώ την εντολή για ψυχραιμία.

Κοίτα όμως το forum ενότητα OTEnet, ούτε ένα πρόβλημα, παιδική χαρά.
Κοίτα της FORTHnet/HOL etc. Χαμός!
Προφανώς κάνει καλύτερη δουλεια ο ΟΤΕ.

Αλλωστε δεν υποχρεώνει και κανέναν να αγοράσει τις υπηρεσίες του, εμείς τρέχουμε.
Μετά φταίω εγώ......... :hmm:

sdikr
26-03-06, 02:38
Δεν απαντάω, άκολουθώ την εντολή για ψυχραιμία.

Κοίτα όμως το forum ενότητα OTEnet, ούτε ένα πρόβλημα, παιδική χαρά.
Κοίτα της FORTHnet/HOL etc. Χαμός!
Προφανώς κάνει καλύτερη δουλεια ο ΟΤΕ.

Αλλωστε δεν υποχρεώνει και κανέναν να αγοράσει τις υπηρεσίες του, εμείς τρέχουμε.

Οσο και αν εχουν το ίδιο όνομα δεν είναι το ίδιο πράγμα

οσο για το φόρουμ για δες το φόρουμ για τον οτε, μα τόσα προβλήματα πια;

globalnoise
26-03-06, 15:23
Έλα ρε FORTHnetάρα! Στήσε ένα DSLAM στον ΑΡΗ! (όχι το πλανήτη, το αστικό κέντρο :p ) στήσου και σου έρχομαι!!!!!! :D

utumno
26-03-06, 20:35
Έλα ρε FORTHnetάρα! Στήσε ένα DSLAM στον ΑΡΗ! (όχι το πλανήτη, το αστικό κέντρο :p ) στήσου και σου έρχομαι!!!!!! :D

Είμαι λίγο :offtopic: αλλά σε αυτό το κέντρο πέφτω και εγώ. Μήπως ξέρεις σε ποιό σημείο είναι αυτό το κέντρο?

globalnoise
26-03-06, 22:01
Είμαι λίγο :offtopic: αλλά σε αυτό το κέντρο πέφτω και εγώ. Μήπως ξέρεις σε ποιό σημείο είναι αυτό το κέντρο?

Λογικό αφού μένεις κυψέλη ;) Το κέντρο είναι στο Πεδίον Άρεως. Που ακριβώς δεν ξέρω αν και έχω ψάξει για να το βρω να το σπάσω...

Από Σταθμό Λαρίσης είμαι εγώ ;)

utumno
27-03-06, 12:50
Λογικό αφού μένεις κυψέλη ;) Το κέντρο είναι στο Πεδίον Άρεως. Που ακριβώς δεν ξέρω αν και έχω ψάξει για να το βρω να το σπάσω...

Από Σταθμό Λαρίσης είμαι εγώ ;)

Για τον ίδιο λόγο το ψάχνω να το βρώ και εγώ...
Τα κρύβουν καλά, ξέρουν τι κάνουν!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.