PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθε μερα ακριβως 5-7.30 κλεινει το ιντερνετ



blackwar
09-12-09, 18:04
Καθε μερα ακριβως 5-7.30 κλεινει το ιντερνετ .και μπαινει οταν δεν υπαρχει χρηση browser ή utorrent ή οταν καταλαβει οτι πληρωνω οτε 50 ευρω το μηνα.δηλ. ελεος πηρα το 1242 και μου λενε μπας και φταει η καρτα δικτυου ή το ρουτερ μιση ωρα αυτο μου ελεγε..δηλ. ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ 5 ακριβως απο 14 downstream margin παει 8-6-2-4-0000 Και κλεινει και μετα ξαναανοιγει και μεσα σε 10 δευτερολεπτα ξανακλεινει.ΕΛΕΟΣ Ποιος αλλος εχει το ιδιο προβλημα,και τι λετε να φταει/???

sdikr
09-12-09, 18:52
Προφανώς κάτι εκεί κοντά στην περιοχή που ανάβει εκείνη την ώρα, δύσκολα πράγματα για να βρείς τι έχει.
με το 121 θα πρέπει να μιλήσεις και να το δηλώσεις σαν βλάβη

πρώτα βεβαιώσου πως δεν είναι κάτι απο το δικό σου σπίτι (βγάλε ηλ συσκευές κλπ απο την μπρίζα την ώρα που σου το κάνει)

Νikosanagn
09-12-09, 19:38
sdikr Μηνύματα: 41.023 καλε????? ποσα μυνηματα εχεις γραψει..χαχαχαχαχα :lol:

stelix10
10-12-09, 11:31
αν δεν κανω λατθος εχουμε το ιδιο προβλημα..ριξε μια ματια εδω-http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=346885.η αληθεια ειναι οτι ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...μιας και τη μια μου λενε οτι φταιει το pc και την αλλη ο παροχος:worthy:

FuS
10-12-09, 16:26
Ότι σου είπε ο sdikr.

το πιο πιθανό κάποια ηλεκτρική συσκευή (έυχομαι δικιά σου) να μπαινει σε λειτουργία εκείνη την στιγμή, να παρεμβάλλεται και να σου δημιουργεί θόρυβο.
(έλεγξε μία μια τις συσκευές σου εκείνη την στιγμή)

Το 1242 δεν έχει σχέση, στο 121 δίνεις βλάβη.

dia1995
24-12-09, 20:32
Παιδια εχω σχεδον το ιδιο προβλημα με τον Blackwar,καθε μερα μονο για καποιες ωρες,πεφτει το SNR μου και αποσυνδεομαι (μονο μια φορα την ημερα)

Εκει που εχω (15db Noise margin Downstream) καθ ολη την διαρκεια της ημερας και τις νυχτας,στο διαστημα 5-10 κατι συμβαινει και πεφτει...Διπλα μου εχω ενα τηλεφονικο κεντρο που παιρνουνε για ΔΙΑΦΟΡΕΣ διαφημησεις στα σπιτια.Να σας επισημανω οτι ειναι παρανομο.Λοιπον,απο το συγκεκριμενο τηλ κεντρο,φοβαμαι μηπως τις ωρες που λειτουργουνε ενεργοποιουνε καποια συσκευη,παρεμβαλεται και μου δημιρουγει θορυβο αυτες τις ωρες...

Αν πιστευετε οτι ΜΠΟΡΕΙ να φτεει αυτο (δεν το εχω ελεξει) πειτε μου τι μπορω να κανω...Αστυνομια και να τους διωξω ή τι αλλο??Και επισης πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε,αν μπορουμε...

mafia1
25-12-09, 00:53
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αλλα μονο Παρασκευη-Σαββατο.Βέβαια το Σαββατο έβαλα ένα spliter και συνδεθηκα όμως ακομα δεν ειναι σιγουρο οτι εφτιαξε.

dia1995
25-12-09, 18:50
Τι μπορει να φτεει ρε παιδια..?Καμια ρυθμιση του ρουτερ ισως??Αν ειναι απο εξωτερικες παρεμβολες απο αλλες ηλεκτρικες συσκευες νομιζω πρεπει να το υποστουμαι και οι δυο μας αυτο Blackwar,γιατι ειναι καπως δυσκολο να βρεις τι μπορει να παρεμβαλεται...
(Διαβαστε παραπανω το προβλημα μου)(Ιδιο με του Blackwar αλλα ανα 24-30 ωρες αποσυνδεομαι...με εξαιρετικο θορυβο ο οποιος πεφτει ακαριαια για καποια λεπτα...και οταν ξανασυνδεεται εχω παλι αμεσως εξαιρετικο θορυβο) :hmm:
Τι μπορει να σημαινει αυτο ρε παιδια,ρουτερ μυριζομαι,ρυθμισεις...pff

@ ADSLgr.com All rights reserved.