PDA

Επιστροφή στο Forum : Speed,Ping Diodos Φοιτητικό



Kultof
09-12-09, 20:16
Μενω Ηρακλειο Κρητης
Πριν απο 2 ημερες εκανα μια φοιτιτικη συνδεση στα 2 Mbps με τον ΟΤΕ.
Το βασικο προβλημα ειναι οτι ειμαι σε interleave και τα ping μου ειναι απο 30 μεχρι 720 αναλογα με τα κεφια τους,αυτο οφειλεται μονο στο interleave ή και με το οτι η ταχυτητα μου παει απο 50 kbps μεχρι 240.
Η γραμμη ειναι PSTN και ακομα και με το ρουτερακι του ΟΤΕ τα stats ειναι καλα για την περιοχη που ειμαι ( 2 κατι χλμ απο το DSLam)
SNR Margin (dB): 25.8 31.7
Attenuation (dB): 44.0 26.2
Output Power (dBm): 19.5 10.7

Ακριβως στο διπλανο δωματιο εχουμε ενα ακομα τηλ με γραμμη στα 2 ISDN(!) και δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα,σε αυτην την γραμμη εχω ενα linksys και τα stats ειναι τα ιδια ή και καλυτερα συνηθως.Αλλα δεν εχει ουτε ασταθεια ουτε υψηλα ping.

Θελω να ρωτησω αν παιζει κανενα ειδικο πακετο του ΟΤΕ προς τους χρηστες Διοδου(φοιτητες) και κανουν τετοια οι γραμμες(ακριβως το ιδιο προβλημα εχουν κατι φιλαρακια που μενουν ουτε ενα 1 χλμ απο το κεντρο του ΟΤΕ και εχουν σημα καμπανα.Απλα και σε αυτους οι ταχυτητες και τα ping πανε πανω κατω...)

vrahnos
09-12-09, 21:17
δεν ξερω τι παιζει με την συνδεση σου αλλα εχω προσβαση καθημερινα σε otenet/hol/forthnet και εδω και 2-3 βδομαδες σερνονται και οι 3 μετα τις 15:00-16:00, και απο αριαδνη και απο κνωσσο...εχουν μπουκωσει τα παντα μου φενεται...

Kultof
10-12-09, 21:24
Η δικια μου γραμμη ειναι σχετικα αξιοπρεπης μεχρι τις 5-6. Αυτη τη στιγμη κατεβαζω απο 40 Κ μεχρι 160 Κ αλλα παει πανω κατω σαν το μανιασμενο,το ping ειναι >500...
Πως γινεται ομως η διπλανη γραμμη με ακριβως τα ιδια που απλα δεν ειναι στην ΔΙΟΔΟΣ να κατεβαζει κανονικα με 240 Κ...???

@ ADSLgr.com All rights reserved.